PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طب سنتی (مامان بزرگ درمانی)

mamad gonzo
07-03-2010, 19:08
اقا اینجا دوستان بیان و طب سنتی خودشونو در هر قسمت و هر بخشی که هست ( پوست و مو و درد عضلانی و کلا درد اااقا همه چیز همه چیز)
لزوما از قدیمیا پرسیده بشه بهتره ... اگه از مامان بزرگ بپرسید که عالیه ...
شروع میکنیم
خوبی طب سنتی اینه که هم ارزونه هم هیچ ضرری نداره ... ولی مدت زمان تاثیر گذاریش بیشتره که به نتیجه خوبش میارزه ...
اسمشو من گذاشتم مامان بزرگ درمانی

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

اینو از مامان بزرگم پرسیدم تایید کرد ولی دوستی به اسم moslem بهم اینو گفت که واسه تقویت مو و خوش حالتیشو
پودر صدر رو از عطاری بگیرید و یکم بجوشونید ... که غلیضیش در حد شامپو و یکم سفت تراز شامپو که شد بزارید سرد بشه بعد تو حموم 10 دقیقه بزارید رو سرتون پخشش کنین بزارید بمونه بعد از 10 دقیقه بشورید بیاید بیرون ...
ابته قبل از این کار سرتون رو با شامپو بشورید که تمیز بشه ...

من خودم الان حدود 3 ماهه که دارم اینکار رو میکنم و تازه دارم جواب میگیرم....

morsadr
08-03-2010, 00:38
خوبی طب سنتی اینه که هم ارزونه هم هیچ ضرری نداره ...

---------- Post added at 09:08 PM ---------- Previous post was at 09:04 PM ----------

چطور با این قاطعیت میگید که هیچ ضرری نداره ؟:18:

mamad gonzo
08-03-2010, 20:31
بین گلم اگه ما ضرر طب سنتی رو در مقابل این مواد شیمیایی قرار بدیم ضررش هیچه ... ( این حرف خودمه)
طب سنتی موثر تر و در اکثر موارد اگر درست استفاده شود هیچ ضرری نداره و بسیار ارزان تر از استفاده مواد شیمیایی هستش( متخصص پوست و مو اقای بابک مقدم)
ایشون دایی منه و هر وقت میاد خونمون من سوال پیچش میکنم و یه یری دارو بهم میگه مثلا بعد قیمتشون هم میگه ولی اخرش میگه من بهتره از مامانم (مامان بزرگ من ) بپرسی و به چیزایی که میگه عمل کنی ... هزینه بسیار ناچیزی هم داره ...
شما خودت میتونی در یه مورد خاص پیش خودت مقایسه کنی ...

خداییش مامان بزرگا نعمتین واسه ادم

.::SMS::.
08-03-2010, 20:50
درمورد شامپو و برای تقویت مو باهات مخالفم
ممکنه در کوتاه مدت تاثیر داشته باشه ولی بلند مدت ضررش بیشتره
تو به قدیمیها نیگاه کن، اکثر قریب به اتفاق کچلن
مگه اونها غیر از صدر استفاده میکردن
تو شهر ما هم که منبع کُنار (درختی که برگاش صدر هستن) هست هم همین وضعه

mamad gonzo
09-03-2010, 19:38
ببین فکر نکنم زیاد منطقی باشه که بر اساس این حرف که قدیمیا اکثرا کچلن و یا تو شهر شما اکثر ادما کچلن و صدر توی شهرتون زیاد یافت میشه (همون درخت کنار زیاد هست) ما تصمیم گیری کنیم ...
هر چند اون استدلال اولتون رو میخواستم بدونم از چه منبعی میگین؟
:10:
احیانا شما تو شهر دزفول زندگی نمیکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

morsadr
10-03-2010, 15:04
بین گلم اگه ما ضرر طب سنتی رو در مقابل این مواد شیمیایی قرار بدیم ضررش هیچه ... ( این حرف خودمه)
طب سنتی موثر تر و در اکثر موارد اگر درست استفاده شود هیچ ضرری نداره و بسیار ارزان تر از استفاده مواد شیمیایی هستش( متخصص پوست و مو اقای بابک مقدم)
ایشون دایی منه و هر وقت میاد خونمون من سوال پیچش میکنم و یه یری دارو بهم میگه مثلا بعد قیمتشون هم میگه ولی اخرش میگه من بهتره از مامانم (مامان بزرگ من ) بپرسی و به چیزایی که میگه عمل کنی ... هزینه بسیار ناچیزی هم داره ...
شما خودت میتونی در یه مورد خاص پیش خودت مقایسه کنی ...

خداییش مامان بزرگا نعمتین واسه ادم

ببنید دوست عزیز همانطور که خودتان در جمله اولتان فرمودید اینکه داروی گیاهی و طب سنتی کاملا بی ضرره حرف خودتونه و پایه علمی نداره .
من بحثی ندارم که آیا عوارض داره یا نه و یا بیشتر یا کمتر مهم اینه که اطلاعات ما در این مورد ناقصه پس نمی تونیم قضاوت خوبی داشته باشیم. در مورد داروهای شیمیایی عوارض وجود دارند ولی کاملا شناخته شده و می تواند کاملا تحت کنترل پزشک معالج باشد ولی وقتی ما دارویی به بیمار می دهیم که اطلاعاتمون در مورد آن ناقصه چی ؟
مواد گیاهی هم از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند پس می تونن عارضه هم داشته باشند مثلا داروی شیمیایی مرفین خوب این دارو ریشه گیاهی داره با تمام عوارض شناخته شده آن که در حقیقت همان تریاک می باشد.
مثال دیگر یک داروی قلبه بنام دیگوکسین که می تونه با دوز درمانی بسیار مفید باشه ولی در اثر مسمومیت بسیار کشنده است . این دارو از گیاهی بنام گل انگشت دانه گرفته می شه ولی در مورد قرص ما می دونیم با چه دوزی دارو را به بیمار بدهیم و راه کنترل آزمایشگاهی آن را هم بلدیم ولی آیا در مورد خود گیاه اصلی هم می توان این کار را کرد ؟
پس تا زمانی که اطلاعاتمون کامل نیست استفاده از انها خیلی منطقی بنظر نمیاد.

mamad gonzo
10-03-2010, 19:33
والا من خودم به شخصه به مامان بزرگ درمانی اعتقاد زیادی دارم
البته این اعتقاد زمانی نیست که من مثلا طاعون گرفتم دارم میمیرم بعد بهم بگن عرق نعنا بخور خوب میشی .. منم بگم اوکی عرق نعنا رو بیار....
مامان بزرگ درمانی در مواقعی مثل دل پیچه و سر درد و ریزش مو و مواردی که واسه بر طرف کردنش نیازه برم پیش دکتر عمومی در اکثر مواقع روی به مامان بزرگ درمانی میارم ...
در هر صورت منم به نظر شما احترام میزارم در حالی به حرف خودم اعتقاد دارم ..
مخلصیم.

morsadr
13-03-2010, 00:26
والا من خودم به شخصه به مامان بزرگ درمانی اعتقاد زیادی دارم
البته این اعتقاد زمانی نیست که من مثلا طاعون گرفتم دارم میمیرم بعد بهم بگن عرق نعنا بخور خوب میشی .. منم بگم اوکی عرق نعنا رو بیار....
مامان بزرگ درمانی در مواقعی مثل دل پیچه و سر درد و ریزش مو و مواردی که واسه بر طرف کردنش نیازه برم پیش دکتر عمومی در اکثر مواقع روی به مامان بزرگ درمانی میارم ...
در هر صورت منم به نظر شما احترام میزارم در حالی به حرف خودم اعتقاد دارم ..
مخلصیم.

پایدار باشید:11: