PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل فوري سيستم خاموش مي شه

p30pro
18-03-2010, 20:48
دوستان لطفا كمك كنيد سيستمم الكي خاموش مي شه دماي پردازنده 60 نشون مي ده ولي رادياتم باز كردم خنك خنك ه كمك

مجبورم سريع بنويسم هر لحظه ممكنه خاموش بشه

مشكل سخت افزاري هست چون بعضي وقتا كه خاموش مي شه ديگه دكمه روشن كار نمي كنه بايد يه بار برق رو قطع و وصل كنم

AliSub
18-03-2010, 20:55
دوستان لطفا كمك كنيد سيستمم الكي خاموش مي شه دماي پردازنده 60 نشون مي ده ولي رادياتم باز كردم خنك خنك ه كمك

مجبورم سريع بنويسم هر لحظه ممكنه خاموش بشه

مشكل سخت افزاري هست چون بعضي وقتا كه خاموش مي شه ديگه دكمه روشن كار نمي كنه بايد يه بار برق رو قطع و وصل كنم

منظورت از رادیات اگه همون هیت سینگ که تستش کن ببین محکم سر جاش هست. وقتی دما 60 نشون میده دیگه نباید که خنک خنک باشه.

p30pro
18-03-2010, 21:04
مي گم همون موقع كه خاموش مي شه دست زدم خنك بود !‌ ممكنه دماسنج خراب باشه الان به طور معجزه آسايي داره كار مي كنه

p30pro
18-03-2010, 22:43
بازم شروع شد خاموش مي كنه

EXTREME
18-03-2010, 23:31
اول از همه یک خمیر سیلیکون به cpu بزن و فنشو چک کن اگه همون اول 60 درجه باشه یکم زیاده
دمای کارت گرافیک هم چک بشه ببین فنش کار میکنه
پاور هم میتونه باعث این مشکلا باشه حتما چک بشه
واگه همه ی اینا رد شد مشکل از مینه

p30pro
19-03-2010, 08:06
فن كار مي كنه چه جوري چكش كنم همين كه كار مي كنه كافيه ؟
از ست آپ عكس گرفتم دماي خاموش شدن رو 80 نوشته ولي سي پي يو 50 هست بعيد ممي دونم از دما باشه كيسم 3 تا فن رو درش د اره فقط !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_sh2447
19-03-2010, 10:24
سلام
دوست عزیز حتمن سیستم خودت رو با یه پاور دیگه چک بکن...

p30pro
19-03-2010, 10:44
آخه من مغازه كه ندارم پاور از كجا بيارم !! بايد ببرم تعمير گاه فعلانم كه عيده
الان همه ي قطعات رو ريختم بيرون يه فوتك گرفتم دو باره ريختم بالا !
بازم درست نشده حالا سعي مي كنم يه پاور گير بيارم

AliSub
19-03-2010, 11:30
فن كار مي كنه چه جوري چكش كنم همين كه كار مي كنه كافيه ؟
از ست آپ عكس گرفتم دماي خاموش شدن رو 80 نوشته ولي سي پي يو 50 هست بعيد ممي دونم از دما باشه كيسم 3 تا فن رو درش د اره فقط !

اصلا به فن های روی کیس کار نداریم.
بلاخره اگه مشکل از دمای CPU باشه که خیلی خطرناک و احتمال سوختن CPU هست.

مي گم همون موقع كه خاموش مي شه دست زدم خنك بود
آخه مال من حتی وقتی هم خاموش میکنم تا دو-سه دقیقه گرمای خودش رو داره.

تمام برق فن های کیس رو در بیار . برق dvd رایترو هم در بیار / تا جایی که میتونی از بار پاور بردار ببین چی میشه.

p30pro
19-03-2010, 12:21
انجام دادم ولي يازم خاموش ي شه الان دارم با لب تاب مي نويسم ديگه زمان روشن شدنش خيلي كم شده قبلا هم يه سيستم داشتم 5 سال كرد بعد اينجوري شد چند جا بردم كلي پاور و فن عوض كرم بازم درست نشد هي خاموش مي شد البته اون خيلي داغ مي شد در حد پختن نيمرو آخرشم نفهميدم چش بود

ولي اين جديده رو 2 ساله دارم تا حالا به سختي ازش كاركشيدم - بار ها شده كه يه هقته خاموش نشده موقع خريدشم به فروشنده گفتم برا كار زياد مي خوام پاورمم هم 500 هست

الان دوباره رفتم دماي پردازنده 61 بود دست به راديات زدم فوقش 40 بود ديگه 60 مطمئنم نبود خودش يه كمي سيليكون داره البته يه لايه نازك سيليكون رو پردازندم هست سيليكون دارم بزنم بهش يه ذره ديگه ؟ روش خاصي كه نداره ؟

AliSub
19-03-2010, 13:16
انجام دادم ولي يازم خاموش ي شه الان دارم با لب تاب مي نويسم ديگه زمان روشن شدنش خيلي كم شده قبلا هم يه سيستم داشتم 5 سال كرد بعد اينجوري شد چند جا بردم كلي پاور و فن عوض كرم بازم درست نشد هي خاموش مي شد البته اون خيلي داغ مي شد در حد پختن نيمرو آخرشم نفهميدم چش بود

ولي اين جديده رو 2 ساله دارم تا حالا به سختي ازش كاركشيدم - بار ها شده كه يه هقته خاموش نشده موقع خريدشم به فروشنده گفتم برا كار زياد مي خوام پاورمم هم 500 هست

الان دوباره رفتم دماي پردازنده 61 بود دست به راديات زدم فوقش 40 بود ديگه 60 مطمئنم نبود خودش يه كمي سيليكون داره البته يه لايه نازك سيليكون رو پردازندم هست سيليكون دارم بزنم بهش يه ذره ديگه ؟ روش خاصي كه نداره ؟

والا من که دیگه سر در نمیارم.
برای سیلیکون اول CPU و هیت سینگ تمیز کن و بعد یه لایه ی نازک سیلیکون بزن. اگه زیاد سیلیکون بزنی خودش میشه عایق حرارتی دیگه حرارت از CPU به هیت سینگ خوب انتقال نمیگیره.

p30pro
19-03-2010, 15:05
يه سوال سيستم از كجا مي فهمه دما سي پي يو چنده ؟

p30pro
19-03-2010, 16:23
يه چيز جالب وقتي تو ست آپ سيستم هستم بل زدن alt ctrl del سيستن خاموش مي شه
قسمت خاموش شدت با دماي سي پي يو رو غير فعال كردم بازم خاموش شد ! الان يادم اومد قبلا هم كه سالم بود دما رو 50 تا 60 نشون مي داد پس تا اينجا اس حرارت پردازنده نيست !

با بدبختي فراوان يك عدد پاور سالم پيدا كردم نصب مي كنم خبر رو مي دم راستي اگه عيب از پاور باشه چه قدر خرج رو دستم مي زاره ؟

AliSub
19-03-2010, 16:31
يه چيز جالب وقتي تو ست آپ سيستم هستم بل زدن alt ctrl del سيستن خاموش مي شه
قسمت خاموش شدت با دماي سي پي يو رو غير فعال كردم بازم خاموش شد ! الان يادم اومد قبلا هم كه سالم بود دما رو 50 تا 60 نشون مي داد پس تا اينجا اس حرارت پردازنده نيست !

با بدبختي فراوان يك عدد پاور سالم پيدا كردم نصب مي كنم خبر رو مي دم راستي اگه عيب از پاور باشه چه قدر خرج رو دستم مي زاره ؟

alt ctrl del که کامپیوتر ری استارت میکنه.!!!!!
پاور از 15000 شرو میشه تا بالا.

esnforce
19-03-2010, 22:25

توش یه دماسنج تعبیه شده دیگه(علم غیب نداره:27:)

alborz_k
19-03-2010, 22:39
داخل پردازنده ها ، حسگر دما وجود داره که با الگوریتم های خاصی دما رو می خونه .(تعداد این حسگر ها بستگی به مدل پردازنده داره!)

p30pro
20-03-2010, 10:17
همون طور كه دوستان گفتند مششكل از پاور بود متاسفانه پاوري كه جور كردم به سيستم من نخورد يكم قديمي بود

يه چيز جالب پاور رو يه تكون دادم يه جرقه زد بعد درست شد الان 1 ساعته روشنه !!!