PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا دوستانی که سی پی یوهای i5 دارن نظر بدن....

alpha007
18-03-2010, 22:45
سلام
دور فن cpu i5 750 موقع اجرای بازی تا 2000 هم میره...
دماش هم نهایتش تا 46 اینا میره
با توجه باین که این سی پی یو از کنترل دور فن pwm استفاده میکنه آیا این طبیعیه؟

masouddr
20-03-2010, 16:31
سلام دوست عزیز .
من هم مثل شما core i5 750 دارم و تغییرات دمای زیادی هم درش میبینم تا حالا حداقل دمایی که ازش دیدم 30 درجه بوده و حداکثر دما هم 48 درجه من هم نگران بودم که این نکنه ایرادی داره و غیر طبیعی هستش که با دیدن تاپیک شما متوجه شدم که عادی هستش .
توی سایت اینتل رفتم و حداکثر دمای این cpu رو 72 درجه نوشته پس هر وقت دیدی داره بهش نزدیک میشه سیستم رو خاموش کن. من برنامۀ SensorsView Pro 3.2 رو نصب کردم و تنظیماتش رو جوری تنظیم کردم که دما اگر از 50 درجه بالا تر رفت اخطار بده و سیستم رو اگر cansel نزدم خاموش کنه به شما هم پیشنهاد میکنم این برنامه رو نصب کنی .
واقعا cpu عالی هستش حالشو ببر .
موفق باشی .

alpha007
20-03-2010, 20:21
سلام دوست عزیز .
من هم مثل شما core i5 750 دارم و تغییرات دمای زیادی هم درش میبینم تا حالا حداقل دمایی که ازش دیدم 30 درجه بوده و حداکثر دما هم 48 درجه من هم نگران بودم که این نکنه ایرادی داره و غیر طبیعی هستش که با دیدن تاپیک شما متوجه شدم که عادی هستش .
توی سایت اینتل رفتم و حداکثر دمای این cpu رو 72 درجه نوشته پس هر وقت دیدی داره بهش نزدیک میشه سیستم رو خاموش کن. من برنامۀ SensorsView Pro 3.2 رو نصب کردم و تنظیماتش رو جوری تنظیم کردم که دما اگر از 50 درجه بالا تر رفت اخطار بده و سیستم رو اگر cansel نزدم خاموش کنه به شما هم پیشنهاد میکنم این برنامه رو نصب کنی .
موفق باشی .
نمیدونم اگه خمیرشو عوض کنم تاثیری داره یا نه؟
میتونی لینک سایت اینتل رو که دما اینا رو نوشته برام بزاری
ممونو

masouddr
21-03-2010, 09:16
نمیدونم اگه خمیرشو عوض کنم تاثیری داره یا نه؟
میتونی لینک سایت اینتل رو که دما اینا رو نوشته برام بزاری
ممونو

بله عزیز چرا نمیشه اینم سایتش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توی قسمت seelect processor گزینۀ core i5 processor رو انتخاب میکنی و بعدش یه صفحه اتوماتیک باز میشه و بعد روی SLBLC سی پی یوت که i5 750 هستش کلیک میکنی به همین سادگی .
خمیرم من اطلاعی ندارم اما خود cpuها همشون به صورت فابریک خمیر کارخونه سرشون هست .
موفق باشید .

alpha007
21-03-2010, 23:08
سلام دوست عزیز .
موفق باشی .
البته یه مطلبی هم باید بگم
اینکه دما زیاد میشه راهش این نیست که سیستم رو خاموش کرد
دمای این پردازنده هم بررسی بیشتری کردم و دیدم که کاملا طبیعیه نسبت به یه سری پردازنده های دیگه

masouddr
22-03-2010, 11:55
البته یه مطلبی هم باید بگم
اینکه دما زیاد میشه راهش این نیست که سیستم رو خاموش کرد
دمای این پردازنده هم بررسی بیشتری کردم و دیدم که کاملا طبیعیه نسبت به یه سری پردازنده های دیگه

درسته منم همین رو ارز کردم اما این برنامه باعث جلوگیری از بروز هرگونه مشکل سخت افزاری میشه ، شما اگه روزی خدای نکرده دور فن cpuتون پیین اومد که متوجه نمیشید سیستم هم تا فن خاموش نشه عکس العمل نشون نمیده در این صورت دمای cpu از حد مجاز رد میکنه و ... اما این برنامه همۀ سخت افزارو با دما و تعداد دور نشون میده و در صورت مشکل در هر کدوم به شما اخطار میده .
موفق باشید .

alpha007
22-03-2010, 13:10
من دمای سی پی یو رو با نرم افزار خود مین کنترل میکنم
راستی کنترل دمای سی پی یوهای i5 به صورت pwm هست بنابراین احتمال اینکه فن سی پی یو سرعتش تو دماهای بالا، پایین بیاد تقریبا صفره
مین های p55 خودشون کنترل دما رو انجام میدن
منم چون دیگه مطمئن شدم دیگه بیخیال پاییدن سی پی یو شدم
چون از قدیم گفتن هر چی بیشتر چوب تو سوراخ فرو ببری احتماله گزیدنت هم بیشتره !
راستی دو تا سوال:
1.مین شما چیه؟
2. تو بازی دمای سی پی یو ت چند میشه؟

masouddr
22-03-2010, 14:09
هر طور راحتین اما آره بیخیال باش .
مین من asus p7p55d هستش بازی هم نمیکنم چون خدارو شکر تو این فازا نیستم .

habibxfx
30-03-2010, 16:34
alfa007 سلام در مطلبی که شما عرض کردید هیچگونه اشکالی وجود نداره پس با خیال راحت به کاپتان پرایس کمک کن البته مدل بردتو نگفتیاشاید بتونم بهتر کمکت کنم