PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Metal Gear Solid: Peace Walker

Big-Boss
20-03-2010, 15:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سازنده : Kojima Productions
ناشر : Konami
تاریخ انتشار : ژاپن April 29, 2010 - امریکای شمالی June 8, 2010 - اروپا June 17, 2010 - انگلستان June 18, 2010
پلتفرم : PSP
تعداد بازیکن : تک نفره - چند نفره
درجه بندی سنی : CERO :C
وب سایت رسمی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

The official Japanese cover art for Metal Gear Solid: Peace Walker

داستان:
مشخصه که کونامی و کوجیما تا قبل از عرضه بازی چیز زیادی از داستان اون بجز یه نمای کلی لو نمیدن.
پس اطلاعات ما در باره محدود میشه به دمو قابل بازی که عرضه شده و شنیده ها از گوشه و کنار :

بازی در سال 1974 چند سال بعد از ماجرای Metal Gear Solid 3: Snake Eater اتفاق میوفته , جایی که Naked Snake یه گروه نظامی به نام Militaires Sans Frontières (فرانسوی, ارتش بدون مرز ) تشکیل داده و به دلایلی که فعلا معلوم نیست ( اون جور که دمو قابل بازی نشون میده ) از اسم رمزش Big Boss نمی خواد استفاده کنه.

در همین حال یه ارتش ناشناس با اسلحه و تجهیزات پیشرفته به کاستاریکا حمله میکنه. دولت کاستاریکا که ارتش کاستاریکا رو منحل کرده بود (واقعه تاریخی , مربوط به جنگ داخلی سال 1948) در برابر این ارتش ناشناس نمیتونه مقاومت کنه . و فقط یه سری گروه های مقاومت داخلی کم و بیش هملیاتی رو انجام میدن.

دو نفر از دست اندر کاران مقاومت مردمی ( Ramón Gálvez Mena و Paz Ortega Andrade ) به Snake مراجعه میکنن و از اون و ارتشش درخواست کمک میکنن که با جواب منفی Snake مواجه میشن, وقتی میبینن که Snake حاضر به کمک به اونا نیست Ramón مجبور میشه حقیقتی رو به Snake بگه : من می دونم تو کی هستی تو Big Boss هستی !!
همین کافیه که Snake برای این که بفهمه چه جریانی پشت این ماجراست خودش شخصا وارد عمل بشه.

کاراکترها:
کاراکترهایی که تا الان معرفی شدند:

(Naked Snake (Big Boss
Kazuhira Miller
Paz Ortega Andrade
Ramón Gálvez Mena
Amanda Valenciano Libre
Huey
Chico
Strangelove
Coldman
Cécile Cosina Caminades

گیم پلی :
مثل همیشه متال گیر هست و اکشن مخفی کاری , اینبار یه سری مشخصه های جدید هم اضافه شده که بار اکشن بازی رو بیشتر میکنه, یکی از اونا اضافه شدن co-op چند نفره هست. در این حالت بازی میکنه ماموریت ها رو با کمک چند نفر دیگه انجام بده که هر کدوم قابلیت هایی دارن از مخفی کاری گرفته تا کماندو بازی , که با ترکیب مناسب این قابلیت ها با توجه به نوع مرحله میشه تاکتیک های مناسبی برای هر مرحله انتخاب کرد. (مثلا وقتی چند نفر مشغول تبادل اتش هستند و توجه نیروهای دشمن رو جلب کردن یه نفر میتونه با استفاده از مخفی کاری اهداف ماموریت رو انجام بده و مثال های دیگه ای از این قبیل.)
نکته دیگه ای که وجود داره عدم توقف بازی حین انجام ماموریته , برای هیچ کاری مثل دیدن نقشه , رفتن به منو های راهنمایی مرحله , تعویض اسلحه و ... بازی استاپ نمیشه و باید این کارها رو همزمان که بازی در جریان هست انجام داد.

کنترل:
PSP هست و یک آنالوگ و مشکل دوربین !
اکثر کسایی که برای اولین بار با PSP بازی میکنن (مخصوصا بازی های شوتر که نیاز به تعویض دستی دوربین دارن) به علت نبودن آنالوگ سمت راست با تغییر دستی زاویه ی دوربین مشکل دارن.
PSP بازهای حرفه ای دیگه به تغیر دوربین با کلید های مثلث,دایره,ضربدر و مربع و حرکت دادن کاراکتر با آنالوگ سمت چپ . (بازی های موفق زیادی هم که با این نوع کنترل عرضه شدن کاملا این نوع بازی کردن را جا انداختن)
Metal Gear Solid: Peace Walker هم از همین شیوه کنترل استفاده میکنه به اسم SHOOTER TYPE به اضافه اینکه یه نوع چینش دیگه برای کسانی که به نوع اول عدت ندارند به اسم ACTION TYPE.

ضمنا برای نوع هدف گیری از دو شیوه قفل خودکار و هدف گیری دستی استفاده میکنه که برای تغیرش کافیه از دکمه SELECT در حین بازی استفاده کنید.

موسیقی:
مجموعه Metal Gear Solid: Peace Walker Original Soundtrack قراره در تاریخ May 27, 2010 به بازار بیاد .
آهنگ Heaven's Divide موزیک اصلی بازی هست ( theme song ) که توسط Donna Burke اجرا شده

تصاویری از بازی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g

با مراجعه به این قسمت از سایت خود بازی میتونید تریلرهای بازی رو ببینید:

نکاتی در مورد بازی:
خود کوجیما شخصا در ساخت این بازی نقش داره.
cutscene های بازی بصورت کمیک متحرک هستند. و کار Ashley Wood هنرمندی که برای دوست داران MGS و PSP بازها ناشناخته نیست. ایشون کار کمیک دیجیتالی METAL GEAR SOLID DIGITAL GRAPHIC NOVEL رو روی PSP انجام دادن.

طبق معمول کارهای کوجیما واقعیت و تاریخ با خیال در هم میامیزه,حوادث تاریخی واقعی در این بازی بهشون اشاره شده مثل انحلال ارتش کاستاریکا.

باید تا june-april 2010 صبر کرد و منتظر یک شاهکار دیگه از سری MGS بود. قبل از اون نسخه دمو فراموش نشود!

---------------------
منابع:
نسخه دمو قابل بازی

ویکی پدیا:

وب سایت رسمی بازی:

mehdi30nema
20-03-2010, 19:05
دستت درد نکنه . واقعا حیف بود این بازی تاپیک نداشته باشه .

Layken
22-03-2010, 23:43

گیم چیست ما برای چه بازی می کنیم ؟ می خواهیم چه چیزی رو به دست بیاریم.؟ ایا هدفی داریم ؟ ایا به نتیجه ای خواهیم رسید.؟
حتما بسیاری جواب خواهند داد برای سرگرمی و حقیقتا جواب درستی هست.
اما گاهی اوقات این سرگرمی ها پا رو فراتر می گذارند. لحظات و دقایقی را به وجود میارند که یک گیمر را غرق در
ارزوها..رویاها ..شخصیت های مجازی می کند که به نوبه خودم در یک کلمه عاشق ان کارکترها میشیم.
23 سال قبل بازی به نام Metal Gear تولید شد این بازی در کنسول های نسل اول ظهور کرد و در امریکا اروپا و ژاپن به فروش قابل ملاحظه ای دست یافت. بازی از همان ابتدا روی سبک مخفی کاری گیم پلی خود را ایجاد می کرد که در ان زمان نواورانه و خلاقانه بود بعد از MG که به فروش خوبی رسید MG2 نیز ساخته شد و متن داستان رو بسیار غنی تر ادامه داد. باز پرفروش شد. سپس بعد از یک فقفه چند ساله Metel Gear Solid1 بر روی کنسول Ps1 ساخته شد یک اثر بی نظیر شاهکاری متفاوت داستان ...گیم پلی.. گرافیک..و بزرگتر از همه موسیقی بازی که باعث تولد شخصیت فوق محبوب Solid Snake شد. بعد از فروش بسیار فراوان بازی و موفقیت هایی که کسب کرد MGS2 و بعد از آن MGS3 که هر کدام باز با معرفی المان های جدید در گیم پلی و همراهی داستانی بسیار پر محتوا باعث شد تا کنسول PS2 فروشی بالای 150 میلیون عدد در جهان تاثیر گذار باشد
تا این که در نسل چهارم کنسول های خانگی بر روی کنسول PS3 فوق بازی دیگری از این سری بازی
Metal Gear Solid 4 ساخته شد. یا میشه گفت ظهور کرد. تکمیل کننده تمام سری ها همه چیز داشت از اشک و لبخند هاش گرفته تا عشق و دوستی و نام یاد سرباز کهنه کار
اسنیک پیر.

Hideo Kojima

کار کارگردانی این بازی توسط کوجیما انجام شده است نامی که با متال گیر به اوج رسید تمامی قله های افتخار را کسب کرد. زیرا لیاقت خود را با هر بار روی کار امدن ثابت کرده و یکه تاز بودن خود را در امر کارگردانی این بازی نشان داده است کوجیما بعد از MGS2 عنوان کرد که دیگر بر روی پروژه متال گیر کار نخواهد کرد. اما هر بار زیر حرف خود زده و دوباره ساخت بازی رو انجام میداد. اما این طور که گفت MGS4 دیگر اخرین عنوان در کارنانمه کارگردانی وی خواهد بود.کوجیما هم اکنون رییس Koama Production هست.
کوجیما در دوران کودکی بیشتر به دلیل شغل خانواده در حال سفر بوده و به همین دلیل اکثرا تنها بوده. کوجیما به داستان نوشتن علاقه زیادی داشت داستان های زیادی برای مجلات می فرستاد ولی هیچ کس نوشته های او را چاپ نمی کرد چون صفحات زیادی داشت. تا اینکه رو به عرصه دوربین و سینما اورداو به عنوان یک طراح و برنامه نویس به کونامی رفت ولی چون مهارت کمی داشت نتوانست به ان چیزی که در ذهن داشت برسد در ابتدا سران کونامی پیشنهاد او را برای بازی Metal Gear بر روی کنسول MSX2 رد کردن اما او پافشاری کرد تا اینکه بازی منتشر شد و با استقبال زیادی روبرو شد. این مورد باعث شد تا کوجیما یک شبه ره صد ساله رو برود.بازی های کوجیما بیشتر صحنه های کات سکانس طولانی دارند و بازیباز بیشتر یک بیننده می شود تا بازی کردن. احتمالا هم دلیلش علاقه بسیار او به فیلم و فیلم سازی خواهد بود. کوجیما خود می گوید داستان جوهره اصلی یک بازی است و بازی بدون داستان یک انسان بی روح است.
************************************************** *********************************

متال گیر....
داستان سری بازی های متال گیر یکی از پیچیده ترن و در عین حال پر محتواترین داستان را دربین بازی ها دارد.
به ترتیب نام بازی ها بر اساس سال های تولید....:
بازی MG در سال 1987 برای کنسول PSX2 منتشر شد.
در سال 1990 MG2 باز برای کنسول PSX2 منتشر شد.
بعد از 8 سال MGS1 بر روی کنسول Ps1 منتشر شد و مرزهای یک بازی رو شکست. و با فروش 6 میلیون نسخه تحولی در کونامی ایجاد کرد.
بر روی کنسول PS2 در سال 2001 MGS2 منتشر شد.
3 سال بعد در سال 2004 MGS3 که همه چیز را در اغوش گیمر نهاد.
MGS:portal Ops برای کنسول PSP در سال 2007
و سرانجام در سال 2008 اخرین نسخه از این سری بازی ها که داستان و سرنوشت سری بازی متال گیر رو مشخص میشد منتشر شودMGS4

به ترتیب نام بازی بر اساس داستان...:
اگر به صورت روایت و ترتیب داستانی به بازی نگاه کنیم ...بدین شکل خواهد بود.
MGS4..MGS2..MGS1..MG2..MG1..portal ops..MGS3
شاید کمی پیچیده شدن داستان به ترتیب روایت داستان در نسخه های منتشر شده کمک کرده است.

متال گیر MGS1

وقتی چند سال قبل که می رفتیم کلوب بازی میکردیم هر چی میومد می خوردم. نشسته بودیم دیدم یه بازی جدید اوردن 2 تا دیسک هستش.
در موردش حرف میزدند که سخته نمیشه رفت. برای اولین بار که منو و موسیقی بازی روبرو هیچ حسی جز بی تفاوتی نداشتم واقعا سخت بود نیاز به دانستن زبان بود و حوصله برای گوش دادن و نگاه کردن.
یک سال گذشت تا اینکه خودم کنسول خریده بودم و انقدر RE بازی کرده بودم که شبا کنارم اسلحه اسباب بازی می زاشتم.
بین بازی ها این بازیو دیدم و تصمیم به رفتنش کردم.
مقدمه ای بود بر اشنایی من با دنیای بی نهایت متال گیر برای اولین بار مخفی کاری...برای اولین بار اوج احساسات برای اولین بارگوش کردن و در استرس پنهان شدن. برای اولین بار غم و اندوه رو در چهره مکعبی یک شخصیت دیدن. همگی این موارد الان هم در ذهنم مرور می شوند و دوران خوب کودکی رو برایم تداعی می کنند.
اسنیک ماموری که برای جلوگیری از یک عملیات که در ان یک غول بزرگ اهنی به نام Mg REx به الاسکا رفته است مرکز روسیه در اوج سرما و خطر..

MGS2

این قسمت از بازی مورد انتقاد زیادی قرار گرفت چون کاراکتر اسنیک بیشتر از 20 دیقه گیم پلی در بازی حضور نداشت و به جای ان رایدن حضور پیدا کرد و ادامه بازی از دید او انجام شد رایدن مورد نتفر زیاد هواداران قرار گرفت اما خود کوجیما گفت که می خواستم اسنیک رو از دید دیگری به بازباز نشان بدهم. این بازی هم واقعا یک شاهکار به تمام معنا بود. داستان متال گیر 2 از تمامی قسمتهای متال گیر پیچیده تراست. هنوز هم بسیاری درک منظور خیلی از وقایع رو درک نکردن.

MGS3

دنیا به یک رییس احتیاج دارد.

این بار بازی دست پدر اسنیک بیگ باس بود. با این که او را اسنیک صدا می کردن ولی اسنیک کد رمز ارتباطی بود.
داستان بازی در این قسمت اولین روایت در ترتیب داستانی هستش.
همه چیز در این قسمت متحول شده و یک گیم پلی کامل ارئه شد. نزدیک 14 بار MGS3 رو تمام کردم ولی باز خسته نشدم.

MGS4[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من قهرمان نیستم
نبودم
ونخواهم بود.

کوجیکا هر بلایی خواست سر اسنیک اورد.
در واقع میشه گفت او با احساسات گیمرها یک رابطه ایجاد کرده بود که تمامی ان چیزهایی که انتظار نمی رفت در این قسمت اتفاق افتاد.
اشکهایی که یک گیمر برای این بازی می ریخت. همگی نشانگر اوج بودن. بینهایت بود. این بازی رو نشان میدهد.
حتی کسی که برای اولین بار با متال گیر 4 بازی می کرد. خواب خوراک. زندگی خود را وقف اسنیک می کرد.
در یکی از مراحل به الاسکا جایی که اسنیک رو برای اولین بار در زیر برف دیدم میریم. که باید درود فرستاد بر کارگدان این بازی که
متخصصانه هر جای جای الاسکا رو با فلشبکها و جملات یاد اور میشد و ما را به دوران کودکی که لذت بخشترین بود می برد.

حاشیه ......:

1-RE ..Silent Hill ...Metal Gear..Tekkan
..از جمله بازی هایی هستند که همه را به دوران لذت بخش کودکی با کنسول PS1 می برد.
2-متال گیر بازی بود که دیگر هیچ گاه تکرار نمی شود.اثری که همیشه جاودان خواهد ماند.
3- MGS4 فروشی بالای 4 میلیون نسخه داشت.
4- اسنیک از جمله 10 کارکتر محبوب قرن شناخته شده است.
5- چند سالی هست که هالیود مشغول ساخت فیلم بازی هست اما همیشه با مشکلاتی روبرو می شود که منجر به عقب افتادن ساخت ان میشود.
6- موسیقی بازی در تمامی نسخه ها امتیاز کامل رو از ان خود کرده است.
7- یک نسخه بهینه شده از MGS1 برای کنسول گیم کیوب منتشر شده.
8-نسخه 1و2 این بازی برای pc منتشر شده است
در نهایت باید گفت جملات ..کلمات هیچ گاه گویای این اثر نخواهد بود.

این هم یه عکس از نسخه بازی خودم ..:31:

mohammad_twe
23-03-2010, 00:04
بنده عاشق سری متال بودم و هستم ! اما اخرین ماتلیکه تو خونه تموم کردم snake eater یا همون 3 بود دیگه نشد 4 رو برم که الان 2 روز تو کلوپ محل دارم بازی میکنم , اما جز متال گیر 1 هیچ کدوم بهم فاز نداد حدود 9 سال پیش
وای چه حس و حالی داشت بازی کردنش
مخصوصا موزیک بازی
درد دره ره ره رد :31:
اخی یاد چه خاطره هایی افتادم :19:
اسپم بود که جاش پر شه :دی

CATALONIA
01-04-2010, 11:34
Metal Gear Solid: Peace Walker Sony PSP Trailer - Assassin's Stealth
تريلر جالبي بود و نميدونم Assassin’s Creed اين وسط چيكار مي كرد ! 

mehdi30nema
01-04-2010, 11:42
این تریلر جدید خیلی جالب بود . اسنک از جاهای بلند مثل الطایر و اتزیو میپره توی بسته های کاه ( دقیقا مثل بازی assassins creed میپره )

djmd
01-04-2010, 16:32
معلومه سازنده های MGS خیلی تحت تاثیر اساسینز قرار گرفتن اون از لباس الطیر اینم از این حرکتش ....

gap
01-04-2010, 22:38
Metal Gear Solid: Peace Walker Sony PSP Trailer - Assassin's Stealth
تريلر جالبي بود و نميدونم Assassin’s Creed اين وسط چيكار مي كرد !

این dive که کاملا از روی Ac هستش!ولی توش نو آوری هم داشتن،مثلا همین که میشد توی اون کاه ها راه رفت!و اینکه دشمنشو داخل کاه میکشید هم دقیقا کار Ac2 هست،ولی در کل بازی جالبی باید از آب دربیاد...

mehdi30nema
02-04-2010, 16:09
ولی در کل بازی جالبی باید از آب دربیاد...

مطمئن باش این بازی طوفان به پا خواهد کرد .
من تو یه سایتی خونده بودم که کوجیما گفته این دراصل شماره پنجم از سری MGS هست ولی چون داره روی psp میده و شاید نشه زیاد روی فروشش حساب کرد شماره پنج را ازش برداشتن .

Bs_panzer
02-04-2010, 19:15
بیشترین گرافیکی که رو PSP دیدم GOW : Chains Of Olympus بود

ولی این خیلی عالیه

mr_khodaei2008
06-04-2010, 18:20
سلام دوستان

من هم از طرفداران بسيار قرص اين بازي هستم

با ديدن اين تاپك ياد گذشته افتادم يادش بخير شايد بيشتر از 100 بار متال گير 1 را تمام كره باشم خيلي جالب بود نسخه 2 زياد جالب نبود ولي اونم تمامش كردم و نسخه 3 محشر بود و بارها بازيش كردم

الانم تو كف نسخه 4 موندم اخه نه ps3 دارم نه تو شهرمون هست كه برم بازي كنم خيلي دوست دارم نسخه 4 را هم تمام كنم اخه بايد فاتح همه نسحه ها باشم

به نظر من كه تعريف نباشه ولي تا حالا از دستگاهاي بازي قديم مثل اتاري و ميكرو و سگا گرفته تا ps1 و ps2 و pc و تعداد بازيهايي كه به پايان رسوندم بيش از 1000 تا بشه ازجمله معروفترين بازيها ولي اعتقادم اينكه Metal Gear Solid بهترين بازي است

mr_khodaei2008
23-04-2010, 17:09
دوستان اخبار جديدي از اين بازي نيست

Big-Boss
23-04-2010, 22:33
نسخه ژاپنی بازی هفته پیش رو منتشر میشه.
سه باس بازی هم معرفی شدند : PUPA , CHRYSALIS , COCOON

به صورت باندل هم عرضه میشه :

چند مورد هم شیرین کاری تلفیقی :

یه سری تی-شرت مربوط به بازی هم عرضه میشه:

halflife g
24-04-2010, 10:04
خوش بحال کسانی که psp دارن نوش جونشون.......... .(عجب شاهکاری رو از دست دادیم:19:)

Hunter lord
24-04-2010, 13:58
این بازی فوق العاده خواهد شد . بی صبرانه منتظر خواهم ماند .

halflife g
26-04-2010, 11:14
فامیتسو به عنوان اولین سایت به این بازی امتیاز داده و امتیاز این شاهکار چیزی نیست جز: 40/40

Big-Boss
05-05-2010, 18:14
ورژن ژاپنی بازی حدود یه هفته است که عرضه شده.
من گرفتم. چند مرحله هم رفتم. ولی دیدم بهتره صبر کنم نسخه زبان انگلسیش منتشر بشه اون رو بازی کنم.
البته نسخه ژاپنی کم و کسری نداره از لحاظ صدا گزاری و ... در ضمن زیرنویس انگلیسی هم داره. (گیم پلی هم مورد خاصی نداره که با مشکل مواجه بشید.)

Big-Boss
10-05-2010, 17:01

mohammad_twe
10-05-2010, 19:41
اسپم : چه خانمه قشنگی ن ن ن , زن بکس p30world میشین ن ن ن :دی ( این قسمت داخل پرانتز پاک شد :دی )

ali_ranger22
10-05-2010, 19:47
اسپم : چه خانمه قشنگی ن ن ن , زن بکس p30world میشین ن ن ن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( سینا از اینا زیاد دوست داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

نا امیدم کردی :دی چه سلیقه ایه داری آخه :دی

Bs_panzer
10-05-2010, 22:29
اینا که دستشونه عکس metal gear rising ـه

کسی می دونه قضیه چیه ؟

mehdi30nema
11-05-2010, 07:38
اینا که دستشونه عکس metal gear rising ـه

کسی می دونه قضیه چیه ؟

تبلیغات برای ریسینگ همزمان با فروش peace walker

mehdi30nema
04-06-2010, 17:16
خبر ویران کننده :
نسخه انگلیسی منتشر شد

لینک :

vahidgame
08-06-2010, 21:31
بازی دو سه هفته ای هستش منتشر شده.
فکر کنم بدونید که مثل شماره های قبلی متال گیر این شماره هم فوق العاده موفق بوده.
بازی امتیازهای خیلی بالایی گرفته. سایت IGN امتیاز 9.5 و سایت گیم اسپات امتیاز 9 رو به این بازی داده.
نقد سایت گیم اسپات رو می تونید از اینجا بخونید:

Alireza.M67
25-06-2010, 10:57
من که با اون کنترلش اصلا نتونستم کنار بیام ، به کل بیخیالش شدم .

Big-Boss
25-06-2010, 17:44
بازی چند هفته هست اومده ولی موقع امتحان های پایان ترم هم هست با این حال چند مرحله که رفتم بجز شاهکار هیچ چیز دیگه نمیشه گفت.
پر از ایده و استراِگ و نکته.
توی کات سنز های کمیکش هم بازی جریان داره,شخصیت هیدئو کوجیما رو به صورت کاملا اتفاقی و بر اثر یه اشتباه!!! تونستم پیدا کنم و...

تا بازی نکنه کسی امکان نداره متوجه بشه چه شاهکاری هست. داستانش هم که دنباله ی mgs 3 :40:

mehdi30nema
27-06-2010, 07:15
دیروز این بازی را تجربه کردم .
شاهکاری دیگر از کوجیما .
دموی اول بازی و صحنه وارد شدن اسنیک و پیاده شدن از موتور در کنار ساحل زیر بارون واقعا محشره اونم روی کنسولی مثل psp

Layken
29-06-2010, 14:30
معلوم نیست این کوجیما کی می خواد دست از سر متال گیر برداره...
یه نیم ساعتی بازی کردیم همچنان مثل گذشته فیلم دمو های حیرت اور...واقعا دیدنی هستش.

Layken
14-11-2010, 16:57
باور کنید چندین بار نوشتم پاک کردم تا بتونم جمله ای پیدا و بنویسم تا
شاهکار بودن این بازی رو یه طوری بیان کنم. همه چیز بازی عالیه...
از اون قسمت تحقیقاتی گرفته تا داستان بازی......
گرافیک بازی هم در نوع خود بی نظیره.....داستان خود تنهایی 10 رو می گیره..
خدمت مقدس سربازی مجال بازی کردن و تمام کردن رو به ما نداد و در فکر بازی مونده بودم.....ولی خب حالا که خدمت تموم شده....عجیب حال میده این بازی...

Leon-117
14-11-2010, 17:03
باور کنید چندین بار نوشتم پاک کردم تا بتونم جمله ای پیدا و بنویسم تا
شاهکار بودن این بازی رو یه طوری بیان کنم. همه چیز بازی عالیه...
از اون قسمت تحقیقاتی گرفته تا داستان بازی......
گرافیک بازی هم در نوع خود بی نظیره.....داستان خود تنهایی 10 رو می گیره..
خدمت مقدس سربازی مجال بازی کردن رو به ما نداد.....ولی خب حالا که خدمت تموم شده....عجیب حال میده این بازی...
بازي فوقلعاده اي بود.بازي بود كه واقعا منو سرگرم كرده بود.مخصوصا اينكه بازي چيزهاي مخفي زيادي داشت!:31:
مثلا:
اون جزيره كه توش پر دايناسور بود يا خود هيدئو كوجيما كه توي يه كاميونه بود!
هنوز هم وقتي ميرم بيرون يا با PC و X360 بازي نميكنم ميرم سراغ اين بازي...:20:

CRIS Joon CR7
13-02-2012, 21:07
وای این بازی رو روی Xbox 360 بازی کردم خیلی حال میده:46::8:
خودم رو psp بازیش کرده بودم ولی هم صفحش کوچیک بود هم کنترلش به خاطر نداشتن آنالوگ راست خیلی سخت بود
فوق العاده توصیه میشه:11:
خیلی محشره چی بگم دیگه؟:13:
خیلی جو گیرم الان:31:
میخوام اینو چند بار بازیش کنم:18::8::5::10::46:
............

مطمئن باش این بازی طوفان به پا خواهد کرد .
من تو یه سایتی خونده بودم که کوجیما گفته این دراصل شماره پنجم از سری MGS هست ولی چون داره روی psp میده و شاید نشه زیاد روی فروشش حساب کرد شماره پنج را ازش برداشتن .
اینو یه نفر گفته بود و به حق هم گفته بود:11:

CRIS Joon CR7
14-02-2012, 12:11
Tank Battle T-72U
این مرحله گیر کردم خیلی سخته چکار باید کرد
یه تانک غول با چند تا سرباز تا دندون مسلح
چیکار کنم؟:13:

Layken
14-02-2012, 12:34
Tank Battle T-72U
این مرحله گیر کردم خیلی سخته چکار باید کرد
یه تانک غول با چند تا سرباز تا دندون مسلح
چیکار کنم؟:13:

اسلحه هات اپدیت هستن...باید اپگرید هم بکنی...
با نارنجک و راکت لانچر میتونی بزنیش ولی اگه اپدیت هات خوب نباشه زدنش کمی سخته...

پ ن ک این قسمت از این سری واقعا متفاوت هستش و کمی سخت

Leon-117
14-02-2012, 13:37
تو بازی باید جیکار میکردیم که بریم به اون جزیرـه که پر دایناسور هست؟!
اشتباه نکنم باید به حرفای یکی گوش میدایدم بعدش دیگه یادم نیست!:31:

CRIS Joon CR7
16-02-2012, 13:08
یکی از زیباترین باکس شات ها-م مربوط میشه به یکی از بهترین بازی هام:40:
البته این ماله PSP هستش :20:
الانم دارم رو 360 فیض میبرم:46:
خیلی باش حال میکنم:8:

Layken
29-04-2012, 13:44

Serpiente

ارام ارام قدم های سنگین خودش رو در مسیری پیش میبرد که به روی سر مزار قبری که شیفته او بود ، به او احترام می ذاشت او را مربی خودش می دانست و با یک شاخه گلی در دست در این مسیر قدم های خود را پیش می برد به اخرین جملاتی که در اخرین دقایق دیدارشان شنیده بود فکر می کرد و این که چی شد مسیر زندگی خود را عوض کرد و خودش را از کمند این کابینه فاسد نظام فرماندهی رها می کند ..او در میان خیانت کار و وفادار ، در میان دروغ و راست در میان بد و بدتر در میان عشق و عاشق در میان زندگی نفس کشیدن ، در میان روزها و خاطراتی که با مربی خودش می گذارند مانده و تا اخر عمر همانطور که خود می داند و به ان واقف هستش در این شک و شبهه باقی خواهد ماند و در اخرین دقایق عمر خود در اغوش فرزند پیر خودش موقعی که جان میداد به این نتیجه میرسد که ..:

دنیا بدون وجود اسنیک ها بهتر خواهد شد....:40:

Chico..: من دیگه نمی تونم زندگی کنم...تحملشو ندارم..
Snake..: ...اهوم...

Chico..: ..(گریه)

Snake..: خیلی خب چیکو پس حالا که دوست نداری زنده بمونی من کمکت میکنم.. اخرین حرفاتو بزن..
Chico..: هان چی کار داری میکنی..نه نه...

Snake..: بنگ..!!!
Chico..: ها..!!!
Snake..: تو از الان مردی چیکو..اون بچه 12 ساله دیگه مرده و تو باید دوباره متولد بشی..و تبدیل به یک مبارز و شکارچی بشی..
Chico..: من.؟ !!!!
Snake..: تو دیگه از الان به بعد یک فرد دیگه ...یک شخص دیگه هستی چیکو..تو یک مبارزی..

Amanda..: یک سیگار به من بده..
اه الان احساس راحتی میکنم....تا کی باید این طور زندگی کرد و این راه تا کی ادامه داره...
Snake..: اماندا به من گوش کن...ما یک مبارزیم زندگی ما ر این دنیا به مبارزه ختم شده ما باید بایستیم و جنگ کنیم
و در این راه بمانیم..
اماندا ...بیا و به گروه من بپیوند..و در کنار من مبارزه کن..

Amanda..: ها...گروه تو.!! مگه تو کی هستی..؟ اصلا اینجا چی کار میکنی..

Snake..: ...من.....من...اسنیک هستم serpiente

The Boss ..; جک..من تو ماموریتم به همه چیز وفادار موندم
به قولم به تصمیم تو چی جک..

تو به چی وفادار موندی..

Snake..:

The Boss ..: بگو جک به چی..؟ به کشورت .؟ به لباست..؟ به خودت..؟
به چی جک..؟ به رئیس جمهورت ؟ به اعتقاداتت..؟
یه به من..؟ بگو جک چرا ساکتی

نمیشه نمره داد...ولی خب..من به بهترین بازی سال 2010 این نمرات رو میدم..

گیم پلی..: 9
موسیقی..: 10
داستان..:9.5

امتیاز کل..: 9.2

sasanjfr
29-04-2012, 14:44
دیالوگ های قشنگی رو انتخاب کردی حامد جان
هنوز اولای Peace Walker هستم؛main ops شماره 9 اما تا همین جا هم بازی شاهکار بوده به خصوص cut-scene هاش.قبل از شروع بازی به خودم میگفتم که مگه میشه متال گیر cut-scene سینمایی نداشته باشه؟!اون وقت دیگه متال گیر نمیشه!ولی اگه بگم این کمیک های interactive بازی حتی از cut-scene های سینمایی متال گیرهای قبلی بیشتر به هم چسبیده دروغ نگفتم.من نسخه PSP رو بازی نکردم اما اگه نسخه PSP حتی سی درصد کیفیت این نسخه HD رو داشته باشه باز هم دستاورد بزرگی بوده.آفرین بر هیدئو کوجیما که رو PSP قزمیت چنین حماسه ای خلق کرد.

sasanjfr
24-05-2012, 00:22
خب به سلامتی Peace Walker هم پلاتینیم شد و طبق اونچه که در فایل save بازی نوشته شده 104 ساعت طول کشید و رکورد 80 ساعته Metal Gear Solid 2 رو شکست!:24:
سخت ترین تروفی بازی تروفی Big Boss هست که باید همه 160 عدد main ops و extra ops بازی رو S-rank کنید.
خود بازی هم به عنوان یک عنوانی که در ابتدا بر روی PSP منتشر شده یک اثر فوق العاده به حساب میاد.cut-scene های کمیک و تعاملی بازی با در نظر گرفتن حجم کمی که دارن جایگزین مناسبی برای cut-scene های سینمایی بازی های قبلی از آب دراومدن و داستان بازی هم به جز یک سری جزئیات بسیار عالی بود.اکثر مأموریت های بازی کوتاه و تکراری هستن و حتی برای یک لحظه هم نباید اونها رو با مأموریت های MGS 3 و MGS 4 مقایسه کنین ولی این رو هم نباید فراموش کرد که بازی در درجه اول یک عنوان PSP بوده!از طرف دیگه Peace Walker المان های جدیدی چون mother base و آپگرید کردن تجهیزات و نفرات رو وارد سری کرده و از این نظر عنوان مهمی به شمار میاد.خط داستانی بازی کوتاه هست اما extra ops های بازی که 128 عدد هستن حسابی سرتون رو گرم میکنن.یک نکته دیگه که من رو ناراحت کرد این بود که در بازی خبری از main theme زیبای سری Metal Gear Solid و Harry Gregson Williams نبود.
نمره من به بازی: 9.1
درنهایت با افتخار اعلام می کنم که هم Splinter Cell HD Collection و هم Metal Gear Solid HD Collection رو پلاتینیم کردم:thumbsup:

Layken
26-05-2012, 13:49
خط داستانی بازی کوتاه هست اما extra ops های بازی که 128 عدد هستن حسابی سرتون رو گرم میکنن.یک نکته دیگه که من رو ناراحت کرد این بود که در بازی خبری از main theme زیبای سری Metal Gear Solid و Harry Gregson Williams نبود.
نمره من به بازی: 9.1
:thumbsup:

اولا که پلت کردی مبارکه ...
دوما main theme ..ساسان...؟ منو به اون شیکی همون تم موزیک حرکت روی ایتم ها رو داشت (جوت ، جوت ، جوت :دی) بعد دیگه چی می خوای :دی

سوما..: Harry Gregson Williams ...؟
ساسان اون بلوریت تو ارشیو من :دی خب عزیز دل موزیک به اون عالی قشنگی خوشگلی تازه اقا بزار واسه MGS5 بمونه یارو ....من میدونم الان نشسته داره رو اهنگ تم جدیدی داره کار میکنه هر از گاهی هم کوجی بهش سر میزنه

صب کن یک موزیک بود اونو اپلود کنم میزارم اینجا من که گوش میدم اشکها میان