PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره ریکاوری

truman
02-03-2010, 16:40
سلام . دوستان من یه لپ تاپ Hp مدل g60 دارم . وقتی وارد ریکاوری منیجر می شم یک لیستی باز میشه برام که نوع ریکاوری رو ازم می پرسه . مثلا اولیش computer checup است . من می خواستم ویندوزم رو که ارجینال ویستا هست نصب مجدد کنم بدون اینکه به درایو های دیگه ام دست زده بشه و اطلاعاتم پاک شه . فقط درایو سی فرمت بشه و دوباره ویندوز ارجینال سیستم روش نصب بشه . باید کدوم گزینه رو تیک بزنم ؟ برای این کار خود دستگاه عمل می کنه یا باید سی دی های ریکاوری رو بذارم تو دستگاه ؟

Lisse
02-03-2010, 18:45
سلام،

توجه کن اگر از ریکاوری HP استفاده کنی‌ باید سی‌دی ریکاوری را هم استفاده کنی‌ و بینتریگ همه اطلاعات شما پاک میشود و کامپیوتر مثل روز اول که خریدید میشه و حتی partitions هم پاک میشن.

پس بهترین راه اینست که خودتان رینستال را با استفاده از یک سی‌دی ویستا انجام دهید و در اینصورت میتوانید فقط C را پاک کرده و ویستا را از نو اینستال کنید

موفق باشید.

علی‌

truman
02-03-2010, 22:57
جدی میگید ؟ مطمئنید ؟ پس بیچاره شدیم رفت دیگه ؟ باید قید ویندوز ارجینال رو بزنیم . ولی مدلای دیگه اینطوری نیستنا . مثلا دیدم که سونی راحت ویندوز عوض می کنه . ارجینال

MehranVB
02-03-2010, 23:58
اون دلیلش اینه که سی دی ویندوز همراهشه. وقتی میگی ریکاوری از اسمش معلومه، یعنی همه چیز عینه روز اول بشه. ولی میتونی با استفاده از یه هارد اکسترنال اطلاعات داخل لپتاپ رو توی اون بریزی و ریکاوری کنی و ویندوزت هم اورجینال نمونه بدون اینکه اطلاعات از بین بره.
ممکنه اگه پشت لپتاپت هم شماره سریال ویندوز اورجینال باشه که در این صورت میتونی با استفاده از سی دی ویندوز و وارد کردن اون سریال بازم ویندوز اورجینال داشته باشی بدون اینکه از ریکاوری استفاده کنی.

truman
03-03-2010, 18:10
آخه من دیدم لپ تاپ سونی رو که سی دی ویندوز نداره و داخل هارد خودش بصورت پنهان ویندوز وجود داره و اون رو دوباره نصب می کنن . به هرحال ممنون رفیق

H@mid-Vista
04-03-2010, 12:45
راه حل مشكل شما اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویندوز اریجینالت هم سر جاشه چون سریالش زیر نوت بوكت هست