PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیمات مودم adsl وایرلس دار - چطور؟؟

mrme
25-03-2010, 10:53
با سلام به کاربران گرامی
بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب و از کاربران حرفه ای سایت و همین طور کاربران عضو جدید و خلاصه همه ی کسانی که در مورد شبکه سر رشته دارن یا آشنا هستن میخوام که بنده رو در حل این مسئله یاری کنن.....
من ADSL 2+ دارم و مودم هم WIRLESS هست که PC خودم با سیم به مودم وصل هست ولی مشکلی که هست برادرم و همین طور پدرم هست که لپ تاپ دارن و به راحتی از ADSL دارن استفاده میکنن...،حال من از کاربران انجمن و همه ی کسانی که در این زمینه میتونن کمکم کنند این سوال رو دارم که چطور میتونم روی WIRLESS کد امنیتی بذارم ؟؟؟
چند تا سوال هم در ادامه دارم و اونم این که
1- آیا میشه از طریق WIRLESS لپ تاپ اونا رو کنترل کنم؟؟؟
2- چطور میتونم برای کسانی که از WIRLESS استفاده میخوان بکنن محدودیت بذارم؟؟؟با چه برنامه ای؟؟؟(به فرض مثال : بتونم واسه اونا محدودیت دانلود بذارم که فقط بتونن تا یه سقفی دانلود کنند و...)

لطفا معرفی کنید....
بی صبرانه منتظر پاسخ و راهنمایی کاربران هستم
با سپاس فراوان

mary83
25-03-2010, 11:13
حالا استقاده کنن چی می شه مگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///واااااااااااااااااااااااا اااااااااااا

MESSI19
25-03-2010, 11:40
سلام دوست عزیز.
این تنظمیتات در هر روتری یک کوچولو فرق داره اما به طور عموم میگم
ابتدا در address bar اینترنت اکسپلورر اینو تایپ کن تا وارد تنظیمات دستگاه روتر شی. 192.168.1.1
مرحله بعد ازت یوزرنیم و پسورد برای ورود به سیستم روتر میخواد که به صورت پیش فرض username=admin pass= admin
بعد در قسمت wireless برو به بخش security .
سیستم کدگذاری روتر وایرلس بصورت پیش فرض disable هست.و باید به اینصورت تنظیم شود WEP Encryption=Enabled
قدرت کدگذاری روی 128bit باید باشه Encryption Strength =128bit
قسمت بعد یک باید کد 13 رقمی باید وارد بشه.
در آخر save را بزن تا روتر ربوت بشه و اطلاعات جدید جایگزین بشه
یک نکته دیگه اینکه سیستم امنیتی روتر خیلی حساس هست اگه یکبار اشتباه تنظیم بشه اتصال بین روتر و نوت بوک یا پی سی قطع میشه.
امیدوارم مشکلت حل بشه.

_ermia
25-03-2010, 12:33
مطلبی که MESSI19 گفتند، فقط روش پسورد گذاشتن برای وصل شدن هست و اگه کسی بتونه کانکت بشه، هیج جور محدودیتی براش تعریف نشده.
شما میتونید از نرم افزار های مدیریت کافی نت استفاده کنید. مثل Turbo Net Manager یا CafeSuite و ...
(البته من خودم با این جور نرم افزار ها کار نکردم اما یکی از کاربردهاشون اعمال محدودیت در استفاده ار اینترنت هست)

KING_DESIGNER
25-03-2010, 15:01
نه عزیز روی وایرلس که محدودیت نمیشه بزاری
امواج وایرلس از مودم پخش میشه ! چه ربطی به برنامه کافی نت داره
اونجا توی برنامه کافی نت ها سیستمها رو بریج تعریف کردند واسه همینه که میشه با استفاده از یک کانکشن بقیه هم زنجیروار مثل قطار پشت سر هم کانکت بشن
من موندم این راهنماییها رو از کجا میارین!

بعد هم شما دوست عزیزی که پست زدی اسم مودمتو بگو تا کسی که مدل مودم شما رو داره کمکت کنه چون مودم با مودم فرق میکنه اگه مودمت ایسوز 604 باشه منم میتونم کمکت کنم ولی بقیهمودمها رو شرمنده نمیدونم ولی روال کار همونیه که دوست عزیزمون messi 19 گفتند
در ضمن کنترل محدودیت در امواج وایرلس هم توسط همین مودم میشه کنترل کرد بوسیله peririty داخل خود قسمت وایرلس که میتونی به کاربرا محدودیت اعمال کنی و دیگه بستگی به IP کاربر داره توصیه هم میکنم این کار رو بدی به یه شخص وارد چون بخوای خودت انجام بدی شاید یه قرن توی راه باشی 40 تا پارامتر داره .
خلاصه سئوالی بود در خدمتم.

mrme
26-03-2010, 00:20
نه عزیز روی وایرلس که محدودیت نمیشه بزاری
امواج وایرلس از مودم پخش میشه ! چه ربطی به برنامه کافی نت داره
اونجا توی برنامه کافی نت ها سیستمها رو بریج تعریف کردند واسه همینه که میشه با استفاده از یک کانکشن بقیه هم زنجیروار مثل قطار پشت سر هم کانکت بشن
من موندم این راهنماییها رو از کجا میارین!

بعد هم شما دوست عزیزی که پست زدی اسم مودمتو بگو تا کسی که مدل مودم شما رو داره کمکت کنه چون مودم با مودم فرق میکنه اگه مودمت ایسوز 604 باشه منم میتونم کمکت کنم ولی بقیهمودمها رو شرمنده نمیدونم ولی روال کار همونیه که دوست عزیزمون messi 19 گفتند
در ضمن کنترل محدودیت در امواج وایرلس هم توسط همین مودم میشه کنترل کرد بوسیله peririty داخل خود قسمت وایرلس که میتونی به کاربرا محدودیت اعمال کنی و دیگه بستگی به IP کاربر داره توصیه هم میکنم این کار رو بدی به یه شخص وارد چون بخوای خودت انجام بدی شاید یه قرن توی راه باشی 40 تا پارامتر داره .
خلاصه سئوالی بود در خدمتم.

ممنون از راهنمائی دوستان و همین طور شما دوست عزیز:10::10:
مدل مودم من TP-LINK هست TD-W8901G اگه میشه بیشتر توضیح بدین...:8::46::46:

با سپاس

KING_DESIGNER
26-03-2010, 00:47
سلام
من به این مودم اشنایی ندارم ولی روالی که دوست خوبمون تعریف کردن دقیقا برای اکثر مودمها عمل میکنه
باید در قسمت WIRELESS هم بگردید ببینید چیزی شبیه این کلمه میبینید یا نه
WEPKEY
اگر اینو پیا کردید جلویش یه جای خالی هست که باید پر کنید اون جای خالی همون اسم رمز هستش و میتونید رمزتون رو بزارید ولی باید یه سری نکات رو موقع رمزگزاری رعایت کنید من جمله حروف و اعداد رو ترکیبی بزارید و در ضمن از روش رمزگذاری 128 بیتیا ستفاده کنید چون 64 بیتیها رو میشه راحت -- کرد و رمز رو بدست اورد برنامه اش رو خودمم دارم !!واسه همین دقت کنید روی 128 تنظیمش کنید
زیاد هم نترسید اولش سخته.
و وقتی که رمز رو گذاشتید میاید روی بقیه دستگاهها دنبال وایرلس میگردید و اخرش که وایرلستون رو در دستگاه های دیگه پیداکردید وارد میشید و رمز رو میخواد که همون رمز رو وارد میکنید و به سلامتی راه میفته.

_ermia
26-03-2010, 13:05
شرمنده، من تو فکر شبکه بودم
خب دوست عزیز شما که داری میگی خودت با کابل به مودم وصل هستی، خب اتصال به اینترنت رو از حالت PPPoE در بیار و دستی کن که دیگه این مشکلات رو نداشته باشی.
ببین شما الان کانکتشن رو تو مودم تعریف کردید (PPPoE) که دیگران هم میتونن کانکت بشن دیگه
وگرنه اگه داخل مودم تعریف نکنید و وقتی سیستم بالا میاد خودتون دستی کانکت بشید (Bridge) دیگه کسی نمیتونه از طریق وایرلس وصل بشه. این طوری دیگه نه نیاز به گذاشتن پسورد هست نه نگران این میشید که حجم ماهیانتون توسط دیگران مصرف میشه
البته پسورد هم میشه گذاشت اما وقتی شما خودتون با وایرلس به مودم وصل نمیشید دیگه چه کاریه که دردسر به خودتون بدید.
اگر اصلا نمیخواید کسی جز خودتون از adsl استفاده کنه، کانکتشن رو به حالت Bridge تعریف کنید، برای این کار باید وارد تنظیمات مودم بشید، از تو دفترچه میتونید اطلاعات لازم رو به دست بیارید، اما تو اکثر مودم ها به این صورته:
در Internet Explorer تایپ کنید: 192.168.1.1 بعد صفحه ای میاد که ازتون یوزر نیم و پسورد میخواد. پیش فرضش admin یا Admin هست.
بعد وارد قسمت Advance Setup و بعد WLAN میشید.
یه اکانتBridge باید بسازید. فقط دو مورد رو باید دقت کنید:
1- نوع اکانت رو Bridge انتخاب کنید نه PPPoE

2- VCI رو از ISP تون باید بپرسید که چنده (برای پارس آنلاین 59 و برای صبانت 35 هست، بقیه ISP ها رو نمیدونم، البته ببنید اکانت فعلی که PPPoE هست، VCI رو چند گذاشته، همون رو بذارید)

بقیه موارد رو دیگه لازم نیست دست بزنید (البته برای مودم من اینطوریه)
بعد finish می کنید و میذارید مودم کانفیگ رو انجام بده.

حالا دیگه هر وقت سیستم بالا بیاد، اتوماتیک کانکت نمیشید و باید مثل دیال آپ که وصل میشدید، همون طوری یه کانکتشن مربوط به adsl بسازید و وصل بشید.

هشت بهشت
26-03-2010, 13:45
سلام .

توضیحات جناب KING_DESIGNER را روی عکس زیر تطبیق بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KING_DESIGNER
26-03-2010, 15:14
شرمنده، من تو فکر شبکه بودم
خب دوست عزیز شما که داری میگی خودت با کابل به مودم وصل هستی، خب اتصال به اینترنت رو از حالت PPPoE در بیار و دستی کن که دیگه این مشکلات رو نداشته باشی.
ببین شما الان کانکتشن رو تو مودم تعریف کردید (PPPoE) که دیگران هم میتونن کانکت بشن دیگه
وگرنه اگه داخل مودم تعریف نکنید و وقتی سیستم بالا میاد خودتون دستی کانکت بشید (Bridge) دیگه کسی نمیتونه از طریق وایرلس وصل بشه. این طوری دیگه نه نیاز به گذاشتن پسورد هست نه نگران این میشید که حجم ماهیانتون توسط دیگران مصرف میشه
البته پسورد هم میشه گذاشت اما وقتی شما خودتون با وایرلس به مودم وصل نمیشید دیگه چه کاریه که دردسر به خودتون بدید.
اگر اصلا نمیخواید کسی جز خودتون از adsl استفاده کنه، کانکتشن رو به حالت Bridge تعریف کنید، برای این کار باید وارد تنظیمات مودم بشید، از تو دفترچه میتونید اطلاعات لازم رو به دست بیارید، اما تو اکثر مودم ها به این صورته:
در Internet Explorer تایپ کنید: 192.168.1.1 بعد صفحه ای میاد که ازتون یوزر نیم و پسورد میخواد. پیش فرضش admin یا Admin هست.
بعد وارد قسمت Advance Setup و بعد WLAN میشید.
یه اکانتBridge باید بسازید. فقط دو مورد رو باید دقت کنید:
1- نوع اکانت رو Bridge انتخاب کنید نه PPPoE

2- VCI رو از ISP تون باید بپرسید که چنده (برای پارس آنلاین 59 و برای صبانت 35 هست، بقیه ISP ها رو نمیدونم، البته ببنید اکانت فعلی که PPPoE هست، VCI رو چند گذاشته، همون رو بذارید)

بقیه موارد رو دیگه لازم نیست دست بزنید (البته برای مودم من اینطوریه)
بعد finish می کنید و میذارید مودم کانفیگ رو انجام بده.

حالا دیگه هر وقت سیستم بالا بیاد، اتوماتیک کانکت نمیشید و باید مثل دیال آپ که وصل میشدید، همون طوری یه کانکتشن مربوط به adsl بسازید و وصل بشید.
دوست عزیز این راهنمایی شما مربوط به وقتی هست که دوستان در شبکه باشند و در اونحالت باید روی کانکشنی که شما گفتید یه کلیک راست کنند و در قسمتها مربوط به شیرینگ این کانکشن رو به اشتراک بزارین و همه مثل زنجیر پشت سر هم کانکت میشوند.

شما توضیحات ایشون رو کامل خوندید ؟
پدر ایشون و برادرشون هم میخان از وایرلس استفاده کنند .
میشه بفرمایید وقتی تنظیمات در حالت بریج هست چطوری امکان برقراری اینترنت وایرلس هم فراهم میشه ؟
خوب چه چیزی اتفاق میفته
ایشون به اینترنت وصل میشوند و خیلی راحت استفاده میکنند ولی پدر و برادر ایشون و هرکسی که میخواد استفاده کنه :31: باید بیان از ایشون وقت بگیرند و ساعت به ساعت از سیستم ایشون استفاده کنند :31:
مرسی برای این راهنماییتون :31:

دوست عزیز شما باید طبق فرمولی که دادم از همون روش pppoe استفاده کنید کانکشن بریج وقتی استفاده میشه که شرکت سرویس دهنده قابلیت pppoe نداشته باشه و در این حالت معمولا فقطه نفر اتفاده میکنه در صورتی که بوسیله LAN چندتا سیستم رو شبکه کرده باشیم میشه همین کانکشن رو به اشتراک گذاشت ولی باری هربار استفاده باید سیستم 1 که کانکشن داخل اون ساخته شده روشن باشه ! یعنی سیستم 2-3 اگر بخوان استفاده کنند حتما کامپیوتر شماره 1 باید روشن باشه .
حالا به نظرت این معقولانه است ؟
سئوالی بود درخدمتم.

هشت بهشت
26-03-2010, 15:58
وقتی تنظیمات در حالت بریج هست چطوری امکان برقراری اینترنت وایرلس هم فراهم میشه ؟

سلام .

من از وایرلس استفاده میکنم .

میشه درمورد تصویر زیر نظرتون را بگید .

KING_DESIGNER
26-03-2010, 17:26
8بهشت عزیز
نظر خاصی ندارم :31: این صفحه مربوط به صفحه ساخت کانکشن و یا WAN هستش ..
تنظیماتی که شرکت بهت گفته رو بگو تا بگم کجاهاش باید بزاری .
.لی پیشفرض معمولا VPI =0
VCI=35
QOS= UBR WHITOUT PCR
ISP = PPPOE OR BRIDGE
در قسمت isp هرجور مایلی میتوین تنظمیاتتو بزاری اگه PPPOE باشه که بهتره مودمت رو میتونی همیشه روشن بزاری و ارتباطتت مداوم وصله ولی اگه روی BRIDGE بزاری باید بری توی تنظیمات ویندوز و یه کانکشن از طریق ویندوز داشته باشی و این به این معنی هستش که هربار سیستمت رو روشن میکنی باید دستی کانکت بشی و این مخصوص کسانی هستش که سرویس حجمی و شبانه رایگان دارند . چون هم حجمشون هدر نمیره هم اینکه باید یه کانکشن هم برای شبانه رایگان داشته باشند و نیمشه هم از pppoe استفاده کننند هم کانکشن شبانه داشته باشند

هشت بهشت
26-03-2010, 17:37
منظورم این بود که در حالت bridge هم میشه به صورت وایرلس کانکت شد .
ممنون

KING_DESIGNER
26-03-2010, 21:44
اره بابا شدندش که میشه !:31: ولی همون یه وسیله میتونه استفاده کنه ! و وسایل دیگه نمیتونن چون دیگه خود مودم کانکت نیستش که بتونه اینترنت رو شیر کنه بقیه میتونن به تنظیمات مودم و همچنین فایلهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه دسترسی پیداکنند
همین مصیبت چندوقت پیش که داشتم سیستمم رو تعویض میکردم گریبانگیرم شده بود و متاسفانه در این حالت که با لپتاپ بصورت وایرلس از مودم استفاده میکردم نمیشد روی وایرلسم رمز بزارم تا تنظیمات رو ذخیره میکرد مودم هنگ میکرد !
البته ر حالت بریج که چیزی نیمشد .
ولی اگر در حالت pppoe دچار همچین مشکلی مثل من شدید بهترین راه حلش اینه که پسورد خود مودم( ادمین ) رو عوض کنید . !
بهترنی راه حلی که داشتم همون بود و همچنین IP filter وی مودم گذاشتم که فقط IP , mac addres سیستم منو قبول کنه.

mrme
27-03-2010, 12:28
سلام .

توضیحات جناب KING_DESIGNER را روی عکس زیر تطبیق بدید

با تشکر از دوستمون "هشت بهشت" و همه ی دوستانی که در این امر من رو یاری و راهنمائی کردن.
اما من اصلا یادم رفت که مشکل اساسی رو مطرح کنم اونم این که من مودم رو در سفری که به ترکیه داشتم از استانبول خریدم و متاسفانه زبان مودم ترکی هست!!!!!من خودم هنگام نصب مودم،مودم رو بردم پشتیبانی و شانسم گفت که طرف خیلی وارد بود که تونست برام راش بندازه وگرنه که باید قید مودم رو میزدم اما تو قیمت خیلی به نفع من شد چون مودمی(wirless) که اینجا میدن 99000 تومان من اونجا گرفتم 56000 تومان...باور نکردنیه،نه؟؟؟؟:8::8::8:
حالا از دوستان این خواهش رو دارم که آیا راهی هست من این زبان ترکی رو تغییر بدم؟؟؟؟؟
اگه هست راهنمائی کنین...با سپاس فراوان از همگی
اگه امکانش هست از دوستمون "هشت بهشت" این درخواست رو دارم که از تمامیه صفحات مودمش (در آدرس 192.168.1.1) عکس بگیره و تو یه پست قرار بده...تا حداقل بتونم از رو اون پیش برم....:10::10::10:با تشکر از شما:11::11::11::11:

_ermia
27-03-2010, 12:33
[QUOTE=KING_DESIGNER;4784683]دوست عزیز این راهنمایی شما مربوط به وقتی هست که دوستان در شبکه باشند و در اونحالت باید روی کانکشنی که شما گفتید یه کلیک راست کنند و در قسمتها مربوط به شیرینگ این کانکشن رو به اشتراک بزارین و همه مثل زنجیر پشت سر هم کانکت میشوند.

میشه بفرمایید وقتی تنظیمات در حالت بریج هست چطوری امکان برقراری اینترنت وایرلس هم فراهم میشه ؟
خوب چه چیزی اتفاق میفته
ایشون به اینترنت وصل میشوند و خیلی راحت استفاده میکنند ولی پدر و برادر ایشون و هرکسی که میخواد استفاده کنه :31: باید بیان از ایشون وقت بگیرند و ساعت به ساعت از سیستم ایشون استفاده کنند :31:
QUOTE]

اتفاقا من توضیحاتشون رو کامل خونده بودم،

شما این جمله رو خوندید؟
اگر اصلا نمیخواید کسی جز خودتون از adsl استفاده کنه، کانکتشن رو به حالت Bridge تعریف کنید،

ایشون گفتن پدر و برادرشون لپ تاپ دارن و یه راحتی میتونن با وایرلس کانککت بشن،نگفتن که میخوان بقیه هم امکان کانکت شدن رو داشته باشن، اکی؟ بنابراین یه برداشت این هست که اونا میتونن کانکت بشن اما بدون اجازه! یعنی ممکنه ایشون نخواد کسی کانکت بشه جز خودشون (چون صریح نگفتن که بلاخره با وصل شدن بقیه مشکل دارن یا نه)، متوجه میشید که چی میگم؟!
بنابراین این احتمال بود که این بنده خدا نمیدونه که میتونه مودم رو از حالت PPPoE بودن دربیاره و خودش را راحت کنه. بنابراین من پیشنهاد bridge رو دادم.
یه برداشت دیگه هم این هست که ایشون تمایل داره بقیه هم استفاده کنند، اما گفتند که میخوان محدودیت دانلود داشته باشن برای دیگران، به نظر شما با پسورد میشه محدودیت گذاشت؟
خب وقتی پسورد رو به بقیه بده که وصل بشن دیگه پسورد گذاشتن معنی نداره! مگه این که مدام پسورد عوض کنه!! که هر موقع خواستن نتونن وصل بشن!
یعنی نهایتا پسورد هم کار خاصی نمیکنه، مگه برای افرادی که تو خیابون وایرلس مودمشون رو پیدا میکنن نتونن وصل شن! وگرنه برای افراد خونه که قراره پسورد بهشون داده بشه که فایده ای نداره!! اگرم قرار نیست پسورد به کسی داده بشه که خب همون bridge تعریف کنه که امن تره!

mrme
27-03-2010, 14:32
بی صبرانه منتظر راهنمائی ها و کمک های اولیه شما دوستان هستم....:19::19:

KING_DESIGNER
27-03-2010, 17:37
با سلام به کاربران گرامی
بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب و از کاربران حرفه ای سایت و همین طور کاربران عضو جدید و خلاصه همه ی کسانی که در مورد شبکه سر رشته دارن یا آشنا هستن میخوام که بنده رو در حل این مسئله یاری کنن.....
من ADSL 2+ دارم و مودم هم WIRLESS هست که PC خودم با سیم به مودم وصل هست ولی مشکلی که هست برادرم و همین طور پدرم هست که لپ تاپ دارن و به راحتی از ADSL دارن استفاده میکنن...،حال من از کاربران انجمن و همه ی کسانی که در این زمینه میتونن کمکم کنند این سوال رو دارم که چطور میتونم روی WIRLESS کد امنیتی بذارم ؟؟؟
2- چطور میتونم برای کسانی که از WIRLESS استفاده میخوان بکنن محدودیت بذارم؟؟؟با چه برنامه ای؟؟؟(به فرض مثال : بتونم واسه اونا محدودیت دانلود بذارم که فقط بتونن تا یه سقفی دانلود کنند و...)

لطفا معرفی کنید....
با سپاس فراوان

[QUOTE=KING_DESIGNER;4784683]دوست عزیز این راهنمایی شما مربوط به وقتی هست که دوستان در شبکه باشند و در اونحالت باید روی کانکشنی که شما گفتید یه کلیک راست کنند و در قسمتها مربوط به شیرینگ این کانکشن رو به اشتراک بزارین و همه مثل زنجیر پشت سر هم کانکت میشوند.

خوب چه چیزی اتفاق میفته
QUOTE]

اتفاقا من توضیحاتشون رو کامل خونده بودم،

شما این جمله رو خوندید؟
اگر اصلا نمیخواید کسی جز خودتون از adsl استفاده کنه، کانکتشن رو به حالت Bridge تعریف کنید،

ایشون گفتن پدر و برادرشون لپ تاپ دارن و یه راحتی میتونن با وایرلس کانککت بشن،نگفتن که میخوان بقیه هم امکان کانکت شدن رو داشته باشن، اکی؟ بنابراین یه برداشت این هست که اونا میتونن کانکت بشن اما بدون اجازه! یعنی ممکنه ایشون نخواد کسی کانکت بشه جز خودشون (چون صریح نگفتن که بلاخره با وصل شدن بقیه مشکل دارن یا نه)، متوجه میشید که چی میگم؟!
بنابراین این احتمال بود که این بنده خدا نمیدونه که میتونه مودم رو از حالت PPPoE بودن دربیاره و خودش را راحت کنه. بنابراین من پیشنهاد bridge رو دادم.
یه برداشت دیگه هم این هست که ایشون تمایل داره بقیه هم استفاده کنند، اما گفتند که میخوان محدودیت دانلود داشته باشن برای دیگران، به نظر شما با پسورد میشه محدودیت گذاشت؟
خب وقتی پسورد رو به بقیه بده که وصل بشن دیگه پسورد گذاشتن معنی نداره! مگه این که مدام پسورد عوض کنه!! که هر موقع خواستن نتونن وصل بشن!
یعنی نهایتا پسورد هم کار خاصی نمیکنه، مگه برای افرادی که تو خیابون وایرلس مودمشون رو پیدا میکنن نتونن وصل شن! وگرنه برای افراد خونه که قراره پسورد بهشون داده بشه که فایده ای نداره!! اگرم قرار نیست پسورد به کسی داده بشه که خب همون bridge تعریف کنه که امن تره!

با توجه به صحبتهای این دوستمون که تاپیک رو زدند صحبتهای شما کاملا رد میشه . چون توجیهی نداره
این دوستمون با وایرلس خونشون مشکل دارند و شما بهشون یاد میدیدی که چگونه مودم رو در حالت بریج تعریف کنند؟ :13:
خودت یه نگاه بنداز اون بالا صحبتهای دوستمون هستش و دومی هم صحبتهای خودت چقدر جواب به سئوال نزدیکه :31:

KING_DESIGNER
27-03-2010, 17:48
و اما جواب شما صاحب تاپیک
سلام
من متوجه سوالات شما شدم و جواب خودمو دادم
اگر میخواین بیشتر راهنماییتون کنم یه عکس از صفحه تنظیمات مودمتون بزارید بخشی که باهاش کار داریم با این دکمه در صفحه تنظیمات مودمتون تعریف شده
wireless- sequrity
امکان این که بتونید لپ تاپ پدر و برادرتون رو کنترل کنید هست ولی قبلش باید در لپ تاپ اونها یه سری تغییرات بدید که بتونید لپ تاپشون رو ببینید و در واقع سیستم عاملش رو اماده پذیرش یه مهمان که شما هستید بکنم که این خودش یه داستان مفصل هستش و بوسیله برنامه رموت دسکتاپ ویندوز انجام میشه. حتی میتونید ماوسشون رو هم کنترل کنید . و هرکاری دوست دارید سر سیستم بیارید/
برای محدودیت هم گفتم که داخل همون مودم میتونید بوسیله گزینه پریوریتی تعیین کنید که چه کسانی در اولویت باشند و چقدر دانلود داشته باشند و یا مثلا اگر قرار باشه که 3 تا فایل سنگین بین شما و برادرشما و پدرشما دانلود بشود چه کسانی در اوویت هستند که میشه تعریف کرد اول پدر شما باشه و بعدش برادر شما و بعدش خود شما و یا هرجوری که خودتون مایل بایشید میتونید اولویت بندی کنید ولی سقف دانلود رو فکر نکنم بتونید اعمال کنید که مثلا پدرتون بیشتر از 50 مگ بیشتر دریافت نکننند و استفادشون فقط 50 مگ باشه . ولی سرعتش رو میشه کنترل کرد.
مثلا بزار راحت تر گم شما همین الان کانکت هستی و برادر و پدر شما هم کانکت هستند هر سه تا تون هم در حال دریافت فایل هستید شما میتونید اولویت بندی کنید که packet های دانلودی اول به چه کسی برسه و کار کی زودتر راه بیفته و در هنگام دانلود سرعت شما بالفرض 34 هستش و برادرتون 20 و پدرتون 10 و به همین ترتیب میتونید سرعت ها رو تقسیم کنید .

فقط اگر بتونید از قسمتهای مودمتون یه سری عکس بگیرید و در یه جایی آپلود کنید من میتونم بیشتر راهنماییت کنم روی قسمتهایی که میدونم داخل عکس نوته میزارم و دوباره برات اپلود میکنم و بهت میگم چه تغییراتی بدی فقط مستلزم این هستش که مودمت رو ببینمتمام مودمها هم کارکدشون شبیه هم هستش همون عکسی که دوستمون گذاشتند برای مودم من یه جوری دیگه تعریف نشده دقیقا همونه ولی یه جاهاییش رو جابجا کردند واسه همین من دقیقا نمیتونم بهت ادرس بدم بگم برو فلان جا رو درست کن مگه شانس داشته باشی یه نفر هم که مودم شما رو داشته باشه از اینجا رد بشهو بهت یاد بده
سئوالی بود در خدمتم.

هشت بهشت
27-03-2010, 22:07
با تشکر از دوستمون "هشت بهشت" و همه ی دوستانی که در این امر من رو یاری و راهنمائی کردن.
اما من اصلا یادم رفت که مشکل اساسی رو مطرح کنم اونم این که من مودم رو در سفری که به ترکیه داشتم از استانبول خریدم و متاسفانه زبان مودم ترکی هست!!!!!من خودم هنگام نصب مودم،مودم رو بردم پشتیبانی و شانسم گفت که طرف خیلی وارد بود که تونست برام راش بندازه وگرنه که باید قید مودم رو میزدم اما تو قیمت خیلی به نفع من شد چون مودمی(wirless) که اینجا میدن 99000 تومان من اونجا گرفتم 56000 تومان...باور نکردنیه،نه؟؟؟؟:8::8::8:
حالا از دوستان این خواهش رو دارم که آیا راهی هست من این زبان ترکی رو تغییر بدم؟؟؟؟؟
اگه هست راهنمائی کنین...با سپاس فراوان از همگی
اگه امکانش هست از دوستمون "هشت بهشت" این درخواست رو دارم که از تمامیه صفحات مودمش (در آدرس 192.168.1.1) عکس بگیره و تو یه پست قرار بده...تا حداقل بتونم از رو اون پیش برم....:10::10::10:با تشکر از شما:11::11::11::11:

بی صبرانه منتظر راهنمائی ها و کمک های اولیه شما دوستان هستم....:19::19:

سلام .
به این جا یه سری بزنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mrme
29-03-2010, 21:29
و اما جواب شما صاحب تاپیک
سلام
من متوجه سوالات شما شدم و جواب خودمو دادم
اگر میخواین بیشتر راهنماییتون کنم یه عکس از صفحه تنظیمات مودمتون بزارید بخشی که باهاش کار داریم با این دکمه در صفحه تنظیمات مودمتون تعریف شده
wireless- sequrity
امکان این که بتونید لپ تاپ پدر و برادرتون رو کنترل کنید هست ولی قبلش باید در لپ تاپ اونها یه سری تغییرات بدید که بتونید لپ تاپشون رو ببینید و در واقع سیستم عاملش رو اماده پذیرش یه مهمان که شما هستید بکنم که این خودش یه داستان مفصل هستش و بوسیله برنامه رموت دسکتاپ ویندوز انجام میشه. حتی میتونید ماوسشون رو هم کنترل کنید . و هرکاری دوست دارید سر سیستم بیارید/
برای محدودیت هم گفتم که داخل همون مودم میتونید بوسیله گزینه پریوریتی تعیین کنید که چه کسانی در اولویت باشند و چقدر دانلود داشته باشند و یا مثلا اگر قرار باشه که 3 تا فایل سنگین بین شما و برادرشما و پدرشما دانلود بشود چه کسانی در اوویت هستند که میشه تعریف کرد اول پدر شما باشه و بعدش برادر شما و بعدش خود شما و یا هرجوری که خودتون مایل بایشید میتونید اولویت بندی کنید ولی سقف دانلود رو فکر نکنم بتونید اعمال کنید که مثلا پدرتون بیشتر از 50 مگ بیشتر دریافت نکننند و استفادشون فقط 50 مگ باشه . ولی سرعتش رو میشه کنترل کرد.
مثلا بزار راحت تر گم شما همین الان کانکت هستی و برادر و پدر شما هم کانکت هستند هر سه تا تون هم در حال دریافت فایل هستید شما میتونید اولویت بندی کنید که packet های دانلودی اول به چه کسی برسه و کار کی زودتر راه بیفته و در هنگام دانلود سرعت شما بالفرض 34 هستش و برادرتون 20 و پدرتون 10 و به همین ترتیب میتونید سرعت ها رو تقسیم کنید .

فقط اگر بتونید از قسمتهای مودمتون یه سری عکس بگیرید و در یه جایی آپلود کنید من میتونم بیشتر راهنماییت کنم روی قسمتهایی که میدونم داخل عکس نوته میزارم و دوباره برات اپلود میکنم و بهت میگم چه تغییراتی بدی فقط مستلزم این هستش که مودمت رو ببینمتمام مودمها هم کارکدشون شبیه هم هستش همون عکسی که دوستمون گذاشتند برای مودم من یه جوری دیگه تعریف نشده دقیقا همونه ولی یه جاهاییش رو جابجا کردند واسه همین من دقیقا نمیتونم بهت ادرس بدم بگم برو فلان جا رو درست کن مگه شانس داشته باشی یه نفر هم که مودم شما رو داشته باشه از اینجا رد بشهو بهت یاد بده
سئوالی بود در خدمتم.

اول از همه تشکر میکنم :11::11:از شما دوست عزیز که هوای من و امثال من رو داری،ممنون از شما و همه ی دوستان
در ادامه باید به دوست عزیزم با ای دی KING_DESIGNER بگم اگه میشه رنگ فونت رو مشکی بذارین و همین طور دوست عزیزم من مودم رو از ترکیه خریدم،متاسفانه مودم من زبانش ترکی هست(منظورم هنگامی هست که میخواستم مودم رو نصب کنم و رمز گذاری کنم)من رمز رو گذاشتم با توجه به فرمایشات جنابعالی اما با بدبختی...ترکی ام یاد گرفتیم...:31::31::31:
میتونم عکس از صفحات بگیرم و در این پست بذارم اما اخه ترکی که شما بلد نیستین!!!!:41::41:
اگه راهی هست که زبانش رو تغییر داد خواهش میکنم دوستان راهنمائی کنند...:10::10::11:

mas.oud
10-03-2011, 19:18
سلام
من مودم وایرلس D-Link 2730U دارم
ابتدا با ip 192.168.1.1 وارد صفحه تنظیمات شدم اما الان نمیتونم وارد شم.منو راهنمایی کنید لطفا چه تنظیماتی رو باید اعمال کنم

mas.oud
11-03-2011, 10:49
سلام به همه ی دوستان
من یه مودم d-link 2730U خریدم.اولش به صفحه تنظیمات میرفت ینی 192.168.1.1 اما نمیدونم کجا رو اشتباهی دست کاری کردم که حالا نمیره
در ضمن به وایرلس وصل میشه اما وایرلس اینترنت نداره
لطفا زودتر راهنماییم کنید

hamed144
17-07-2011, 09:29
سلام دوستان من یه مودم tp link w890 دارم میخوام از وایرلسش به یه لپ تاپ استفاده کنم...ولی هر کار میکنم روی pppoe کانکت نمیشه ...کانکشن جدید باید ساخت؟چطور خودش اتوماتیک وصل میشه؟میشه یکی از اول توضیح بده من چطوری باید روی pppoe بزارم؟که کانکت بشه؟>
ممنون

mg_mahyar
17-08-2011, 01:21
سلام
من مودمم رو روی حالت bridge گزاشتم و الان به تنظیمات دسترسی ندارم چی کار کنم؟

L.payam
05-09-2012, 19:11
با سلام به کاربران گرامی

لطفا معرفی کنید....
با سپاس فراوان

سلام
منم همین مشکل دوستمونو دارم.
با این تفاوت که من ADSL رو برای محیط کارم گرفتم و ممکنه همسایه ها و دیگر کاربرا سو استفاده کنن.
خلاصه ترافیکمو بخورن...
مودل مودمم tenda هست و این شماره رو هم زیر مدلش نوشته: D820R(کلا چیزی بارم نیست از شبکه و...)
میشه کمکم کنید؟
چجوری پسورد بذارم؟
این عکس صفحه اول مودم...

zibagol
01-08-2013, 18:49
سلام
من مودم وایرلس D-Link 2730U دارم
ابتدا با ip 192.168.1.1 وارد صفحه تنظیمات شدم اما الان نمیتونم وارد شم.منو راهنمایی کنید لطفا چه تنظیماتی رو باید اعمال کنم
منم همین سئوال رو دارم:
اینترنت یکی از دوستان دچار اشکال شده و وقتی که خواستم روتر رو از طریق ip: 192.168.1.1 کانفیگ مجدد کنم صفحه تنظیمات لود نمی شد.
با این که مودم(Aztech DSL705EU) رو reset کردم باز هم صفحه ی ورود به تنظیمات قابل دسترس نیست!

Win 7
کابل ها بررسی شد.
چراغ های مودم روشن و
Local Area Connection is Enable

به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه؟!

hadi.EST
01-08-2013, 19:08
منم همین سئوال رو دارم:
اینترنت یکی از دوستان دچار اشکال شده و وقتی که خواستم روتر رو از طریق ip: 192.168.1.1 کانفیگ مجدد کنم صفحه تنظیمات لود نمی شد.
با این که مودم(Aztech DSL705EU) رو reset کردم باز هم صفحه ی ورود به تنظیمات قابل دسترس نیست!

Win 7
کابل ها بررسی شد.
چراغ های مودم روشن و
Local Area Connection is Enable

به نظرتون مشکل از چی می تونه باشه؟!

برانامه پراکسی یا وی پی ان ... چیزی اگه بازه ببندید . در مرورگرتون هم پراکسی چیزی ست نشده باشه.

موفق باشید

zibagol
01-08-2013, 20:11
برانامه پراکسی یا وی پی ان ... چیزی اگه بازه ببندید . در مرورگرتون هم پراکسی چیزی ست نشده باشه.

موفق باشید

اتفاقن ازش پرسیدم ولی جوابش منفی بود. دیگه بررسی نکردم.
دلیل دیگه ای نمی تونه داشته باشه؟

badboys_87
01-08-2013, 20:28
من مودم رو از ترکیه خریدم،متاسفانه مودم من زبانش ترکی هست(منظورم هنگامی هست که میخواستم مودم رو نصب کنم و رمز گذاری کنم)من رمز رو گذاشتم با توجه به فرمایشات جنابعالی اما با بدبختی...ترکی ام یاد گرفتیم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میتونم عکس از صفحات بگیرم و در این پست بذارم اما اخه ترکی که شما بلد نیستین!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه راهی هست که زبانش رو تغییر داد خواهش میکنم دوستان راهنمائی کنند...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فریم ور مودمتو ارتقا بده شاید زبانش انگلیسی بشه.

از لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

badboys_87
01-08-2013, 20:31
اتفاقن ازش پرسیدم ولی جوابش منفی بود. دیگه بررسی نکردم.
دلیل دیگه ای نمی تونه داشته باشه؟

شما اول باید رو گزینه لوکال راست کلیک کنی بعد در قسمت ساپورت ببین دیفالت گیت وی جلوش آی پی مودم رو نوشته یا خالیه

بعد ببین آی پی مودم رو پینگ داری یا نه

zibagol
01-08-2013, 23:56
شما اول باید رو گزینه لوکال راست کلیک کنی بعد در قسمت ساپورت ببین دیفالت گیت وی جلوش آی پی مودم رو نوشته یا خالیه

بعد ببین آی پی مودم رو پینگ داری یا نه
ولی اونو نگاه نکردم