PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با Corel VideoStudio در import دی وی دی های 6 کاناله

dr-ali
15-03-2010, 12:15
من آخرین ورژن Corel VideoStudio Pro X3 رو دانلود و اکتیو کردم و همچنین روی سیستمم Ulead Video Studio 11 هم نصب هست"البته میدونم Corel چند وقت پیش Ulead رو خریده و ورژن Corel VideoStudio Pro X3 جدیدی که من دارم طرز کارش مثل همون Ulead Video Studio های قدیمی است!

حالا مشکلم چیه؟

خب میدونید اکثر دی وی دی های فیلم و موسیقی جدید علاوه بر صدای 2 کاناله یا استریو , صدای دالبی 5.1 دارند یعنی وقتی تو دستگاه پخش دی وی دی یا پی سی میگذاریدشون میتونید دو نوع صدا رو تو منوی برنامه پلیر انتخاب کنید;یکی استریو و دیگری دالبی! یعنی رو فایلش دو نوع صدا هست تا اگر کسی مثل من اسپیکر 5.1 کاناله داره با کیفیت بهتری صداها رو تجربه کنه!

من هر کاری میکنم در این Corel VideoStudio Pro X3 وقتی همه یا یکی از ترکهای دی وی دی رو که میدونم 5.1 کانال صوتی داره رو در داخل برنامه import میکنم بصورت 2 کاناله import میشه و اصلا مثل برنامه پخش دی وی دی مثل پاور دی وی دی یا WinDVD گزینه ای برای انتخاب نوع صدا نداره! پس نمیشه انتخاب کرد که چند کاناله import بشه و خود بخود استریو انتخاب میشه!!!حالا این به کنار! اصلا تو بخش صوتی timeline این برنامه ادیت یا کم و زیاد کردن صداهای کانال ها مختلف تعریف نشده!! یعنی برای مثال اصلا من ندیدم که بشه مثلا صدا در اسپیکرهای عقب کم یا زیاد بشه یا کاری بهش کرد و تیکه ای بهش اضافه کرد!
لطفا راهنمایی کنید که 1) چطور میتونم فایل دی وی دیم که میدونم 5.1 است رو بصورت 5.1 به اصطلاح import بشه و وقتی اینچنین شد 2) بتونم در قسمت timeline صدای کانالهای مختلف رو ادیت کنم

Mr Andersson
16-03-2010, 04:31
درود;

برای انتخاب صدای دالبی این مسیر رو دنبال کنید:
file>Project properties سمت راست پائین Edit رو انتخاب کنید. اونجا یه سری گزینه برای تنظیمات صوتی داره.. امتحان کنید.

برای تنظیم صدا اگه فایل فقط صوتی هست که وقتی روش کلیک میکنی باید در قسمت Music & Voice آیکن Clip volume رو ببینی. اگر هم فیلم با صداست همونو تو قسمت Video میبینی.

موفق باشی...