PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد گوشي

white_rose
13-03-2010, 00:39
سلام دوستان

من قصد دارم گوشي بخرم و بيشتر از 400 تومان نميخوام هزينه کنم. دو سه تا مدل از برندهاي مختلف در نظر دارم اما قبلش چند تا سوال از دوستان دارم.

با توجه به اينکه من لپتاپ دارم و اغلب همرامه، از اينترنت گوشي استفاده نميکنم و اهل بازي با موبايل هم نيستم. ميخوام بدونم با اين شرايط گرفتن پاکت پي سي به نظر دوستان مناسبه يا اينکه به جاي اين کار گوشي رو بگيرم که قابليت مالتي مدياي بالاتري داره (که بيشتر برام کاربرد داره)؟ دقيقا نميدونم از سيستم عامل چه استفاده ديگه اي ميتونم بکنم

همونطور که گفتم چند مدل در نظر دارم که البته بستگي به جواب سوال قبلي داره اما يکيش Xperia X1 هست که به علت نداشتن شتابسنج داخلي و کارايي متوسط دوربين يکم تو ذوقم ميزنه (ضمن اينکه کلا راجع به گرفتن ويندوز موبايل شک دارم)، يکي ديگه Diamond هست که به علت ضعيف بودن باتري مطمئن نيستم. يکي هم گوشي jet هست که اونم نداشتن قلم و جاي مخصوص و مهمتر اينکه تا حالا گوشي سامسونگ نداشتم روش شک دارم. بعضي گوشيهاي ديگه هم مثل omnia... رو هم بررسي کردم اما خيلي سردرگم هستم. لطفا هرکدوم از دوستان که ميتونند راهنمايي بدن کمک کنند.

ممنون

pulp_152
13-03-2010, 00:41
اگه اهل بازی و برنامه با گوشی نیستی خوب جت بهترین انتخابه

white_rose
13-03-2010, 00:49
اگه اهل بازی و برنامه با گوشی نیستی خوب جت بهترین انتخابه

ممنون از جوابتون. برنامه فقط در حد معمول مثل ديکشنري.. استفاده ميکنم.

pulp_152
13-03-2010, 00:57
در حد معمول و کار راه اندازی اگر باشه جت جواب میده مثل دیکشنری و ... اما اگر با نرم افزارهای مهندسی سر و کار دارید و تخصصی تر میخواید ویندوز موبایل

golmohammadi
13-03-2010, 01:05
در کل ان86 خوبه
مالتی مدیای قوی داره
صفحه لمسی نداره
اسلاید دوطرفه و ...
خلاصه خیلی کامله
ولی به نظر میرسه شما انتظارت از گوشی کمه
پس گوشیهای ارزونتر هم میتونند به کارت بیاند
اگه خواستین گوشیهای ارزونتر بیشتری معرفی بشه

white_rose
13-03-2010, 12:14
در کل ان86 خوبه
مالتی مدیای قوی داره
صفحه لمسی نداره
اسلاید دوطرفه و ...
خلاصه خیلی کامله
ولی به نظر میرسه شما انتظارت از گوشی کمه
پس گوشیهای ارزونتر هم میتونند به کارت بیاند
اگه خواستین گوشیهای ارزونتر بیشتری معرفی بشه

ممنون از توضيحاتتون. بايد بگم که من همونطور که گفتم اهل بازي و ... نيستم و با توجه به اينکه تو کامپيوتر بيشتر با نرم افزارهاي تخصصي رشته تحصيليم کار ميکنم، در مورد گوشي همين که افيس، pdf و نرم افزارهاي مربوط به زبان مثل ديکشنري و فايلهاي اموزشي رو داشته باشه کافيه. اما ميخوام علاوه بر اينها حتما لمسي باشه، باتريش قوي باشه و کيفيت صدا و تصوير و ... خوبي هم داشته باشه.
يه سوال هم دارم، گوشيهايي که سيستم عامل دارند کند کار نميکنند؟
ممنون ميشم اگر راهنمايي کنيد

golmohammadi
13-03-2010, 15:34
ممنون از توضيحاتتون. بايد بگم که من همونطور که گفتم اهل بازي و ... نيستم و با توجه به اينکه تو کامپيوتر بيشتر با نرم افزارهاي تخصصي رشته تحصيليم کار ميکنم، در مورد گوشي همين که افيس، pdf و نرم افزارهاي مربوط به زبان مثل ديکشنري و فايلهاي اموزشي رو داشته باشه کافيه. اما ميخوام علاوه بر اينها حتما لمسي باشه، باتريش قوي باشه و کيفيت صدا و تصوير و ... خوبي هم داشته باشه.
يه سوال هم دارم، گوشيهايي که سيستم عامل دارند کند کار نميکنند؟
ممنون ميشم اگر راهنمايي کنيد
شما چند تا چیز براتون مهمه که میشه گفت گوشی وجود نداره که همه اینا را یکجا داشته باشه
مثلا اسناد کامپیوتری pdf word و ...
تو این قسمت ویندوز موبایل قویتره
اما ویندوز موبایلها هم مولتی مدیای قوی ندارند . به غیر از یکی دوتا که کاملا قوی نیست
اما در مورد نرم افزارهای ساده مثل دیکشنری، براحتی میشه رو گوشیهای جاوا نیز نصبش کرد
همچنین چون کار با اسناد مهمه برات به همین خاطر باید گوشی لمسی بخری
پس ان86 از رده خارج میشه
اما باطری هم مهمه واست تا اینجای کار xperia x1 بهترین انتخاب میتونه باشه برات
کیفیت تصویرش هم حرف نداره
حالا وقتی بحث صدا میاد وسط x1 یه مقدار مناسب نیست
صداش تو هندزفری عالیه ولی اسپیکرش قوی نیست البته ضعیف هم نیست

در مورد سیستم عامل
امروزه اکثر گوشیهای سیستم عامل دار خوب هستند و سرعتشون نیز خوبه
حالا شاید چند تایی خوب نباشه
ولی با این قیمت مطمئنا خوب خواهد بود

گوشیهای غیر پاکت پی سی هم هستند
ولی در مورد ورد پی دی اف نمیتونند به پاکت پی سی برسند

اگه ورد پی دی اف مهم نبود خیلی گوشی دیگه موجود هست

white_rose
14-03-2010, 15:52
شما چند تا چیز براتون مهمه که میشه گفت گوشی وجود نداره که همه اینا را یکجا داشته باشه
مثلا اسناد کامپیوتری pdf word و ...
تو این قسمت ویندوز موبایل قویتره
اما ویندوز موبایلها هم مولتی مدیای قوی ندارند . به غیر از یکی دوتا که کاملا قوی نیست
اما در مورد نرم افزارهای ساده مثل دیکشنری، براحتی میشه رو گوشیهای جاوا نیز نصبش کرد
همچنین چون کار با اسناد مهمه برات به همین خاطر باید گوشی لمسی بخری
پس ان86 از رده خارج میشه
اما باطری هم مهمه واست تا اینجای کار xperia x1 بهترین انتخاب میتونه باشه برات
کیفیت تصویرش هم حرف نداره
حالا وقتی بحث صدا میاد وسط x1 یه مقدار مناسب نیست
صداش تو هندزفری عالیه ولی اسپیکرش قوی نیست البته ضعیف هم نیست

در مورد سیستم عامل
امروزه اکثر گوشیهای سیستم عامل دار خوب هستند و سرعتشون نیز خوبه
حالا شاید چند تایی خوب نباشه
ولی با این قیمت مطمئنا خوب خواهد بود

گوشیهای غیر پاکت پی سی هم هستند
ولی در مورد ورد پی دی اف نمیتونند به پاکت پی سی برسند

اگه ورد پی دی اف مهم نبود خیلی گوشی دیگه موجود هست

واقعا ممنون از توضيحات کاملتون. اگر در مورد x1 فقط مساله صدا باشه مهم نيست چون اشاره کرديد که ضعيف هم نيست، ظاهرا از نظر مسائل ديگه مناسبه (منظورم براي شرايط منه). فقط يک سوال ديگه، من شنيدم که بعضي گوشيهايي که سيستم عامل ندارند هم ورد و پي دي اف را ساپورت ميکنن، درسته؟

merikh_merikh
15-03-2010, 00:25
واقعا ممنون از توضيحات کاملتون. اگر در مورد x1 فقط مساله صدا باشه مهم نيست چون اشاره کرديد که ضعيف هم نيست، ظاهرا از نظر مسائل ديگه مناسبه (منظورم براي شرايط منه). فقط يک سوال ديگه، من شنيدم که بعضي گوشيهايي که سيستم عامل ندارند هم ورد و پي دي اف را ساپورت ميکنن، درسته؟

بله.درسته.اکثر گوشی های ور و پی دی اف را توسط یک برنامه اجرا میکنن ولی به صورت بسیار ساده و سطحی و کم استفاده ولی گوشی های دارای سیستم عامل در این زمینه قویترن و هر چی سیستم عامل بهتر باشه در نتیجه......
در کل برای کار شما ویندوز موبایل گزینه خوبیه همچنین ایکس1 هم گزینه ی مناسبی میباشد.
ولی به نظره من ان86 هم میتونه گزینه ی مناسبی باشه.
چون ورد و پی دی اف هم برای رفع نیاز میتونه یه کارایی کنه(در ضمن این طور که معلومه شما با لپتاپ هم کار میکنید و اکثر مواقع همراهتون میباشد)

white_rose
15-03-2010, 16:10
بله.درسته.اکثر گوشی های ور و پی دی اف را توسط یک برنامه اجرا میکنن ولی به صورت بسیار ساده و سطحی و کم استفاده ولی گوشی های دارای سیستم عامل در این زمینه قویترن و هر چی سیستم عامل بهتر باشه در نتیجه......
در کل برای کار شما ویندوز موبایل گزینه خوبیه همچنین ایکس1 هم گزینه ی مناسبی میباشد.
ولی به نظره من ان86 هم میتونه گزینه ی مناسبی باشه.
چون ورد و پی دی اف هم برای رفع نیاز میتونه یه کارایی کنه(در ضمن این طور که معلومه شما با لپتاپ هم کار میکنید و اکثر مواقع همراهتون میباشد)

ممنون از همفکريتون. به احتمال زياد همون x1 رو بگيرم

golmohammadi
15-03-2010, 16:53
امروزه اکثر گوشیها word pdf را ساپورت میکنند (البته گوشیهای جاوا نه به اون صورات)
اما ویندوز موبایل یه چیز دیگه ای هست
اتفاقا گوشی قبلیم x1 بود
و حالا ان86 دارم
در ضمینه word pdf گوشی x1 شاید 10 برابر قویتر از ان86 باشه
این عدد 10 را همینطوری گفتم منظورم اینکه سیمبان در این ضمینه ها نمیتونه به ویندوز موبایل برسه
کلا برای کار با اینترنت و اسناد صفحه لمسی خوبه

راستی یه چیزی بگم بعدا نگی چرا نگفتیم
x1 قبلا در قسمتهایی ا بدنه امکان برداشتن ترک داشت
در این سریها خبر ندارم