PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن ناگهانی سیستم

regularuser
02-03-2010, 00:02
حذف شود .................................

Lord_theOne
03-03-2010, 22:19
چه پاوری داری
از گرافیک رم هم می تونه باشه باید یکی یکی تست کنی

golmohammadi
07-03-2010, 00:18
ایراد بسیار عجیبی هست
باید قطعات یکی یکی تست بشند

younes_ysf
09-03-2010, 19:22
سلام به همگی
من بتازگی (حدود 2ماه) هست که یه سیستم جدید گرفتم. قطعات مهمش اینه:
1- مادر بورد asus P5Kpl-AM
2-رم کینگ مکس ddr2 یک گیگا بایت 2تا باس 667
3- کارت گرافیک ندارم
4- سی پس یو اینتل 5300
5- پاور هم green power 386
6- هارد 500 مکستور
7- دی وی دی رایتر سوزوکی
مشکلم چند روز پیش شروع شد من روی سیستمم ویندوز ایکس پی و 7 دارم. اولین بار توی ایکس پی وقتی مشغول بازی NFS most wanted بودم که ناگهان سیستم خاموش شد و دیگه روشن نشد تا وقتی که سیستم رو خاموش کردم و از برق در اوردم و برق توی خازن های پاور تخلیه شد اونوقت روشن شد. اولش فقط توی بازی خاموش میکرد ولی یواش یواش جوری شد که همون اول موقع انتخاب ویندوز خاموش میکرد. توی 7 هم همین مشکل رو داشتم. توی 7 اولش وقتی چند تا برنامه با هم باز میکردی خاموش میشد ولی اینهم طوری شد که توی صفحه انتخاب ویندوز به محض انتخاب ویندوز 7 کامپیوتر خاموش میشد. هیچ پیغامی خطایی نشون داده نمیشه. هیچ بوق اخطاری هم داده نمیشه. نکته دیگه اینکه اگه یکی از رم ها رو برداری ( فرق نداره کدوم یکی. هر 2 تا رو امتحان کردم) باز وارد ویندوز میشه ولی اگه یکم تعداد برنامه ها زیاد بشه خاموش میشه. مثلا در بهترین حالت میشه یه فیلم دید یا یه اهنگ گوش کرد و ولی اگه افیس هم باز کنی تمام. حتما باید برق توی کیس تخلیه بشه تا کامپیوتر دوباره روشن بشه.
فن سی پی یو خوب کار میکنه.
کسی میدونه مشکل از چیه؟

rezacheshm
16-03-2010, 16:41
با سلام به اساتید محترم من هم مادر بوردم asus p4p8oose هست و cpu 3.0 g full cache 1m و کارت گرافیکم radeon 92oo pro 128 mb و رمم 512 ddr1 من هم سیستمم اگر کارهای ساده بکنم درست کار میکنه ولی برنامه سنگین باشه خاموش میشه حتی اگر بخام 1 سی دی هم کپی کنم خاموش میشه وباید نیم ساعت صبر کنم تا خنک بشه در ضمن هم cpu وهم کارت گرافیک رو عوض کردم ولی درست نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید .:19:

HASHEM289
21-03-2010, 02:07
سلام. دیدید بعضی از ماشینها رو وقتی توی هوای سرد روشن میکنند دو سه بار خاموش میشه تا کم کم موتورش گرم میشه و دیگه خاموش نمیشه. کامپیوتر برادرم هم همین طوریه . یعنی وقتی روشن می کنی دو سه بار خاموش میشه تا کم کم خوب میشه .پاورش نو هست . به نظرتون مشکل از کدام قطعه هست ؟

به نظر من مشکل شما از مادربرد
مادربردها از چند لایه تشکیل شدند کافیه یک رشته از لایه های داخلی بر اثر فشار قطع بشه زمانی که سیستمو شما روشن می کنید چون سرد این دو از هم جدا هستند و با گرم شدن اتصال برقرار می شود که این میتونه عکسشم اتفاق بیفته بعد از یه مدت هم کامل روشن نمی شه

سلام به همگی
من بتازگی (حدود 2ماه) هست که یه سیستم جدید گرفتم. قطعات مهمش اینه:
1- مادر بورد asus P5Kpl-AM
2-رم کینگ مکس ddr2 یک گیگا بایت 2تا باس 667
3- کارت گرافیک ندارم
4- سی پس یو اینتل 5300
5- پاور هم green power 386
6- هارد 500 مکستور
7- دی وی دی رایتر سوزوکی
مشکلم چند روز پیش شروع شد من روی سیستمم ویندوز ایکس پی و 7 دارم. اولین بار توی ایکس پی وقتی مشغول بازی NFS most wanted بودم که ناگهان سیستم خاموش شد و دیگه روشن نشد تا وقتی که سیستم رو خاموش کردم و از برق در اوردم و برق توی خازن های پاور تخلیه شد اونوقت روشن شد. اولش فقط توی بازی خاموش میکرد ولی یواش یواش جوری شد که همون اول موقع انتخاب ویندوز خاموش میکرد. توی 7 هم همین مشکل رو داشتم. توی 7 اولش وقتی چند تا برنامه با هم باز میکردی خاموش میشد ولی اینهم طوری شد که توی صفحه انتخاب ویندوز به محض انتخاب ویندوز 7 کامپیوتر خاموش میشد. هیچ پیغامی خطایی نشون داده نمیشه. هیچ بوق اخطاری هم داده نمیشه. نکته دیگه اینکه اگه یکی از رم ها رو برداری ( فرق نداره کدوم یکی. هر 2 تا رو امتحان کردم) باز وارد ویندوز میشه ولی اگه یکم تعداد برنامه ها زیاد بشه خاموش میشه. مثلا در بهترین حالت میشه یه فیلم دید یا یه اهنگ گوش کرد و ولی اگه افیس هم باز کنی تمام. حتما باید برق توی کیس تخلیه بشه تا کامپیوتر دوباره روشن بشه.
فن سی پی یو خوب کار میکنه.
کسی میدونه مشکل از چیه؟

شما خودتون دارید میگید فن سی پی یو کار نمی کنه عوضش کن اگه مشکلتون حل نشد در میون بذار

HASHEM289
21-03-2010, 02:21
با سلام به اساتید محترم من هم مادر بوردم asus p4p8oose هست و CPU 3.0 g full cache 1m و کارت گرافیکم radeon 92oo pro 128 mb و رمم 512 ddr1 من هم سیستمم اگر کارهای ساده بکنم درست کار میکنه ولی برنامه سنگین باشه خاموش میشه حتی اگر بخام 1 سی دی هم کپی کنم خاموش میشه وباید نیم ساعت صبر کنم تا خنک بشه در ضمن هم cpu وهم کارت گرافیک رو عوض کردم ولی درست نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید .:19:

full cache یعنی 2m حافظه

شما از یه hard دیگه استفاده کن ببین مشکلت حل نمی شه

jack426
22-03-2010, 02:21
با سلام به اساتید محترم من هم مادر بوردم asus p4p8oose هست و cpu 3.0 g full cache 1m و کارت گرافیکم radeon 92oo pro 128 mb و رمم 512 ddr1 من هم سیستمم اگر کارهای ساده بکنم درست کار میکنه ولی برنامه سنگین باشه خاموش میشه حتی اگر بخام 1 سی دی هم کپی کنم خاموش میشه وباید نیم ساعت صبر کنم تا خنک بشه در ضمن هم cpu وهم کارت گرافیک رو عوض کردم ولی درست نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید .:19:

شما هیت سینک رو درست جا گذاشتی ؟

SAJAD FX
23-03-2010, 11:55
به نظر من یکی از رمها مشکل داره . چون من خودم این مشکل روداشتم . رمها رو یکی یکی تست کن . به احتمال 80 درصد مشکلت حل می شه :20:

Gregar
24-03-2010, 21:19
سیستم من هم نمیدونم چرا ولی الان چند وقته به صورت رندوم خاموش روشن میکنه . یعنی ممکنه هفته ای یه بار این کار رو بکنه و بعد از دوباره اومدن ویندوز بعد از چند دقیقه دوباره خاموش روشن میشه ولی بعد میره تا چند وقت دیگه . کسی میدونه از چیه

-reza-
25-03-2010, 00:27
منم یه سیستم قدیمی دارم همینجوریه.
مشکل از heatsink روی چیپست مادر برده.
مال من که یکی از گیره هاش افتاده بود و هیچ راه تعمیری نداشت.
مال شما شاید اینجوری نباشه.

shahinfarasystem
29-03-2010, 14:36
سلام. دیدید بعضی از ماشینها رو وقتی توی هوای سرد روشن میکنند دو سه بار خاموش میشه تا کم کم موتورش گرم میشه و دیگه خاموش نمیشه. کامپیوتر برادرم هم همین طوریه . یعنی وقتی روشن می کنی دو سه بار خاموش میشه تا کم کم خوب میشه .پاورش نو هست . به نظرتون مشکل از کدام قطعه هست ؟
سلام قطعات سیستمتون رو می فرمایید?
مخصوصا مدل و توان دقیق پاور

mmiladd
29-03-2010, 15:05
قطعات..؟

رو سيستم ديگه تست شده؟

Gregar
30-03-2010, 16:18
سه روز پیش من صبح اتفاقی دیدم که چراغ سبز محافظ برق کامپیوتر در حالی که سیستم خاموش بود یه ثانیه خاموش روشن شد .
گفتم عوضش کنم شاید از اون باشه . عوض کردم و الان تو این سه روز دیگه خودش ریستارت نکرد . شما هم محافظ رو یه چک بکنید .
کلید 0 محافظ رو یه ذره (1 میلیمتر) فشار بدید ببینید ایا خاموش میشه یا نه .

m.s.f
30-03-2010, 16:33
منم این مشکل رو دارم . فن که برای power هست کار نمیکرد ، power رو عوض کردم ولی دوباره گاهی اوقات میشه.
وقتی با فایرفاکس میرم اینترنت بعد از چند دقیقه خاموشش میشه ولی موقع کارهای دیگه حتی بازی کردن این اتفاق نمیفته !!