PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Upgrading from Windows XP to Windows 7 و چند سوال

N O V A L I S
25-02-2010, 02:27
با سلام به دوستان..

قصد نصب ویندوز 7 - 64 بیت رو دارم..

توضیحات مربوط به عنوان انگلیسی تاپیک رو تو آدرس زیر خوندم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

چند سوال :

* در توضیحات اومده که قبل از نصب به روش Custom فایل های داخل سیستم رو با استفاده از Windows Easy Transfer داخل هارد اکسترنال یا جای مناسب دیگه ای بریزید.. آیا نصب ویندوز با این روش فایل های سایر پارتیشن ها رو هم پاک می کنه که باید این کار رو بکنیم؟ (می دونم که توضیح داده برای حفظ برخی تنظیمات این کار رو باید بکنیم.. اما دیدم که 200 گیگ اطلاعات -یعنی همون مقداری که الان تو هاردم موجوده رو شناسائی کرده.)

و چند سوال کلی دیگه :

* از قابلیت های ویندوز 7 یه چیزائی این چند روز فهمیدم و این ور اون ور خوندم.. آیا بیشتر نرم افزارهائی که تا به امروز در xp 64 اجرا می شد در 7 هم اجرا میشه؟ با چه محدودیت های احتمالی ای روبرو میشم و آیا نصب اش مقرون به صرفه است یا صبر کنم؟!!

* ویندوزی که می خوام نصب کنم محصول "دریا سافت" هست.. ویندوز مناسبی رو دارم نصب می کنم؟
اگر نه کدوم محصول رو پیشنهاد می کنید و اگر لینک مناسبی دارید معرفی کنید لطفا..

* و پرسش های احتمالی دیگه ای که خواهم پرسید..

ممنونم... :11:

saeed774
25-02-2010, 12:16
در توضیحات اومده که قبل از نصب به روش Custom فایل های داخل سیستم رو با استفاده از Windows Easy Transfer داخل هارد اکسترنال یا جای مناسب دیگه ای بریزید.. آیا نصب ویندوز با این روش فایل های سایر پارتیشن ها رو هم پاک می کنه که باید این کار رو بکنیم؟ (می دونم که توضیح داده برای حفظ برخی تنظیمات این کار رو باید بکنیم.. اما دیدم که 200 گیگ اطلاعات -یعنی همون مقداری که الان تو هاردم موجوده رو شناسائی کرده.)

تا جايي که من اطلاع دارم ويندوز Xp رو نميشه به ويندوز 7 آپگريد کرد . در ضمن اگر ويندوز XP شما 32 بيتي باشه نميشه روش ورژن 64 بيتي ويندوز نصب کرد چرا که به هنگام اجراي فايل نصب ، ارور خواهد داد .
شما يا بايد ويندوز Xp رو به ويستا آپگريد کنين و بعد ويستا رو به 7 ، يا بايد 7 رو بصورت Clean و تنها از طريق بوت نصب کنين که اين روش فايل هاي نصبي و برنامه هاي شما رو پاک خواهد کرد و بايد از اطلاعات خودتون بکاپ بگيرين و به درايو ديگه اي منتقل کنين .

از قابلیت های ویندوز 7 یه چیزائی این چند روز فهمیدم و این ور اون ور خوندم.. آیا بیشتر نرم افزارهائی که تا به امروز در xp 64 اجرا می شد در 7 هم اجرا میشه؟ با چه محدودیت های احتمالی ای روبرو میشم و آیا نصب اش مقرون به صرفه است یا صبر کنم؟!!

اگر در ورژن 64 بيتي جواب ميداده مطمئنا در سون هم جواب خواهد داد .

ویندوزی که می خوام نصب کنم محصول "دریا سافت" هست.. ویندوز مناسبی رو دارم نصب می کنم؟
اگر نه کدوم محصول رو پیشنهاد می کنید و اگر لینک مناسبی دارید معرفی کنید لطفا..

محصولات درياسافت معتبر هستند حالا که خريدي نصبش کن ولي ويندوز 7 همين فروم و سايت p30world هم عاليه .

N O V A L I S
25-02-2010, 17:32
سلام و ممنون..

تا جايي که من اطلاع دارم ويندوز Xp رو نميشه به ويندوز 7 آپگريد کرد .

!!
شما به آدرسی که دادم رفتید؟ منبع اش سایت مایکروسافت بود..
دوستان دیگه اگر اطلاعی دارن راهنمائی کنن لطفا..

در ضمن اگر ويندوز XP شما 32 بيتي باشه نميشه روش ورژن 64 بيتي ويندوز نصب کرد
نه 64 بیتی هست..

يا بايد 7 رو بصورت Clean و تنها از طريق بوت نصب کنين که اين روش فايل هاي نصبي و برنامه هاي شما رو پاک خواهد کرد و بايد از اطلاعات خودتون بکاپ بگيرين و به درايو ديگه اي منتقل کنين .

یکی از سوال هام همین بود.. پس فقط برنامه ها رو پاک می کنه و کاری با اطلاعات سایر درایو ها نداره؟

saeed774
25-02-2010, 20:45
اون لينک نميدونم برا من باز نميشه .

یکی از سوال هام همین بود.. پس فقط برنامه ها رو پاک می کنه و کاری با اطلاعات سایر درایو ها نداره؟

اگر بخواي 7 رو تو درايو D نصب کني و در درايو C ويندوز xp بمونه ، در صورتي که درايو D رو فرمت نکني و ويندوز 7 رو نصب کني اطلاعات درايو D حذف نميشه و ويندوز هم نصب ميشه . اگر هم خواستي بصورت تنها در درايو C نصب کني که طبيعتا بايد فرمت بشه و اطلاعات درايو C پاک ميشه و قبلا بايد پشتيبان بگيري و يا انتقال بدي .
در صورتي که هم XP به 7 ارتقا داده بشه در اينصورت هم اطلاعات پاک نميشه و فقط هسته ويندوز بايد عوض باشه و قائدتا تمام برنامه هاي نصبي هم بايد کار کنند .

اون لينک رو هم باز کردم . قائدتا امکان ارتقا وجود داره ولي اشاره کرده که ليستي از برنامه هاي نصب شده و اطلاعات خودتون رو به يک هارد اکسترنال انتقال بدين و تمام برنامه هاي نصبي رو در ويندوز Xp بصورت دستي آنيستال کنين . چون بعد آپگريد برنامه ها کار نخواهند کرد . ولي بعد به Clean اشاره کرده که در اين حالت هم درايو C بايد فرمت بشه و اگر هم فرمت نکني احتمال اين هست که ويندوز آپگريد بشه .

در کل چون برنامه ها بايد آنيستال بشن و مسئله اصلي هم اين مورد هست ، پس بهتره که ويندوز 7 رو از ابتدا بصورت تنها و تميز نصب کنين .

saeed774
25-02-2010, 20:46
در ضمن اشاره کرده که ورژن 64 بيت بايد به ورژن 64 بيت ارتقا داده بشه .

saeed774
25-02-2010, 20:59
اين پست تکراري بود . نميدونم اين سايت کي مشکلش حل ميشه ؟

N O V A L I S
25-02-2010, 22:17
ممنون...

در ضمن اشاره کرده که ورژن 64 بيت بايد به ورژن 64 بيت ارتقا داده بشه .

تو این که بحثی نیست..

در صورتي که هم XP به 7 ارتقا داده بشه در اينصورت هم اطلاعات پاک نميشه و فقط هسته ويندوز بايد عوض باشه و قائدتا تمام برنامه هاي نصبي هم بايد کار کنند .

من در مورد سایر درایو ها سوال پرسیدم و نیازی به بکاپ گیری از درایو C ندارم چون فقط توش برنامه نصبه و همون طور که گفته برنامه ها بعد از ارتقا اجرا نمیشن؛ ضمن اینکه اطلاعات بکاپ گرفته شده با برنامه ای که معرفی کرده شامل همه جور اطلاعاتی میشه جز فایل های ویندوز.. اگر هم موقع ارتقا درایو ویندوز رو فرمت نکنیم بعد از ارتقا فایل های ویندوز فبلی تو فولدری به نام Windows.old ذخیره میشه که گفته اگر فضای خالی دارید این فولدر رو یکی دو هفته بعد از ارتقا و "اطمنیان از اینکه همه تنظیمات و فایل ها به جائی که می خواستید برگشتن" اون رو Clean کنید و یا مستقیما بعد از نصب ویندوز و موقعی که داشتید فایل هائی که از طریق Windows Easy Transfer بکاپ گیری کردید رو منتقل می کردید اگر به پیغام کمبود فضا برخوردید به روشی که گفته اون فولدر رو پاک کنید..
به هر حال چون شما هم از این روش استفاده نکردی نمی تونم اطمینان کنم..
این هم بهانه ای شد برای خرید یه هارد اکسترنال!
نتیجه رو اینجا می نویسم..

ویرایش :
گیج شدم! چی باعث شد به جای نصب اساسی به فکر آپگریت بیفتم..
تا یه کم مطالعه کنم و از گیجی در بیام با همین xp کار می کنم..

اینم شاید مفید باشه؛ از بدی و خوبی این راه بحث کردن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید