PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در share کردن اینترنت و --- همزمان

ahad_yekta2004
25-03-2010, 13:35
با سلام . من یک شبکه خانگی درست کردم و اینترنت هم شر کردم . حالا می خواهم هم زمان V*P.N رو هم شر کنم . اما تا میخواهم اینکار رو کنم میگه فقط یک internet میشه شر کرد و کانکشن قبلی که اینترنت اصلیه از شر خارج میشه . جه راهی هست که هم اینترنت و هم V*P.N شر بشه .V*P.Nاز طریق کانکشن خود XP ساختم .با تشکر

undertaker_ss
26-03-2010, 14:03
با سلام . من یک شبکه خانگی درست کردم و اینترنت هم شر کردم . حالا می خواهم هم زمان V*P.N رو هم شر کنم . اما تا میخواهم اینکار رو کنم میگه فقط یک internet میشه شر کرد و کانکشن قبلی که اینترنت اصلیه از شر خارج میشه . جه راهی هست که هم اینترنت و هم V*P.N شر بشه .V*P.Nاز طریق کانکشن خود XP ساختم .با تشکر

چه لزومی به share چیز پی ان هست؟
فکر میکنم وقتی توی سیستم اصلی که مستقیم به اینترنت وصله چیز پی ان استفاده کنی دیگه نیاز نباشه توی سیستم دومی هم استفاده کنی حالا یه تستی بکن خبرشو بده
چون همون طور که گفتی فقط یکی از کانکشنها رو میشه شیر کرد

ahad_yekta2004
28-03-2010, 13:06
نه دیگه اگه من VP رو برای یک کامپیوتر که نقش سرور داره بزنم اینترنت بقیه کامپیوترها قطع میشه و اگه vp رو برای کلاینتها بزنم فقط همون کامپیوتر vp خواهند داشت و ف ی لت ر را باز میکنند .

radium
31-03-2010, 19:00
بله! ظاهرا این اتفاق عادی هست! کانکشن وی وی ان ماهیتش مثل dialup هست.
تو کانکشنتون وی پی ان در properties تب advanced در قسمت Internet Connection Sharing تیک Allow other network users to
connect through this computer's Internet connection
روبزنید. بعدم اکی کنید. بعد که یه پیام داد اونم اکی کنید.
حالا برید سراغ سیستم دوم در کانکشن lan در قسمت properties مربوط به tcp/ip گزینه optain an ip address automaticly را فعال کنید.
لطفا نتیجه رو اعلام کنید دوست عزیز.
اطلاعات بیشترم اینجاست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ahad_yekta2004
07-04-2010, 21:08
نمیشه دوست من . من وقتی کانکشن وی پی ان رو شر می کنم . چون فقط یکی از کانکشنهای یک کامپیوتر میتونه اینترنت شر بشه . اینترنت اصلی از شر خارج میشه و client ها اینترنتشون رو از دست میدن . من اینکارها را تست کردم . دنبال برنامه ای می گردم که اینکارو بکنه . چون خود ویندوز فکر نمی کنم بتونه .

radium
08-04-2010, 20:52
خیلی کنجکاو شدم. بالاخره یه راهی هست.
خودمم باز میگردم. اگه راهی پیدا کردی حتما بگو ما هم به فیض برسیم.

radium
08-04-2010, 22:34
به یکی از سایتای اینکاره ایمیل فرستادم. این جوابو بهم داد

You need to enable internet Connection Sharing on the Server and configure computers to use server as default gateway
Get a DDWRT flashed router and use that instead

خوب حالا چطور کلاینت ها تنظیم شه که از سرور بعنوان default gateway استفاده کنه؟
حالا اگه بخوایم از DDWRT Flashed router استفاده کنیم .کسی باهاش کار کرده؟ قیمتش کسی اطلاع نداره؟

ahad_yekta2004
22-04-2010, 15:21
تقریبا مشکلم حل شد .
همانطور که گفتم وقنی سرور وی پی ان رو فعال می کنه چون اینترنت اصلی شیر هستش بقیه ی کلاینتها اینترنتشون قطع میشه . اما اگه هر جفت کامپیوترها از یک سرور و با دو یوزر وبی پی ان رو فعال بکنند . مشکلی نخواهد بود و اینترنت وصل میمونه .