PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي درباره ي ياد گيري ASP

javad2157
09-03-2010, 13:27
سلام ، دوستان من ميخواستم بدونم براي ياد گرفتن ASP قبلش حتمآ لازمه زبونه ديگه اي رو بلد باشم ؟يا بدون پيش زمينه هم ميشه كار رو شروع كرد؟:23:

roya_borhany
10-03-2010, 11:56
سلام ، دوستان من ميخواستم بدونم براي ياد گرفتن ASP قبلش حتمآ لازمه زبونه ديگه اي رو بلد باشم ؟يا بدون پيش زمينه هم ميشه كار رو شروع كرد؟:23:

سلام
اگر vb یا c (.net(بلد باشین بهتر میتونین کار کنین. بدون پیش زمینه هم میشه منتها کارتون یه خورده سخت تر میشه
در مورد pdf فارسی هم باید بگم که موردهای قایل قبولی برای asp وجود نداره اگر کمی هم زبانتون خوب باشه میتونید pdfهای موجود رو به راحتی بخونید. برای شروع بهتره به سایت زیر مراجعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

barcelona120
10-03-2010, 12:02
سلام همینایی که دوستمون گفت +اگر asp.net منظور شماست پیدی اف فارسی هست کتابم تو بازار فراوونه بگردی گیر میاری

eaw_Master
17-04-2010, 14:25
یه نکته
ASP زبون داره اونم (VB Script) هست
اما
ASP.NET زبون نداره یک فناوری هست که شما نسبت به اطلاعاتتون در مورد سی شارپ یا ویژوال بیسیک دات نت می تونید برنامه نویسی (ASP.NET) رو شروع کنید.

Andaron
23-04-2010, 11:31
یه نکته
ASP زبون داره اونم (VB Script) هست
اما
ASP.NET زبون نداره یک فناوری هست که شما نسبت به اطلاعاتتون در مورد سی شارپ یا ویژوال بیسیک دات نت می تونید برنامه نویسی (ASP.NET) رو شروع کنید.

من منظور شما را متوجه نشدم ؟
ASP مگر قدیمی نیست و نسخه جدیدش مگر همون ASP.NET نیست ؟

طبق چیزی که من متوجه شدم از صحبت شما اینکه ASP.NET یک محیط است که ما با استفاده از کد نویسی مانند C++ دستورات خود را در آن پیاده می کنیم.

Dark.Lord
23-04-2010, 13:51
من منظور شما را متوجه نشدم ؟
ASP مگر قدیمی نیست و نسخه جدیدش مگر همون ASP.NET نیست ؟

طبق چیزی که من متوجه شدم از صحبت شما اینکه ASP.NET یک محیط است که ما با استفاده از کد نویسی مانند C++ دستورات خود را در آن پیاده می کنیم.

خیر محیط ASP.NET همان محیط ویژوال استدیو هست، این بستگی به خودتان دارد که با VB.Net ادامه بدهید یا C#.
موفق باشید.

Andaron
24-04-2010, 00:55
پس من ابتدا باید c# یا vb.net یاد بگیرم .
و بعد از یاد گرفتن دیگه فقط کار شی گرایی sp.net می مونه که با v.net حل میشه
و من هم میشم طراح وب درسته آیا به غیر از c# , vb.net برای یاد گرفتن asp.net زمان زیادی نیاز خواهم داشت.
به غیر از این ها به چه چیز دیگری نیاز دارم آیا باید پایگاه داده نیز یاد بگیرم

سال دیگه :

من هیچ زبانی بلد نیستم آیا vb.net یاد بگیرم یا c# البته مقوله استعداد یا سختی را کنار بگذارید چون می خواهم به طور حرفه ای طراحی کنم .
کدومشون در طراحی قدرتمند تر هستند و دلایل قدرتمندی اون چیست و چه مزیت های نسبت به دیگری دارد

Dark.Lord
24-04-2010, 15:57
من خودم با هر دو زبان کار کرده ام،
به نظر من در نهایت C# بهتر هست اما در کل مشابه هستند،
پس از یادگیری C# توی یک هفته می توانید ASP.Net رو کامل یاد بگیرید،
برای هر نوع برنامه نویسی دانستن مبحث بانک اطلاعاتی لازم است که
هنگام یادگیری هر زبانی،
آن را هم به طوری مختصر یاد می گیرید.

eaw_Master
29-04-2010, 12:01
یه نکته
برنامه نویسی با استفاده از فناوری شئی گرایی (OOP) کمی مشکل است
# C در این رابطه مستحکم است اما VB.NET برای کسانی که زیاد مسلط بر شئی گرایی نیستند بهتره

اگه می خوای شروع کنی به نظر من با وی بی دات نت شروع کن
منظورم از شروع این نیست که بعداٌ بری سراغ سی شارپ نه، همون وی بی برای پیشرفت هم خوبه
ولی اگه تجربه قبلی با برنامه نویسی شئی گرایی در ++C داری، بهترین گزینه # C هست

یه نکته دیگه
در انتها هر دو به یک لایه(CLR) ترجمه می شن بنابراین از نظر قدرت تفاوتی به هیچ عنوان نخواهند داشت.