PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد نرم افزار AVIAddXSubs

Golbarg01
06-03-2010, 21:29
سلام یه سوالی داشتم در مورد نرم افزار AVIAddXSubs
و اینکه میشه یک فایل DivX/XVid رو روی سی دی رایت کرد و در دستگاههای دی وی دی پلیر مشاهده کرد یا فقط باید روی دی وی دی باشه؟
و اگر روی سی دی هم میشه با چه نرم افزاری و چجوری؟
ضمنا زیرنویس رو با این نرم افزار به فایل های mkv هم میشه چسبوند یا فقط avi باید باشه؟
اگر نرم افزار دیگری یا بهتری در این زمینه هست معرفی کنید ممنون

hfj
09-03-2010, 16:24
فایل های DivX رو میشه روی CD هم رایت کرد (یه شرط اینکه حجم فایل به اندازه ی حجم CD باشه) و دی وی دی پلیرهایی هم که قابلیت ساپورت DivX داشته باشن می تونن نشونش بدن. من قبلا امتحان کردم. با همون Nero رایت کن. من Data رایت کردم و نشون داد. راجع به زیرنویس فیلم ها هم من خودم همیشه از فایل های AVI استفاده کردم و زیرنویس ها رو دانلود می کنم. و اسم فایل زیرنویس رو با اسم فایل فیلم، یکسان می کنم. ضمن اینکه KM Player یکی از بهترین نرم افزارها برای پخش فیلمه که قابلیت ساپورت Subtitle فارسی هم داره.

ghahremanimehdi
09-03-2010, 16:33
سلام یه سوالی داشتم در مورد نرم افزار AVIAddXSubs
و اینکه میشه یک فایل DivX/XVid رو روی سی دی رایت کرد و در دستگاههای دی وی دی پلیر مشاهده کرد یا فقط باید روی دی وی دی باشه؟
و اگر روی سی دی هم میشه با چه نرم افزاری و چجوری؟
ضمنا زیرنویس رو با این نرم افزار به فایل های mkv هم میشه چسبوند یا فقط avi باید باشه؟
اگر نرم افزار دیگری یا بهتری در این زمینه هست معرفی کنید ممنون

این نرم افزار زیرنویس رو فقط روی AVI میتونه Embed کنه (MKV نمیشه).

Golbarg01
09-03-2010, 16:49
این نرم افزار زیرنویس رو فقط روی AVI میتونه Embed کنه (MKV نمیشه).

یعنی اول باید فرمت رو به avi تغییر بدم؟
بعد از چسباندن زیر نویس فرمتش به DivX/XVid تغییر می کنه؟
بعد از چسباندن زیرنویس چطور اونو روی سی دی رایت کنم؟مثلا با نرم افزار نرو
طوری که در دستگاه های دی وی دی پلیر قابل پخش باشه
دستگاههی دی وی دی پلیر فرمت mkv و rmvb رو هم ساپورت می کنن؟

hfj
09-03-2010, 17:01
یعنی اول باید فرمت رو به avi تغییر بدم؟
بعد از چسباندن زیر نویس فرمتش به DivX/XVid تغییر می کنه؟
بعد از چسباندن زیرنویس چطور اونو روی سی دی رایت کنم؟مثلا با نرم افزار نرو
طوری که در دستگاه های دی وی دی پلیر قابل پخش باشه
دستگاههی دی وی دی پلیر فرمت mkv و rmvb رو هم ساپورت می کنن؟

اگه میخوای تبدیلش کنی، اول از نرم افزار Allok video to mp4 converter استفاده کن. با سرعت خوبی این کار رو برات انجام میده، ضمن اینکه میتونی کیفیت خروجی رو هم خودت تنظیم کنی.
راجع به اینکه دستگاه DVD player شما میتونه فایل مورد نظرت رو ساپورت کنه یا نه، معمولاً روی خود دستگاه یا روی جعبه ی اون، انواع فایل هایی که دستگاهت ساپورت میکنه رو می نویسه. البته می تونی از توی اینترنت هم پیداش کنی. برای اینکه فیلمت رو هم با زیرنویس ببینی فقط اسم فایل با پسوند srt. رو با اسم فایل فیلمت یکسان کن. بعدش میتونی با همون Nero هم رایتش کنی.

زیرنویس ها رو هم از اینجا میشه دانلود کرد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Golbarg01
09-03-2010, 18:10
اگه میخوای تبدیلش کنی، اول از نرم افزار Allok video to mp4 converter استفاده کن. با سرعت خوبی این کار رو برات انجام میده، ضمن اینکه میتونی کیفیت خروجی رو هم خودت تنظیم کنی.
راجع به اینکه دستگاه DVD player شما میتونه فایل مورد نظرت رو ساپورت کنه یا نه، معمولاً روی خود دستگاه یا روی جعبه ی اون، انواع فایل هایی که دستگاهت ساپورت میکنه رو می نویسه. البته می تونی از توی اینترنت هم پیداش کنی. برای اینکه فیلمت رو هم با زیرنویس ببینی فقط اسم فایل با پسوند srt. رو با اسم فایل فیلمت یکسان کن. بعدش میتونی با همون Nero هم رایتش کنی.

زیرنویس ها رو هم از اینجا میشه دانلود کرد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

زیرنویس ها رو دارم سوالم در مورد چسبوندش بود.
یعنی با نرو هم میشه زیر نویس رو چسبوند به فیلم؟!
چه ورژنیش؟
راستی میشه فایلی رو که به این صورت زیرنویس بهش چسبیده به دو قسمت تقسیم کرد برای رایت روی دو سی دی؟مثلا اگر دی وی دی رایتر نداشته باشم ولی سی دی رایتر داشته باشم!

Golbarg01
09-03-2010, 19:28
در استفاده از نرم افزار AVIAddXSubs فرمت زیرنویس باید Sub-Idx باشه؟نمی تونه Srt باشه؟
فرمت Srt رو چجوری به Sub-Idx تبدیل کنم؟

hfj
09-03-2010, 20:54
زیرنویس ها رو دارم سوالم در مورد چسبوندش بود.
یعنی با نرو هم میشه زیر نویس رو چسبوند به فیلم؟!
چه ورژنیش؟
راستی میشه فایلی رو که به این صورت زیرنویس بهش چسبیده به دو قسمت تقسیم کرد برای رایت روی دو سی دی؟مثلا اگر دی وی دی رایتر نداشته باشم ولی سی دی رایتر داشته باشم!

ببین، زیرنویس ها رو احتیاج نیست با نرم افزار خاصی بچسبونی. زیرنویس ها خودشون میان، در صورتی که مثلا:
اگه اسم فیلمت اینجوریه : myfilm.avi
اسم فایل زیرنویس هم باهاش یکسان کن اینجوری : myfilm.srt

همین !
احتیاجی نیست کار خاص دیگه ای بکنی. اصلا بی خیال اون نرم افزار شو. شما همین الان با KM Player اگه این فیلمت رو اجرا کنی، زیرنویسش هم باهاش نمایش داده میشه. بعضی از دستگاه های DVD player هم این قابلیت رو دارن که خودشون می تونن فایل srt رو بخونن (به شرط اینکه اسم فایل رو با اسم زیرنویس، یکسان کنی که دستگاه بتونه اون رو تشخیص بده) و بعد مثلا با Nero بصورت Data هر دو تا فایل رو (هم فایل فیلم و هم فایل زیرنویس) رایت کنی. همین !
بعد اون CD یا DVD مبارک رو میذاری توی دستگاه و اگه روی کنترل دستگاهت دکمه ای مثل subtitle هست، میزنی تا زیرنویست بیاد و ازش لذت می بری ! :20:

راجع به دو تیکه کردن فایل هم، فکر کنم به خاطر اینکه زیرنویست به هم می ریزه، عملی نیست. البته اگه از زیرنویس نخوای استفاده کنی، میشه. ولی چون شما میخوای با زیرنویس، فیلمت رو ببینی، به نظرم عملی نیست.

hfj
09-03-2010, 21:06
در ضمن توصیه می کنم، فیلم هایی که از اینترنت دانلود میکنی، AVI باشن که دیگه نخوای تبدیلشون کنی. چون این زیرنویس ها رو با فایل های AVI تطبیق میدن و درست میکنن. بنابراین اگه شما بخوای فیلمت رو از Mkv به Avi تبدیل کنی، احتمال داره زیرنویس فیلم با خود فیلم جور در نیاد. مثلا وقتی کسی توی فیلم حرف میزنه، بعد از 10 ثانیه، تازه زیرنویسش میاد و همه چیز به هم میریزه. بنابراین همیشه فایل های AVI رو دانلود کن.
موفق باشی. :46:

Golbarg01
09-03-2010, 21:12
ببین، زیرنویس ها رو احتیاج نیست با نرم افزار خاصی بچسبونی. زیرنویس ها خودشون میان، در صورتی که مثلا:
اگه اسم فیلمت اینجوریه : myfilm.avi
اسم فایل زیرنویس هم باهاش یکسان کن اینجوری : myfilm.srt

همین !
احتیاجی نیست کار خاص دیگه ای بکنی. اصلا بی خیال اون نرم افزار شو. شما همین الان با KM Player اگه این فیلمت رو اجرا کنی، زیرنویسش هم باهاش نمایش داده میشه. بعضی از دستگاه های DVD player هم این قابلیت رو دارن که خودشون می تونن فایل srt رو بخونن (به شرط اینکه اسم فایل رو با اسم زیرنویس، یکسان کنی که دستگاه بتونه اون رو تشخیص بده) و بعد مثلا با Nero بصورت Data هر دو تا فایل رو (هم فایل فیلم و هم فایل زیرنویس) رایت کنی. همین !
بعد اون CD یا DVD مبارک رو میذاری توی دستگاه و اگه روی کنترل دستگاهت دکمه ای مثل subtitle هست، میزنی تا زیرنویست بیاد و ازش لذت می بری ! :20:

راجع به دو تیکه کردن فایل هم، فکر کنم به خاطر اینکه زیرنویست به هم می ریزه، عملی نیست. البته اگه از زیرنویس نخوای استفاده کنی، میشه. ولی چون شما میخوای با زیرنویس، فیلمت رو ببینی، به نظرم عملی نیست.

در ضمن توصیه می کنم، فیلم هایی که از اینترنت دانلود میکنی، AVI باشن که دیگه نخوای تبدیلشون کنی. چون این زیرنویس ها رو با فایل های AVI تطبیق میدن و درست میکنن. بنابراین اگه شما بخوای فیلمت رو از Mkv به Avi تبدیل کنی، احتمال داره زیرنویس فیلم با خود فیلم جور در نیاد. مثلا وقتی کسی توی فیلم حرف میزنه، بعد از 10 ثانیه، تازه زیرنویسش میاد و همه چیز به هم میریزه. بنابراین همیشه فایل های AVI رو دانلود کن.
موفق باشی. :46:

یعنی دی وی دی پلیر ها می تونن فایل هایی که به صورت دیتا رایت شدن رو بخونن؟!
ضمنا منظورم نصف کردن فیلم برای رایت روی دو سی دی بود.که شاید زیرنویسش هم بشه نصف کرد با عقب و جلو کردن ثانیه ها در سی دی دوم؟

ghahremanimehdi
09-03-2010, 21:20
یعنی دی وی دی پلیر ها می تونن فایل هایی که به صورت دیتا رایت شدن رو بخونن؟!
ضمنا منظورم نصف کردن فیلم برای رایت روی دو سی دی بود.که شاید زیرنویسش هم بشه نصف کرد با عقب و جلو کردن ثانیه ها در سی دی دوم؟

بله . چرا که نه!

Golbarg01
09-03-2010, 22:47
بله . چرا که نه!

چون توی سی دی پلیر ها اگر در حالت دیتا فایل mpg رو رایت کرده باشیم نشون نمیده گفتم شاید دی وی دی پلیر هم اینطوری باشه.
فرمت mkv رو هم پخش می کنن؟

ghahremanimehdi
09-03-2010, 23:35
چون توی سی دی پلیر ها اگر در حالت دیتا فایل mpg رو رایت کرده باشیم نشون نمیده گفتم شاید دی وی دی پلیر هم اینطوری باشه.
فرمت mkv رو هم پخش می کنن؟

خیر ، dvd player فرمت MKV پخش نمیکنه

Golbarg01
10-03-2010, 15:34
خیر ، dvd player فرمت MKV پخش نمیکنه

چه فرمت هایی رو پخش می کنند؟
wmv,avi,mp4,rmvb,mkv کدوم؟
اگر بخوام یه فیلم رو روی دو سی دی راست کنم و در دی وی دی پلیر پخش بشه و فایل زیر نویس هم کنارش باش به چه فرمتی تبدیل کنم؟