PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند نفر امکان استفاده از یک IP را دارند ؟

Big-Boss
18-03-2010, 14:20
مشکل من شاید بی ارتباط به مشکل این کاربر نباشه :
آيا كسي مي تونه از adsl من استفاده كنه..؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شاید هم یه مورد متفاوت باشه

من وقتی میخوام از یه سایتی مثل رپیدشیر و ... دانلود کنم میگه IP شما الان در حال دانلوده
یا سایتهایی که برای اولین بار میخوام ازشون فایل بگیرم میگن سقف دانلود روزانه شما تموم شده

یعنی کسی داره با همین IP من از سایتها دانلود میکنه ؟ یا مساله ی دیگه ای هست؟

sei_pm
18-03-2010, 14:54
مشکل من شاید بی ارتباط به مشکل این کاربر نباشه :
آيا كسي مي تونه از adsl من استفاده كنه..؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشاید هم یه مورد متفاوت باشه

من وقتی میخوام از یه سایتی مثل رپیدشیر و ... دانلود کنم میگه IP شما الان در حال دانلوده
یا سایتهایی که برای اولین بار میخوام ازشون فایل بگیرم میگن سقف دانلود روزانه شما تموم شده

یعنی کسی داره با همین IP من از سایتها دانلود میکنه ؟ یا مساله ی دیگه ای هست؟

اون بیشتر به دلیل محدودیتهای رپیدشیر هست ولی دیده شده مخابرات به خاطر کمبود ip به چند نفر یک ip رو اختصاص میده ولی باز هم مطمئن نیستم . اگر شما مودمتون روی بریج مود تنظیم هست شاید بتونیم بفهیم همچین چیزی وجود داره یا نه .در مورد اینکه کسی از اکانت شما استفاده میکنه هم تا وقتی شما کانکت هستید همچین امکانی وجود نداره.

Electronic-Arts
18-03-2010, 15:18
این ممکنه به خاطر IP دینامیک هم باشه

sei_pm
18-03-2010, 15:41
این ممکنه به خاطر IP دینامیک هم باشه

احتمالش خیلی کمه چون وقتی شما با یک Ip دینامیک کانکت هستی دیگه کسی اون Ip رو نداره و محدودیت رپید سر تایمی که میگه باید از بین بره.

mmiladd
18-03-2010, 18:01
احتمالش خیلی کمه چون وقتی شما با یک Ip دینامیک کانکت هستی دیگه کسی اون Ip رو نداره و محدودیت رپید سر تایمی که میگه باید از بین بره.

جريان اي پي ديناميك چيه..؟

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

اون بیشتر به دلیل محدودیتهای رپیدشیر هست ولی دیده شده مخابرات به خاطر کمبود ip به چند نفر یک ip رو اختصاص میده ولی باز هم مطمئن نیستم . اگر شما مودمتون روی بریج مود تنظیم هست شاید بتونیم بفهیم همچین چیزی وجود داره یا نه .در مورد اینکه کسی از اکانت شما استفاده میکنه هم تا وقتی شما کانکت هستید همچین امکانی وجود نداره.

بريج مود كجاي مودم ميشه..؟

sei_pm
18-03-2010, 18:13
جريان اي پي ديناميك چيه..؟

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

بريج مود كجاي مودم ميشه..؟

به ip که هر سری با قطع وصل شدن به اینترنت تغییر میکنه دینامیک و به ip ای که همیشه ثابت هست استاتیک میگن.
همونجایی که Encapsulation رو روی pppoe میگذاری Bridged هم داره که اگر روی بریج بگذاری باید توی ویندوز کانکشن بسازی و دستی کانکت بشی.

KING_DESIGNER
18-03-2010, 20:33
این بنده خدا یه چیزی میپرسه چه چیزایی که تحویل نمیگیره ! !!! :)
دوست عزیز آی پی شما موردی نداره
اینترنت در ایران و کل جهان توسط شرکتهای سرویس دهنده ای ارائه میشه که بهشون میگن پرووایدر یا فراهم کننده.
خوب؟
حالا این شرکتهای محترم طبق یه سری قوانین برای کم کردن هزینه ها اینترنت رو به صورت اشتراکی ارائه میکنند. حالا اشتراکی داریم اختصاصی هم داریم
اختصاصی یعنی این که شما سرویس 128 رو میگیری و همون 128 مال شماست و کس دیگری از اون استفاده نمیکنه و سقف دانلودش از 16 کمتر نمیشه ! و بیشتر از 128 هم نمیشه میتونه IP استاتیک و یا ثابت داشته باشه که همیشگی هستش و به درد شما نمیخوره برای بانکها خوبه و کسانی که تمایل به استفاده از سرویسهای همانند --- دارند میتونند ازش استفاده کنند و ای پی داینامیک هم برای کاربران اشتراکی داریم
سرویس اشتراکی یعنی این که همین سرویس 128 رو میارن وبین 8 نفر( در ایران هرچقدر بیشتر بهتر !!! ) تقسیم میکنند که مثل قبلی هر نفر حدود 16 کیلو میرسه ! این وسط اگر یکی از این 8 نفر بره سایت رپیدشیر و سایتهای دیگه یه دانلودی انجام بده و سایتهایی اشتراکی محجدود کننده ای نظیر رپید شیر و ا غیره باشه به علت این که از همون گروه 8 نفره رفته آی پی ایشون ثبت میشه و به عنوان یک کاربر آزاد دانلود کنننده (free نه premium ) شناخته میشه و این کاربر با گذاشتن ردی از خودش دانلودش تموم میشه و اگر ه نفر دیگه از بین اون 8 نفر در همین زمان بخواد دانلود کنه متاسفانه دچار گیر سه پیچ رپید شیر میشه !
آی پی که شما دارید ممکنه منحصر بفرد باشه ولی در اینترنت قضیه اش فرق میکنه . چرا ؟ چون ای پی شما داینامیک هستش
و در بین اون 8 نفر بصورت رندوم و انتخابی تقسیم میشه در واقع اگر IP من این باشه : 120.130.140.150
اگر الان دیسکانکت بشم و برم یک ساعت دیگه برگردم و کانکت بشم IP من به این صورت در میاد 110-130-140-190
و IP قبلی به یک کاربر دیگه ای اختصاص داده میشه .
موفق و پیروز باشید

dodor
23-03-2010, 01:59
سلام دوست عزیز!
یک نکته دیگه هم هست و اون اینکه شما از طریق روتر isp تون وصل بشید یعنی فرض کنید ای اس پی شما آی پی کم آورد!!!! تا بده به یوزرها!حالا با استفاده از یک روتر در سرور یک آی پی valid رو به یک روتر میده و یک عالمه آی پی local به شما میده همین امر باعث میشه که کسی که اولین بار از این سایت ها استفاده کنه برای بقیه دچار مشکل میکنه.
برای خودم این اتفاق افتاده بود که زنگ زدم ای اس پی ... گفن ما ای پی هامون تموم شده مجبوریم ایک کار رو انجام بدیم....
یعنی شما با ای پی که در اینترنت هستید. ای پی واقعی تون نیست و فرق میکنه ....

sei_pm
23-03-2010, 08:35
سلام دوست عزیز!
یک نکته دیگه هم هست و اون اینکه شما از طریق روتر isp تون وصل بشید یعنی فرض کنید ای اس پی شما آی پی کم آورد!!!! تا بده به یوزرها!حالا با استفاده از یک روتر در سرور یک آی پی valid رو به یک روتر میده و یک عالمه آی پی local به شما میده همین امر باعث میشه که کسی که اولین بار از این سایت ها استفاده کنه برای بقیه دچار مشکل میکنه.
برای خودم این اتفاق افتاده بود که زنگ زدم ای اس پی ... گفن ما ای پی هامون تموم شده مجبوریم ایک کار رو انجام بدیم....
یعنی شما با ای پی که در اینترنت هستید. ای پی واقعی تون نیست و فرق میکنه ....

دقیقا درسته
مثل زمانی که شما چند PC رو با هم شبکه می کنید و از یک ip ولید استفاده میکنند.