PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربرد p5p800 و سي پي يو intel 2.8 ولي كامپيوتر ناكارآمد

pcbug
04-04-2006, 14:31
با سلام.
من يك سيستم جمع كردم با مشخصات زير:
مادربرد p5p800
سي پي يو intel 2.8
رم 512
هارد ساتا 250 گيگا بايت
گرافيك nvidia

ولي وقتي كه من مي خوام همزمان هم موسيقي گوش بدم يا فيلم نگاه كنم و از سي دي رام اطلاعاتي را روي هارد كپي كنم اونوقت موسيقي يا فيلم شروع به قطع و وصل كردن مي كنه وقتي به task manager هم مي رم درصد كار با سي پي يو خيلي بالا هستش .

لطفا منو راهنمايي كنيد.
خيلي ممنون و متشكر.

Mezzo
04-04-2006, 21:19
pcbug جان سيستمت مشكلي نداره . بايد ببيني پردازنده ات Hyperthreading رو ساپورت ميكنه يا نه و اگه ساپورت ميكنه
فعال هست يا نه . با اين كارهايي كه گفتي از سي دي رام اطلاعاتي را روي هارد كپي كردن باعث قطع موسيقي ميشه
چون CD-ROM براي خوندن CD زياد از cpu استفاده ميكنه يعني cpu utilization بالايي ميگيره . اگه نه هاردت كه احتمالا 16
مگ بافر هست و اگه مكستور باشه NCQ هم داره و هيچ مشكلي نداره .

metal_heart
05-04-2006, 04:36
سلام . يه نصيحتت ميکنم و اونم اينکه که هيچوقت يه رم نخر. هميشه از 2 رم استفاده کن. مثلاً دوتا 256. چون کريی سيستمت ميره بالا ويکی از دلايله اينکه الان سرته سيستمت بازی درمياره بخاطره همينه ، درضمن بازی از بردها هم از hard ديسک ساتا به صورته قبله توجهی پشتيبانی نميکنند

Rashidahwazian
05-04-2006, 11:55
با عرض پوزش از metal_heart و arbh باید بگم که به نظر من چه cpu شما hyperthreading داشته باشه چه نداشته باشه و چه رم های شما dual channel باشه چه نباشه این سیستم به راحتی باید بتونه موسیقی پخش کنه و کپی کنه به طور همزمان. من خودم باسیستم قبلی خودم یعنی پنتیوم 166 و 16 مگ رم این کار رو به راحتی می کردم...

برای اینکه بتونیم بهتر جواب بدیم ... اول بگو بدونیم که آیا موسیقی رو هم داری از روی سی دی اجرا می کنی؟ یا موسیقی رو هاردته؟

Mezzo
06-04-2006, 02:38
رشيد جان راست گفتي من الان با سيستم خودم هر جور امتحان كردم هيچ قطع صدايي
نداشت ولي يه سيستم Celeron 2.4 با 512 مگ رم تو شركت داريم كه هر cd توش ميذاري
تا10-15 ثانيه همه فعاليت هاي سيستم رو از كار ميندازه موسيقي كه جاي خود داره
شايدم اشكال از CD-ROM باشه...