PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب XP روی لپ تاپ باویندوز Seven x64

polisoftco
08-03-2010, 00:03
باسلام خدمت دوستان

یه لپ تاپ ASUS دارم که ویندوزش Seven x64 هستش، پدرم دراومد با این ویندوز آخه تابحال هیچی نتونستم روش نصب کنم غیر از یاهو مسنجر (که کوفت مسنجر ..!!!)

میخاستم روش XP نصب کنم گفتن سون رو باید حذف کنم که حذفش کردم ولی موقعی که میخام نصبش کنم صفحه آبی با خطوط سفید (صفحه مرگ) میاد که نمیشه ادامه داد، چندبار تکرار کردم ولی بازم نشد، بعدش خاستم سون آلتیمیت نصب کنم که بازم یک ERROR قرمز رنگ بزرگ نشون داد.
خب دیگه نشد عوض کنم باز همون 64 رو ریکاوری کردم.

اگه دوستان لطف کنن و منو راهنمایی نمایند.:40:

پیشاپیش ممنون.

ebicross
08-03-2010, 03:12
برای نصب نرم افزار روی ویندوزهای 64 بیتی حتما باید نسخه های 64 بیتی نرم افزارتون رو نصب کنید.

اما نصب نشدن ویندوز XP میتونه به چند دلیل باشه.
یکیش اینکه ویندوز XP نتونه هارد دیسک رو شناسایی کنه.

اما برای نصب Windows 7 32bit مطمئن هستید آخرین ورژن رو نصب کردید؟
ممکنه نسخه ی شما قدیمی باشه و نصب نشه.
Build 7600 آخرین نسخه ویندوز هستش که میتونید نصب کنید.
Error قرمز رنگ رو اگر اینجا بنویسید متنش رو خیلی بهتر میشه کمک کرد.

ebicross
08-03-2010, 03:12
تکراری شد :13:

polisoftco
08-03-2010, 11:30
ممنون دوست عزیز
یعنی من نمیتونم نسخه 32 بیتی یک نرم افزار رو روی 64 بیتی نصب کنم ..؟ عجب ...!!!

یعنی چی نمیتونه هاردو بشناسه خب NTFS هسته و 500 گیگ، مگه اینم مشکلی بوجود میاره ؟

واسه نصب 32 بیتی سون خب من کل درایو ویندوز رو فرمت کردم بعدش خاستم سون نصب کنم، متن ارور هم ERROR بود، همین.

یک پنجره ماکسیمایز بود که متنش نوشته : ERROR با فونت فک کنم 110 بود. اما عنوان پنجره نوشته بود : Can Not Found C:\Recovery.dat

ebicross
08-03-2010, 16:32
نه همه ی نرم افزارها. ولی خب خیلی از نرم افزارها اینطوری هستند. نمونش انواع آنتی ویروسها مثل NOD32 و غیره...
آره بعضی مواقع به دلیل اینکه درایور ساتا در بایوس لپ تاب وجود نداره ویندوز XP نمیتونه بشناسش. XPsp3 رو نصب کردی یا SP2؟؟
در ضمن ویندوز رو توی C نصب کردی؟ اگر نکردی توی این درایو نصب کن.

به این صفحه هم برو. کاربرشون مشکل شما رو داشته و بررسی کردند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

polisoftco
09-03-2010, 23:42
باسلام و تشکر از دوست عزیز
شرمنده، من که جوابمو نگرفتم، آخه مشکل اونا با مال من یکم چپ و راست داره.

فقط میخام بدونم که آیا من میتونم روی لپ تاپم (ASUS UL50VT ) که ویندوزش Seven x64 هستش XP نسخه 32 بیتی نصب کنم؟

پلییییززز Helllllp ...

ممنون

ebicross
10-03-2010, 00:47

فقط میخام بدونم که آیا من میتونم روی لپ تاپم (ASUS UL50VT ) که ویندوزش Seven x64 هستش XP نسخه 32 بیتی نصب کنم؟

پلییییززز Helllllp ...

ممنون

سوالت رو توی انجمن زیر بپرس. اونجا حتما جواب میگیری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mjzaret
10-03-2010, 01:20

پلییییززز Helllllp ...

ممنون

در قسمت تنظیمات بایوس گزینه‌ای هست که هارد سیستم شما رو به ATA تبدیل می‌کنه. با این عمل شما به راحتی می‌تونید ویندوز XP رو روش نصب کنید.
چند وقت پیش یکی از دوستان لپ‌تاپ DELL 1015 خرید و فقط لینوکس روش نصب بود. موقع نصب ویندوز اخطار مرگ می‌اومد و دوباره همه‌ی مراحل تکرار می‌شد. در تنظیمات بایوس در قسمت هارد اون رو به ATA تغییر دادیم و این مشکل ما حل شد.