PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خواب بد ؟!

ms368
25-03-2010, 08:49
سلام

بچه ها من از قبل از عید نصف ( حدود یک هفته ) هر شب از خواب بلند میشم و داد میزنم و دوباره اتوماتیک برمیگردم به تخت
ولی موضوع جالب اینه که من اصلا یادم نمیاد که اصلا این اتفاق افتاده باشه
تازه دیشب اینقد داد زده بودم که خونوادم فهمیده بودن و اومده بودن اتاقم ، آب قند بهم داده بودن
وقتی صبح واسم تعریف کردن باورم نمیشد ( بیچاره ها از ترس تا مرز سکته رفتن )

درضمن هیچ استرسی ندارم و 7 ساله که هر 3 ماه به روانپزشکم مراجعه میکنم

داروی پروپرانولول 10 رو روزی 3 مرتبه استفاده میکنم ( 7 ساله پیاپی )
تریمیپرامین 100 هم شبی نصفی استفاده میکنم ( حدود 1 سال )
ممکنه از داروها باشه ؟

مشکلم چیه ؟

humanaga
25-03-2010, 09:02
فکر کنم با کامپیوتر خیلی ور میری یا عکس های وهشتناک میبینی یا بازی های ترسناک میکنی

ms368
25-03-2010, 09:42
فکر کنم با کامپیوتر خیلی ور میری یا عکس های وهشتناک میبینی یا بازی های ترسناک میکنی

نه
هیچ کدوم
کامپیوتر اینترنت که هفته ای 20 ساعت هم نمیشینم
از عکس و کلیپ وحشتناک هم زیاد خوشم نمیاد و نمیبینم
بازی هم که فقط GTA IV شاید هفته ای 2 ساعت بازی کنم

ولی فیلم زیاد میبینم ( هفته ای حدود 20 تایی میبینم که بیشترش کارتونه و فیلمهای تخیلی )

درضمن دوستان
صبح ها خیلی سرحال از خواب بیدار میشم
حدود 1 هفته ای اینجوری شدم ( البته هر شب نه )

saba_moha
25-03-2010, 15:15
سلام

اینطور که پیداست این اتفاق در همون جریان خواب براتون رخ میده،و یک کابوسه،که البته میتونه علل مختلفی داشته باشه،خصوصا اینکه شما مشکلات روحی دارید و به روانپزشک مراجعه میکنید .....ولی در مورد داروها چند تا سوال دارم...

داروی پروپرانولول برای مشکل عصبیتون داده شده،درسته؟ (چون در موارد فشارخون هم تجویز میشه)

اخیرا پزشکتون دوز دارو رو افزایش نداده؟

داروی تریمیپرامین برای مشکل بی خوابی به شما داده شده یا مشکل عصبی؟(هردو از موارد مصرف دارو هستن،به علاوه دردهای مزمن)... در طول درمان با این دارو ایا بهبودی حاصل شده؟و پزشکتون میزان مصرف اون رو تغییر نداده؟

به طور کلی از عوارض جانبی این داروها میتونه کابوس های شبانه باشه،که البته زیاد رایج نیست ولی در شرایط خاص مثل استفاده طولانی مدت یا افزایش ناگهانی مصرف دارو ،میتونه به وجود بیاد،خصوصا داروی تریمیپرامین که یکی از موثرترین داروها برای درمان بی خوابی هست .

ms368
26-03-2010, 18:26
داروی پروپرانولول برای مشکل عصبیتون داده شده،درسته؟

آره ،خیلی عصبی بودم

اخیرا پزشکتون دوز دارو رو افزایش نداده؟
ببخشید دوز دیگه چیه ؟ همون میزان مصرفه ؟
پرو اون اولا 5 بوده و به بعد 10 بعد 20 حالا هم 30 شده

داروی تریمیپرامین برای مشکل بی خوابی به شما داده شده یا مشکل عصبی؟(هردو از موارد مصرف دارو هستن،به علاوه دردهای مزمن)... در طول درمان با این دارو ایا بهبودی حاصل شده؟و پزشکتون میزان مصرف اون رو تغییر نداده؟

بی خوابی .
آره ،خیلی بهتر میخوابم
نه هنوز اونو تغییر نداده

THANX

Arpanet
27-03-2010, 00:05
راه حل نهايي مراجعه به يك كلينيك خواب و گرفتن نوار از مغز هنگام خوابه ولي چرا موضوع رو با روانپزشكت كه به سابقه ات اشناست در ميون نميذاري

S0R3N4
27-03-2010, 00:14
با دوست بالایی موافقم
رفیق
ما همه اینجا فقط و فقط میتونیم راه حل هارو بهت نشون بدیم...ولی تو انتخاب راه درمانت واقعا کارایی لازم رو هیچ وقت نخواهیم داشت.چرا که نیاز به کلی بررسی و آزمایشان و چکاپ های دقیق هست...

ms368
27-03-2010, 04:18
ممنون دوستان
راستش این روانپزشک ما که اصلا فکر کنم مفقود الاثر شده
نیستش ، فک کنم مسافرته

یکم دارم عجیب قریب میشم
یکی از فامیلامون گفت تریمیپرامین رو نخور
دیگه تو خواب داد نمیزنم
ولی خوابم دیگه نمیبره
الانم که دارم پست میدم حتی یک ساعت نخوابیدم و همش چیزای عجیب قریب میبینم و نمیتونم بخوابم
از ترس اومدم پشت کامپیوتر دارم فیلم میبینم

قرصای لعنتی تا مارو به تابوت نبره دست بردار نیست که نیست
حتما بعد از اینکه روانپزشک احمقم اومد یه سر بهش میزنم و مشکلمو بهش میگم

بازم ممنون از همگی

nightmare
27-03-2010, 04:29
ممنون دوستان
راستش این روانپزشک ما که اصلا فکر کنم مفقود الاثر شده
نیستش ، فک کنم مسافرته

یکم دارم عجیب قریب میشم
یکی از فامیلامون گفت تریمیپرامین رو نخور
دیگه تو خواب داد نمیزنم
ولی خوابم دیگه نمیبره
الانم که دارم پست میدم حتی یک ساعت نخوابیدم و همش چیزای عجیب قریب میبینم و نمیتونم بخوابم
از ترس اومدم پشت کامپیوتر دارم فیلم میبینم

قرصای لعنتی تا مارو به تابوت نبره دست بردار نیست که نیست
حتما بعد از اینکه روانپزشک احمقم اومد یه سر بهش میزنم و مشکلمو بهش میگم

بازم ممنون از همگی

ضمن تایید نظر دوستان ...

مصرف قرص های خواب آور به صورت طولانی ، معمولا در آینده نتیجه ی عکس میده و شما رو دچار بی خوابی و پریشانی می کنه .
منظورت از چیزای عجیب قریب چیه ؟ با توجه به اینکه گفتی هنوز یک ساعتم نخوابیدی ، آیا توی بیداری این چیزا رو می بینی یا توی خواب ؟!

بدون دارو هم خیلی میشه در کنترل و کیفیت خواب اثر گذاشت . اگر داخل گوگل یه جستجو در مورد بی خوابی و امثالهم انجام بدی ، مطالب خوبی پیدا میشه .

راستی ، ما که نه دکتریم و نه تاریخچه ی زندگی شما و مشکلاتتون رو میدونیم . اما هر کس قاضی خودشه و بهتره در گذشته اش ریشه ی مشکلش رو پیدا و حل کنه . گاهی اوقات دارو ها فقط درمان موقت هستن . :10:

تا بعد ...

ms368
27-03-2010, 04:41
منظورت از چیزای عجیب قریب چیه ؟

مثه توهم
من توی تختم هستم
کنار دستم یه مار واقعی میبینم که داره به آرومی حرکت میکنه
یا توی سقف که نگاه میکنم سقف به راحتی تکون میخوره و به صورت خیلی واقعی
کلا خوابم نبرد امشب
همش توی تخت ، هر کاری کردم خوابم نبرد
انگار همه چیز غیر واقعی میومد

همش خدا خدا میکنم که ساعت بشه 6
البته قبلا اینجوری بودم که خوب شدم .
اما امشب باز اینجوری بود ( فک کنم به خاطر نخوردن تریمیپرامین )
میترسم بخورم دوباره کابوس ببینم

راستی این پروپرانولول هم که نمیخورم تپش شدید قلب میگیرم

بازم ممنون
راستی شما خواب نداری ؟ :دی

nightmare
27-03-2010, 04:52
مثه توهم
من توی تختم هستم
کلا خوابم نبرد امشب

همش خدا خدا میکنم که ساعت بشه 6
البته قبلا اینجوری بودم که خوب شدم .
اما امشب باز اینجوری بود ( فک کنم به خاطر نخوردن تریمیپرامین )
میترسم بخورم دوباره کابوس ببینم

راستی این پروپرانولول هم که نمیخورم تپش شدید قلب میگیرم

بازم ممنون
راستی شما خواب نداری ؟ :دی

ما که چند ساله خواب نداریم !
کابوس که منم ، بخور همدیگه رو میبینیم احوال پرسی می کنیم ، احتمالا من شبا بخوابم تو هم مشکلاتت حل میشه . :31:

در مورد پروپرانولول به نقل از ویکیپدیا :

پروپرانولول‌ یا پروپرانول دارویی از دسته بتا بلاکرهااست که عمدتا برای درمان فشارخون مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروپرانول برای بیماری‌های گوناگون دیگری چون تسکین‌ درد قلبی‌، پیشگیری‌ از سردردهای‌ میگرنی‌، درمان‌ بی‌نظمی‌ ضربان‌ قلب‌ و گلوکوم تجویز می‌شود.

این دارو همچنین‌ برای‌ جلوگیری‌ از دومین‌ حمله‌ قلبی‌ در افرادی‌ که‌ یک‌ بار دچار قلبی‌ شده‌اند، کاربرد دارد. با مسدودکردن‌ این‌ تکانه‌ها، به‌ قلب‌ کمک‌ می‌کند تا منظم‌تر و مؤثرتر بزند و در نتیجه‌ بار کاری‌ قلب‌ کاهش‌ می‌يابد.پس اگر با قطع کردنش به مشکل میخوری قطع نکن .:20:

سعی کن زیاد رو چیزایی که میبینی زوم نشی . بیخیالش ، به قول معروف این نیز بگذرد .
حتما به دکترت سر بزن و نظرش رو جویا شو . امیدوارم مشکلت هر چه زودتر بر طرف بشه :40:

Old_Chater
27-03-2010, 12:37
من توی تختم هستم
کلا خوابم نبرد امشب

اين علايم كمي شبيه شيزوفرني هست ايا موقعي كه تنها هستيد احساس ميكنيد كسي شما رو صدا ميزنه يا همه دارن به شما نگاه ميكنن؟

ms368
27-03-2010, 13:17
اين علايم كمي شبيه شيزوفرني هست ايا موقعي كه تنها هستيد احساس ميكنيد كسي شما رو صدا ميزنه يا همه دارن به شما نگاه ميكنن؟

نه
ولی خیلی کم دچار این توهم میشم ( حتی نمیتونم تشخیص بدم واقعیه یا نه )
حتی یه دفه خودمو توی سقف دیدم که خوابیدم
مشکل من این بود که شبا از خواب بلند میشم و داد میزنم بدون اینکه خودم بدونم
که مثه اینکه خداروشکر داره پیشرفت میکنه و بدتر میشه
اینجوری که پیش میره باید برم تیمارستان خودمو معرفی کنم

به هر حال بعد از 13 باید به پزشکم مراجعه کنم

ممنون

saba_moha
27-03-2010, 13:40
این طور که بر میاد مشکل شما فراتر از اینه که بخواد فقط ناشی از عوارض دارویی باشه،چون میزان مصرفتون در حدی نیست که بخواد این عوارضو به جا بذاره،و علایمتون هم که میگید طبق گفته دوستمون شبیه به شیزوفرنی هست،با توجه به اینکه دچار اختلالات خواب هم هستید. ولی خوب ،نگران نباشید،بهتره همونطور که بقیه هم گفتن سریعتر به پزشکتون مراجعه کنید،نمیخواد که داروهاتونم قطع کنید،به خصوص همون پروپرانولول که مشکلی قرار نیس براتون ایجاد کنه با خوردنش،بخورید تادوباره تپش قلب هم به مشکلاتتون اضافه نشه،و دیگه اینکه اعتماد به نفستونو از دست ندید و هیچ وقت از چیزی نترسید و نذارید چیزی بخواد بهتون ضربه بزنه،چون اغلب مشکلات ما ناشی ار ترس و فقدان حمایت روحی از جانب خودمونه.

معذرت میخوام،منظورم از دوز،همون میزان مصرف بود

به امید بهبودیتون:20:

M i L @ D
28-03-2010, 00:00
راستش شما خیلی شبیه ، Katie تو فیلم Paranormal Activity شدید ! ( دلیل = روح )

یا یه فیلم دیگه بود که کریستین بل توش بازی میکرد ، اسمش یادم نیست ولی اونم مثل شما اصلا خوابش نمیبرد و چیزهای عجیبی میدید ( دلیل = عذاب وجدان )

ms368
28-03-2010, 13:34
راستش شما خیلی شبیه ، Katie تو فیلم Paranormal Activity شدید ! ( دلیل = روح )

یا یه فیلم دیگه بود که کریستین بل توش بازی میکرد ، اسمش یادم نیست ولی اونم مثل شما اصلا خوابش نمیبرد و چیزهای عجیبی میدید ( دلیل = عذاب وجدان )آره
این فیلمو که دیدم شبا خوابم نمیبرد
خدا خیر بده کارگردانشو که اصلا موسیقی متن توی این فیلم نذاشته ( اونوقت سکته میزدم )
حس ششمم نگفتی

درضمن یادم نمیاد کار بدی کرده باشم که عذاب وجدان گرفته باشم
از روح نمیترسم ولی از جن و نیروهای شیطانی خیلی میترسم ( ریشش رمیگرده به بچگی )
یکی از بچه ها ی فروم توی پ/خ گفت که نماز بخونی بد نیست و شاید مشکلت حل شد

دکترم که زنگ زدم مطبش ، منشیش گفت حداکثر تا 20 فروردین پیداش میشه

یه گروه هم درست کردم که بچه ها میان خواباشون رو تعریف میکنن ( لینکش توی امضام هست )

Arpanet
29-03-2010, 00:09
اگه در خواب چيزي ميبيني حالت ناهوشياريه وچندان مهم نيست اگه در بيداريه ميشه توهم ولي معمولا كسي كه دچار توهمه اون رو واقعي ميدونه نه توهم پس حواست سرجاش هست. گاهي اگه خواب سبك باشه ادم خوابه ولي به نظرش هوشيار وبيدار مياد/ لازم نيست حتما به روانپزشك خودت سر بزني يك همكار ديگه هم ميتونه كمكت كنه گاهي داروها اثرات خاصي روي يك شخص خاص دارن كه روي ديگران اون عارضه رو ندارن و معمولا ذكر نميشن چون عوارض رو در" جمعيت" بيمار در نظر ميگيرن

Old_Chater
29-03-2010, 13:18
شما مث اينكه خودتون هم بدتون نمياد از اين خواب ها ببينيد؟

ms368
29-03-2010, 15:15
آره
این فیلمو که دیدم شبا خوابم نمیبرد
خدا خیر بده کارگردانشو که اصلا موسیقی متن توی این فیلم نذاشته ( اونوقت سکته میزدم )
حس ششمم نگفتی

شما مث اينكه خودتون هم بدتون نمياد از اين خواب ها ببينيد؟

این مربوط به چند ماه پیشه نه الان ( قبل از کریسمس )
فیلمای ترسناک خیلی کم ، تک و توکی اونم با پسر عموم دیدم ( + رد کردن خیلی از صحنه ها )
گفتم که بیشتر انیمیشن میبینم

این دو تا عکسم ببینید ، شاید یکی دوتا فیلم ترسناکم نداشته باشم ( همشو نذاشتم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آپلود قاچاقی ، سرور دوستم

درضمن دوستان بعضی موقع ها که تریمیپرامین رو نمیخورم احساس سرمای شدید هم میکنم