PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مین بورد من کارت شبکه نداره ؟

peyman_nn
10-03-2010, 09:57
سلام
نمیخام از مودم اکسترنال قبلیم استفاده کنم
زیاد توجه نکردم و فیش رو به پشت کیس زدم
شب بود و فرداش متوجه شدم که تلفن منزلمان قطع شده
پس از کلی بدبختی وقتی فیش پشت کیس رو کشیدم متوجه شدم که با زدن فیش ، تلفن منزل قطع میشه
وقتی به پشت کیس نیگاه کردم دیدم که دو ورودی شبکه داره ولی با هیچ کدام نمیشه به اینترنت وصل شد

چی کارکنم ؟

Cleeev
10-03-2010, 10:12
سلام
نمیخام از مودم اکسترنال قبلیم استفاده کنم
زیاد توجه نکردم و فیش رو به پشت کیس زدم
شب بود و فرداش متوجه شدم که تلفن منزلمان قطع شده
پس از کلی بدبختی وقتی فیش پشت کیس رو کشیدم متوجه شدم که با زدن فیش ، تلفن منزل قطع میشه
وقتی به پشت کیس نیگاه کردم دیدم که دو ورودی شبکه داره ولی با هیچ کدام نمیشه به اینترنت وصل شد

چی کارکنم ؟

مادربردی که توی امضاتون گفتید که کارت شبکه داره (همه دارن)...

ولی فکر کنم شما منظورتون سیم تلفن و مودمه... سیم تلفنم یه کابل شبکه محسوب میشه ولی با کابل RJ-45 (لن ، Ethernet) خیلی فرق داره...

سیم تلفن رو باید به مودم وصل کنید نه به درگاه شبکه... مادربردها مودم آنبرد ندارن...

اگه پورتی که بهش وصل میکنید اونجاییه که موس و کیبورد و USB رو وصل میکنید پس دارید به جای اشتباه وصل میکنید...

اگه چند تا اسلات پایین تر (پایین جایی که کارت گرافیکه) منظورتونه که خوب اون مودمتونه و همه مودما 2 تا پورت دارن و بهتره کابل رو به اون پورتی که کنارش نوشته Line وصل کنید...

کابل رو باید دقیقاً به جایی وصل کنید که اندازه ـش هستش نه جای بزرگتر و نه کوچیکتر...

منظورتون دقیقاً چیه؟ کابل تلفن و اینترنت Dial-up منظورتونه یا مودم ADSL و کابل شبکه...؟!

peyman_nn
10-03-2010, 12:03
سلام
ممنونم
من قبلا مودم اکسترنال داشتم
نمیدونم چطور شد که فکر کردم مین بورد باید مودم داشته باشه
اصلا کلا قاطی کردم
منظورمم وروردی بغل موس و کیبورد بود

ولی 1 سوال

من مودمم رو خیلی وقت پیش گرفتم و اسمش cnet است
خیلی جاها با دایل اپ کانکت شدم ولی این مودم من خیلی کنده
تقریبا 4 سال پیش گرفتم

به نظر شما عوض کنم
اینترنال بگیرم یا اکسترنال ؟

Cleeev
10-03-2010, 21:21
سلام
ممنونم
من قبلا مودم اکسترنال داشتم
نمیدونم چطور شد که فکر کردم مین بورد باید مودم داشته باشه
اصلا کلا قاطی کردم
منظورمم وروردی بغل موس و کیبورد بود

ولی 1 سوال

من مودمم رو خیلی وقت پیش گرفتم و اسمش cnet است
خیلی جاها با دایل اپ کانکت شدم ولی این مودم من خیلی کنده
تقریبا 4 سال پیش گرفتم

به نظر شما عوض کنم
اینترنال بگیرم یا اکسترنال ؟

مودم شما جنس خوبیه و اکسترنالم هست مطمئناً بهتر از اینترناله ولی اگه خیلی اصرار داری میتونی بری یه Zoltrix سه چیپ بخری که چیز خوبیه (10-12 تومن)....

ولی به هر حال هر کاری بکنی دایال آپ دایال آپه... بیخیالش شو و برو سراغ ADSL... بیا تاپیک زیر راهنماییت میکنیم بیا تو خط ADSL... یه ADSL با سرعت 128 نامحدود بگیر حدود 18 تومن در ماه یا مثلاً میتونی با محدودیت حجمی بگیری و سرعت بیشتر و خودت رو از شر دایال آپ راحت کن و فکرت رو آرامش ببخش...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:46:

mjzaret
11-03-2010, 09:37
من از موقعی که از دیال آپ اومدم بیرون تازه فهمیدم که اینترنت چیه و گفتم که ما چقدر عقب مونده از تکنولوژی هستیم.!!!
تاریخ گرفتن ADSL: اول شهریور 1388
آخه تازه تو این تاریخ برای شهرمون ADSL آوردن. دست اونایی که این کار رو انجام دادن درد نکنه. تشکر

peyman_nn
11-03-2010, 10:23
ممنونم
من تو شرکت اینترنت adsl دارم و مطمئنا کسی که امضاش سایت softarchive.net است از دایل اپ استفاده نمیکنه
ولی تو خونه مجبورم و هزینه ای دوباره میشه برام
من adsl با پهنای 256 که با 6 نفر share شده و با 6 گیگ داونلود گرفتم ماهی 40 هزار
از این کمتر اینجا نمیشه ، شب ها هم فری نیست