PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتفاع زدن استاندارد :

hesamkowsar
17-03-2010, 19:23
سلام دوستان :

من میخوام یکم ارتفاع بزنم ولی طوری که نکوبه...خیلی کم میخوام بزنم...لاستیکام 185 هست(البته هنوز نداختم).گیر نکنه.با گلگیر 3 انگشت فاصله داشته باشه...
بهترین روش چیه؟کوتاه کردن فنر؟گرم کردن فنر(بیرون دیدم با حرارت جمعش میکنن).یا فنر اسپرت...؟

اگر میشه قیمت هم بگید.

یکی از دوستام کوتاه کرده(کم) اما سر سرعت گیر اینا انگار ماشین کفش میخوره زمین(میکوبه).25 تومان داده بود

mohamad reza_2010
17-03-2010, 22:11
سلام دوستان :

من میخوام یکم ارتفاع بزنم ولی طوری که نکوبه...خیلی کم میخوام بزنم...لاستیکام 185 هست(البته هنوز نداختم).گیر نکنه.با گلگیر 3 انگشت فاصله داشته باشه...
بهترین روش چیه؟کوتاه کردن فنر؟گرم کردن فنر(بیرون دیدم با حرارت جمعش میکنن).یا فنر اسپرت...؟

اگر میشه قیمت هم بگید.

یکی از دوستام کوتاه کرده(کم) اما سر سرعت گیر اینا انگار ماشین کفش میخوره زمین(میکوبه).25 تومان داده بود

حسام جان ماشینت نمیدونم چیه ولی کلا خوابوندن ماشین علاوه بر اینکه خیلی به ماشین رخ میده ولی درد سر هایی هم داره من خودم ماشینم رو خوابوندم ولی طوری هست کلی کفش میگیره البته اینم بگم وضع جاده ها کم نقش نیستن خودتون خبر دارید که سرعت گیر داره نیم متر اومده بالا از سطح جاده بالا ؟

ولی کلا اگه خواستید بخوابونید برید جایی که تو کارش ماهر باشه و چهرتا فنر اسپرت بخرید بندازیدی چون فنر های به اصطلاح اسپرت که تو بازارند بهتر برش خوردن وحالت ماشینت رو بهم نمیزنند و بالا پائین نمیکنند.

موفق باشید

D r i v e r
17-03-2010, 22:36
حسام جان ماشینت نمیدونم چیه ولی کلا خوابوندن ماشین علاوه بر اینکه خیلی به ماشین رخ میده ولی درد سر هایی هم داره من خودم ماشینم رو خوابوندم ولی طوری هست کلی کفش میگیره البته اینم بگم وضع جاده ها کم نقش نیستن خودتون خبر دارید که سرعت گیر داره نیم متر اومده بالا از سطح جاده بالا ؟
ولی کلا اگه خواستید بخوابونید برید جایی که تو کارش ماهر باشه و چهرتا فنر اسپرت بخرید بندازیدی چون فنر های به اصطلاح اسپرت که تو بازارند بهتر برش خوردن وحالت ماشینت رو بهم نمیزنند و بالا پائین نمیکنند.
موفق باشید
مشکل اینجاست خیلی از فنر های اسپرت موجود در بازار همون فنر های معمولی پراید هستن که یا با حرارت جمع شدن و یا بریده شدن و رنگ شدن و برچسب آلمان و کره و ... میخورن!
یه مدل امید فنر میزد که چیز خوبی بود ولی نمیدونم چرا تولیدش قطع شد :13:
اصولا هرچی توی اران خوب باشه تولیدش قطع میشهدر مورد ارتفاع هم من خودم پراید دارم(هاچبک) نمیدونم چرا اینقدر پایین وای میسته خودش
کمک های عقب هاچبک با معمولی ها یه خورده فرق داره شاید به خاطر اون هست
ولی اگه شما میخوای ارتفاع بزنی به نظرم 1 دور از هرکدوم از فنر ها ببر
دیگه نه خیلی پایین میاد و نه گیر میکنه و ....
شما هم که نمیخوای به قول معروف خزنده بشی
فقط میخوای یه خورده این ارتفاع زیاد رو معقول کنی
اگه میخای ارتفاع خیلی زیادی بزنی بهتره کمک هتو لوازمی کنی(تعمیری) که پوسته و میله کمک کوتاه میشن و از کوبیدن جلوگیری میشه

hesamkowsar
17-03-2010, 23:40
مرسی دوستان...ماشینم پراید 132 هست
این فنر اسپرتا ماشینو میچسبونه زمین....این لوازمی چقدر خرجشه؟
من چون جایی میرم که ممکنه زیرش بگیره زیاد نمیارم پایین...الان ماشین مثل تراکتور بالاست...

hesamkowsar
17-03-2010, 23:53
مشکل اینجاست خیلی از فنر های اسپرت موجود در بازار همون فنر های معمولی پراید هستن که یا با حرارت جمع شدن و یا بریده شدن و رنگ شدن و برچسب آلمان و کره و ... میخورن!
یه مدل امید فنر میزد که چیز خوبی بود ولی نمیدونم چرا تولیدش قطع شد :13:
اصولا هرچی توی اران خوب باشه تولیدش قطع میشهدر مورد ارتفاع هم من خودم پراید دارم(هاچبک) نمیدونم چرا اینقدر پایین وای میسته خودش
کمک های عقب هاچبک با معمولی ها یه خورده فرق داره شاید به خاطر اون هست
ولی اگه شما میخوای ارتفاع بزنی به نظرم 1 دور از هرکدوم از فنر ها ببر
دیگه نه خیلی پایین میاد و نه گیر میکنه و ....
شما هم که نمیخوای به قول معروف خزنده بشی
فقط میخوای یه خورده این ارتفاع زیاد رو معقول کنی
اگه میخای ارتفاع خیلی زیادی بزنی بهتره کمک هتو لوازمی کنی(تعمیری) که پوسته و میله کمک کوتاه میشن و از کوبیدن جلوگیری میشه

مگه فنرو ببریم نمیکوبه؟دوستم که میگم میکوبه اونم 1 دور فنر واسش برداشتن...خیلی پایین نیومده.3 انگشت فاصله داره تا گلگیر.اینجوری خوبه...اما چیکار میشه کرد یکم با سرعت میریم رو سرعت گیر نکوبه؟

mohamad reza_2010
18-03-2010, 01:34
مگه فنرو ببریم نمیکوبه؟دوستم که میگم میکوبه اونم 1 دور فنر واسش برداشتن...خیلی پایین نیومده.3 انگشت فاصله داره تا گلگیر.اینجوری خوبه...اما چیکار میشه کرد یکم با سرعت میریم رو سرعت گیر نکوبه؟

به نظر من شما 2لا نیم جلو و 1لا و نیم عقب رو کوتاه کنید اینطوری اگه کسی تو ماشینتون هم بشینه به اندازه قابل قبول ماشین خودش رو میندازه .
من خودمم همین کا رو کردم را ضی هستم .

اما اینم بگم اگر این کار رو بکنید به جای 3 انگشت تقریبا 2 انگشت اونم به زور زیر گلگیر میره بعدا نگی با طناب پوسیده بچه های p30رفتم تو چاه .

نوشته های دوست عزیزمون در پست های قبلی هم همش درسته فنر های تو بازار همشون همین فنر فابریکی ها هستن که برش خوردن وتو لوازم فروشی ها فروخته میشه.

D r i v e r
18-03-2010, 01:40
خوب معلومه نه
شما که نمیخوای 3 دور ببری یا بیشتر
میخوای یه خورده فنر رو کوتاه کنی همین تا ماشین یه خورده پایین تر وایسه
شما اینطور فکر کن که یه نفر نشسته صندلی عقب
تقریبا همچین حالتی داره
حالا چرا میخوای با سرعت بری روی سرعت گیر؟
مگه پلیس دنبالته ؟ :دی
اینطوری هم جلوبندیت بعد از مدتی آسیب میبینه هم کمک هات خراب میشن و هم اتاق ماشینت به سر و صدا میفته
خودتم میدونی پراید استعداد به صدا افتادنش زیاده و حتی با یه سیستم خیلی کوچیک همه جاش لق و لوق میشه
کمک لوازمی هر کدوم تا جایی که میدونم حدود 40 - 50 هزینه خواهد داشت
کمک رو میارن بازش میکنن و پوسته و لوله کمک ر کوتاه میکنن
دوباره روغن میریزن توش و میبندنش
عمده این کارها توسط تراشکار انجام میشه :11:
کوبیدن ماشین به این دلیل هست که سایز کمک با فنر ها نمیخونه

hesamkowsar
18-03-2010, 01:54
مرسی دوستان...
کمک کوتاه شه و باز روغن شه مشکلی براش ایجاد نمیشه؟
کمک کوتاه هست مثلآ برای یه ماشین دیگه که بشه رو پراید نصب کرد یا بهترینش همون لوازمی هست؟
----------
این که فنرو با حرارت جمع میکنن چیه؟اگه با مشعل این کارو بکنن خاصیت فنریش کم میشه و شکننده میشه...

D r i v e r
18-03-2010, 15:16
مرسی دوستان...
کمک کوتاه شه و باز روغن شه مشکلی براش ایجاد نمیشه؟
کمک کوتاه هست مثلآ برای یه ماشین دیگه که بشه رو پراید نصب کرد یا بهترینش همون لوازمی هست؟
----------
این که فنرو با حرارت جمع میکنن چیه؟اگه با مشعل این کارو بکنن خاصیت فنریش کم میشه و شکننده میشه...
نه
اگه کوتاه کنی دیگه مشکلی ایجاد نمیشه اگه بعد از مدتی هم مشکلی ایجاد شد بازش میکنن و روغن توش رو خالی میکنن و دوباره روغن میکنن توش و میبندنش
کمک دیگه من نشنیدم چیز دیگه ای زیر پراید بره مگه از کیت ها و ست های فنر و کمک فنر بگیری که قیمت زیادی دارن
ببین لوازمی کردن برای به اصطلاح خزنده هاست
کسایی که عشق ارتفاع سواری دارن و لاستیک هاشون تازه 3 - 4 انگشت داخل گلگیر هست و گلگیر ها رو هم باد میدن
کسی که میخواد 2 - 3 انگشت بیاره پایین عاقلانه نیست زیاد لوازمی کنه چون هزینه داره
با حرارت که جمع میکنن مقدار زیادی از خاصیت فنری بودنش رو از دست میده متاسفانه :13:

hesamkowsar
18-03-2010, 15:36
D r i v e r جان این لینک روببین...کمک های اسپرت و گوناگون داره...باید گرون هم باشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من اگه زیاد بیارم پایین جایی که با ماشین میرم یه کم ناجوره و ماشین سرویس میشه...!!!
من تو تهران مشکلی ندارم اما شمال من دانشجو هستم و شمال هم میدونید چجوریه دیگه....!!!!

D r i v e r
18-03-2010, 16:40
D r i v e r جان این لینک روببین...کمک های اسپرت و گوناگون داره...باید گرون هم باشه

من اگه زیاد بیارم پایین جایی که با ماشین میرم یه کم ناجوره و ماشین سرویس میشه...!!!
من تو تهران مشکلی ندارم اما شمال من دانشجو هستم و شمال هم میدونید چجوریه دیگه....!!!!

بله خیلی گرون هست
یه ست برای 206 داشتن حدود 700 تومن
ولی من قیمتش رو برای تندر 90 پرسیدم 1600 قیمت دادن :دی
بهتره زیاد ارتفاع نزنی و و معقول باشه ارتفاعت که کارت به کمک لوازمی و ... نکشه

hesamkowsar
18-03-2010, 17:03
یعنی 1 لا فنر از هر کمک بدم ببره 3انگشت فاصله میشه تا گلگیر و نمیکوبه؟

D r i v e r
18-03-2010, 18:45
یعنی 1 لا فنر از هر کمک بدم ببره 3انگشت فاصله میشه تا گلگیر و نمیکوبه؟
1 دور یا 1 دور و نیم
از کمک نه
از فنر
کمک رو نمیشه برید(مگه اینکه بخوای لوازمیش کنی)
تقریبا میشه 2 - 3 انگشت فاصله
و اینکه نخواهد کوبید

Farshadd
18-03-2010, 19:13
سلام.

اینجا رو هم ببینید:

H.Operator
18-03-2010, 22:10
آقا یک توصیه منم به خاطر شرایطم نمی تونم ماشینم رو بخابونم(آخه همیشه پر آدمه و تو بیابون کلآ همیشه توی رالی هستش).
حسام جان به فنر های خودت دست نزنی بهتره برو فنر بخر بعد هر چی خواستی ببر ولی فنرهای خودت رو بزار باشه اینطوری بهتره(من رفیقم فنرهاش رو برید بعد که خواست بیارش بالا فنرهای مثل مال خودش به راحتی گیر نیومد)...

hesamkowsar
18-03-2010, 23:46
فرشاد جان...حسین جان . درایور جان خیلی ممنون ...

حسین جان خوب نکته ای گفتی که اشتباه نکنم...فنر اسپرت بخرم یا همون فابریکیو بگیرم بدم ببرن؟

mohamad reza_2010
19-03-2010, 09:06

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن اگه زیاد بیارم پایین جایی که با ماشین میرم یه کم ناجوره و ماشین سرویس میشه...!!!

ماشین که دهنش صاف شده حساب کن چون پراید ظریف هست خودت که میدونی
وبا چند تا گیر کردن دست انداز بدجور وچاله چوله برات مشکل ساز میشه ماشین من یه بار سر یه دست انداز وحشتناک کفش گیر کرد و برام درد سر درست کرد که اون این بود که روغن موتور ماشینم کم میشد.

H.Operator
22-03-2010, 13:05
فرشاد جان...حسین جان . درایور جان خیلی ممنون ...

حسین جان خوب نکته ای گفتی که اشتباه نکنم...فنر اسپرت بخرم یا همون فابریکیو بگیرم بدم ببرن؟
آره حسام منظورم اینه که فابریک بگیری بعد ببری.
حسام زیاد نخوابونش به حدی که 2-3 انگشت بین بدنه و گلگیر فاصله باشه خوبه زیاد درد سر نداره ولی اگر زیاد بخوابونیش 2 روزه کل اتاقت سر و صداش در میاد:8:.