PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رايت زدن سي دي بوتيبل؟

anamilook
07-03-2010, 11:53
سلام.
يه سي دي ويندوز 7 بوتيبل دارم وقتي با نرو image گرفتم و رايت زدم، سي دي رايت شده بوتيبل نبود. كجاي كار مشكل داره؟ قصد ايجاد سي دي بوتيبل مخصوصي ندارم فقط مي خوام اون سي دي بوتيبل رو رايت بزنم و رايتشم بوتيبل باشه.

EXTREME
07-03-2010, 11:57
شما باید سی دی رو به صورت bootable رایت میکردید تا فایل های بوت هم موقع رایت اضافه بشه و یک سی دی bootable داشته باشید توی nero6 یک گزینه واسه ی اینکار هست که نوشته bootable cd
یا اینکه از اون سی دی مورد نظر کپی بگیرید و به صورت copy سی دی یه image خود نرو میگیره و بعد سی دی یا دی وی دی خام میخواد
سی دی خام رو میزارید و او imag هارو روش رایت میکنه و bootable هم هست

anamilook
07-03-2010, 13:31
اونو ديدم ولي همش پيام ميده كه محتوا يا فايلهاي بوت بايد درون فلاپي ديسك باشه. توي نرو 7 هم در قسمت بوتيبل سي دي نوشته bootable logical drive و داخلشم فقط درايو A مشخصه!

hfj
09-03-2010, 16:46
سلام.
يه سي دي ويندوز 7 بوتيبل دارم وقتي با نرو image گرفتم و رايت زدم، سي دي رايت شده بوتيبل نبود. كجاي كار مشكل داره؟ قصد ايجاد سي دي بوتيبل مخصوصي ندارم فقط مي خوام اون سي دي بوتيبل رو رايت بزنم و رايتشم بوتيبل باشه.

رایت کردن سی دی بوتیبل احتیاجی به تنظیمات خاصی نداره. من بارها و بارها انواع سی دی های بوتیبل رو فقط ازشون Image گرفتم و روی یک سی دی خام رایت کردم، درست کار کردن.

شما مطمئنی که First boot device رو از داخل Bios روی CD-ROM گذاشتی؟
البته بعضی مواقع Nero با Image گرفتن مشکل داره، بهتره با CloneCD ازش Image بگیری و دوباره امتحان کنی.