PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من یکی دو تا ویندوز 7 دارم بوتیبل نیستند چطور میتونم بوتیبلشون کنم ....

mahpesar
07-03-2010, 09:13
من یکی دو تا ویندوز 7 دارم بوتیبل نیستند چطور میتونم بوتیبلشون کنم ....

دو تا دی وی دی یکیشو خریدم یکیشو دانلود کردم ....

هر چقدر کلید f8 رو میزنم اتومات نصب نمیشه اصلا دی وی دی رو نمیخونه

در صورتیکه روی ویستا نصب میکنم کار میکنه ......

قبلا بارها xp و ویستا نصب کردم مشکلی نداشتم ...

میشه راهنماییم کنید...

---------- Post added at 09:13 AM ---------- Previous post was at 09:11 AM ----------

روشی میشناسید که بشه بوتیبلش کرد اتومات از دی وی دی بخونه

آیا احتیاج به فایلی داره...؟

9622663
07-03-2010, 17:08
سلام نه دوست عزیز احتیاجی به فایلی نداری
فقط اول باید همه ی پارتیشنات با فورمته ntfs باشه
بعد 1 ویندوزه xp داشته باشی
بعد از set up داخله ویندوز xp ، وقتی که اومد بالا نصب کنی
ااینجوری 2 ویندوزه میشی
ولی تنها راهشه فعلا

xeNociDe
07-03-2010, 19:07
سلام برای بوت کردن DVD میتونی در ابتدا بالا آمدن سیستم دکمه F8 رو بزنی بعد گزینه Boot From DVD/CD رو میزنی یا شایدم مارک DVD خونت رو انتخاب کن بعد میره برای بوت...!:دی

ebicross
07-03-2010, 20:22
نکته ی اول اینکه وقتی یک ویندوز رو دانلود کنید معمولا در قالب یک فایل ISO دانلود میشه که اگر این فایل رو در DVD بوسیله ی NERO رایت کنید DVD شما بوتیبل میشه.

اما اگر شما فایلهای ویندوز رو در اختیار دارید و میخواهید بوتیبل بشه مراحل زیر رو دنبال کنید.

تمام فایلها رو در یک پوشه به نام Windows7 بریزید و در درایوی از سیستم قرار دهید مثل درایو F
به عکس زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا فایل زیر رو دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این فایل رو در پوشه ی System32 در پوشه ی windows از درایو محل نصب ویندوز کپی کنید. C:\Windows\System32

حالا فرض بر اینکه شما اطلاعات رو در پوشه ی Windows7 در درایو F ریخته باشید و میخواهید فایل نهایی در درایو F ایجاد بشه.
پس حالا Command Prompt رو باز کنید. برای این کار در RUN بنویسید CMD
در CMD عبارت زیر رو بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توجه کنید کافیه عبارت بالا رو در Notepad ابتدا کپی کنید و دوباره از Notepad کپی کنید و در CMD راست کلیک کنید و Paste بزنید.

نکته: ممکن است بعد از کپی کردن عبارت تغییر کند. کاملا دقت کنید متن مانند بالا باشد.
دوباره به همین متن دقت کنید:
oscdimg.exe –bF:\Windows7\boot\etfsboot.com –u2 –h -m -lWIN_EN_DVD F:\Windows7\ F:\Win7.iso
عبارت قرمز مسیر کپی فایلهای ویندوز است. اگر در جای دیگری کپی کردید تغییرات لازم رو انجام بدین.
عبارت آبی فایل نهایی است که اگر میخواهید در جای دیگری کپی شود مسیر را عوض کنید.

پس از مطمئن شدن از صحت کد آن را اجرا کنید تا مانند تصویر زیر کار شروع شود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در انتها فایلی که ایجاد میشود را با NERO یا هر نرم افزار دیگری توی یک DVD رایت کنید.
DVD جدید شما قابل بوت است.