PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب 7

hamidcr
19-03-2010, 00:48
سلام
من یه xp sp2 دارم و الان میخام یه 7 عم بریزم اما در مرحله ی سوم یعنی وقتی کامپیوتر ریست میشه و ادامه نصب متوقف میشه و یک صفه ی سیاه میاد با چند نوشته!
در ضمن xp تو c هست و 7رو هم در d نصب کردم!
از هر دو روش یعنی بوت با دی وی دی 7 و از داخل خود xp هم نصب کردم ولی جواب نداد!ممکنه که مشکل از دی وی دی ویندوز باشه؟تو رو خدا کمک کنید!:11:

jamy_khoshtip
19-03-2010, 15:12
سلام . خوب اون نوشته ها چیست ؟!؟!؟ دلیل بسیار داره !!!!

نوشته ها رو بگید ما در خدمتیم .

hady1364
19-03-2010, 23:12
ممکنه مشکل از دی وی دی باشه
دی وی دی رو کپی کن رو هارد ببین توی کپی کردن ارور میده یا نه
اگه ارور داد دی وی دی خرابه
اگه هم نداد از رو هارد نصب کن ببین بازم مشکل داره یا نه

PersianMatrix
25-03-2010, 07:11
آقا سلام

دوتا نکته و یک سوال:
1. هنگامی که ویندوز 7 رو از روی ویندوز دیگه ای مثل ایکس پی نصب می کنم دیگه نمی تونم ویندوز ایکس پی رو پاک و درایوش را فرمت کنم.
2. در ضمن از طریق بوت هم نصب ویندوز 7 من اجرا نمیشه

می خواستم بدونم چطوری میشه ویندوز 7 رو نصب کنم بدون اینکه به ایکس پی نیاز داشته باشم؟

ebicross
25-03-2010, 10:00
من یه xp sp2 دارم و الان میخام یه 7 عم بریزم اما در مرحله ی سوم یعنی وقتی کامپیوتر ریست میشه و ادامه نصب متوقف میشه و یک صفه ی سیاه میاد با چند نوشته!
در ضمن xp تو c هست و 7رو هم در d نصب کردم!
ببین وقتی داری 7 رو روی XP نصب میکنی ویندوزت نرم افزارها رو حذف نمیکنه و همون ویندوز XP رو تبدیل به 7 میکنه. در این صورت شاید یکی از نرم افزارهایی که توس سیستم هست مشکل Compatibility داره با ویندوز 7 و نصب نمیشه.
اما اگر شما آپگرید رو نزدین و نصب از اول رو زدین و در حین نصب صفحه ی سیاه میاد؛ باید توضیح بدین که بعد از این صفحه ی سیاه و وقتی سیستم رو ریست میکنید ویندوز XP پا بر جاست مثله دماونده :31: یا نه دیگه اون هم بالا نمیاد.
اگر بالا بیاد ویندوز XPتون یعنی ویندوز سون طفلک نمیتونه Boot ایجاد کنه.
در آخر هم سیستم رو ریست کن و همون اول F8 بزن و گزینه ی Start Windows Normally رو بزن. ببین لیستی که میده اصلا ویندوز توش هست یا نه؟ اگر کلا لیست بوت نداری بهتره به این تاپیک مراجعه کنی تا راهنمای نصب XP و 7 در کنار هم رو ببینی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آقا سلام

دوتا نکته و یک سوال:
1. هنگامی که ویندوز 7 رو از روی ویندوز دیگه ای مثل ایکس پی نصب می کنم دیگه نمی تونم ویندوز ایکس پی رو پاک و درایوش را فرمت کنم.
2. در ضمن از طریق بوت هم نصب ویندوز 7 من اجرا نمیشه

می خواستم بدونم چطوری میشه ویندوز 7 رو نصب کنم بدون اینکه به ایکس پی نیاز داشته باشم؟
برای سوال اولت به اینجا برو. کلا در این مورد توضیح دادند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد سوال دومت.
اگر قبلا بوت کردی ویندوز دیگه ای رو پس DVD ویندوزت بوت نیست. منظورم اینه که اگر بوت کردن با CD رو بلدی که فکر میکنم باشی دیگه برات توضیح اضافی ندم.
ولی اگر باز هم بوت نمیشه DVD شما بوت نیست.
برای بوت کردن DVD ویندوزت هم این کارهای زیر رو بکن:

اگر شما فایلهای ویندوز رو در اختیار دارید و میخواهید بوتیبل بشه مراحل زیر رو دنبال کنید.

تمام فایلها رو در یک پوشه به نام Windows7 بریزید و در درایوی از سیستم قرار دهید مثل درایو F
به عکس زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا فایل زیر رو دانلود کنید:

کد:
این فایل رو در پوشه ی System32 در پوشه ی windows از درایو محل نصب ویندوز کپی کنید. C:\Windows\System32

حالا فرض بر اینکه شما اطلاعات رو در پوشه ی Windows7 در درایو F ریخته باشید و میخواهید فایل نهایی در درایو F ایجاد بشه.
پس حالا Command Prompt رو باز کنید. برای این کار در RUN بنویسید CMD
در CMD عبارت زیر رو بنویسید:

HTML کد:
oscdimg.exe –bF:\Windows7\boot\etfsboot.com –u2 –h -m -lWIN_EN_DVD F:\Windows7\ F:\Win7.iso
توجه کنید کافیه عبارت بالا رو در Notepad ابتدا کپی کنید و دوباره از Notepad کپی کنید و در CMD راست کلیک کنید و Paste بزنید.

نکته: ممکن است بعد از کپی کردن عبارت تغییر کند. کاملا دقت کنید متن مانند بالا باشد.
دوباره به همین متن دقت کنید:
oscdimg.exe –bF:\Windows7\boot\etfsboot.com –u2 –h -m -lWIN_EN_DVD F:\Windows7\ F:\Win7.iso
عبارت قرمز مسیر کپی فایلهای ویندوز است. اگر در جای دیگری کپی کردید تغییرات لازم رو انجام بدین.
عبارت آبی فایل نهایی است که اگر میخواهید در جای دیگری کپی شود مسیر را عوض کنید.

پس از مطمئن شدن از صحت کد آن را اجرا کنید تا مانند تصویر زیر کار شروع شود:

در انتها فایلی که ایجاد میشود را با NERO یا هر نرم افزار دیگری توی یک DVD رایت کنید.
DVD جدید شما قابل بوت است.