PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای فرمت درایو c

dops dops
13-03-2010, 19:19
سلام
من می خوام ویندوز جدید نصب کنم و قبلی رو فرمت کنم قبلا سیستم رو با بوت می آوردم بالا و اونجا دستور format c:
تایپ می کردم و درایو فرمت میشد و ویندوز جدید رو نصب می کردم ولی این سیستم جدید این دستورو قبول نمیکنه و الان دو تا ویندوز دارم و بیخودی فضای سیستمم اشغال شده
ممکنه کسی راهنمایی کنه؟
ممنون

amir_rahmani
13-03-2010, 19:22
مگه میشه نتونی فرمت کنی؟
یه عکس از ارور بگذار ببینم چی میگه

saeed774
13-03-2010, 20:18
اون ارور مربوط ميشه به فرمت درايو که NTFS هست و دستوري که شما تايپ ميکنين در محيط داس و فرمت Fat و Fat32 اعتبار داره .
شما يا بايد از برنامه هاي نحت داس مثه Hirens Boot CD که اونم شامل Partition magic ميشه استفاده کنين يا از اون راحت تر مراحل نصب ويندوز رو ادامه بدين و جاييکه محل نصب ميخواد رو تعيين کنين و در مرحله بعدش Format current drive with NTFS Format رو انتخاب کنين .

dops dops
14-03-2010, 03:39
اون ارور مربوط ميشه به فرمت درايو که NTFS هست و دستوري که شما تايپ ميکنين در محيط داس و فرمت Fat و Fat32 اعتبار داره .
شما يا بايد از برنامه هاي نحت داس مثه Hirens Boot CD که اونم شامل Partition magic ميشه استفاده کنين يا از اون راحت تر مراحل نصب ويندوز رو ادامه بدين و جاييکه محل نصب ميخواد رو تعيين کنين و در مرحله بعدش Format current drive with NTFS Format رو انتخاب کنين .
والا محل نصب به چشمم نخورد همیشه میره تو درایو سی قبلنم خواستم محل نصبو تغییر بدم نتونستم!
الانم که ویندوزو مجبور شدم نصب کنم شده 2تا ویندوز و بیخودی فضا گرفته .
ضمنا یه مشکال دیگه اینکه بعد از اینکه فونتای فارسی رو نصب کردم دیگه انگلیش نمی تونم بنویسم با لآت+شیفتم تغییر پیدا نمیکنه حتی کیبورد ویندوزم فارسیه .چه کنم؟؟؟؟؟

Kharg Island
14-03-2010, 21:39
والا محل نصب به چشمم نخورد همیشه میره تو درایو سی قبلنم خواستم محل نصبو تغییر بدم نتونستم!
الانم که ویندوزو مجبور شدم نصب کنم شده 2تا ویندوز و بیخودی فضا گرفته .
ضمنا یه مشکال دیگه اینکه بعد از اینکه فونتای فارسی رو نصب کردم دیگه انگلیش نمی تونم بنویسم با لآت+شیفتم تغییر پیدا نمیکنه حتی کیبورد ویندوزم فارسیه .چه کنم؟؟؟؟؟

چی؟:18:یعنی همه ی پارتیشن ها به غیر از پارتیشن C نشون نمیده و فقط یک درایو در قسمت نصب بهت میده که اونم C هستش و یهوو شما هم روی اون Enter می کنید و میره برای نصب.درست گفتم؟؟؟؟!!!

و اما برای فونت ها. احتمالا فونت فارسی رو در اولویت قرار داید . منم قبلا همچین مشکل داشتم که با یه خورده گردش توی Language Setting تونستم درستش کنم.

Mohammad King
14-03-2010, 22:12
سلام توی داس بنویس:

بنویس:
Format drivename
به جای drivename اسم درایو را (مثلا :C) بگذار.

یا

با بوت xp بالا بياين و مراحل نصب رو انجام بدين و در قسمتي كه براي شما درايو مورد تظر رو براي نصب سوال ميكنه با كليد Esc تمامي درايوهاتونو ميتونين ببينين درايو c رو انتخاب كرده و با فرمت Fat يا Ntfs اونو فرمت كرده و بقيه مراحل نصب رو انجام بدين.
موفق باشين.

ببین اگر نمیشه باید با دیسکت بوت بالا بیای

dops dops
15-03-2010, 16:24
چی؟:18:یعنی همه ی پارتیشن ها به غیر از پارتیشن C نشون نمیده و فقط یک درایو در قسمت نصب بهت میده که اونم C هستش و یهوو شما هم روی اون Enter می کنید و میره برای نصب.درست گفتم؟؟؟؟!!!

و اما برای فونت ها. احتمالا فونت فارسی رو در اولویت قرار داید . منم قبلا همچین مشکل داشتم که با یه خورده گردش توی Language Setting تونستم درستش کنم.
نه یک درایو ندارم ولی جایی که ازم محل نصب ویندوزو بخواد ندیدم
در مورد فونتم هر چی دستکاری می کنم درست نمیشه هر وقت می خوام زبانو تغییر بدم باید برم قسمت تنظیم زبان.

جاسم کدخدایی بنت
29-03-2010, 13:38
تنطیم زبان
Shortcut to Regional and Language Optionsبعدش باید به تب advancedبری و زبان را انگلیسی کنی تیک پایین بزن سی دی وندوز بذار یک بار ری استارت شاید درست بشه
موفق باشی

جاسم کدخدایی بنت
29-03-2010, 13:41
راستی برای مشکل اولیت یا از طریق داس بنویس format cیا بهترین راه وساده ترین هاردتو بکش رو رایانه دوستت بذار Cرا فرمت کن
یا اگه خواستی بعد فرمت کل ویندوز دوستتو بذار تو هارد خودت البته فایلای هایدن وبوت وغیره
موفق باشی