PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اطلاعات در مورد چاي سبز

Old_Chater
03-03-2010, 13:15
من شنيدم كه ميگن چاي سبز واسه افسردگي خوبه حالا ميخواستم بدونم كه:
1-اسم تجاريش چيه موقع خريد؟
2-روش آماده كردنش چطوره
3-بهترين زمان براي مصرفش چه ساعتي در روز هست
4- از كجا بايد تهيه كنم
متشكرم كه راهنمايي ميكنين

Arpanet
03-03-2010, 21:27
چاي سبز همون گياه چاي است منتها چاي سياه يا معمولي در كارخانه تخمير ميشه ولي نوع سبز فقط خشك ميشه يعني مثل تفاوت خيار با خيارشور
بايد دم كرد/ به صورت چاي كيسه اي به فراواني پيدا ميشه از ماركهاي ايراني وخارجي

Mohammad Hosseyn
03-03-2010, 21:36
من شنيدم كه ميگن چاي سبز واسه افسردگي خوبه حالا ميخواستم بدونم كه:
1-اسم تجاريش چيه موقع خريد؟
2-روش آماده كردنش چطوره
3-بهترين زمان براي مصرفش چه ساعتي در روز هست
4- از كجا بايد تهيه كنم
متشكرم كه راهنمايي ميكنين
هم در آرامش تاثیر خوبی داره و هم اینکه بیشتر فوایدی که برای چای گفته میشه همین چای سبز هست ، نه چای تخمیر شده + رنگ مصنوعی .

البته در چای سبز هم نباید زیاده روی کرد . فکر کنم دوبار در روز مناسب و کافی باشه .

Old_Chater
03-03-2010, 23:43
بيشتر دارخونه ها دارن يا داروگياهي ها چون من هر جا رفتم نداشتن

Arpanet
04-03-2010, 00:25
سوپرماركت ها يا هر جايي كه چاي معمولي ميفروشند

Behsood
04-03-2010, 00:50
سلام
اولا که کم خواب میکنه آدم رو ...
اگه همین طوری هم کم خواب هستید بهتره احتیاط کنید در مصرف ...
دوم این که نوع مرغوبش هم من فقط تو مشهد دیدم!!
و طرفای مرز ...
انواع طعم دارش از جمله (عطر یاس) و اینها رو هم امتحان کردم به نظرم اصلا جالب نیست.
اکثرا جنس هایی که تو بازار هست الان بد هستند و به شدت کدر میشه بعد از دم کردن ...

kiarash3500
04-03-2010, 12:20
هم در آرامش تاثیر خوبی داره و هم اینکه بیشتر فوایدی که برای چای گفته میشه همین چای سبز هست ، نه چای تخمیر شده + رنگ مصنوعی .

البته در چای سبز هم نباید زیاده روی کرد . فکر کنم دوبار در روز مناسب و کافی باشه .

البته در چای سبز هم نباید زیاده روی کرد
چرا؟!!!
میشه توضیح بدین؟

Mohammad Hosseyn
05-03-2010, 00:41
چرا؟!!!
میشه توضیح بدین؟
اصل همیشگی ... اینکه در هیچ چیزی نباید زیاده روی کرد ... و بعد اینکه چای همینطوری بی ضرر هم نیستند مثل اینکه . مثلا همین بی خواب کردن خودش میتونه برای بعضی ها مضر باشه . همچنین مثل اینکه چای خودش در فعالیت زیاد کلیه تاثیر داره و باعث دفع اب بیشتری میشه . و اگر هم مصرف میشه نباید برای رفع تشنگی باشه ... توصیه های پزشکی همیشه در مورد چای همون حداکثر دو لیوان (متوسط) در روز .

Behsood
05-03-2010, 01:04
علاوه بر بیخوابی روی فشار خون هم تاثیر داره ...
اون دو لیوان متوسط در روز رو هم کمرنگ بخورید بهتر!
نکته ی بعدی این که هیچ وقت سعی نکنید تشنگی تون رو به جای آب با چایی رفع کنید چرا که اصلا درست نیست ... در واقع هیچ چیز آب نمیشه!

Old_Chater
05-03-2010, 16:04
علاوه بر بیخوابی روی فشار خون هم تاثیر داره ...
اون دو لیوان متوسط در روز رو هم کمرنگ بخورید بهتر!
نکته ی بعدی این که هیچ وقت سعی نکنید تشنگی تون رو به جای آب با چایی رفع کنید چرا که اصلا درست نیست ... در واقع هیچ چیز آب نمیشه!

ولي چايي كمتر باعث ايجاد سنگ كليه ميشه

arashaga
05-03-2010, 16:45
تمامي فوايد چاي مربوط به همين نوع سبزش هست! همين احمد تي يك نوعيش رو داره در بسته هاي كوچك 100 گرمي با قيمت 1000 تومن، كيفيتش هم بد نيست! اول آب رو بجوشونيد بعد صبر كنيد تا درجه حرارتش تا حدود 90 درجه پايين بياد بعد يك قاشق چاي خوري چاي رو در يك ليوان آبجوش بريزيد و روش رو با يه چيزي بپوشونيد و 5-7 دقيقه صبر كنيد، بعد تفاله ها رو جدا كنيد و بعد ميل بفرماييد! البته يه سري ليوان هاي ارزان قيمت 3000 تومني هم در بازار هستند مخصوص اين كار، اوايل ممكنه از طعمش خوشتون نياد ولي مثلاً مي تونيد تكه هاي چوب دارچين رو از عطاري بخريد و خرد ( نه پودر!! ) كنيد و موقع دم كردن همراه چايي تو آب بريزيد تا هم طعمش بهتر شه و هم خاصيتش ميره بالاتر! بعد ها مطمئن باشيد كه ديگه نمي تونيد چاي سياه رو بخوريد!! چون اين خيلي بهتره.

Behsood
05-03-2010, 18:09
ولي چايي كمتر باعث ايجاد سنگ كليه ميشه
سلام
تایید نمیشه ...
من خودم دوستانی دارم که حتی در صبحانه هم چایی مصرف نمیکنند.
ربطی نداره آخه ...
مصرف چایی ضرورتی نداره ...

arashaga
05-03-2010, 18:34
سلام
تایید نمیشه ...
من خودم دوستانی دارم که حتی در صبحانه هم چایی مصرف نمیکنند.
ربطی نداره آخه ...
مصرف چایی ضرورتی نداره ...

چاي سياه بالاخص پر رنگ يكي از عوامل ايجاد برخي از انواع سنگ كليه است
حالا ممكنه به اين زودي ها صداش درنياد ولي بالاخره كار خودش رو ميكنه در دراز
مدت!

Behsood
05-03-2010, 18:39
چاي سياه بالاخص پر رنگ يكي از عوامل ايجاد برخي از انواع سنگ كليه است
حالا ممكنه به اين زودي ها صداش درنياد ولي بالاخره كار خودش رو ميكنه در دراز
مدت!
سلام
نه!
اصلا بحث چای سیاه نیست و نبود تو این تاپیک!
برا همین گفتم ربطی نداره!

Mohammad Hosseyn
05-03-2010, 18:56
اینم هست یادم رفت بگم ... معمولا باید سعی کنیم چای رو سرد تر بخوریم ... چون چای دغ برای مری و معده بسیار مضرره و از عوامل مستعد کننده ی سرطان هست .

و اینکه چای در جذب نشدن کلسیم هم تاثیر زیادی داره . من خودم هم اصلا چای مصرف نمی کنم ... سالی یه بار چی بشه می خورم ... اما شیر و اب رو بهترین نوشیدنی ها میدونم . بعدشم آب میوه هایی مثل پرتغال و انار و ... .

Behsood
05-03-2010, 19:04
و اینکه چای در جذب نشدن کلسیم هم تاثیر زیادی داره . من خودم هم اصلا چای مصرف نمی کنم ... سالی یه بار چی بشه می خورم ... اما شیر و اب رو بهترین نوشیدنی ها میدونم . بعدشم آب میوه هایی مثل پرتغال و انار و ... .
سلام
حالا شما هم یه کم کوتاه بیا! :31:
اگر دو ساعت بعد از غذا بخوردید مشکلی برای عدم جذب کلسیم و آهن نخواهید داشت.
کلا بعضی وقت ها چایی خورد تجربه ی بی نظیریه ...

_ermia
05-03-2010, 20:13
سلام به همه دوستان
دیدم در حق چای سبز خیلی داره اجحاف میشه! و دوستان بیشتر از بدیش میگن ،گفتم این مطلب رو بذارم:

نوشیدن منظم چای سبز استقامت بدن را در تمرینات ورزشی افزایش می دهد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بر اساس تازه ترین بررسی ها، مصرف مرتب عصاره چای سبز، میزان استقامت افراد را برای ورزش کردن از 8 تا 24 درصد افزایش می دهد.
محققان می گویند:
بر اساس محاسبات، یک ورزشکار به وزن 75 کیلوگرم باید برای دستیابی به ظرفیت بدنی که مد نظر است و بر اساس آزمایشات به دست آمده، باید در روز 4 فنجان چای سبز بنوشد.
این بررسی ها نشان می دهد که مصرف زیاد این نوشیدنی و یا مواد تشکیل دهنده فعال آن برای دستیابی به این هدف کافی نیست، بلکه مصرف منظم و در یک دوره طولانی تاثیر گذارست.
مصرف روزانه چای سبز پوست را در مقابل مواد مخرب اکسیدان محافظت می کند

مهم ترین ماده موثر در چای EGCG ) epigallocatechin gallate) نام دارد. این ماده در چای سبز بسیار بیشتر از چای سیاه است.
این ماده اثرات آنتی اکسیدانی داشته و رادیکال های آزاد ایجاد شده در اثر متابولیسم سلول ها نور آفتاب را خنثی می کند.
به طور علمی ثابت شده این ماده جلوی تشکیل سلول های سرطانی را می گیرد. همچنین ثابت شده میزان مرگ سلول های پوست به دنبال تابش آفتاب را کاهش می دهد. همچنین مصرف چای میزان بروز واکنش های آلرژیک(حسایست زا) را کاهش می دهد.
عصاره چای سبز به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی در فرآورده های آرایشی قابل استفاده است

یافته های محققان ایرانی نشان داد: عصاره چای سبز می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی در محصولات آرایشی به جای آنتی اکسیدان های تجاری متداول که عوارضی در پی دارند، استفاده شود.
یافته های تحقیق دکتر کتایون مرتضی سمنانی، دکتر مجید سعیدی، دانشیاران دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر زهرا نوزادی، داروساز، در رابطه با مقایسه فعالیت آنتی اکسیدانی عصاره چای سبز با آنتی اکسیدان های تجاری در کرم هیدروکینون 2 درصد نشان می دهد:
عصاره چای سبز در مقایسه با سدیم متا بی سولفیت و BHT اثر آنتی اکسیدانی بیشتری داشته و با توجه به ویژگی های این عصاره در محافظت پوست در مقابل اشعه ماورای بنفش و کاربرد این گیاه به صورت موضعی که از گذشته برای برطرف کردن تورم به کار می رفته است، می توان به این گیاه به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی در فرآورده های آرایشی بیش از پیش توجه کرد.
کاهش وزن در افراد چاق

چای سبز قادر است جذب روده ای گلوکز و چربی را کاهش دهد و به این وسیله باعث کاهش وزن در افرادی که چای سبز مصرف می کنند شود. وزن افرادی که چای سبز به طور مرتب مصرف می کنند 10 تا 18 درصد کم تر از افرادی است که چای سبز مصرف نمی کنند.
آرام بخش و رفع استرس

این نوشیدنی گیاهی نوعی آرام بخش نیز محسوب می آید. با نوشیدن این چای سیستم عصبی بدن شما مقاوم تر شده، آرامش اعصاب و دوری از فشارهای عصبی را برای شما به ارمغان می آورد. از آنجایی که بسیاری از بیماری ها ارتباط مستقیم با استرس و سیستم عصبی دارند، نوشیدن این چای را می توان به نوعی داروی تمام بیماری ها نام برد.
استحکام دندان ها

این نوع چای حاوی ماده ای به نام فلورین (fluorine) است. فلورین سبب می شود تا ساختار داخلی دندان ها محکم شود و از پوسیدگی آن ها جلوگیری می کند.
فواید دیگر

از فواید دیگر چای سبز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- بالا بردن قدرت فکری و قابلیت مرکز بهتر
- پیشگیری از امراضی مثل آلزایمر
- درمان التهاب مفاصل
- درمان و پیشگیری از بیماری

منبع: سایت تبیان به نقل از ماهنامه سلامت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع: سایت پزشکان بدون مرز

و البته همونطور که جناب Mohammad Hosseyn اشاره کردن و در منبع دوم به این نکته هم اشاره شده که:
((مطالب عنوان شده در مورد مواد غذایی در این سایت دلیل بر مصرف زیاد و غیر اصولی آن مواد از طرف شما بازدیدکننده محترم نمی باشد . لطفا در مصرف هر نوع ماده غذایی اعتدال را رعایت کنید ))

Old_Chater
05-03-2010, 22:02
سلام به همه دوستان
دیدم در حق چای سبز خیلی داره اجحاف میشه! و دوستان بیشتر از بدیش میگن ،گفتم این مطلب رو بذارم:

منبع: سایت تبیان به نقل از ماهنامه سلامت

منبع: سایت پزشکان بدون مرز

و البته همونطور که جناب Mohammad Hosseyn اشاره کردن و در منبع دوم به این نکته هم اشاره شده که:
((مطالب عنوان شده در مورد مواد غذایی در این سایت دلیل بر مصرف زیاد و غیر اصولی آن مواد از طرف شما بازدیدکننده محترم نمی باشد . لطفا در مصرف هر نوع ماده غذایی اعتدال را رعایت کنید ))

در مورد رفع افسردگي چيزي ننوشته

_ermia
05-03-2010, 23:16

بیشتر بیان خواص بسیار زیاد چای سبز مد نظرم بود :)
این مطلب هم خدمت شما:

خاصیت ضد افسردگی چای سبز:

پژوهشگران ژاپنی در تحقیقات جدید خود نشان داده‌ اند که مردان و زنان مسنی که در روز یک یا چند فنجان چای سبز می‌ نوشند، کمتر دچار احساس پیری و افسردگی می ‌شوند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این محققان با مطالعه روی گروهی از زنان و مردان 70 سال یا مسن ‌تر دریافته ‌اند؛ سالمندانی که روزانه دست كم چهار فنجان چای سبز می ‌نوشند، 44 درصد کمتر از همسالان خود علائم افسردگی را نشان می ‌دهند.

این در حالی است كه در مطالعات اولیه روی یک هزار و 58 سالمند نسبتا سالم نیز معلوم شد كه مصرف چای سبز، باعث کاهش اضطراب ها و تنش‌ های روانی می‌ شود.

از كل افرادی كه در این تحقیق شركت كرده بودند حدود 34 درصد از مردان و 39 درصد از زنان علائمی از افسردگی داشتند که این علائم در 20 درصد مردان و 24 درصد زنان شدید بود.

با توجه به نتایج حاصل از این پژوهش، محققان تاكید كردند كه تاثیرات مشخص پیشگرانه و محافظتی حاصل از مصرف چای سبز برای مقابله با افسردگی تحت تاثیر شرایط فردی همچون وضعیت اقتصادی، جنسیت، رژیم غذایی یا سابقه مشکلات پزشکی،مصرف داروهای ضد افسردگی، مصرف دخانیات و فعالیت های ورزشی قرار نمی‌ گیرد.

از سوی دیگر، در این تحقیق هیچ رابطه ‌ای از تاثیر مصرف چای سیاه یا قهوه در کاهش علائم و نشانه‌ های افسردگی مشاهده نشده است.

به گفته پژوهشگران؛ در چای سبز اسید آمینه‌ ی تیانین وجود دارد که نقش یك آرام بخش را برای مغز ایفا می ‌كند.

از آنجا كه انجام مطالعات و بررسی‌ های بیشتری برای تایید و اثبات خاصیت ضد افسردگی چای سبز الزامی و حائز اهمیت است، محققان توصیه می‌ كنند كه باید از مصرف بی‌ رویه و بیش از حد این نوشیدنی برای به حداقل رساندن افسردگی خودداری كرد.

Mohammad Hosseyn
05-03-2010, 23:51
سلام
حالا شما هم یه کم کوتاه بیا!
اگر دو ساعت بعد از غذا بخوردید مشکلی برای عدم جذب کلسیم و آهن نخواهید داشت.
کلا بعضی وقت ها چایی خورد تجربه ی بی نظیریه ...
یه چیز دیگه یادم رفت بگم ...

این چای بر روی دندان هم اثر سو داره ...

یه چیز دیگه هم اینکه بد مزست !!

از نظر من شیر و آب پرتغال حالش صدها برابر چای هست .

کافئین موجود فکر کنم بیشترین تاثیر رو داره در رفع افسردگی ... روی سیستم اعصاب تاثیر مستقیم داره ... همینطور ویتامین c

------------------

اصل کاری رو یادم رفت بگم ... چای بخاطر مواد مخدر درش اعتیاد آوره ... شما که نمیخواید معتاد بشید !!

باز هم هست ... بگم ؟؟؟

باشه ... تنین یا تانن یا همچین چیزی بود ... این مضرراتی داره که یادم نمیاد چی بود ...

بهترین کار رو چینی ها میکنن ... برای اینکه غلظت این ماده رو کم کنن چای رو به روش خودشون دم میکنن و میخورن . بهترین روش با کمترین ضرر برای همین چینی هاست ...

دستورش هم سادست . چای رو دوبار دم کنید . یعنی یه بار اول دم که کردید موقع خوردنش که شد دست نگه دارید ...
اونقدر چای(مایع) رو خالی کنید و اون مقدار چای خشک باقی مانده ( بقول بعضی ها تفاله) رو نگه دارید و دوباره آب جوش بریزید و دم کنید .

یا اگه چای بسته ای باشه که راحتتر ... فقط در خرید چای بسته ای دقت کنید ... معمولا این چای ها کیفیت پائینتری دارن .

ببخشید دیگه ... من ضررها رو میگم ...

Arpanet
06-03-2010, 20:57
مواد طبيعي مثل چاي سبز/ زعفران/ عصاره گل سرخ/ روغن ماهي روي افسردگي موثر هستن ولي نه به عنوان درمان بيماري
تنها گياهي كه فعلا براي درمان افسردگي در داروها ازش استفاده درماني شده هايپريكوم پرفوراتوم است كه مهاركننده انزيم مونو امينو اكسيداز نوع ا وب است بخاطر همين مكانيسم عمل هم در اينكه عوارض اين نوع داروهارو داره يا نه نظرات پزشكان ضد ونقيض است به عبارت ديگر روانپزشكان اطلاعي علمي از ان ندارند

Old_Chater
06-03-2010, 21:38
مهاركننده انزيم مونو امينو اكسيد

كدوم دسته داروها اين كارو انجام ميدن؟

Arpanet
07-03-2010, 20:35
گونه اي از ضد افسردگيها كه بيمار هنگام مصرف اينها بعضي مواد غذايي رو نبايد بخوره چون دچار بحران فشار خون ميشه

Old_Chater
07-03-2010, 22:38
گونه اي از ضد افسردگيها كه بيمار هنگام مصرف اينها بعضي مواد غذايي رو نبايد بخوره چون دچار بحران فشار خون ميشه

اسمشون؟چيه؟

Arpanet
11-03-2010, 00:07
بحران فشار خون بدرد خودكشي ميخوره كه نميتونم توصيه كنم اين داروها بندرت تجويز ميشن/ ولي داروي گياهي هايپيران رو ميشه امتحان كرد البته نه به همراه SSRI ها يعني بعد از قطع كامل مثلا فلوكستين

Old_Chater
11-03-2010, 13:21
بحران فشار خون بدرد خودكشي ميخوره كه نميتونم توصيه كنم اين داروها بندرت تجويز ميشن/ ولي داروي گياهي هايپيران رو ميشه امتحان كرد البته نه به همراه SSRI ها يعني بعد از قطع كامل مثلا فلوكستين

همراه فلوكستين مصرف شه موردي داره؟

Arpanet
12-03-2010, 17:03
مكانيسم عمل اين دو دارو باهم ناسازگاره / حداقل عارضه اش اينه كه تاثير فلوكستين رو كم ميكنه ممكنه عوارض ديگه اي هم داشته باشه كه من خبر ندارم چون منبعي نمي شناسم

ardavan7
27-10-2012, 21:40
من میخواستم چاس سبز بگیرم، فقط نمیدونم در حال حاضر از کجا بگیرم که اصلا باشه؟ جای هست که کسی گرفته که خوب بوه باشه به منم آدرس بده برم بگیرم؟!(تهران هستم)
اصلا و تقلبیش از کجا مشخص میشه؟