PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین فیلمبرداری؟؟؟؟؟

tamhanks
08-03-2010, 00:36
سلام به همه

بین گوشیهای موجود در بازار کدوم گوشی بهترین فیلمبرداری را ازنظرکیفیت تصویر/کیفیت صدای ضبط شده وبلندی صدای ضبط شده را داره؟اندازه تصویر مهم نیست کیفیت تصویر ملاکه.قدیمی بودن یا جدید بودن گوشی هم مهم نیست .ممکنه گوشی قدیمی باشه اما هنوز بهترین عملکرد را داشته باشه.

راستش یکی از دوستام که دسترسی به اینترنت نداشت ازم خواست بهترین گوشی را براش مشاوره بگیرم.خواهشا تعصبی نظر ندین.:11:

R@R#M@N
08-03-2010, 00:48
100% ویواز از سونی اریکسون که تا چند هفته دیگه وارد بازار میشه ! فیلم برداری اچ دی با 24 فریم (واقعی) و صدای عالی + فوکوس در حین ظبط کردن فیلم
فعلآ تو این بازار آی8910 سامی هست با سایز اچ دی و 22 فریم با صدای خوب (که فریز میشه) و 24 فریم با صدای مضخرف
و بعدش هم ستیو سونی اریکسون بهترین فیلم رو داره ! که با آپدیتش میشه WVGA 30 فریم که رزولوشنش میشه 850*480
بعدش هم ن86 نوکیا !

pulp_152
08-03-2010, 01:13
از اینایی که تو بازاره به نظر من اول 8910 هستش بعد s8300 بعد گوشیایی مثل ویوتی اسمارت و جت ... و بعد ساتیو وبعد رنوار و بعد ان 86 .. البته میگن ساتیو داره به 850*480 اپدیت میشه که باید دید کیفیت چقدر فرق میکنه ..

golmohammadi
08-03-2010, 09:40
ویواز که هنوز به بازار نیومده

8910 هم عالیه ولی بهترین فیلمبرداریش در سایز 720*480 هست
در سایز بزرگتر هم فریمهاش کمتره و هم کیفیت صداش مناسب نیست
8300 هم خوبه و دی وان هست رزولیشنش (720*480 میشه دی وان) که در فیلمها دی وی دی میگند.

ساتیو هم خوبه به نقل از gsm arena بهترین در 640*480 را داره
البته جدیدا اعلام شده که بعد از یک اپدیت فیلمبرداریش میشه 800*480
اگه کیفیتش نیز ثابت بمونه میشه گفت بهترین فیلمبرداری در گوشیهای موجود را میتونه کسب کنه

ان86 هم خوبه کیفیت صداش خیلی خوبه و فیلمبرداریش در محیط تاریک از بقیه بهتره
چون هم شاتر متحرک داره و هم نور خیلی خوبی داره .
رزولیشنش هم 640*480

گوشیهای الجی و جت را نظری ندارم چون ندیدم.

راستی این w880 چی شد ؟ مختص کره هست ؟
یکی هم بعد از اون قرار بود بیاد واسه بقیه جاها اون چی شد ؟

pulp_152
08-03-2010, 14:49
s8500 و i8520 جفتشون با 30 فریم hd میگیرن ... که معرفی شدن

w880 هم اگه نسخه جهانیش بیاد با نام m8920 میاد

R@R#M@N
08-03-2010, 14:58
ویواز اویلبل شده ! فقط 1 نهایتآ 2 هفته دیگه تو ایرانه !

بعدش هم 8910 که گفتم 22 فریم میگیره که د1 ش عالیه

ستیو هم که WVGA میشه !
پس اول شد ویواز و بعدش ستیو و بعدش 8910 و اس8300 و ....

ali racer
08-03-2010, 15:01
اگه تا یه ماه دیگه صبر کنی
بدون شک ویواز

واگه عجله داری امنیا اچ دی در مجموع فیلمبرداریش راضی کننده اس

pulp_152
08-03-2010, 15:04
ریویو سایت gsmarena رو در مورد فیلمبرداری ویواز خوندید؟ به نظر بد نمیاد و تیک نداره اما کیفیت و رنگ هاش به نظر من که خوب نبود

hasanmotori
08-03-2010, 15:44
ویواز اویلبل شده ! فقط 1 نهایتآ 2 هفته دیگه تو ایرانه !

بعدش هم 8910 که گفتم 22 فریم میگیره که د1 ش عالیه

ستیو هم که WVGA میشه !
پس اول شد ویواز و بعدش ستیو و بعدش 8910 و اس8300 و ....

صب کن آپدیتش بیاد ببینیم بیت ریتش در حد d1 امنیا میشه یا نه
مثلاً الان x10 هم wvga هست ولی خودتم میدونی کیفیتش در حد اس8300 و ... نیست

البته ما که به hd 30 فریم دست یافتیم دیگه 24 و 22 مهم نیست :27:

R@R#M@N
08-03-2010, 23:00
صب کن آپدیتش بیاد ببینیم بیت ریتش در حد d1 امنیا میشه یا نه
مثلاً الان x10 هم wvga هست ولی خودتم میدونی کیفیتش در حد اس8300 و ... نیست

البته ما که به hd 30 فریم دست یافتیم دیگه 24 و 22 مهم نیست
وقتی دوستان ویواز رو که جی اس ام آرنا گفته بهتز از امنیاس بهتر از امنیا نمیدونن بایدم WVGA ایکس10 از اس8300 بدتر باشه
خوشم میاد سامسنوگ با 4 تا عدد کاربراشو سرگرم میکنه
بیت ریت و بالا بردن مگاپیکسل و بالا بردن کنتراست (ال ای دیش از ال سی دی سونی کم میاره !) و .... شگرد سامسونگ هست !همش جنبه تبلیغتی داره !

تا ببینیم 30 فریم باشه یا نه !
8520 که سی پی یوش 800 هست ! نمیدونم چجوری میخواد 30 فریم بگیره ! شاید بدون صدا فیلم میگیره :27:

hasanmotori
09-03-2010, 11:41
وقتی دوستان ویواز رو که جی اس ام آرنا گفته بهتز از امنیاس بهتر از امنیا نمیدونن بایدم WVGA ایکس10 از اس8300 بدتر باشه
خوشم میاد سامسنوگ با 4 تا عدد کاربراشو سرگرم میکنه
بیت ریت و بالا بردن مگاپیکسل و بالا بردن کنتراست (ال ای دیش از ال سی دی سونی کم میاره !) و .... شگرد سامسونگ هست !همش جنبه تبلیغتی داره !

تا ببینیم 30 فریم باشه یا نه !
8520 که سی پی یوش 800 هست ! نمیدونم چجوری میخواد 30 فریم بگیره ! شاید بدون صدا فیلم میگیره :27:

خب خدا رو شکر نمونه فیلم برداری wvga ساتیو اومد و خود feryshad هم گفت که کیفیت خوبی نداره ... حالا دیگه نمیدونم به چی میخاین دلتونو خوش کنین :27:

فیلم برداری اس8500 هم تو gsmarena هست هم تو phonearena ... میتونید ببینید ... البته اگه تعصب بزاره چیزیو که با چشم خودتون میبینید قبول کنید :27:

shifter
09-03-2010, 11:48
به نظر من براي كسي كه يه فيلمبرداري متوسط رو به خوب:31: بخواد ان 86 و ان 95 البته اپيديت شده به اخرين version خوبه!
VGA@30fps...

tamhanks
09-03-2010, 15:58
دوستان اختلاف نظر مثل اینکه زیاده؟جمع بندی من:

1 ویواز که هنوز نیومده تا موقعی هم که افت قیمتش بکنه یه 4 /5 ماهی طول میکشه .پس ویواز از گزینه ها فعلا خارج میشه.

2 از جمع بندی صحبت دوستان میشه اینطور نتیجه گرفت که ساتیو و امینا اچ دی کیفیت فیلمبرداریشون ازنظر تصویر و صدا تا حدودی مساوی همه.(کاری به اندازه فیلم گرفته شده ندارم)

3 میمونه ان 86 /s8300/رنوار/ان95 که در رده بعدی قرار میگرند.حالا سوال مهم اینه بین این 4 تا دوستان بیان به ترتیب از نظر بهترین کیفیت تصویر و صدا این4 تا گوشی را مرتب کنند؟:11:

rozysara
09-03-2010, 16:31
به نظر من که به ترتیب میتونه kc910 و s8300 و n86 و در اخر n95 باشه البته در مورد دو ګوشی اول شک دارم میتونه عوض بشه اما سامسونګ یه مشکلی که داره اینه که اولا حجم فیلمش خیلی خیلی بالاست ثانیا هر player قادر به پخش فایلهاش نیست که این خودش میتونه یه عیب باشه اما کیفیتش خوبه

hasanmotori
09-03-2010, 16:48
دوستان اختلاف نظر مثل اینکه زیاده؟جمع بندی من:

1 ویواز که هنوز نیومده تا موقعی هم که افت قیمتش بکنه یه 4 /5 ماهی طول میکشه .پس ویواز از گزینه ها فعلا خارج میشه.

2 از جمع بندی صحبت دوستان میشه اینطور نتیجه گرفت که ساتیو و امینا اچ دی کیفیت فیلمبرداریشون ازنظر تصویر و صدا تا حدودی مساوی همه.(کاری به اندازه فیلم گرفته شده ندارم)

3 میمونه ان 86 /s8300/رنوار/ان95 که در رده بعدی قرار میگرند.حالا سوال مهم اینه بین این 4 تا دوستان بیان به ترتیب از نظر بهترین کیفیت تصویر و صدا این4 تا گوشی را مرتب کنند؟:11:

2- اینو gsmarena درباره فیلم ساتیو گفته :

the Satio is definitely among the top contenders for the world title in the VGA category.

دوستان عزیز میگن معنیش اینه که ساتیو بهترین فیلم برداری vga رو داره در حالی که among رو ترجمه نکردن
معنی درستش اینه که جزو بهترین vga هاست ... فیلمشو ببینی یه چیزیه تو مایه های ان86 و رنوار و ویوتی اسمارتو اینا
ولی در حد d1 امنیا اچدی و حتا اس8300 نیست ... خودت میتونی فیلماشونو ببینی ... بیت ریتشم ببینی معلومه

اینم در مورد hd امنیا اچدی :

The Samsung Omnia HD video recording is still miles ahead of the competition

میگه که فیلم برداری امنیا اچدی هنوزم با اختلاف خیلی زیادی از بقیه بهتره
بعدشم این ویواز که میگن خودت اینجا مقایسه فیلمشو با امنیا اچدی ببین

ویواز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امنیا :

نمیگم ویواز بهتر نیست ولی خودت نگا کن ببین واقعاً چقدر اختلاف دارن ؟

بعدش اون صدای فیلم برداریم که میگن جالب بدونی که صدای ساتیو اصلاً خوب نیست حتا ممکنه از امنیا اچدیم ضعیفتر باشه ... میتونی بری تو موبایلستان ببینی

قرار بود فیلم برداری ساتیو با آپدیت بشه wvga ... الان معلوم شده که 24 فریم هست

دیگه جای شکی نیست که فیلم hd امنیا اچدی با اختلاف زیادی کیفیتش از بقیه بالاتره ... تو فریمور های -- شده اون مشکل کمبود فریم تقریباً حل شده ... بازم اینو میتونی تو موبایلستان ببینی
حتا اگه فریمور کوک شده هم استفاده نکنی بازم تو نور فیلم برداریش روونه و مشکلی نداره ( دیگه خودت تو اون فیلم مقایسه با ویواز ببین )

در کل فیلم برداری ساتیو یه چیزیه در حد ان86 و انتظار بیشتری نداشته باش

---------- Post added at 04:48 PM ---------- Previous post was at 04:46 PM ----------

به نظر من که به ترتیب میتونه kc910 و s8300 و n86 و در اخر n95 باشه البته در مورد دو ګوشی اول شک دارم میتونه عوض بشه اما سامسونګ یه مشکلی که داره اینه که اولا حجم فیلمش خیلی خیلی بالاست ثانیا هر player قادر به پخش فایلهاش نیست که این خودش میتونه یه عیب باشه اما کیفیتش خوبه

اس8300 از رنوار بهتره
فرمتشم mp4 هست و مثله همه گوشیای دیگست

Highbury
09-03-2010, 17:01
به نظرم بهترین فیلمبرداری رو رنوآر داره vga 30 فریم و خوبیش اینه که با avi ضبط میکنه و کیفیتش از همه بالاتره.دروبین عکاسیش هم از تمام 8 مگاپیکسلی ها بهتره. قیمتش هم خیلی خیلی بهتره 270 تومان.

R@R#M@N
10-03-2010, 14:13
بعدش اون صدای فیلم برداریم که میگن جالب بدونی که صدای ساتیو اصلاً خوب نیست حتا ممکنه از امنیا اچدیم ضعیفتر باشه
هه هه !!:27:
بعد از اینکه رفتی موبایلستان یه سرم برو تو این تاپیک 8910 بپرس صدای امنیا اچ دی چطوریه
تعصبیه که داره پاره میکنه فرومو !!!
ادیت اگزیف و خود عکسو و زوومو چمیدونم ... بس نبود تو روز روشن میگن صدای امنیا اچدی بهتر از ستیو هست (الان میاد میگه ممکنه رو توجه نکردن)
دوست عزیز این نظر من :

ستیو و امنیا اچ دی هر دو مساوی (نمیدونم WVGA ستیو چطور از آب در میاد ! اگه فریمریتش پایین نیاد ستیو بهتر از امنیاس اگه نه جفتشون برابرن البته تو حالت d1 و WVGA)
بعدش اس8300 و ن86 قرار میگیرن ! که اگه کلی بخای حساب کنی (بغیر از فیلمبرداری که مساوین) ن86 کاملتر و بهتر هست
الجی رو ندیدم فیلمبرداریشو ! ولی میگن این رنوار هم خیلی عالی میگیره !

کلآ اگه بودجت به ستیو و امنیا اچ دی میرسه شک نکن تو خریدشون شک نکن ! حلاصه کاملترن
اگه پایینتر (حدود 400) شک نکن تو خرید ن86
و بعدش هم اس8300 و ...
بودجتو دقیق مشخص کن !

4870x2
10-03-2010, 14:18
اس8300 از رنوار بهتره
فرمتشم mp4 هست و مثله همه گوشیای دیگست
اولا مثل این كه لنز pixon با s8300 یكیه پس این عكس رو كه خودت قبلا هم دیدی دوباره بنگر:دی

دقت كن میبینی در حال فیلمبرداری هستن هر دو گوشی
دوما رنوار divx فیلم میگیره و s8300 هم mp4 كه دیگه همه میدونن پخش كردن divx بسیار بسیار راحت تر از mp4 هستش و دیگه الان این ما-هواره های جدید فلش خور هم divx می خونن:دی

hasanmotori
10-03-2010, 15:30
هه هه !!:27:
بعد از اینکه رفتی موبایلستان یه سرم برو تو این تاپیک 8910 بپرس صدای امنیا اچ دی چطوریه
تعصبیه که داره پاره میکنه فرومو !!!
ادیت اگزیف و خود عکسو و زوومو چمیدونم ... بس نبود تو روز روشن میگن صدای امنیا اچدی بهتر از ستیو هست (الان میاد میگه ممکنه رو توجه نکردن)
دوست عزیز این نظر من :

ستیو و امنیا اچ دی هر دو مساوی (نمیدونم WVGA ستیو چطور از آب در میاد ! اگه فریمریتش پایین نیاد ستیو بهتر از امنیاس اگه نه جفتشون برابرن البته تو حالت d1 و WVGA)
بعدش اس8300 و ن86 قرار میگیرن ! که اگه کلی بخای حساب کنی (بغیر از فیلمبرداری که مساوین) ن86 کاملتر و بهتر هست
الجی رو ندیدم فیلمبرداریشو ! ولی میگن این رنوار هم خیلی عالی میگیره !

کلآ اگه بودجت به ستیو و امنیا اچ دی میرسه شک نکن تو خریدشون شک نکن ! حلاصه کاملترن
اگه پایینتر (حدود 400) شک نکن تو خرید ن86
و بعدش هم اس8300 و ...
بودجتو دقیق مشخص کن !

وقتی کم میاری حرف غیر منطقی نزن :27:
کدوم عکسو exif شو عوض کردم ؟ حرف بی ربط زدن که مدرک نمیخاد :27:
شما ها تو روز روشن ریویوهای سایتارو به نفع خودتون ترجمه میکنین بعد به ما تهمت میزنین
مثلاً gsmarena گفته c901 جزو بهترین 5 هاست همه جا رفتی گفتی بهترین 5 ه
یا مثلاً گفته فیلم برداری ساتیو جزو بهترین vga هاست میگی بهترین vga ه
بعدشم چرا همش یادت میره که امنیا اچدی hd فیلم میگیره که رزولوشنش 3 برابره vga ه
مقایسه فیلمشم با ویواز دیدی ... دیگه هر کی ببینه میفهمه که فرقشون خیلی کمه و حتا فیلم امنیا اچدی شفافتره
بعد نمیدونم چجوری میشه که ویواز فیلم برداریش میشه خدا امنیا اچدی از ساتیو هم ضعیفتر میشه :18: :27:
دوست عزیز بسه ... انقد از خودت حرف در نیار ... اگه نمونه فیلمی داری بیار ما هم ببینیم
اگه نداری از رو هوا نگو ساتیو از اس8300 و ان86 بهتره
فیلم برداری ساتیو تا اونجایی که ما دیدیم یه vga خوب هست و چیزی فراتر از اون نیست ... کساییم که دارن اینجوری ازش تعریف نمیکنن که تو تعریف میکنی
مدرک علمی بیار انقدم با من بحث نکن ... مدرکو بزار بچه ها ببینن خودشون قضاوت کنن
صدای امنیا اچدی که دیگه بعد از آپدیت همه راضین ... شاید عالی نباشه ولی راضی کننده هست ... ولی کسایی که ساتیو دارن از اینکه صداش تو فریمور جدید درست نشده راضی نیستن ... خودت موبایلستان هستی میبینی دیگه

در ضمن گفتی من exif عوض کردم واسه اینم حتماً مدرک بیار

hasanmotori
10-03-2010, 15:36
اولا مثل این كه لنز pixon با s8300 یكیه پس این عكس رو كه خودت قبلا هم دیدی دوباره بنگر:دی

دقت كن میبینی در حال فیلمبرداری هستن هر دو گوشی
دوما رنوار divx فیلم میگیره و s8300 هم mp4 كه دیگه همه میدونن پخش كردن divx بسیار بسیار راحت تر از mp4 هستش و دیگه الان این ما-هواره های جدید فلش خور هم divx می خونن:دی

میگم امیر رضا این عکسه اینجا :

مقایسه ال سی دی این دوتا نبود ؟ :27:

بعدشم فرمت رایج موبایل mp4 ه
مثلاً یه فیلمی میگیری میخای بفرسی واسه یه گوشی دیگه اکثر گوشیا ( به جز سامسونگا :27: ) نمیخونن
رو همه کامپیوترا mp4 دیگه راحت اجرا میشه ولی رو گوشی چی ؟
ویندوز 7 که مدیا پلیر خودش mp4 میخونه و بالای 90% کامپیوترا دیگه jet audio دارن

فیلم ساتیو قبل از آپدیت :

بعد از آپدیت :

پارت 1 :

پارت 2 :

فیلم بعد از آپدیتش شده 23 فریم ... دیگه نمیدونم چه بهونه ای میخاین بیارین

rozysara
10-03-2010, 17:30
میگم امیر رضا این عکسه اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمقایسه ال سی دی این دوتا نبود ؟ :27:

بعدشم فرمت رایج موبایل mp4 ه
مثلاً یه فیلمی میگیری میخای بفرسی واسه یه گوشی دیگه اکثر گوشیا ( به جز سامسونگا :27: ) نمیخونن
رو همه کامپیوترا mp4 دیگه راحت اجرا میشه ولی رو گوشی چی ؟
ویندوز 7 که مدیا پلیر خودش mp4 میخونه و بالای 90% کامپیوترا دیگه jet audio دارن

فیلم ساتیو قبل از آپدیت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از آپدیت :

پارت 1 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپارت 2 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفیلم بعد از آپدیتش شده 23 فریم ... دیگه نمیدونم چه بهونه ای میخاین بیارین

درسته فرمت اکثر گوشی ها mp4 هستش ولی این mp4 که گوشی سامسونگ میگیره نمیدونه چی چی گوشیا که هیچی کامپیوتر هم باز نمیکنه نه vlc نه codecplayer باز میکنه جت اودیو هم که با لق باز میکنه به زحمت bsplayer دانلود کردم تازه اونم کدکهاشو هم دانلود کردم اخر سر به زور باز کرد

Highbury
10-03-2010, 17:33
بین vga ها ان 86 و رنوار بهترینه و تفاوت زیادی نداره اما چون رنوار avi ضبط میکنه من به اون رای میدهم.
در مورد امنیا اچ دی هم باید بگم که سامسونگ فقط سر و صدا و تبلیغات میکنه اکثر ریویو ها از فیلمبرداری اچ دی این گوشی نقد کردن و ویواز رو بهتر دونستن.

S A M S U N G
10-03-2010, 18:09
سلام .

2 تا جمله میگم میرم :دی

1. توچه داشته باشین i8910HD کی معرفی شد و Vivaz کی معرفی شده !
2. در مورد LED و LCD هم باز نمیدونین به چی گیر بدین گیر دادین میگین تبلیغات سامسونگ ! OK ! سونی هم پول اسمشو داره میخوره ! :دی

Only UN46C7000 3D LED TV :دی

مخلصیم .

hasanmotori
10-03-2010, 18:32
بین vga ها ان 86 و رنوار بهترینه و تفاوت زیادی نداره اما چون رنوار avi ضبط میکنه من به اون رای میدهم.
در مورد امنیا اچ دی هم باید بگم که سامسونگ فقط سر و صدا و تبلیغات میکنه اکثر ریویو ها از فیلمبرداری اچ دی این گوشی نقد کردن و ویواز رو بهتر دونستن.

ببین منم قبول دارم ویواز بهتره
حالا خودت برو مقایسشونو ببین ... بعد دوستمون میاد میگه فیلم برداری امنیا اچدی انقدر ضعیفه که ساتیو ازش بهتره :18:
اونوقت ویواز خداس
خب وقتی مقایسشونو نگا میکنی میبینی فرقشون خیلی کمه ... بعد چطور میشه که امنیا اچدی از ساتیو ضعیفتر میشه ویواز خدا میشه ؟!
دیگه منطقم خوب چیزیه!

رنوار و ان86 vga خوبی دارن ولی s8300 یکم بهتره بیت ریتشم بالاتره ... حدود 2 برابر
امنیا اچدیم که دیگه جای بحثی نداره ... تو شفافیت و وضوح اصلاً قابل مقایسه نیست
دیگه نمیدونم رو چی بحث میکنید!

mos2010
10-03-2010, 18:52
فقط 8910
سمت سونی رفتن خطاس
بهترین امکانات با عمر 1 ماه یا نهایت 1 سال نمی ارزه سونی بگیری
تازه همچینم بهترین نیست
سامی بهترشو داره

*QWERT*
10-03-2010, 18:57
به نظر منم vivaz الان بهترین فیلمبرداری رو داره.

دیگه نمیدونم رو چی بحث میکنید! والا به خدا

فقط 8910
سمت سونی رفتن خطاس
بهترین امکانات با عمر 1 ماه یا نهایت 1 سال نمی ارزه سونی بگیری
تازه همچینم بهترین نیست
سامی بهترشو دارهمن یه دشمن سرسخت SE هستم فقط هم به خاطر E
ولی اعتراف میکنم دوربینای SE واقعا عالی هستن اونم فقط به خاطر SONY هست.

starn
10-03-2010, 18:58
ویواز راهی بازار شد
تا چند روز آینه به ایران هم می رسه بهتره صبر کنی...

pooria.rio
10-03-2010, 19:15
پسرای خوب من :دی
دعوا نکنین
یه نگاهی به فیلمبرداری رنوار بندازین ،میفهمین چه خبره
سامسونگ =کیفیت خوب+صدای بد :دی + حجم بالا +فرمت MP4:2:
ال جی : کیفیت خوب+ صدای عاااالی+ حجم پایین +فرمت AVI :27:
من فرار رو بر قرار ترجیح میدم،چون الان همه حمله میکنن :21:

*QWERT*
10-03-2010, 19:39
من فرار رو بر قرار ترجیح میدم،چون الان همه حمله میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کار خوبی میکنی.
نمیدونم این renoir چی داره که شما باهاش اینقدر حال میکنید
فعلا اونایی که فیلمبرداری HD دارن omina hd هست با vivaz
حالا این وسط رنوار چی میگه نیدونم:11:

rozysara
10-03-2010, 20:13
کار خوبی میکنی.
نمیدونم این renoir چی داره که شما باهاش اینقدر حال میکنید
فعلا اونایی که فیلمبرداری HD دارن omina hd هست با vivaz
حالا این وسط رنوار چی میگه نیدونم:11:
فقط فرقشون اینه که رنوار قیمت 270 تومن داره بعد امنیا حدود 600 تومن به نظر شما فیلمبرداری اچ دی ارزش این همه اختلاف رو داره

*QWERT*
10-03-2010, 21:01
فقط فرقشون اینه که رنوار قیمت 270 تومن داره بعد امنیا حدود 600 تومن به نظر شما فیلمبرداری اچ دی ارزش این همه اختلاف رو داره
omina Hd حدود 500 تومن هست
فرقش هم با رنوار توی سیستم عامل هست
lcd بهترو بزرگتر امینا(که اصلا oled هست نه lcd:دی)
gps اون رنوار رو هواست
از لحاط قدرت بدنی hd برندست
پخش فرمتای تصویری بیشتر
جک 3.5 میلی
حافظه داخلی 8 یا 16 گیگ
و ...

rozysara
10-03-2010, 21:06
omina Hd حدود 500 تومن هست
فرقش هم با رنوار توی سیستم عامل هست
lcd بهترو بزرگتر امینا(که اصلا oled هست نه lcd:دی)
gps اون رنوار رو هواست
از لحاط قدرت بدنی hd برندست
پخش فرمتای تصویری بیشتر
جک 3.5 میلی
حافظه داخلی 8 یا 16 گیگ
و ...

حرف شما کاملا درست و متین و اینارو خودم نیز میدونستم ولی مهم اینه که اینجا تنها معیار و ملاک فیلمبرداری هستش نه چیز دیگه وگرنه با 500 تومن گوشیایی هستند که به مراتب از نظر امکانات از امنیا بهتر هستند مثل کلیک و مایلستون که به عنوان بهترین گوشی 2009 معرفی شده

R@R#M@N
10-03-2010, 22:41
ببین منم قبول دارم ویواز بهتره
حالا خودت برو مقایسشونو ببین ... بعد دوستمون میاد میگه فیلم برداری امنیا اچدی انقدر ضعیفه که ساتیو ازش بهتره
اونوقت ویواز خداس
خب وقتی مقایسشونو نگا میکنی میبینی فرقشون خیلی کمه ... بعد چطور میشه که امنیا اچدی از ساتیو ضعیفتر میشه ویواز خدا میشه ؟!
دیگه منطقم خوب چیزیه!

رنوار و ان86 vga خوبی دارن ولی s8300 یکم بهتره بیت ریتشم بالاتره ... حدود 2 برابر
امنیا اچدیم که دیگه جای بحثی نداره ... تو شفافیت و وضوح اصلاً قابل مقایسه نیست
ببین من نگفتم اچدی ضعیف تره ! گفتم اگه WVGA ستیو خوب باشه از د1 امنیا بهتره !
در ضمن امنیا اچدی با صدای خوب 20 نهایتآ 22 فریم بگیره ولی ویواز 24 فریم میگیره ! فوکوس هم داره !
به نظر شما 2 یا 4 فریم مهم نیست ولی تو عمل فیلم امنیا اچدی فریز میشه که گند میزنه به کل فیلم !
دیگه نمیدونم یه گوشی باید چیکار کنه که از امنیا اچدی بهتر باشه !؟؟؟

راستی دوستمون اومد یه جکله گفت و رفت ! حیف شد دیگه نمیاد جوابو ببینه
امنیا اچدی اصلآ 100 سال پیش معرفی شد ولی الان قیمتش 550 تومنه در صورتی که ویواز بدو ورودش 330 یوروست
همچین چیز شاخی هم نیست ! سخت افزارآ که ستیوست ! یعنی اون نیمچه اچدی رو هم ستیو میتونه بگیره !
فقط فرقش اینه که سونی هیچ وقت مشتریش رو گول نمیزنه !
مثلآ میگه 15 ساعت تاک تایم 15 ساعتو میده نه که 5 ساعت بده
یا اچدی رو با 22 فریم به ملت قالب نمیکنه !
از این خوشحالم

pooria.rio
10-03-2010, 23:02

آی گل گفتی

این دوستمون هم (QWERT*) هر از گاهی باید بیاد یه چیزی بگه و بره
اصلا هم نه کاری به رنج قیمت گوشی ها داره و نه چیزای دیگه ....

---------- Post added 11-03-2010 at 12:02 AM ---------- Previous post was 10-03-2010 at 11:59 PM ----------

omina Hd lcd:دی)
gps اون رنوار رو هواست

میشه توضیح بدین یعنی چی که روی هواس ؟؟؟
والا ما که داریم استفاده میکنیم ،مشکلی هم نداره
نمیدونم ،من که دارم استفاده میکنم خبر دارم یا شما :13:

tamhanks
11-03-2010, 00:47
در ضمن امنیا اچدی با صدای خوب 20 نهایتآ 22 فریم بگیره ولی ویواز 24 فریم میگیره ! فوکوس هم داره !
به نظر شما 2 یا 4 فریم مهم نیست ولی تو عمل فیلم امنیا اچدی فریز میشه که گند میزنه به کل فیلم !

امنیا اچدی اصلآ 100 سال پیش معرفی شد ولی الان قیمتش 550 تومنه در صورتی که ویواز بدو ورودش 330 یوروست
همچین چیز شاخی هم نیست ! سخت افزارآ که ستیوست ! یعنی اون نیمچه اچدی رو هم ستیو میتونه بگیره !
از این خوشحالم

بچه ها قرار شد تعصبی نظر ندین.ساتیو و امینا اچ دی جفتشون خوبند.من بیشتر میخواستم به این نتیجه برسم که در بین گوشیهای موجود گوشی هست که ازنظر فیلمبرداری تو همه چی کامل باشه؟(افت فریم نداشته باشه/صدای فیلمبرداریش کم نباشه/تو جاهای شلوغ صداش خرخر نکنه/کیفیت فیلمبرداریش بهترین باشه)

من یه پیشنهاد دارم دوستانی که این گوشیها را دارند:(ساتیو/امینا اچ دی/ان86/s8300/رنوار )با گوشیشون یه فیلم 10 ثانیه ای از یه محیط شلوغ(مثل استادیوم فوتبال)بگیرند و بذارند تو این تاپیک.اونوقت میشه راحت تر قضاوت کرد و کار به کل کل هم کشیده نمیشه.:11:

R@R#M@N
11-03-2010, 01:15
tOm هنکس جان تعصبی نظر دادن عادت بچه هاس
ویواز که ریلیز شد ! تا چند روز دیگه تو ایران یافت میشه
بعدش هم ستیو و امنیا اچدی (امنیا اچدی روی حالت د1) جفتشون عالی میگیرن
بعدشم ن86 و اس8300

hasanmotori
11-03-2010, 10:57

از این خوشحالم

خب همین 2 یا 4 فریم انقدر تاثیر گزار نیست ... مقایسه نمونه فیلمشونم همینو نشون میده ... حتا ویوازم کاملاً روون نیست و فرق زیادی با امنیا اچدی نداره
به هر حال با اختلاف کمی ویواز تو فیلم برداری بهتره و از vga خیلی بهترن
صدای فیلم برداری امنیا اچدی بیت ریت بالاتری داره و تو مقایسه هم صدای واضحتری داره و صدای ماشینا کاملاً مشخصه ولی تو ویواز صدا خیلی ضعیفتره

ولی در کل نکنه فک میکنی ویواز از امنیا اچدی بهتره ؟!
تاچ خازنی و نیم اینچ صفحه بزرگتر و دوتا اسپیکرو 8 گیگ مموری و... یادتون نره
قیمتشم 480 90 تومنه

بچه ها قرار شد تعصبی نظر ندین.ساتیو و امینا اچ دی جفتشون خوبند.من بیشتر میخواستم به این نتیجه برسم که در بین گوشیهای موجود گوشی هست که ازنظر فیلمبرداری تو همه چی کامل باشه؟(افت فریم نداشته باشه/صدای فیلمبرداریش کم نباشه/تو جاهای شلوغ صداش خرخر نکنه/کیفیت فیلمبرداریش بهترین باشه)

من یه پیشنهاد دارم دوستانی که این گوشیها را دارند:(ساتیو/امینا اچ دی/ان86/s8300/رنوار )با گوشیشون یه فیلم 10 ثانیه ای از یه محیط شلوغ(مثل استادیوم فوتبال)بگیرند و بذارند تو این تاپیک.اونوقت میشه راحت تر قضاوت کرد و کار به کل کل هم کشیده نمیشه.

بین اینا بهترین تصویر رو اول امنیا اچدی داره
بعد اس8300
بعدش اون 3 تا تقریباً مساوی هستن

از نظر صدا اول ان86
اون 3 تا باید در یه سطح و خوب باشن
اس8300 صدای از بقیه ضعیفتره

به نظرم همین امنیا رو به قیمت 480 90 تومن بگیر خیال خودتو راحت کن چون مثلاً اگه بخای ویواز بگیری که باید کلی صبر کنی ارزون بشه بعدشم به خاطر 2 تا 4 فریم بیشتر ارزش نداره از صفحه 3.7 اینچی amoled و تاچ خازنی و دو تا اسپیکر با کیفیت عالی و 8 گیگ مموری و... بگزری

رنوار و اس8300 هم که فیلم برداری ضعیفتری دارن ... سیستم عاملم که نداره

ان86 بد نیست ولی خب امنیا اچدی تاچه و خیلی بیشتر حال میده قیمتشم فقط 80 90 تومن از ان86 بالاتره که ارزششو داره

اینارم به برطری های امنیا اضافه کن
سنسور تقارب سنج
دوربین جلو
فلش قویتر
قطب نما
صدای اسپیکر ویواز از متوسطم پایینتره !

S A M S U N G
11-03-2010, 13:01
سلام .

عادت ندارم مستقیم جواب بدم ! درنتیجه یه جمله میگم میرم :دی

اون موقعی که سامسونگ HD با 24 فریم ! باشه ! 22 فریم داد تو بازار سونی اریکسون داشت با WQVGA حال میکرد !

اگر امسال سونی اریکسون داره با HD و 24 فریم حال میکنه ! سامسونگ همین امسال داره با HD و 30 فریم حال میکنه !

گفتم که تاریخ عرضه گوشیها رو نگاه کنید .

مخلصیم .

hamed malekpour
11-03-2010, 13:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] MOTOROI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 941SH ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] X10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] X2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Beam ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Omnia HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] UltraTOUCH ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Memoir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Pixon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] INNOV8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Crystal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Viewty Smart ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Renoir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Renoir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوربین این گوشی ها بهترین هستتند همشون 8مگاپیکسل هستتند

R@R#M@N
12-03-2010, 17:47
خب همین 2 یا 4 فریم انقدر تاثیر گزار نیست
کی گفته ؟؟
پس واسه چی 24 فریم شده استادارد ؟؟
حالا چون سامسونگ 22 فریمه 2 یا 4 فریم تاثیر گذار نیست !
فقط فرقش اینه که امنیا فریز میشه ولی ویواز نمیشه !
تعصب که نیست !؟؟
در ضمن دوستمون بهترین فیلمبرداری رو میخوان ! نه گوشی که دارین بحث او ال ای دی و ... رو میکشی وسط

بنظرم بحای این همه صرف انرژی و وقت یه کلوم بگو ویواز ! انقدر خودتو خسته نکن !

خوشم میاد یه سری اعداد فن بویای دیگرو زنده نگه داشته !
راستی ایکس10 هم بزودی میاد تو بازار !
اونم WVGA هست ! میتونی روش حساب کنی (مثه بقیه تو کف مونده ها :دی)

feryshad
12-03-2010, 19:31
سلام

جالبه اونایی که امنیا اچ دی و ساتیو و N86 دارن هیچ نظری ندادن :دی

pulp_152
12-03-2010, 19:33
عجب ! کی تا حالا فیلمبرداری s8300 رو دیده تو شب ! اتفاقا تو شب خیلی بهتر از n86 هستش نمیدونم چجوری نظر میدید شاید چون تو عکاسی N86 تو شب بهتره تو فیلمبرداری هم بهتره ؟!

صداش هم خوبه

از دست شما هر چی فیلم اپ میکنم ! باز دوباره باید اپ کنم تازه بازم همون حرفارو میزنید ! ... الان یه فیلم میگیریم چراغو خاموش میکنم صدای موزیک هم زیاد میکنم میزارم تو تاپیک ببینم بازم حرفی میمونه !

*QWERT*
12-03-2010, 19:36
این دوستمون هم (QWERT*) هر از گاهی باید بیاد یه چیزی بگه و بره
اصلا هم نه کاری به رنج قیمت گوشی ها داره و نه چیزای دیگه ....
خوب عزیز من همه میدونن برتری HD رو نسبت به رنوار.
این که دیگه دعوا نداره.
وقتی اون گرونتر هست ینی بهتر هم هست.
دیگه چی میگید:19:

میشه توضیح بدین یعنی چی که روی هواس ؟؟؟برا این گفتم چون ایشون سیستم عامل ندارن و راه اندازی gpsشون دردسر داره.

من نمیدونم چرا همه یه گیری باید بدن.:13:

به نظرم همین امنیا رو به قیمت 480 90 تومن بگیر خیال خودتو راحت کن چون مثلاً اگه بخای ویواز بگیری که باید کلی صبر کنی ارزون بشه بعدشم به خاطر 2 تا 4 فریم بیشتر ارزش نداره از صفحه 3.7 اینچی amoled و تاچ خازنی و دو تا اسپیکر با کیفیت عالی و 8 گیگ مموری و... بگزری
حرف حق رو این آقا حسن میزنن:10:

pulp_152
12-03-2010, 20:05
محیط بسته و در نور کم

s8300

n86

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pulp_152
12-03-2010, 20:11
محیط کاملا تاریک و با صدای زیاد s8300

حالا اینو گرفتم که بدونید اینجوریام که دوستان اشاره میکنند نیست! وگرنه کسی نمیره تو شب تو یه مکان کاملا تاریک فیلمبرداری کنه ! معمولا فیلمبرداری همراه با نور هستش ..

R@R#M@N
12-03-2010, 21:08
میگم مگه کسی راجع به اس8300 و بدبودن صداش چیزی گفت که اینجوری اومدی دادو هوار میکنی ؟؟
من که به 8910 ایراد گرفتم ! دوستان دیگه هم فک نکنم با اس8300 مشکلی داشته باشن !؟

pulp_152
12-03-2010, 21:14
شما به خودت نگیر ... خیلی از دوستان همین نظرو دارند تو این تاپیک هم عنوان شده و در تاپیکهای دیگه هم عنوان شده ! ...

feryshad
12-03-2010, 21:22
شما به خودت نگیر ... خیلی از دوستان همین نظرو دارند تو این تاپیک هم عنوان شده و در تاپیکهای دیگه هم عنوان شده ! ...
آره بهراد به خودت نگیر :دی
منظور حسن بوده :دی

بین اینا بهترین تصویر رو اول امنیا اچدی داره
بعد اس8300
بعدش اون 3 تا تقریباً مساوی هستن

از نظر صدا اول ان86
اون 3 تا باید در یه سطح و خوب باشن
اس8300 صدای از بقیه ضعیفتره

مشکلات درون جناحی بوده :دی

shifter
12-03-2010, 22:40
اخر من نفهمیدم 8300 بهتره یا ان 86 ؟؟:31:
در مورد کیفیت صدای ضبط شده...
یه چیز دیگه...ان 86 با اینکه 3 مگاپیکسل لنزش بالاتر از 95 هست ولی تو فیلمبرداری چندان 95 به نظرم کم نمیاره...چرا؟>؟

hasanmotori
13-03-2010, 00:30
کی گفته ؟؟
پس واسه چی 24 فریم شده استادارد ؟؟
حالا چون سامسونگ 22 فریمه 2 یا 4 فریم تاثیر گذار نیست !
فقط فرقش اینه که امنیا فریز میشه ولی ویواز نمیشه !
تعصب که نیست !؟؟
در ضمن دوستمون بهترین فیلمبرداری رو میخوان ! نه گوشی که دارین بحث او ال ای دی و ... رو میکشی وسط

بنظرم بحای این همه صرف انرژی و وقت یه کلوم بگو ویواز ! انقدر خودتو خسته نکن !

خوشم میاد یه سری اعداد فن بویای دیگرو زنده نگه داشته !
راستی ایکس10 هم بزودی میاد تو بازار !
اونم WVGA هست ! میتونی روش حساب کنی (مثه بقیه تو کف مونده ها )

ببین من کاری به 2 یا 4 فریم ندارم ... من مقایسه فیلمشونو میبینم خودتم میبینی ... خوبم میدونی که فرقشون انقدرا نیست
حالا هر چی میخای بگو ... دوستمون خودش نگا میکنه و قضاوت میکنه

در مورد اعداد این چیزاهم تو موبایلستان جوابتو دادم
اونموقع که x1 اومد vga گزاشت کیفیتش در حد qvga هم نبود چرا هیچکس نگفت سونی اریکسون فقط عدد و میبره و بالا و تو فکر کیفیت نیست !
یا مثلاً همین x2 بازم فیلمش wvga هست ولی کیفیتش پایینه
یا دوتا اسپیکر داره ولی صداش ضعیفه
انقد از رو تعصب نظر نده طلفاً
اونجا رفتی میگی امنیا 440 یوروه ... 440 یورو میشه 600 تومن ... امنیا 480 90 تومن ... شاید با دادن اطلاعات غلط بتونی مردومو گول بزنی :27:
بسه دیگه بابا !

اگه هم بحث بهترین فیلم برداری باشه که ویو بهترینه و جای بحثی نیست ... بیت ریتشم بالای 15000 ه ... دیگه هر چقدرم زور بزنی بیت ریتش 2 برابره ویوازه ... انقدم عدد مدد نکن واسه ما

مشکلات درون جناحی بوده

من گفتم اس8300 از امنیا اچدی ضعیفتره و واقعاً هم هست ... خب وقتی که اس8300 انقد خوب باشه دیگه به امنیا نباید شک کرد
اینم از این

اخر من نفهمیدم 8300 بهتره یا ان 86 ؟؟
در مورد کیفیت صدای ضبط شده...
یه چیز دیگه...ان 86 با اینکه 3 مگاپیکسل لنزش بالاتر از 95 هست ولی تو فیلمبرداری چندان 95 به نظرم کم نمیاره...چرا؟>؟

ببین بحث فیلم برداری از عکس جداست
مثلاً سونی اریکسون تو 8 مگاپیکسلش ینی c905 به زور qvga 30 فریم داشت بعد سامسونگ همون موقع تو 8 ش wvga داشت
بعد سونی تو 12 به زور بلاخره به vga دست یافت سامسونگ تو 8 به hd رسید
بعد سونی اریکسون به زور به hd 24 فریم رسید سامسونگ تو 5 مگاش hd 30 فریمو زد
نوکیا هم که از اول تا آخرش vga میزنه

pulp_152
13-03-2010, 00:37
در کل به نظرم از لحاظ رتبه بندی ... با توجه به دیده هام و ریویو سایت ها بهترین برندها به ترتیب تا کنون

سامسونگ

سونی اریکسون

ال جی

نوکیا

golmohammadi
13-03-2010, 01:28
چقدر بحثو کش دادین

لازمه چند تا واقعیت را بگم
امنیا اچ دی اسمش اچ دی هست
اما کسانی که این گوشیو دارند دی وان فیلم میگیرند
اگه واقعا اینطوریه چرا اچ دی زده ؟
خب دیگه 22 فریم کجا و 30 فریم کجا
حالا این به کنار
صدای ثبت شده فیلمهای امنیا اچ دی خوب نیستند
یعنی اصلا در حد و اندازه های اسم گوشی نیست !

در مورد ویواز بحثی نمیکنیم تا بیاد

ودر مورد باقی گوشیها
اس8300-ان86-رنوار-ساتیو

اگر ساتیو با 800*480 نیز مثل وی جی ای خوب فیلم بگیره به نظر من در مجموع گوشیهای موجود بهترین فیلمبرداری را داره

اما در مورد 3 گوشی باقی مونده
رنوار را ندیدم بحثی نمیکنم (حتما در موردش تحقیق میکنم)
8300 هم خوبه
ان86 هم خوبه
اما جا داره نکاتی را بگم

در فیلمبرداری فلش نیز مهمه
شاتر متحرک هم مهمه

در بین چند گوشی ذکر شده ان86 قویترینش فلش را داره
و شاتر متحرک هم داره که شب کارشو خوب بلده
واسه خاطر همین شب فیلمهاش میتونه بهتر باشه

و موضوع دیگه کیفیت صداش هست
که نوکیا در اکثر گوشیهاش مخصوصا سری ان عالی کار کرده
حتی در صحنه هایی با قویترین صداها کوچکترین خشی نداره
از جمله در مراسم عذاداری که در تبریز هردسته 10 تا تبل داره (خواستین نمونه فیلم بذارم)

حالا خودتون قضاوت کنید.

pulp_152
13-03-2010, 01:37
گل محمدی جان ! صدای فیلمهای ضبط شده با اچ دی خوب هستند و با تغییر تنظیمات و فریمور به حد عالی میرسن که حتی اگه 10 تا طبل هم باشن به راحتی جواب میده ...

و اینکه اون روزی که اچ دی روی این گوشی گذاشته شد هیچ گوشی اچ دی نبود و به عنوان یه نو اوری بهش نگاه میشد که قابلیتی بود که خودش رو متمایز از دیگر گوشی ها میکرد که خوب کم و کاستی هاییم داشت ... اما نباید توقع داشت که اولین نواوری بهترین باشه با اینکه بدم نیست .. همینطور که 2g ایفون اولین گوشی ایفون بود نواوری زیاد داشت اما هیچ کس باورش نداشت تا اینکه تکمیل شد و ... به 3g و 3gs ارتقا یافت ... در هر صورت این نو اوری توسط سامسونگ انجام شد و به جای اینکه بهش خرده گرفته بشه به نظرم باید تحسین کرد و همینطور قدردانی ... چون مطمئنا این راهی بود برای بقیه برندها و همینطور خودش در فیلمبرداری با hd و full hd ... اگه سامسونگ نبود الان هنوز روی vga همه قفل کرده بودن

در مورد اس 8300 و ان 86 هم باید بگم تو محیط کم نور فیلمشو گذاشتم اگه فیلمارو دیدید به نظر شما فیلم ان 86 بهتر از 8300 هستش ؟

در مورد ویواز هم ترجمه سایت gsm رو که بخونید متوجه میشید همچین که تعریف میشه نیست

قسمت نواقص ویودئوها :

کیفیت ویدیوهای ضبط شده توسط Sony Ericsson Vivaz ، با توجه به سطح جزئیات بالا و رنگ های زنده ، خوب است.اما هنوز هم مشکلات کمی در آن ها دیده می شود.
البته ، Vivaz هنوز به عنوان محصول کامل و نهایی عرضه نشده است و به همین دلیل ممکن است تغییراتی در ضبط ویدیویی آن صورت داده شود.اما این ها دو مورد از مشکلاتی است که در حال حاضر دیده می شود:
نخست اینکه ویدیوها نیاز به افزایش کنتراست دارند.سطح جزئیات هم می توانست کمی بالاتر باشد اما این مورد به دلیل اینکه افزایش کنتراست و وضوح می تواند چنین حسی را ایجاد کند ، چندان جدی نیست.و در آخر اینکه تقویت رنگ ها می تواند بر جذابیت آن ها بیافزاید –در حال حاضر، گاهی مواقع آن ها بسیار رنگ و رو رفته به نظر می آیند.
آخرین مشکلی که باید به آن اشاره کنیم جلوه زننده ای است که احتمال کمی برای رفع آن در آینده وجود دارد.جلوه ژله ای مانندی که در برخی از ویدیوها دیده می شود ، باعث می شود که ویدیوها اینگونه به نظر برسند که با یک دوربین ارزان قیمت ضبط شده اند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanmotori
13-03-2010, 11:58
یه خبر خوب برای دوستمون tomhanks که میخاد امنیا بخره :دی
hyperx تونسته فیلم برداریو رو 24 فریم ثابت کنه و دیگه افت فریم وجود نداره ... کمترین فریمش 23/75 هست
بیت ریت صداش 94 هست و گفته میخاد سمپل ریتشم زیاد کرده
البته اومده حداکثر cpu usage رو از 75 % به 100 % افزایش داده
ویژگیهای این فریمورم تو تاپیک خودش میگم

لینک فیلم با حجم 58 مگ :

hamidkabiri6270
13-03-2010, 12:28
چقدر بحثو کش دادین

در بین چند گوشی ذکر شده ان86 قویترینش فلش را داره
و شاتر متحرک هم داره که شب کارشو خوب بلده
واسه خاطر همین شب فیلمهاش میتونه بهتر باشه

و موضوع دیگه کیفیت صداش هست
که نوکیا در اکثر گوشیهاش مخصوصا سری ان عالی کار کرده
حتی در صحنه هایی با قویترین صداها کوچکترین خشی نداره
از جمله در مراسم عذاداری که در تبریز هردسته 10 تا تبل داره (خواستین نمونه فیلم بذارم)

حالا خودتون قضاوت کنید.

من کاملا موافقم به نظرم با گذاشتن یه نمونه فیلم 10 تا 15 ثانیه ای از یه محیط پر سر و صدا میشه نتیجه گیری خوبی کرد.گل محمدی عزیز شما نمونه فیلمی که داری بذار تا بقیه دوستان هم نمونه فیلماشون بذارن:10:

golmohammadi
13-03-2010, 15:25

شما بگین بیتریت 8300 چنده ؟
هم بیتریت صدا و هم تصویرش.

من کاملا موافقم به نظرم با گذاشتن یه نمونه فیلم 10 تا 15 ثانیه ای از یه محیط پر سر و صدا میشه نتیجه گیری خوبی کرد.گل محمدی عزیز شما نمونه فیلمی که داری بذار تا بقیه دوستان هم نمونه فیلماشون بذارن:10:
حتما اینکارو میکنم
فقط مشکل اینه که فایلها حجیم هستند
و سرعت من هم کمه
ولی حتما اینکارو میکنم

shifter
13-03-2010, 15:37
در کل به نظرم از لحاظ رتبه بندی ... با توجه به دیده هام و ریویو سایت ها بهترین برندها به ترتیب تا کنون

سامسونگ

سونی اریکسون

ال جی

نوکیا
بهترین برند از نظر فیلمبرداری؟
فکر نکنم...
اون موقع که نوکیا با N70 فیلمبرداری MP4 رو به ملت هدیه کرد بقیه برند ها تو دوربین عکاسی vga مونده بودن!:31:
بهترین برند به طور کلی هم؟...فکر نکنم!!:31:

hasanmotori
13-03-2010, 15:55
شما بگین بیتریت 8300 چنده ؟
هم بیتریت صدا و هم تصویرش.

اس8300 تو فریمور اولش تصویرش 7200 ه صداش 13 ه
تو فریمور جدید صداش بیشتر شده فک کنم 64 باشه
امنیا اچدیم صداش تو فریمور اول 13 بود که کیفیت خوبی نداشت و الان 94 هست که جزو بهترینهاست و نمیشه گفت بده

pulp_152
13-03-2010, 16:04
فکر نکنم...
اون موقع که نوکیا با N70 فیلمبرداری MP4 رو به ملت هدیه کرد بقیه برند ها تو دوربین عکاسی vga مونده بودن!:31:

در حال حاضر مد نظرم هست ... وگرنه کسی منکر خوب بودن نوکیا در گذشته نیست ...

در حال حاضر سامسونگ حداقل بالای 10 گوشی با رزولوشن 720*480 داره و 4 گوشی با فیلمبرداری hd که همشونم فیلمبرداریاشون در حد بهتریناست ...

کدوم برند اینطوریه ؟

نوکیا هنوز به d1 نرسیده فقط یه n900

golmohammadi
13-03-2010, 19:30
فعلا 2 فیلم تو روز میزارم
یکیش کم حجم و چند ثانیه
یکی هم 33 مگ هست و 73 ثانیه
بعدا فیلمبرداری در شب نیز میذارم
و چون فیلمهای توی محیط شب سنگین حجم هستند نمیتونم اپ کنم چون سرعتی ندارم
ولی هر طور شده یکیشو میذارم .

2 نمومنه فیلمبرداری n86 در روز :‌
n86-1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
n86-3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hasanmotori
13-03-2010, 21:54
یه خبر خوب برای دوستمون tomhanks که میخاد امنیا بخره :دی
hyperx تونسته فیلم برداریو رو 24 فریم ثابت کنه و دیگه افت فریم وجود نداره ... کمترین فریمش 23/75 هست
بیت ریت صداش 94 هست و گفته میخاد سمپل ریتشم زیاد کرده
البته اومده حداکثر cpu usage رو از 75 % به 100 % افزایش داده
ویژگیهای این فریمورم تو تاپیک خودش میگم

لینک فیلم با حجم 58 مگ :

خودم فیلمو دانلود کردم
داخل خونه گرفته که تاریک باشه
اصلاً فریز شدنو و اینا توش نبود
صداشم خوب بود
دیگه چی میگین ؟

hamidkabiri6270
13-03-2010, 22:11
خودم فیلمو دانلود کردم
داخل خونه گرفته که تاریک باشه
اصلاً فریز شدنو و اینا توش نبود
صداشم خوب بود
دیگه چی میگین ؟

یه چیزی بذار که ملت بتونن ببینن؟58 مگ:18:7-8 مگ بذارملت ببیینن کیفیت امینا را (محیط پر سر وصدا توی شب مثل فیلمی که دوستمون با s8300 گذاشتند.)

saman65
13-03-2010, 22:12
فکر نکنم...

D600 سامسونگ چند ماه قبل N70 با فرمت Mp4 فیلم میگرفت:10:
بادش به خیر...:20: