PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در دیر شناختن هارد sata در مادربرد ep45-ud3rدر هنگام نصب ویندوز سون

amir2mahdi
27-02-2010, 10:43
در هنگام نصب ویندوز سون بر روی مادربرد ep45-ud3r در هارد ساتا با این مشکل روبرو میشم که بسیار دیر این هارد شناخته میشه در حدود 10 دقیقه بیشتر ولی نهایتن ویندوز نصب میشود مشکل از کجاست لطفا دقیقا راهنمایی کنید

amir2mahdi
28-02-2010, 09:56
کسی نیست جواب بده

Guts
28-02-2010, 12:57
یعنی چی دقیق‌تر میگی، کجای نصب 10 دقیقه طول میکشه.

amir2mahdi
28-02-2010, 14:25
دوست عزیز از هنگامی که کامپیوتر توسط سی دی ویندوز بوت می شود تا هنگامی که صفحه اول نصب ویندوز (که زبان و موقعیت زمانی ) ظاهر می شود و هنگامی که این صفحه را next میکنم امیدوارم کافی باشد

EXTREME
28-02-2010, 15:22
شما برید تو setup سیستم یا توقسمت integrat peripherals یا توی advance حالت هارد رو از ata بزارید رو حالت ahci
ببینید درست میشه یا نه
ممکنه dvd نصب مشکل داشته باشه یاممکنه مشکل از درایو باشه
ممکنه سیستم شما از نظر سخت افزاری برای نصب ویندوز سون زیاد خوب نباشه
بعضی موقع ها میتونه از بدسکتور بودن هارد باشه
سوال من اینه که
توی نصب ویندوز xp هم همینطور میشه ؟منظورم موقع شناسایی هارده؟

Advanced Ali-001
28-02-2010, 19:06
شما برید تو setup سیستم یا توقسمت integrat peripherals یا توی advance حالت هارد رو از ata بزارید رو حالت ahci
ببینید درست میشه یا نه
ممکنه dvd نصب مشکل داشته باشه یاممکنه مشکل از درایو باشه
ممکنه سیستم شما از نظر سخت افزاری برای نصب ویندوز سون زیاد خوب نباشه
بعضی موقع ها میتونه از بدسکتور بودن هارد باشه
سوال من اینه که
توی نصب ویندوز xp هم همینطور میشه ؟منظورم موقع شناسایی هارده؟

نه انشا ا... هاردتون مشکل نداره همچنین سی دی ویندوزتون به نظر من این اطلااعاتش زیاده وقدیمی که تا بخونه فرمت شه طول میکشه درسته دوستان؟

Lord_theOne
28-02-2010, 23:02
بایاس مادربردت را آپدیت کن
مشکل عدم سازگاری هست فکر کنم دوستم همین مادربرد را دارد همین مشکل را دارد
قطعاتت سالم است
اگر تونستی رم و گرافیک یک دوست دیگر را روی سیتمت چک کن ببین مشکل داری یا نه
مشخصات قطعاتت را بنویس البته توی Setup مادربرد AHCI بگذار ببین مشکلی داری یا نه لود

amir2mahdi
28-02-2010, 23:57
با تشکر از دوستان هارد مورد استفاده ی من نو ست 2*500gig Seagate
بایوس را با اخرین ورژن موجود F12 اپدیت کردم نمایند گیگا در ایران اواژنگ نیز همین نظر را داشت
تو setup motherboard را روی ahci قرار دادم بازم نتیجه نگرفتم کارت گرافیک و رم عوض کردم نتیجه نگرفتم سیستمی دیگر با این مادربرد نیز همین مشکل را داشت
مشخصات سیستم عبارتست از :

Motherboard EP45-UD3R GIGABYTE

Cpu 7500 core to due

Ram 4GIG PNY BUS 800

9500GT 1 GIG GIGABYTE

POWER 535 GREEN

Lord_theOne
01-03-2010, 22:46
ببین توی مشخصات بایاس که توی سایت گذاشته ببینی میخواسته این مشکل را حل کنه اما باز مشکل دیتکت هارد دارد
سیستم مشکلی ندارد فقط توی بعضی از جاهای نصب ویندوز که مربوط به دیتکیت هارده کمی طول می کشد
البته آپدیت جدیدشو تست نکردم

amir2mahdi
02-03-2010, 10:50
این مدل مادربرد گیگابایت EP45-UD3R مشکل سخت افزاری داره و قابل حل نیست کمپانی نتوانسته مشکلش را حل کند ضمنا مشکل درایور گرافیک هم داره اونم قابل حل نیست این محصول یک فضاهت به معنی واقعیست از بازار اروپا ژاپن و کره جمع اوری شده با تشکر از دوستان

nima.soad
05-03-2010, 13:56
دوست من همه دارن میگن این بهترین مین گیگا تو این رنج و سوکته انوقت شما میگی فضاحت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

EXTREME
05-03-2010, 14:20
منم با نیما موافقم مینت عالیه فکر نکنم ایراد از مین باشه ایراد از همون چیزایی هستش که گفتم

9622663
07-03-2010, 17:29
هیچکودومه اینا نیست 2 تا علت داره
1. یا زبان رو بزار بعد از نصب ویندوز نصب کن
2. یا سیدی ویندوزت رو عوض کن
از بقیه معذرت میخواما چون تجربشو داشتم گفتم

Lord_theOne
07-03-2010, 22:35
ببخشید شما تاحالا این مشکل را دیدی؟
چندتا سی دی ویندوز عوض کردم همینجوری هست
البته مادربرد دوستم بود زیاد باهاش کار نکردم

amir2mahdi
13-03-2010, 01:38
دوست من همه دارن میگن این بهترین مین گیگا تو این رنج و سوکته انوقت شما میگی فضاحت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
دوست عزیز من 3 تا از این مادربرد را در 3 سیستم ازمایش کردم همشون همین مشکل را داشتند هارد ساتا را با هر مارکی در حدود 10 دقیقه با تاخیر میشناسه که حیرت انگیز شرکت اواژنگم با اغماض این مطلب پذیرفته با شرکت گلدن سیستم خاورمیانه در دبی هم تماس گرفتم گفت برخی گزارشات این گونه دریافت کردن مشکل پیش امده ناشی از انبار یا ترانزیت بوده کاملا معلوم که این مادربرد مشکل چیپست جنوبی داره در مورد کارت گرافیگ که نباید هنگام نصب زبان و منطقه ی جغرافیایی را تعییر داد بازم حیرت برانگیز چرا سایر مدلها EP45-UD3 و EP45-UD3P این مشکل را ندارن اگه عکس این تجربه را دارید بیان کنید ضمنا اگه همه یک چیز را بگن دلیل صحت مطلب نیست
با تشکر

---------- Post added at 01:35 AM ---------- Previous post was at 01:31 AM ----------

منم با نیما موافقم مینت عالیه فکر نکنم ایراد از مین باشه ایراد از همون چیزایی هستش که گفتم
مشکل از خود مادربرد با چند سیستم ازمایش کردم نتجه همون بود لطفا خودتان امتحان کنید جواب یکسان است

---------- Post added at 01:38 AM ---------- Previous post was at 01:35 AM ----------

سایر مادربردهای مشابه این مشکل را ندارند و لازم نیست زبان تعییر نداد

EXTREME
13-03-2010, 12:23
درسته مین سیستم منم گیگا سری p هستش ddr3 ساپورت
موقع نصب ویندوز هاردو دیر میشناسه ولی سرعت نصب ویندوز بالاست
مین مشکل نداره و همه ی سری های p فکر کنم اینطور باشه با آپدیت بایوس شاید این مشکل برطرف بشه

hamid1002
13-03-2010, 12:47
مادربرد من ایسوز مدل p5kc هستش دفعه اول و دوم که خواستم این ویندوز رو نصب کنم همین مشکل رو داشتم ولی با عوض کردن دی وی دی ویندوز مشکل حل شد

habibxfx
30-03-2010, 17:07
دوست عزیز چرا تو سر این مادر بورد میزنی اگه این مادر بورد بد بود آقای بارانی از ایرانه خودمون تو مسابقات جهانی اورکلاک رم ddr2 نمیتونست بشترین فرکانس رم DDR2 دنیا یعنی 1866 رو بزنه اونم با این مادر بورد
اتفاقا منم از همین مادربرد تو سیستمم استفاده میکنم در عرض 20 دقیقه ویندوز هفت رو کامل نصب میکنم واقعا راضیم فکر میکنم مشکله دوستمونم از هارد باشه