PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سورس نمونه برنامه تجاری تحت WPF

mahdi7s
18-03-2010, 21:47
با سلام خدمت تمامی دوستان

چند وقت پیش تاپیکی زدم تا برنامه ای تجاری بنویسیم و نهایتا سورس بگزاریم تا دیگران استفاده کنند اما به دلایلی که بیشترش هم سر کمبود وقتم بود نتوانستم آن تاپیک و برنامه را ادامه بدهم(برنامه مدیریت کتابخانه! یادتون اومد>؟!)
تا اینکه دو ماه پیش که داشتم در مورد تکنیک ها ی سه لایه تحت WPF تحقیقاتی انجام می دادم به مثال های خیلی کم و محدودی رسیدم(البته در فرومهای خارجی!) منابعی که پیدا کردم رو جمع و پس از اون تصمیم به نوشتن برنامه ی مدیریت فروشگاه تحت تکنولوژی سه لایه MVP ( مخفف Model و View و Presenter ) کردم.

از نظر خودم برنامه جنبه آموزشی زیاد دارد!
1)سه لایه بودن برنامه باعث شده تا کدهای داخل کلاس ها کمتر شده و نگهداشت پذیری کدها افزایش پیدا کنه
2)زبان XAML باعث شده که طراحی ظاهر برنامه امری جدا از نوشتن کدهای خود برنامه باشه!
3)WPF بودنش باعث شده جذابیتهای خود را داشته باشد!

چندان دوست ندارم توضیح بدم پس میرم سر اصل مطلب!

برای اجرای برنامه به Sql 2008 و دات نت 3.5 نیاز دارید

شماره آیدی با رمز عبور هر دو 1 می باشد!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
چاپ کنترل های ظاهری برنامه در WPF امری ساده است و با نوشتن چند خط کد قابل انجام است ولی در برنامه های فارسی به علت راست به چپ بودن کنترلرها(UIElements) این امر به خوبی قابل انجام نیست که خودتان در برنامه خواهید دید(امیدوارم در دات نت 4 این مشکل حل شده باشد)
در ضمن ابزارهای گزارش سازی مثل Stimul در WPF هم وجود دارند وهمه ی شما استاد استفاده از آنها!
--------------
اگر ظاهر برنامه در designer ویژوال استادیو معلموم نیست به علت باگ های خود VS است و برنامه کامپایل شده را شامل نمی شود
--------------
نهایتا اگر باگی در برنامه دید پ-خ کنید اگر زیاد بود(:31:) پس از مدتی لینک برنامه آپدیت شده رو می زارم.
--------------
سوالاتتان رو می توانید همینجا بپرسید.

لینک دانلود در پست بعدی ->

mahdi7s
18-03-2010, 21:58
حجم فایل : 18 مگابایت
نسخه : 1.5

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نسخه 2 (تحت دات نت 4)
حجم فایل : 4 مگابایت

موفق باشید

mahdi7s
28-03-2010, 12:34
معماری های زیادی وجود دارند تا مدیریت نرم افزار را در کد نویسی زیاد کنند اما در WPF بهترین معماری که شناخته شده معماری MVP هست :

1. Model :

در این لایه مجودیت های تجاری نگهداری می شوند.(موجودیت های تجاری در اکثر برنامه های تجاری که با پایگاه داده کار می کنند کلاس های شبیه سازی شده جدولی هستند که در دیتابیس مرتبط با برنامه وجود دارند)

2. View :

این لایه حاوی UserControl ها و Window هایی هست که مسئول نشون دادن اشیا داخل لایه قبل (Model) هستند تا کاربر بتونه به بهترین شکل ممکن با اطلاعات کار کنه.(در این لایه معمولا همان فرم های ثبت و ویرایش وجود دارند)

3. Presenter :

این لایه یه جور سیم ارتباطی بین دو لایه ی قبل هست. تمام کدهای مربوط به رفتار یک View داخل Presenter وابسته بهش کپسوله میشه و اینطوری ظاهر و رفتار برنامه از هم جدا میشن.(مثلا با زدن دکمه ثبت در View متد ثبت در Presenter مربوطه اجرا میشه و بقیه ی کار به گردن Presenter خواهد بود)

به عنوان مثال هر لایه می تونید نگاهی به این لایه ها در برنامه که گذاشتم بندازید تا زودتر متوجه بشید.

بقیه ی لایه های موجود در برنامه به معماری MVP ربطی ندارند و بهتره که در برنامه های WPF ای استفاده بشن.

همونطور که دیدید چند لایه ای بودن چیز عجیبی نیست .

به عنوان منبعی برای این معماری من فصل های 12 تا 16 کتاب Teach yourself WPF in 24 hour رو پیشنهاد می کنم

البته اگه یکی بخواد خود WPF هم یاد بگیره کتاب خوبیه و به همین دلیل معرفیش کردم و در حال حاضر می تونید اونو از لینک

زیر دانلود کنید:

موفق باشید:10:

cd3
06-04-2010, 09:46
سلام ...
من کتاب دانلود کردم اما خراب بود .. وقتی فایل RAR رو می خواستم استخراج کنم پیغام خطا می داد
اگه امکان داره PDF کاملشو بذارید بدون فشرده سازی

behnam25214
06-04-2010, 22:10
انگار دیگه لینک کار نمیکنه یا وقتش تموم شده.:41:
لطفا دوباره آپ کنید.:11:

_H2_
06-04-2010, 22:24
سلام

من کتاب دانلود کردم اما خراب بود .. وقتی فایل RAR رو می خواستم استخراج کنم پیغام خطا می داد
گمانم این کار سالم باشد.

cd3
07-04-2010, 09:01
سلام

گمانم این کار سالم باشد.

سلام دوست عزیز..
این فایل اشتباه آپلود شده آخه فایل خود برنامه است.
پی دی اف نیست....
------------------------------------------------------------------------------ :10:
یک سوال...
من برنامه رو اجرا می کنم ولی چیزی نشون نمی ده ... هیچ پیغام خطایی هم نمی ده؟؟
مشکل کجا است؟؟؟؟؟؟؟

mahdi7s
07-04-2010, 19:42
سلام

ببخشید من با سیستم عاملم مشکلاتی دارم حل شود لینک ها رو تست و تصحیح می کنم:11:
لینک برنامه رو با اتمام ویرایش نسخه ی جدید برنامه تا چند روز آینده تعویض می کنم.

من برنامه رو اجرا می کنم ولی چیزی نشون نمی ده ... هیچ پیغام خطایی هم نمی ده؟؟
مشکل کجا است؟؟؟؟؟؟؟

یعنی بعد از اجرا هیچ پنجره ای نشون داده نمیشه ؟
اگر sql 2008 و فریم ورک 3.5 را دارید و خطایی هم نمی دهد نمی دانم مشکل چیست!

_H2_
07-04-2010, 20:10
سلام

این فایل اشتباه آپلود شده آخه فایل خود برنامه است
نمیدانم چطور میفرمائید... !
من دیشب خودم هر دو لینک را دانلود کردم و به راحتی از همین لینک که معرفی کردم توانستم pdf را به دست آورم.
اشتباهاً که فکر نکرده اید این دو لینک یکی هستند؟
دقت کنید متوجه میشوید، آدرس این لینک فرق دارد و من خودم دیشب کامل دانلود و تست کردم بعد لینک را گذاشتم.

موفق باشید.

mahdi7s
08-04-2010, 20:15
سلام

لینک دانلود برنامه تصحیح شد(نسخه 1.5 که تغییراتی در دیتابیس و کدهای رمزنگاری و دیالوگ ها داده شده است )

چون لینکی که دوست عزیز _H2_ گذاشتن مشکلی نداشت دیگه کتاب رو آپ نکردم.

موفق باشید

mohsen_f_b
10-04-2010, 11:33
سلام

لینک دانلود برنامه تصحیح شد(نسخه 1.5 که تغییراتی در دیتابیس و کدهای رمزنگاری و دیالوگ ها داده شده است )

چون لینکی که دوست عزیز _H2_ گذاشتن مشکلی نداشت دیگه کتاب رو آپ نکردم.

موفق باشید

سلام
وقتی وارد لینک برای دانلود پروژه می رم این پیغام رو میده

باتشکر

mahdi7s
10-04-2010, 12:54

خدایا از دست این سایت های آپلود نجاتم بده!:31:

درست شد.

موفق باشید

_H2_
10-04-2010, 18:05
سلام

!!!! مشکل از رایانه، برنامه پراکسی، اینترنت، یا برنامه دانلود منیجر، یا بی دقتی و... خودتان است!
لینک های دانلود از سایت آپلود معروف rapidshare است در حالی که خطایی که شما دریافت میکنید از سایت آپلود معروف دیگری به نام divshare است!!!
خیلی مشخص و واضح است که جایی از کارتان ایراد دارد.

برنامه پراکسی و برنامه های کمکی مدیریت دانلود و... را از کار بیاندازید و با دقت بیشتری عمل کنید.
موفق باشید.

mahdi7s
23-06-2010, 23:52
سلام

بالاخره نسخه 2 این برنامه هم تمام شد
در نسخه جدید یکی ظاهر برنامه قشنگتر شده و یکی قابلیت چند زبانی به اون اضافه شده که چون کمی وقت گیر بود من چند زبانی بودن رو در حد چند کلمه انجام دادم:31:

جا داره از دوست عزیز _H2_ به خاطر راهنمایی بنده در برخی از قسمت های برنامه تشکر کنم:11:

باید بگم که من دیگه این برنامه رو به تنهایی گسترش نخواهم داد اما شما ها می تونید این کارو انجام بدید و اگه مشکلی داشتید همینجا بپرسید و من هم تا اونجایی که بتونم راهنمایی می کنم برای مثال جستجو در این برنامه بسیار ساده است و فقط برای یک جدول دیتابیس است که شما می تونید از این یه نمونه استفاده کنید و برای جداول دیگر هم امکاناتی بیشتر فراهم کنید یا قابلیت چند زبانی را می تونید به راحتی گسترش دهید یا ظاهر برنامه رو با استفاده از امکانات جدید VS 2010 یا Expression Blend بهتر و جذاب تر کنید
در ضمن می توانید با استفاده از چند کنترلر جدید دات نت 4 (DataGrid ,Calendar ,DatePicker) هم این کارها را ساده تر انجام دهید!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود در پست دوم

شب خوش

vahidarr
11-10-2012, 13:05
آقا من در به در دنبال فارسی کردن عنوان پنجره هستم شما هم اینکارو نکردید.میشه بگید اینکارو چجور انجام میدید؟ یا تو این برنامه انجام بدبد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من flowdirection رو که راست چین میکنم اون دکمه ها میفتن جپ

senaps
15-10-2012, 21:11
داداش WindowTitle برای عنوان پنجره میباشه...