PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فارسی نوشتن در برنامه هایی که فارسی ساپورت نمیکنند

shuhin
04-03-2010, 15:56
سلام دوستان
میخواستم بدونم چه جوری باید داخل نرم افزارهایی که فارسی ساپورت نمیکند از فارسی استفاده کرد؟(مثلا بخوای متن روی Button را عوض کنی)
خودم از فارسی نویس استفاده میکنم اما وقتی Copy-Paste میکنم به هم میریزه

aqronis
08-03-2010, 13:40
درود
اون button که گفتی اگه برای وب سایته که کاری نداره. با notepad هم میتونه کدهاشو تغییر بدی و فقط موقع ذخیره باید کاراکتر ست رو UTF-8 بزاری.
اما توی برنامه بهترین راه استفاده از همون فارسی نویس و فونتهایی هست که اولشون F داره. مثل F_ZAR.

.::SMS::.
08-03-2010, 13:49
برنامه های زیادی برای این کار ساخته شدن
مثلا فارسی نویس مریم

C0OPeR
08-03-2010, 14:16
LeoMoon Persian يه فارسي نويس ساده ولي خيلي خوب و كاربرديه :46:

shuhin
08-03-2010, 23:02
ممنون دوستان از راهنمایی
اما میخواستم بدونم چرا وقتی با فارسی نویس مریم یه متن رو کپی میکنم کلا به هم میریزه
حتی وقتی تو NotePad هم paste میکنم به هم میریزه(تبدیل به کاراکترهای نامفهوم میشه)

fery_p30
13-03-2010, 18:18
برنامه های زیادی برای این کار ساخته شدن
مثلا فارسی نویس مریم

من هم از این فارسی نویس استفاده می کنم وخیلی پر کاربرده و جایی منو لنگ نگذاشته
:10:

fery_p30
13-03-2010, 18:23
ممنون دوستان از راهنمایی
اما میخواستم بدونم چرا وقتی با فارسی نویس مریم یه متن رو کپی میکنم کلا به هم میریزه
حتی وقتی تو NotePad هم paste میکنم به هم میریزه(تبدیل به کاراکترهای نامفهوم میشه)

ببین دوست من فارسی نوشتم با فارسی تایپ کردن تفاوت داره شما با زدن دکمه Ctrl + Shift شروع می کنی به تایپ فارسی ولی فارسینمی نویسی ، شاید یکم احمقانه به نظر بیاد -- ولی در اصل فارسی نویس ها هر حرف فارسی رو برای استفاده داخل یه نرم افزار دیگه به عکس تبدیل می کنند و برای استفاده یا ویرایش مجدد به فونت -- یکی از دلایلی که وقتی یه متن فارسی می نویسی بعد مثلا داخل فتوشاپ می خوای ادیت کنی بهم میریزه همینه !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]