PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آخرین کمیک/ مانگایی که خوانده‌ایم

zed2
21-03-2010, 22:39
سلام دوستان
دیدم جای این تاپیک اینجا خالی بود با اجازه همکار بخش زدم:31:
خوب ما اینجا در مورد مانگا و کمیک و داستان های مصور تصویری چه شرقی چه غربی چه ایرانی معرفی می کنیم تا دوستان دیگر هم برن و بخونن

ترجیحا کمیک و مانگاهایی رو معرفی کنید که از روی اونها انیمیشن هم ساخته شده و مقایسه ای بین این دو هم باشه

برای دانستن اینکه انیمه و مانگا چیست هم میتونید لینک های زیر رو دنبال کنید :
(انیمـه چیست ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
(مانـگا چیست ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

برای راحتی کار دوستان هم پیشنهاد می کنم اگر از خارجی ها هر کدوم از حالت های بالا رو می خونین برای راحتی خودتون اگر کامل خوندید یک خلاصه کلی و اگر ناقص کردین همان ولیوم Volumes ( در خارج معمولا دو نوع ریلیز دارن که یکی چپتری هست که هر قسمت داستان است و یکی ولیوم هست که مجموعه چند قسمت رو به صورت یکجا می زارن ) رو خلاصه یا با مجموعه های ولیوم های قبل از ان خلاصه بزارین:46: .

zed2
21-03-2010, 23:33
Orange Yane no Chiisana Ie

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نام های دیگر
Little House with an Orange Roof
Small House with an Orange Roof
My Little Home
نام های فارسی ( پشنهادی ):31:
خانه ای با سقف نارنجی
خانه ای با شیروانی نارنجی
خانه ی نارنجی ما

وضعیت: تمام شده
ولیوم: 8 تا
تعداد کل چپتر : 64 تا
تعداد چپتر خوانده شده توسط خودم 35 تا

داستان کلی :

در مورد دو خانواده مختلف است که یکی از خانواده ها به نام نینومیا Ninomiya که یک پدر و دو پسرش است و دیگری اوکاجیما Okajima است که یک مادر و دو دخترش هست....
این دو خانواده در جستجوی یک خانه جدید هستن برای خریدن که هردو از یک نفر خانه خوششون میاد و شخص فروشنده خانه رو جداگانه به هر کدوم خانه را می فروشه و بعد وقتی می فهمن فروشنده جیم میشه و بعدا می فهمن یک کلاهبردار حرفه بوده و سرشون کلاه رفته و از انجا مجبور میشن هر دو خانواده در یک خانه بمانند که اتفاقات مختلفی رخ می ده.....

تعریف داستان از دیدی دیگر

شوتاروا Shoutarou پدر خانواده نینومیا فکر کی کرد با کار کردن زیاد و بدست اوردن پول خیلی کار می کنه و کلی در شغلش ترفیع می گیره و فکر می کنی اینجوری خوشبخت میشه ولی اشتباه می کرد و در حالی که از زندگی اش بیشتر فاصله می گیره در این حال همسرش ازش جدا میشه و ضربه سختی بهش می خوره و سعی می کنه با خرید خانه و عذر خواهی از همسرس دوباره زندگی رو سامان بده ولی ............

تعریف داستان از دیدی دیگر

ناتسومی Natsumi مادر خانواده اوجیما از شوهرش بخاطر توجه نکردن به زندگی و خوش گذاری و بی توجی اش از خانواده و همچنین اذیت و ازار خاندان شوهرش تلاش می کنه جدا شه و بخاطر همین سعی می کنه یک خانه بخره و با فرزندانش در ان خانه زندگی کنن ولی......

نظر شخصی داستان قشنگی داره و بنظرم ارزش خاندن رو داره گرچه من هنوز نتونستم تمومش کنم .....
اتفاقاتی که در هر دو خانواده ایجاد میشه و باعث نزدیکی دو خانواده به هم میشه و تلاشی که هر دو خانواده برای سر و سامان دادن به زندگی شون و اتفاق هایی که میوفته ...
گروه سنی ای که من برای این مانگا می زارم ( و البته برچسب هایی هم که دیدم نظرم رو تایید کردن ) جوان و بزرگ سال است که البته بخاطر نوع داستان کاملا طبیعی است و و اگر انیمه اش ساخته شود( البته بر اساس مانگا ) انیمه خانوادگی خوبی میشه (گرچه هنوز نساختن و اطلاعات مانگاش هم در اینترنت هم کمه)

منابع برای اطلاعات بیشتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

grand theft auto
21-03-2010, 23:34
مانگا نمیدونم چیه اما من تن تن ها رو همه رو خوندم فوق العاده بودن از همه نظر،مخصوصا اگه همشون رو خونده باشید ارتباطی بین کتاب های مختلفش هست که وصف ناپذیره.

zed2
22-03-2010, 16:15
مانگا نمیدونم چیه اما من تن تن ها رو همه رو خوندم فوق العاده بودن از همه نظر،مخصوصا اگه همشون رو خونده باشید ارتباطی بین کتاب های مختلفش هست که وصف ناپذیره.
برای اشنایی بیشتر با مانگا و انیمه به پست اول توضیحات بیشتر اضافه شد ( با تشکر از Morteza4SN ):46:

a.z.p.z
23-03-2010, 00:15
حالا چرا مانگا ؟ ... این همه کمیک استریپ قشنگ امریکایی هست ! مگه اون ها بده ؟ ///

zed2
23-03-2010, 00:18
حالا چرا مانگا ؟ ... این همه کمیک استریپ قشنگ امریکایی هست ! مگه اون ها بده ؟ ///
هر دوتاش هست...تنها مانگا نیست....می تونی کمیک های غربی رو هم معرفی کرده ....همچنین اگر یکموقع داستان مصور ایرانی هم پیدا شد و یکی دید می تونه اینجا معرفی کنه
تو تیر هم عنوان شده

آخرین کمیک/ مانگایی که خوندید

Big-Boss
23-03-2010, 22:38
آخرین کمیکی که خوندم (Hell and Back (A Sin City Love Story بود :

کاری از Frank Miller

کارای فرانک میلر منحصر به فرده هم از لحاظ سبک کارش هم موضوعاتی که بهش میپردازه تو سری کمیک های Sin City جو یه شهر فاسد و سیستم دولتی ناکارآمد اون رو به خوبی تصویر کشیده . این سیستم اگه خرابه اگه اشخاص دارن توش قربانی میشن و یه عده قدرت رو در اختیار گرفتن علت اینه که اکثر اشخاص خودشون یا آلوده هستند یا بی تفاوت , و اکثرا تا معضلی خودشون رو درگیر نکنه دست به اقدام علیه اش نمیزنن.

Big-Boss
17-05-2010, 04:25

کمیک 300 باز هم کار فرانک میلر , تو این اثرش میلر نشون داده که در طراحی محیط های حماسی هم به خوبی وارده.
300 به خاطر میدان وسیع نبرد و روایت حماسی فانتزی که داره نیاز به فضای بزرگتری نسبت به کمیک های دیگه داره برای همین از روش دو صفحه برای هر فریم کلی استفاده کرده (یعنی هر دو صفحه کنار هم کلا به عنوان یک صفحه استفاده شده , چیزی که در خیلی از کمیک ها برای صفحه های آغازین یا دوصفحه وسط یا پایانی استفاده میشه) البته خوندن همچین کمیکی با مانیتور ممکنه یکم دشوار به نظر بیاد ولی بعد از چند صفحه عادی میشه.

در کل کارهای میلر به خاطر دقت در روایت و شخصیت پردازی هر وقت به فیلم هم تبدیل شدند اثری قابل تامل شده.

senjin
17-05-2010, 23:56
سلام بعد از چند روز نخوابیدن تونستم سه تا مانگارو تموم کنم. Code Geass - Lelouch of the Rebellion Code Geass - Nightmare of Nunnally Code Geass - Suzaku of the Counterattack میتونم بگم خیلی قشنگ بودن مخصوصا دومی. دلیل اصی خوندن اینا دیدن انیمیشنش بود(Code Geass I & II) که بهترین انیمیی بود که تاحالا دیدمو هنوز تو خماریشم. پیشنهاد میکنم اول انیمی رو ببینید بعد خوندن مانگاهاش خالی از لطف نیست. راجع به انیمیش بگم که احتمال خیلی کمی داره که ازش لذت نبرین. به شرطی که همشو تا اخر ببینین مخصوصا با اون پایان قشنگش.

*Necromancer
18-05-2010, 23:01
اینو خوندم که تو آکادمی فانتزی داره کم کم ترجمه می شه:

اسمش کلی مور هست
فقط هم همین قسمتشو خوندم :د ی

zed2
16-07-2010, 20:34
Eyeshield 21

نام های دیگر:
ندارد
نام فارسی:
هنوز نام مناسب پیدا نکردم که قشنگ باشه:31:( کسی پیشنهاد داشت بده )
وضعیت:
تمام شده
تعداد چپتر :
330

داستان کلی :

Sena Kobayakawa سنا کوبایاکاوا بخاطر جسه کوچک و ترسو بودنش در تمام عمرش از دست کسانی که اذیتش می کردن فرار می کرد ولی وقتی به طور اتفاقی در یکی از زمان ها که داشت در می رفت کاپیتان تیم فوتبال امریکایی مدرسه هیراما Hiruma اون رو می بینه و مجبورش می کنه که به تیم فوتبال به پیونده ولی این پیوستن با دردسر های زیادی باسه سنا میاره و اون در پشت محافظی رنگی که روی کلاه خودش نصب کرده برای عدم کشف هویتش توسط دیگران تلاش می کنه و....

تعریف داستان از دیدی دیگر:

در تیم فوتبال امریکایی demon devil bat 11 نفر با شخصیت ها و قدرت ها و ضعف های مختلف امدن تا بر ضعف هاشون غلبه و اشتباهاتی کردن رو اصلاح و ضعف هاشون رو از بین ببرن.

یکی از اعضای این تیم سنا است.سنا تلاش داره که بر ضعف فرار کردن از رقیب هاش غلبه کنه ولی یک مشکل هست.

اون همیشه توسط دوست دوران بچی گی اش ماموری انزاکی Mamori Anezaki که مثل یک خواهر بزرگتر مراقبش بوده همیشه در کودکی در مشکلات کمکش می کرده ولی الان بخاطر اینکه ماوری متوجه بازی کردن سنا نشه هیراما با استفاده از عنوان Eyeshield 21 هویت واقعی سنا رو مخفی می کنه و تا مدتی همین وضعیت پیش میره ولی زمانی میرسه که با صاحب واقعی این عنوان در مسابقات برخورد می کنه...........

نظر شخصی:
اول از همه
بستگی به اینکه ترجمه اینگلیسی کدوم گروه رو بخونین اصطلاحات متفاوت ( و بعضی مواقع شاید توهین امیز ) ممکنه وجود داشته باشه ( من چند ترجمه مختلف رو با هم داشتم و به همین خاطر می گم که یک موقع اگر ترجمه هاتون بچه گانه یا بزرگسالانه بود تعجب نکنید )
به نظر من این بهترین مانگای معرفی کننده فوتبال امریکایی در این سطح هست و هر چه قدر مانگای Captain Tsubasa تونست فوتبال رو معرفی کنه این مانگا می تونه فوتبال امریکایی رو معرفی کنه.( که باعث شده من کامل بفهمم فوتبال امریکایی چیه و دیگر الکی حرف های چرت و پرت که در مورد این ورزش می زنن رو قبول ندارم.....
حوادث مختلفی باسه هر شخصیت وجود داره که به مرور دلیل موندن تو تیم یا امدن رو مشخص می کنه و همچنین چرا بقیه تیم های دیگر مدارس می خوان به مرحله نهایی مسابقات برسن.
حقایق تلخ و شیرین همچون روبه رو شدن باقهرمان ارزوهاشون در زمانی که روبه روشون وایمیسته یا تلاش بسیارشون باسه رد شدن از ضعف هاشون که به همراه طنز های بسیاری که در این مواقع اتفاق می افتد رو نشون میده ....
در کل این مانگا از لحاظ من داستان پخته ای داره و اگر نسخه جدیدی ازش منتشر میشد قطعا دونبال می کردم.
برای کسانی که می خوان بدونن فوتبال امریکایی چیه و قوانینش چطوری هست بسیار اموزنده است.
انیمه ای از این مانگا ساخته شده که البته کامل نیست و تا نیمه مسابقات رو پوشش میده و خارج از داستان و موضوعات فرعی زیاد داره ....من خودم بیشتر از مانگا خوشم امد تا انیمه ( البته شاید یک تلقین است که من دارم پیدا می کنم )

اطلاعات بیشتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتصاویر بیشتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر اخر پست تصویر داره ( در زمان من سایتش مشکلی نداشته ) اگر نمی بینین معنی اش اینه که یا سرور خراب شده یا سرورش توسط یک سری نبوغ مسدود شده
لطفا نگین سایزش زیاده چون سرور های قبلیم هم از مسدود شدن و دیگر به امکانات انها دسترسی ندارم باز....( تا زمانی که دوباره یکی جدید پیدا کنم )

shalakhtehall_01367
17-07-2010, 16:23
خوب آخرین مانگایی که تا این تاریخ خوندم bakuman بوده که خیلی خیلی فوق العاده هستش....
فارسیش هم موجوده.....
یه چیزی تو مایه های روایت حال خودمه.....
پیشنهاد میکنم حتما مطالعش کنین که خیلی خیلی گیرایی داره....
البته اینم ذکر کنم که مثل همه مانگا دوستان , مانگای ناروتو و بلیچ رو تا لحظه آخر دنبال میکنم....

Maggy_P
07-09-2010, 15:16
انیمه ی دارن شان هم قشنگه
برای هر کتابش یک کتاب مصور انیمه درست کردن که یکیش به فارسی ترجمه شده توسط سایت طرفداران فانتزی

بخش اول این کتاب :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبخش دوم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبخش سوم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبخش آخر هم هنوز نیومده ترجمش ، ولی توی سایتش زده به زودی ، هر وقت اومد اونم میزارم

------------------------------------------

جدیدا کمیک استریپ داستان معروف گرگ و میش ( twilight) هم اومده که 200 صفحست و 30 صفحه ی اولش ترجمه شده :

سی صفحه ی اول :

The Black Dahlia
08-09-2010, 11:06
منم ماله توایلاتو خوندم خیلی قشنگ بود

mestry
09-09-2010, 08:48
خوب آخرین مانگایی که تا این تاریخ خوندم bakuman بوده که خیلی خیلی فوق العاده هستش....
فارسیش هم موجوده.....
یه چیزی تو مایه های روایت حال خودمه.....
پیشنهاد میکنم حتما مطالعش کنین که خیلی خیلی گیرایی داره....
البته اینم ذکر کنم که مثل همه مانگا دوستان , مانگای ناروتو و بلیچ رو تا لحظه آخر دنبال میکنم....
منم الان دارم همینو میخونم.....مانگاکاش همون کسیه که دث نوت رو ساخته، یک ماه دیگه قراره انیمش پخش بشه، من دارم لحظه شماری میکنم........واقعا قشنگه، ایدش خیلی جالب و باحاله

میخوام مانگای Fairy Tail رو شروع کنم، انیمش رو هر هفته قسمت جدیدشو میبینم اما نمیتونم اینقدر منتظر باشم، میخوام زود داستانو بفهمم

Maggy_P
25-09-2010, 16:41
سی صفحه ی دوم کتاب گرگ و میش :

mohsen250
29-09-2010, 16:04
آخرین gantz بود که خیلی خوب بود. پسره خیلی باحاله

mestry
11-10-2010, 00:19
من فعلا مانگایی بنام درس دارم میخونم دی:
مانگای Ane Doki رو میخوام شروع کنم، ته خندست

