PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [درخواست کمک] خرابی هارد مکستور 500 گیگ

Arsenal-4ever
25-03-2010, 14:33
سلام. اول عذرخواهی میکنم که متن کمی طولانیه.
هارد 500 گیگ مکستور مدل STM3500320AS من یه مشکلی پیدا کرده. 2 هفته قبل وقتی داشتم با پی سی کار میکردم این ارور رو داد که کامپیوتر رو بلافاصله خاموش کردم. چند ساعت بعد از اون دوباره روشنش کردم و مشکلی نداشت و راحت بالا اومد. دیگه دست بهش نزدم تا هفته قبل که یه هارد نو خریدم. ولی حالا دیگه اون هارد اصلا بالا نمیاد :41: یه سری اطلاعات مهم روش دارم ...

عکس از ارور :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه سری موارد رو تیتر وار میگم؛

قبل از خرابی:

اردیبهشت سال گذشته مشکل دتکت نشدن پیدا کرد. که با هزینه 35 تومنی درستش کردن :d
الان که وصلش میکنم، تو بایوس شناسایی میشه. ولی مثلا اگه یه بار ریست کنم ممکنه بار بعد شناسایی نشه. خلاصه بگیر نگیر داره، ولی اکثرا شناسایی میشه
برنامه HD Sentinel رو نصب کرده بودم و اون برنامه هم زمان باقیمونده از عمر این هارد رو 5 روز زده بود!!! منتها من حدود 1 هفته با اون حالتش روشن میکردم کامپیوتر رو، و کماکان اون 5 روز تغییر نکرده بود! ضمن اینکه تو اون برنامه پیام میداد که 1700 و خورده ای بد سکتور داره
با برنامه HDD Regenerator 1.7 یه بار خواستم بدسکتور ها رو از بین ببرم که یه شب تا صبح اینو زدم، ولی حین کار ارور داده که بود که از یه جایی به بعد نتونسته ادامه بده ...!
دو ماه قبل که میخواستم ویندوز روش نصب کنم، نصب نمیشد!! چهار درایو داشت. که کلا اون درایوی که برا ویندوز بود خراب شده بود! رو یه هارد IDE ویندوز نصب کردم و این هارد رو هم کنار اون استفاده کردم. بعد از مدتی هم یه درایو 65 گیگ از این هارد مشکل پیدا کرد (بدسکتور) که دیگه نمیشد توش فایلی کپی کرد. ولی فایلهای که از قبل اونجا بودن، مشکلی نداشتن!

بعد از خرابی:

صدای غیرعادی ازش نمیاد. (فک کنم)
خیلی سریع داغ میکنه. زیاد هم داغ میشه
مثلا اگه بخوام روش ویندوز نصب کنم، زمانی که پیام میده install win xp و اینا و enter میزنم؛ بعد از چند دقیقه این پیام رو میده : examining 476938 MB Disk 0 at Id 0 on 0 bus 0 on atapi...
فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

کارت گارانتی ای که همراهش نبوده، ولی اون چیزی که رو هارد نوشته تا 2 ژانویه 2011 گارانتی داره. حل مشکل دتکت نشدن هم که فک میکنم گارانتی رو باطل نمیکنه!
حالا با این توضیحات، احتمال برگشت اطلاعات من هست؟ اگه بفرستم گارانتی بهتره یا بدم به یه تعمیرکار؟ هزینه تعمیر چقدر میشه؟

ممنون

ebicross
28-03-2010, 10:46
ببین حل مشکل Not Detect فکر میکنم گارانتی رو باطل میکنه چون برای این کار Seagate فقط تعویض رو در نظر گرفته.

ولی کابل Sata رو تعویض کن و به عنوان Slave از این هارد استفاده کن و با یه هارد دیگه بوت کن ببین اصلا درایوی هست یا نه.
اگر باز هم پیام Not Detect میده شاید طرفی که برات تعمیر کرده فقط مشکل Not Detect رو حل کرده و Firmware که اصل کاری هست رو آپدیت نکرده.
اگر هاردت بعضی وقتها بالا میاد سریع Firmwareش رو آپدیت کن.
به این تاپیک برو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید