PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به اطلاعات در مورد دوربین خوب برای استفاده به جای اسکنر ؟

mostafaharvest
09-03-2010, 12:50
سلام به تمام دوستان عزیز
میخواستم بدونم آیا امکان داره برای افزایش سرعت اسکن بجای اسکنر از دوربین استفاده کنیم ؟
من میخوام صفحات یه سری کتاب های قدیمی رو اسکن کنم .اگر اسکنر سریع و در عین حال مناسبی که بشه روی کتاب قرار داد هم باشه بد نیست .
الگر لطف کنید و راهنمایی کنید متشکر میشم .
موفق باشید

mostafaharvest
23-03-2010, 11:26
سلام
سال نو همگی مبارک
از اونجایی که سوالم بی جواب موند خودم رفتم و تحقیق کردم و یه سری اطلاعات به دست آوردم و احتمال دادم شاید کسی از دوستان هم لازمش بشه . به همین علت جواب سوالمو خودم میدم :
اما ویژگی هایی که دوربین های مورد نظر باید داشته باشند :
1-ویژگی ای که در اکثر موارد پیشنهاد میشه قابلیت Full Frame است که در دوربین های سری Eos شرکت Canon و تعدادی از محصولات Nikon موجود است.
2-ویژگی بعدی داشتن تنظیم دستی یعنی حالت Manual است که به شما اجازه می دهد تا نور و شافیت را به صورت دستی تنظیم کنید.
3- امکان دستور گرفتن از طریق ریموت یا پورت USB که عدم نیاز به استفاده از کلید Capture دوربین را فراهم کند.
4- خروجی همزمان تصویر یا در حالت ساده پورت AV/Out که امکان دیدن پیش نمایش قبل از عکس گرفتن را فراهم می کند.
5- امکان اتصال آداپتور به دوربین برای عدم نیاز به جابجایی باتری
6- پذیرش حافظه های حجیم برای عدم نیاز به جابجایی سریع حافظه
7- قابلیت اتصال به پایه های متفاوت و حتی دست ساز
8- رزولیشن بالا مثلا 8 مگاپیکسل به بالا برای وضوح بیشتر

البته موارد بالا به خصوص مورد 1 جهت افزایش کیفیت کار پیشتهاد میشن و لازم نیست که حتما همگی در دوربین مورد نظ موجود باشن ولی به انتخابی درست کمک میکنن مثلا دوربین Canon A590 هم در مواردی به عنوان اسکنر مورد استفاده قرار گرفته است ولی ذکر نام شرکت Canon به معنی بهتر بودن آن نیست و همواره باید بسته به نیاز از بین مارک های مختلف انتخاب کرد.
موفق باشید:20::20:
:5::5:
:10:

rostamiani
05-04-2010, 14:47
به Sony H20 هم یک نگاهی بندازین
10 مگا پیکسل هست و کیفیت تصویر خوبی داره و چیزی داره که فکر کنم خیلی به کارتون میاد : Remoute Control :31:
اینجوری فکر کنم کارتون خیلی ساده تر بشه

قیمتش هم حدود 420 هزار تومان هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم امکاناتش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید