PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایمیج گیری با norton ghost ؟

vista7
18-03-2010, 14:14
با سلام

من یه لپ تاپه Sony VAIO FW-590 FXB خریدم که توش ویندوز 7 نصبه

می خواستم با برنامه ی Symantec Norton Ghost از ویندوز 7 یه Backup بگیرم

(احتمالا با برنامه آشنایی دارید ؛ ولی توضیح مختصری در اینجا می دهم:

این برنامه می تواند یک هارد یا یک یا چند پارتیشن از از ارد را بصورت فایلی با پسوند .GHO یا GHS دربیاورد تا در موقع لازم بتوانید از آن استفاده کنید.

این برنامه توانایی بوت کردن کامپیوتر را دارد و با رایت آن بر سی دی می توان کامپیوتر را بوت کرد
همچنین می توان با گذاشتن CD بوت ویندوز (98) و انتخاب with CD ROM support برنامه را اجرا کرد)

برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

وقتی سی دی بوت ویندوز 98 توش میذارم عمل نمی کنه:41:

خوده برنامه رو هم روی سی دی رایت کردم بازم بوت نشد:19: ( ولی با CD ROM بوت میشه)

چطور می تونم این برنامه رو اجرا کنم؟

با تشکر:11:

M E H R A N
18-03-2010, 15:15
نسخه ی Norton Ghost چنده؟
از چه نسخه ای از ویندوز استفاده میکنی؟ 32 بیتی یا 64 بیتی؟

بهر حال شما هر نسخه ای داشته باشید باید توسط خود Norton Ghost یک سی دی Recovery Disk بسازید. این سی دی خودش بوتیبل هست و یک کپی از فایل نصبیه Norton Ghost را هم توش کپی میکنه. شما زمانی میتونی Recovery Disk بسازی که نسخه ی Retail برنامه را داشته باشی نه نسخه های 100 مگابیتی که توی اینترنت با کیجن رجیسترش میکنند.

من یک نسخه از Recovery Disk رو براتون پیدا کردم. این سی دی فقط روی Norton Ghost نسخه ی 15 کار میکنه. پس اگر نسخه های پایین تر دارید دانلودش نکنید چون بدردتون نمیخوره. این Recovery Disk اکتیو شده و احتیاجی به کرک نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vista7
18-03-2010, 16:41
نسخه ی Norton Ghost چنده؟
از چه نسخه ای از ویندوز استفاده میکنی؟ 32 بیتی یا 64 بیتی؟

بهر حال شما هر نسخه ای داشته باشید باید توسط خود Norton Ghost یک سی دی Recovery Disk بسازید. این سی دی خودش بوتیبل هست و یک کپی از فایل نصبیه Norton Ghost را هم توش کپی میکنه. شما زمانی میتونی Recovery Disk بسازی که نسخه ی Retail برنامه را داشته باشی نه نسخه های 100 مگابیتی که توی اینترنت با کیجن رجیسترش میکنند.

من یک نسخه از Recovery Disk رو براتون پیدا کردم. این سی دی فقط روی Norton Ghost نسخه ی 15 کار میکنه. پس اگر نسخه های پایین تر دارید دانلودش نکنید چون بدردتون نمیخوره. این Recovery Disk اکتیو شده و احتیاجی به کرک نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از توضیحات شما

ویندوز من Microsoft Windows 7 home premium x64 هست

ولی من درست متوجه نشدم

این فایلی که شما برای دانلود گذاشتید،نسخه ای از برنامه است؟

یا اینکه باید فایل را توسط برنامه باز کنم؟

لطفا کمی بیشتر توضیح دهید

متشکرم:40:

M E H R A N
18-03-2010, 17:05
ممنون از توضیحات شما

ویندوز من Microsoft Windows 7 home premium x64 هست

ولی من درست متوجه نشدم

این فایلی که شما برای دانلود گذاشتید،نسخه ای از برنامه است؟

یا اینکه باید فایل را توسط برنامه باز کنم؟

لطفا کمی بیشتر توضیح دهید

متشکرم:40:

Norton Ghost با Norton Ghost Recovery Disk دو کلمه کاملا متفاوت هستند اما تفاوتشون فقط در کلمات نیست بلکه Recovery Disc همون طور که از اسمش معلومه جهت بازگرداندن سیستم از طریق ایمیج گرفته شده توسط Norton Ghost استفاده میشه و با خود برنامه Norton Ghost فرق میکنه.

Recovery Disk CD به شما این اجازه رو میده که شما سیتمی رو که ویندوزش دیگه بالا نمیاد رو باهاش بوت کنید و با این سی دی سیستم رو بالا بیارید. Recovery Disk CD داخل خودش یک نسخه از Norton Ghost را هم داره. پس زمانی که شما سیستم رو با این سی دی در حالت بوت بالا آوردید در اصل خود برنامه Norton Ghost را اجرا کردید و توسطش میتونید سیستم رو از طریق ایمیج گرفته شده ی قبلی که توسط Norton Ghost گرفته شده برگردونید.

اگر کسی نسخه کامل Norton Ghost یعنی نسخه Retail رو داشته باشه خودش میتونه توسط Norton Ghost داخل محیط ویندوز Recovery Disk CD را بسازه و بعد بر روی سی دی رایت کنه تا در زمان بالا نیامدن ویندوز بتونه ازش استفاده کنه. اما بعضی اوقات کاربران یا بلد نیستند چطور Recovery Disk CD را بسازند و یا نسخه ی Norton Ghost بهشون این اجازه رو نمیده. به همین دلیل سی دی های آماده از Recovery Disk CD در اینترنت توسط بعضی افراد آپلود میشه تا مورد استفاده قرار بگیره.

فایلی را هم که من قرار دادم یک Recovery Disk CD است و شما زمانی میتونید ازش استفاده بکنید که ایمیج گرفته شده از درایو هاتون رو توسط نسخه 15 از Norton Ghost گرفته باشید. اگر ایمیج های گرفته شده توسط نسخه های پایین تر گرفته شدند این Recovery Disk CD به درد شما نمیخوره چون عمل نخواهد کرد. در این صورت اگر نسخه ی کامل Norton Ghost را دارید میتونید خودتون یک Recovery Disk CD بسازید و ازش در مواقع اضطراری استفاده کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vista7
19-03-2010, 17:40
با تشکر فراوان از شما:11:
مشکلم حل شد

farzadmetalic
15-12-2011, 19:31
با سلام
یک سوال فنی

اگر از روی یک هارد با دو پارتیشنی که داره و ویندوز اون توی درایو c نصب شده با این نرف افزار ایمیج بگیریم و بخواهیم این ایمیج رو روی هارد دیگر در سیستم دیگر برگردانیم ابا اون هارد مقصد باید پارتیشن بندی و فرمت درایوهاش و سایز درایو هاش دقیقا مانند سیستمی باشد که از اون ایمیج گرفتیم ؟ با تشکر ممنون میشم پاسخ روشن و کاملی بدهید