PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در ضرب رقم به رقم دو عدد

malooli
04-03-2010, 19:03
سلام اگه کسی بتونه این برنامه رو تو پاسکال واسه من بنویسه واقعا ممنون می شم.تا دوشنبه می خوامش
برنامه ای بنویسید تا دو عدد صحیح با تعداد ارقام یکسان را از ورودی دریافت کرده (اعداد خوانده شده کمتر از 10000 می باشند)سپس عدد جدید صحیحی را به نحوی تولید نماید که شامل حاصلضرب رقم به رقم اعداد خوانده شده باشد.در نهایت عدد جدید و جذر آن را در خروجی چاپ کند.
مثل اعداد خوانده شده: 7853 4078
خروجی(عدد):2803524
خروجی(جذر عدد):1674.37
مرسی

*Batman*
05-03-2010, 04:42
سلام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

malooli
05-03-2010, 19:24
سلام.مرسی.فقط یه مشکلی وجود داره که ما این چیزها رو نخوندیم:textcolor-val-clrscr- Readkey
اینم نمی فهمم:
tmp2 :="
ما فقط int رو خوندیم.با shortint فرق داره؟

*Batman*
05-03-2010, 20:48
سلام.مرسی.فقط یه مشکلی وجود داره که ما این چیزها رو نخوندیم:textcolor-val-clrscr- Readkey
اینم نمی فهمم:
tmp2 :="
ما فقط int رو خوندیم.با shortint فرق داره؟

سلام.
پاسکال که چیزی نداره.
شما اینا رو هم حذف کنید دیگه نابود میشه.:31:
Readkey که فقط یه کلید میگیره.
Clrscr رو از همون اول باید بلد باشید.صفحه نمایش رو در حالت متنی پاک میکنه.مثل CLS تو داس میمونه.

ما tmp2 رو مقدار اولیه خالی (هیچی) دادیم بهش.اینجا یه کم کدها رو بد نشون میده.
int همون Integer هست.Shortint محدوده کوچکتری داره.(-128 تا 127) شما همون Integer بگذارید.فرقی نداره.
Int تو زبان C استفاده میشه.تو پاسکال از نوع Integer یا Longint و... استفاده کنید.

شما میتونید Clrscr رو کلا حذف کنید.همچنین میشه به جای readkey از readln استفاده کرد.

راستی اون Textcolor هم فقط رنگ فونت رو عوض میکنه.برای اینکه شما به وضوح بتونید خروجیهای مختلف رو ببینید و سردر گم نشید، من از رنگهای مختلف استفاده کردم.(اینا رو هم میتونید حذف کنید)

فقط دیگه به اون Val کاری نداشته باشید.:31:محاسبه جذر به این دستور بستگی داره.
Val یه پروسیجر برای تبدیل String به Integer هست.

موفق باشید.