Aminzikzak
30-10-2010, 10:44
سلام
واقعا از اين تاپيك لذت بردم
بعد از مدتها اين اولين تاپيك توي پي سي هست كه منو جذب خودش كرد.
مطمئنا جاش خالي بود

همچين اطلاعات كاملي ندارم ولي انيمه و مانگا زياد ديدم
اگر چيزي به ذهنم رسيد حتما توي اين تاپيك همراهي ميكنم

آخرين كاميك مانگا كه خوندم change 123
55 چپتر ( 12 ولوم ) تا الان منتشر شده
كه من تا ولوم 3 بيشتر نخوندم
كتاب جالبي هست توصيه ميكنم دوستان بخونن. (البته بيشتر از داستان ،طراحي كاراكتر هاش براي جالب بود)

به نظرم انيمه ديدن بيشتر حال ميده ولي خب هرچيزي به جاي خودش قشنگه

و به عنوان اولين كاميك ايرانيه تاپيك ، يك كار از دوست عزيزم يوسف زماني ميذارم كه البته لينك به وبلاگش هست تا حق كپي رايت ضايع نشه...
هم داستان و هم تصوير سازي كار خودشه.
هنوز ته داستان مشخص نيست.

ممنون

Aminzikzak
30-10-2010, 11:13
اسم تاپيك يه جوريه Zed2 جان ، نميشه اين كلمه "آخرين" حذف بشه ؟
در حق قبليا ظلم ميشه : دي

به عنوان بهترين انيمه اي كه تا الان ديدم و در رده ي پر فروش ترينها قرار داره ...
Death Note را به انيمه دوستان معرفي ميكنم
داستان ياد داشت مرگ بر اساس يك افسانه ي ژاپنيه كه به دنياي جديد گره خورده و واقعا از هر لحاظ بي عيب و نقص هستش
من كه لذت بردم

از اين دستان ، داستان مصور مانگا ، انيمه مانگا و اخيرا فيلم سريال همراه با جلوه هاي ويژه ي خوب درست شده ...
شخصيت هاي اصلي
ياگامي لايت
ميسا آمانه
L
N
ريوك ((شينيگامي) يكي از خدايگان مرگ كه باعث ايجاد داستان ميشه)

معروف ترين و كليدي ترين ديالوگ داستان :

?L, do you know Shinigami love apples

انيمه :

فيلم

ليست فصل هاي مختلف كاميك يادداشت مرگ :

محبوبيت اين انيمه رو ميشه روي ديوارهاي ژاپن مشاهده كرد :

mestry
02-11-2010, 20:34
امروز یه مانگا خوندم به اسم Pom The Panda ، مانگاش وان شات هست (یعنی تک قسمتی)....با اینکه یه چپتره اما خیلی تاثیر گذاره، به آخرش که رسیدم اشکم در اومد.....داستانش درباره یه مردیه که لباس پاندا میپوشه و تو خیابونا بادکنک میفروشه، بعد یه دختره هست که اینو دوست داره و اینا هر هفته با هم قرار میذارن اما این هفته یه اتفاقی میفته....

پیشنهاد میکنم 100% این مانگا رو بخونید:

Big-Boss
14-05-2011, 10:54
نسخه 0.9141 از برنامه ComicRack منتشر شده.
برای اجرا به مایکروسافت.نت فرمورک 4 نیاز داره.

Big-Boss
12-06-2011, 22:08
اینجا هم شده جزء زیرخاکی ها انجمن،
دو اسکیچ از اسپریت کار فرانک میلر :

Morteza4SN
23-10-2011, 13:20

سال 2005 میلادی و در سالروز تولد فردوسی کمیک بوک "رستم : داستانهایی از شاهنامه" برگرفته از شاهنامه توسط موسسه انتشاراتی هایپر ورکس (Hyperwerks) به چاپ رسید . کار توسط سه ایرانی به نامهای بروس بهمنی ، جيمی دورقی و کامرون دورقی پایه ریزی شد . اولین جلد آن با عنوان رستم و سهراب (2005_Rostam and Sohrab) مورد استقبال خوبی قرار گرفت . در ادامه هم کمیک های بازگشت پادشاه (2007_Return of the King) و نبرد با دیو ها (2008_Battle with Deevs) و نهایتا جلد چهارم با عنوان جستجو برای پادشاه (Search for the king_2010) عرضه شد . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

رستم با چشمان سبز و ریش پروفسوری و موی قهوه ای روشن شاید اولین چیزی است که به چشم میاد به هر حال طراحی کاراکتر رستم باید جذابیت های یک قهرمان کمیک بوک امریکایی رو داشته باشه ، از طرف دیگر متن داستان هم تغییرات زیادی داشته ، سازندگان این رو عمدی و برای اینکه کارشون تعلق غیربومی پیدا کنه و برای مخاطب تازگی داشته باشه عنوان کردن . خلاصه کردن داستان در 32 صفحه هم باعث شده بخشی از جزئیات دچار تغییر یا حذف شود . مثلا در جلد دوم افراسیاب به جای اینکه پادشاه توران باشه جادوگری است فرصت طلب که مشاور کیکاووس شده . زال که پسر سام بوده از ققنوس متولد شده . یا مثلا به گفته سازندگان برای خلاصه تر شدن داستان به جای مبارزه رستم با هفت دیو ، با یک نفر به اسم تورج با هفت سلاح مختلف با رستم نبرد میکنه و ... . بعلاوه فضاسازی و سر و شکل بناها و پوشش و نوع لباس ها هم چندان ایرانی نیست .

جلد اول با بودجه چهل هزار دلاری روانه بازار شد و مورد استقبال قرار گرفت ، داستان رستم و سهراب به عنوان اولین جلد انتخاب خوبی است و تراژدی پایان اون برای تشویق مخاطب به ادامه داستان تاثیر گذاره . جزئیات بامزه ای مثل استفاده از لغاتی مثل DALIR ، SHATARAGH ، VOY NANE! ، PAHLEVAN ، SHEYTOON و ... هم لابلای نقل قولها دیده میشه ! با همه این تفاسیر همین امر در توجه بیشتر به کشش و جذابیت شاهنامه در این حیطه و ایجاد علاقه به بررسی مرجع اصلی تاثیر گذاره .

جلد اول کمیک رو می تونید از لینک زیر دریافت کنید :
لینک‌ها اصلاح شد

جلد دوم که به فارسی ترجمه شده رو هم از لینک زیر دریافت کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Fa).pdf

* * * *

اما بد نیست بدانیم اولین کمیک از شاهنامه با عنوان "رستم و اسفندیار" در سال 1355 شمسی (2535 شاهنشاهی!) در ایران طراحی و به چاپ رسیده . هرچند قرار بوده بعد از اون کمیک های دیگری هم از شاهنامه به تصویر کشیده بشه اما با توجه به تاریخ و بعدا بحث ممنوعیت عرضه این سبک آثار ، ادامه پیدا نکرد .

داستان از نبرد رستم و اسفندیار اقتباس شده و به متن شاهنامه وفادار بوده ، دیدن بیت هایی از شاهنامه در میان نثر داستان هم حس یک پرده خوانی رو بوجود میاره . طراحی کاراکترها با توجه به زمانش قابل قبولند اما برای الان مثلا طراحی کاراکترها و کلاه خود رستم به شکل جمجمه و یا دیدن تهمینه با صورت و هیبت زمخت و مردانه چندان جالب نیست . طراحی هم کلا سیاه و سفیده که البته زمینه اکثر صفحات زرد هست . این کمیک رو هم می تونید از ضمیمه این پست دریافت کنید :

رستم و اسفندیار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nooshin007
17-11-2017, 20:35
لطفا لینک هارو مجد قرار دهید.

mmpunisher
22-06-2021, 14:29
اخرین مانگایی که خوندم مانگای بروتو بود
اخرین کمیکیم که خوندم سری کمیک اواتار کورا خرابه های امپراطوری بود