PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كي ميتونه درباره ساخت uml براي من يه توضيح كامل بده

ma.fardbastani
03-04-2006, 16:50
كي ميتونه درباره ساختumlبراي من يه توضيح كامل بده

ma.fardbastani
05-04-2006, 17:18
آقا اگه بلد نيستين يه انجمن يا وبلاگ بدرد خور معرفي كنيد
من خيلي احتياج دارم
ممنونم

netspc
05-04-2006, 21:44
سلام
uml سرنام unified modeling language
زبانی که برای تصحیل در ایجاد پروژه ها بوسیله زبانهای برنامه نویسی شی گرا بوجود آمد.
نرم افزارهایی که میتوانند اینگونه مدل ها رو بسازند
اصلی ترین و مخترع این طرح rational rose
بعدی نرم افزار microsoft visio
و اگه اشتباه نکنم thinking یکی دیگه از نرم افزارهای ساخت این مدل میباشد
ولی قبلش شما باید یا مدیریت پروژه بلد باشید و یا برنامه نویسی شی گرا چون این مدل با این فرض کار میکند که شما جزو یکی از این دو گروه هستید
کتاب پیشنهادی اگه اشتباه نکنم
DEITEL DEITEL Early Classes & Objects UML 2

ma.fardbastani
06-04-2006, 18:19
اين چيزا رو ميدونم
يه توضيح در مورد شكلهاش ميخوام
هر كدوم چه معني ميدن بيشتر در مورد كلاس ها و struct

netspc
07-04-2006, 00:09
خب به اين آدرس برو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي براي اطلاع بيشتر بهتر يك كتاب uml رو حتماً بخونی

MehranB
09-04-2006, 15:06
سلام!
Uml زبانی بصری برای مدلسازی خصوصیات و به طور کلی یک سیستم نرم افزاری و یا سخت افزاری است!
البته پروژه هایی که با uml مدیریت میشن باید پروژه های بزرگ و پیچیده ای باشند و همه اینها بر اساس برنامه نویسی شی گرا OO object oriented استوار شده که اول باید اون را کاملا یاد گرفت و در مورد کلاس ها و بسته ها و وراثت چندگانه !و...نحوه نمایش مثل protectedو کلاس های friend کامل یاد بگیری بعد از اون یادگرفتن uml چندان سخت نیست یعنی مسائل اساسی اش همون interfaceها هستند و چندتای یو یه چیزهایی تویه این مایه ها!
کلا بحث آنالیز سیستم نرم افزاری بحث فوق العاده بدرد بخوریه!مدل هایی که داریم که توسط شرکت rational ساخته شده rup که بیشتر به مراحل مدیریتی کار می پردازه rational unified processو Uml که یه زبان ویژوال است و نباید انتظار داشته باشی که با یه چیزی مثل زبان های برنامه سازی مواجه بشی uml رو با هر زبانی میشه پیاده سازی کرد و نرم افزاری توپی که باش این کار رو میکنن rational roseاست uml نمودارهای مختلفی داره مثل state diagram و یا component diagram که این یکی خیلی مهمه چون مثلا برای مدلسازی سیستمی مثل ویندوز استفاده شده که بهش میگن COMcomponent object model که اساسا رجیستری ویندوز هم برهمین اساس به وجود اومده و یا فایل هایی مثل dll
و دیگه نموداری مثل state digram بیشتر برای سیستم های realtimeاستفاده میشه مثل یه ماشین خدپرداز یا atm!
خلاصه بحث در این مورد خیلی زیاده !ولی برایشروع به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سری بزن!
البته روش خیلی جدیدی که جای uml رو کم کم داره میگره xpdm است!
:biggrin:

Mehran