PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لامپ تصویر CRT

mehrdad8086
07-03-2010, 18:26
دوستان سلام

من یه TV CRT مارک دوو 29 اینچ دارم
چندروزیه که تصویر او در کسری از ثانیه کمی (شاید 1سانت از طرفین به طرف مرکز TV جمع می شه و بلافاصله بر میگرده سر جای اولش!!!این اتفاق فقط از طرفین هستش و از بالا و پایین مشکلی نیست.این اتفاق ممکنه چندین بار پشت سر هم بیفته و گاهی هم اصلا خبری نیست:41:

دلیل اون چی می تونه باشه؟؟؟؟کمک شب عیدی کار نده دستم!!

AliSub
07-03-2010, 18:35
دوستان سلام

من یه TV CRT مارک دوو 29 اینچ دارم
چندروزیه که تصویر او در کسری از ثانیه کمی (شاید 1سانت از طرفین به طرف مرکز TV جمع می شه و بلافاصله بر میگرده سر جای اولش!!!این اتفاق فقط از طرفین هستش و از بالا و پایین مشکلی نیست.این اتفاق ممکنه چندین بار پشت سر هم بیفته و گاهی هم اصلا خبری نیست:41:

دلیل اون چی می تونه باشه؟؟؟؟کمک شب عیدی کار نده دستم!!

تو تلویزیون دو تا پتانسیومتر داره که یکی تصویر رو از طرفین ویکی دیگه تصویر رو از بالا پایین جمع تر یا باز تر میکنه. مشکلش از همون قسمت.
کار دستت نمیده.

mehrdad8086
07-03-2010, 18:39
بله اون پتاسیومتر ها رو می دونم کجاست کمی دستکاری کردم اما تغییری حاصل نشد!:41:

دلیلش چیه که پتاسیومتر این حالتی می شه؟

AliSub
07-03-2010, 18:41
بله اون پتاسیومتر ها رو می دونم کجاست کمی دستکاری کردم اما تغییری حاصل نشد!:41:

دلیلش چیه که پتاسیومتر این حالتی می شه؟

مشکل شاید از پتانسیومتر نباشه!!!! شاید از مداراتش یاشه.
اصلا شاید از صفحات انحراف دهنده تو خود لامپ تصویر مورد داشته باشه!!!!
نمیشه دقیقا گفت مشکلش چیه.:41:

mehrdad8086
07-03-2010, 18:55
مشکل شاید از پتانسیومتر نباشه!!!! شاید از مداراتش یاشه.
اصلا شاید از صفحات انحراف دهنده تو خود لامپ تصویر مورد داشته باشه!!!!
نمیشه دقیقا گفت مشکلش چیه.:41:

وووووووووووووووووووو!!!!!!!!!! !!!!

آخه شما گفتی کار دستم نمی ده کمی خیالم راحت شد
اما الان با این اوصاف.....؟؟؟؟؟کار به لامپ کشید(شب عیدی هر کار کردم عوض کنم نشد که نشد)
حالا اینم بازی در آورده:41:

vahidsport
08-03-2010, 00:20
من یه مانیتور CTR داشتم که که به همین بیماری دچار شده بود ولی بدتر طوری که دائم تصویر از بالا جمع شده بود و به صورت تقریبا یک خط شده بود که احتمال داره برای شما هم به همین مشکل دچار (منتها از کنارها)بشه بازم میگم احتمال داره (من چیزی نمیدونم دقیق)تا اونجایی که من میدونم این یه مشکلی هست که برای تلویزیون CTR زیاد پیش میاد
که برای تعمییرش ،تعمییر کار ای سی VERTICAL ش رو عوض کرد (ولی دیگه چیزی از مانیتور نمونده بود چون تعمییر کار نبود)

Johnny Depp
08-03-2010, 01:37
من میدونم دلیلش چیه.... بوی نو شنیده! اونم دم عید!

برو تو خط HDTV!

mehrdad8086
08-03-2010, 09:19
من میدونم دلیلش چیه.... بوی نو شنیده! اونم دم عید!

برو تو خط HDTV!

آخه مشکل عدم تصویب بودجه مورد نیاز و تامین اعتبار لازمه والا کی بدش میاد از HDTV
تا همین چندی پیش داشتم از سایت SAGHEZSHOP خرید می کردم که به مشکل مالی خوردمو.....

نگرانیم همینه!

mehrdad8086
09-03-2010, 14:11
وای ی ی ی ی ی ی
اون مشکل کم بود از دیشب تا به حال خودش خاموش می شه باید دوباره روشنش کنم:41:

به POWER و منبع تغذیه مشکوکم!

ghahremanimehdi
09-03-2010, 17:19
اینجا مطرح کن (تکنسینهای خوبی داره) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ساوه الکتریک
22-05-2021, 22:55
یستگی به لامپ تصویر CRT داره !
لطفا در نظر داشته باشید دوست عزیز همینجوری نمیشه نسخه پیچید و به همین خاطر بهتره از لامپ مناسب برای اینکار مثل لامپ مهتابی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فلورسنت استفاده کرد تا بشه ازش بهترین نتیجه رو گرفت . البته هر پروژه روشنایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با پروژه دیگه متفاوته که لازمه بررسی و تحقیقات بیشتری در این زمینه بشه تا بشه تصمیم درست و نهایی اخر رو گرفت. موفق باشید