PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی مبتدی

gh7reza
27-02-2010, 13:00
درود خدمت اساتید.
من رشته ام مکانیکه و ترم یکی درس برنامه نویسی با کامپیوتر را بهم دادند.

من سر کلاس هاش نمیرم و کتاب و برنامه torbo c++ را هم گرفتم.
اگه میشه لطف کنید مقاله-تایپیک-سایت یا هر چیز دیگه ای که برای شروع به من کمک کنه معرفی کنید.
من تا حالا با هیچ برنامه نویسی کار نکردم و بسیار مبتدی هستم.

ali zi zeperto
27-02-2010, 17:43
هر مشکلی داشتید تو همین فروم بپرسید.توصیه می کنم که چنین درسی رو سر کلاس برید و از اطلاعات استاد گرانقدر کمال استفاده رو بکنید و به توانایی خودتون و این فروم بسنده نکنید.موفق باشی

CppBuilder2006
01-03-2010, 00:22
می دونم 98 درصد مردم با من مخالفن ولی سر کلاس چیز عمیقی نمیشه یاد گرفت.
من از راهنمایی (که انگار دیگه برداشته شده) حتا ریاضیو از رو کتاب یاد می گرفتم و سرکلاس می رفتم که زود تر زنگ بخوره برم توو حیاط! :)

به قول گاوس کاندیدای بزرگ ترین ریاضیدان جهان: کلاس برای شاگردای قوی و ضعیف بی فایده س. :20:

وبلاگ من

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شامل یک pdf دربارۀ «آشنایی با نظریه نسبیت خاص» و ویرایش سوم «با ++C آشنا شویم»:20:

ali zi zeperto
01-03-2010, 11:29
نمی خوام شرط و شروط بذارم واسه اینکه کلاس خوبه یا بد.اما چه کلاسی و چه استادی؟
کلاسی که یه مشت بدهکار و کاسب و راننده تاکسی توش نشسته باشن و فقط اومدن که مدرک بگیرن واسه اضافه حقوق یا برن جایی استخدام شن یا برن خواستگاری بگن لیسانس دارم یا اومدن خواستگاری بگن لیسانی داره خیلی فرق داره که چند تا آدم علاقمند اومدن که یاد بگیرن و همینکه نفسشون به تو بخوره و افتخار داشته باشی که همدم شون باشی خود به خود شما هم بالا می ری.قضیه اون شعر ه که می گفت "مدتی با گل نشستم وگرنه من همان خارم که بودم" موارد بالا در مورد استادها هم هست.بازم شعر
سعي نابرده در اين راه به جايي نرسي مزد اگر مي‌طلبي طاعت استاد ببر
جور استاد به ز مهر پدر
آقای گاوس هم معصوم نیست و آدمیزاد هم حرف زیاد می زنه.آقای zeperto دارنده هیچ مقام علمی هم می گه که استاد مشابه قایقران در دریا و شتربان در صحراست .اگر نباشه گم می شی و اگر هم پیدا بشی دیرتر پیدا می شی.این تجربه شخصیه که مجانی در اختیار خوانندگان این پست گذاشتم.

gh7reza
05-03-2010, 13:40
به نظر فایده رفتن سر کلاس اینهاست:
1-می فهمی استاد قراره از چی امتحان بگیره و امتحانش در چه سطحیه.
2-حاضری بخوری تا درس را حذف(صفر) نشی
3-اگه سوالی توی درس داری ازش بپرسی و جواب بگیری
والا درسی مثل برنامه نویسی که دیگه رفتن سر کلاسش عذاب خالصه:19:

gavanche
04-04-2010, 22:43
به نظر من به سایت cplusplus.com یه سر بزنید اگر بتونید انگلیسی بخونید خیلی سایت خوبیه حداقل 5-6 فصل اولشو بخونید. خیلی مرتب و کلاسه بندی شده است.

gh7reza
15-06-2010, 21:41
دو تا سوال:
1-من مثلا یه برنامه ای را مینویسم که مثلا ورودی میخواد.وقتی run را اجرا می کنم ورودی ها را باز میکنم و اون هم بهم خروجی میده اما برا دوباره اجرا کردن باید اون پنجره را ببندم و دوباره run را اجرا کنم.چیکار کنم که همون دفعه اول تو همون صفحه بشه دوباره و دوباره ورودی داد؟
2-من چند تا برنامه نوشته ام اگه بخوام با پسوند exe داشته باشم و بخوام کارای گرافیکی روش انجام بدم و... چیکار کنم؟

femme
16-06-2010, 00:32
سلام
من براي شروع از يك كتاب جالب استفاده كردم.
نكته مهم اين كه نويسنده اين كتاب عضو كميته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداست
نام كتاب:راهنماي سريع c++
تاليف:هربرت شيلد
مترجم:مهندش شادمان پور
دوست عزيز برنامه نويسي براي ما مثل اونيورسال براي شماست پس به زييبايي از اين عنوان استفاده كنيد:1:

gh7reza
16-06-2010, 08:44
سلام
من براي شروع از يك كتاب جالب استفاده كردم.
نكته مهم اين كه نويسنده اين كتاب عضو كميته
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداست
نام كتاب:راهنماي سريع c++
تاليف:هربرت شيلد
مترجم:مهندش شادمان پور
دوست عزيز برنامه نويسي براي ما مثل اونيورسال براي شماست پس به زييبايي از اين عنوان استفاده كنيد:1:
اول اینکه دیگه الان معرفی کتاب یه کمی دیره چون امتحانش را دارم ولی اگه پیگیرش شدم چشم میگیرمش
دوم اینکه حتما شما از یه جایی شروع کردید که الان براتون حکم اونیورسال را داره خوب من هم میتونم بعد چند سال بیام بگم برام حکم اونیورسال را داره.
سوم اینکه لطفا جواب سوالای من را بدید
ممنون