PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال مهم درباره قیلتر color halftone

a.z.p.z
24-02-2010, 20:47
سلام دوستان خوب هستید ؟ ... من یه سوالی برام پیش اومده که به کارم هم ربط داره ممنون میشم
کمکم کنید ! .... :40:
....................................

من باید تو فتوشاپ عکس مورد نظرم رو به وسیله قیلتر color haftone تبدیل کنم که از pixelate میتونم
این گزینه رو انتخاب کنم و این عکس رو به این صورت در بیارم ! من هم این کارو کردم ولی اون طوری
که میخواستم نشد ! ... (البته میشه نقطه ها رو هم اندازه شون رو کم و زیاد کرد دیگه؟)

مثلا نمونه این قیلتر رو میتونید ببینید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکس هم عین نمونه کاری هست که من کردم :

از دور ممکنه درست باشه ولی از نزدیک نه باید من اندازه نقاط رو ریز تر بکنم ؟ ... ممنون میشم کمکم کنید!:40:
.................................................. .................................................. ....................
حال یه سری سوال دیگه :

1: کیفیت عکس هم به این موضوع ربطی داره ؟ یعنی عکس هایی با کیفیت بالاتر باعث طبیعی تر شدن عکس
در این فیلتر میشه ؟ ...
2: تو فتوشاپ چه طور میتونم کیفیت عکس رو بهبود ببخشم ؟ ... :20: به رزولوشن ربطی داره ؟ راهنمایی کنید!
به عواملی مثل نور هم بستگی داره که من با تغییر در کنتراست عوضش کنم ؟... کنتراست برای تغییر نور بود یا رنگ ؟

و فکر میکنم کلا عکس هایی که کیفیت پایینی دارند به درد کارهایی با سایز کوچیک میخورن و اون هایی که
بهترن به درد سایز های بزرگ !

* راستی دوستان من کارم رو میخوام سیاه سفید کنم مثل نمونه بالا یعنی ساده نه اینکه افکت و ... بهش اضافه
کنم !!! .....:10:
3: راستی اینcolor halftone یه فیلتر هست همچین چیزی به صورت افکت یا وکتور هست ؟(واسه اطلاع بیشتر میخوام بدونم و اینکه با اون ها که نمیشه مثل این همچین طری رو برای عکس درست کرد یعنی خود عکس رو به این صورت تبدیل کرد ؟ ) ...

ببخشید زیاد سوال کردم با این حال خیلی ممنون میشم کمکم کنید دوستان عزیز :40::40:
:11:
منتظر هستم :10: ...

................................

huti_421
25-02-2010, 10:39
سلام دوستان خوب هستید ؟ ... من یه سوالی برام پیش اومده که به کارم هم ربط داره ممنون میشم
کمکم کنید ! .... :40:
....................................

من باید تو فتوشاپ عکس مورد نظرم رو به وسیله قیلتر color haftone تبدیل کنم که از pixelate میتونم
این گزینه رو انتخاب کنم و این عکس رو به این صورت در بیارم ! من هم این کارو کردم ولی اون طوری
که میخواستم نشد ! ... (البته میشه نقطه ها رو هم اندازه شون رو کم و زیاد کرد دیگه؟)

مثلا نمونه این قیلتر رو میتونید ببینید :

این عکس هم عین نمونه کاری هست که من کردم :

از دور ممکنه درست باشه ولی از نزدیک نه باید من اندازه نقاط رو ریز تر بکنم ؟ ... ممنون میشم کمکم کنید!:40:
.................................................. .................................................. ....................
حال یه سری سوال دیگه :

1: کیفیت عکس هم به این موضوع ربطی داره ؟ یعنی عکس هایی با کیفیت بالاتر باعث طبیعی تر شدن عکس
در این فیلتر میشه ؟ ...
2: تو فتوشاپ چه طور میتونم کیفیت عکس رو بهبود ببخشم ؟ ... :20: به رزولوشن ربطی داره ؟ راهنمایی کنید!
به عواملی مثل نور هم بستگی داره که من با تغییر در کنتراست عوضش کنم ؟... کنتراست برای تغییر نور بود یا رنگ ؟

و فکر میکنم کلا عکس هایی که کیفیت پایینی دارند به درد کارهایی با سایز کوچیک میخورن و اون هایی که
بهترن به درد سایز های بزرگ !

* راستی دوستان من کارم رو میخوام سیاه سفید کنم مثل نمونه بالا یعنی ساده نه اینکه افکت و ... بهش اضافه
کنم !!! .....:10:
3: راستی اینcolor halftone یه فیلتر هست همچین چیزی به صورت افکت یا وکتور هست ؟(واسه اطلاع بیشتر میخوام بدونم و اینکه با اون ها که نمیشه مثل این همچین طری رو برای عکس درست کرد یعنی خود عکس رو به این صورت تبدیل کرد ؟ ) ...

ببخشید زیاد سوال کردم با این حال خیلی ممنون میشم کمکم کنید دوستان عزیز :40::40:
:11:
منتظر هستم :10: ...

................................

در مورد کارتون فکر میکنم بک گراند رو به درستی از طرح انسان جدا نکردید ، یا اگه کردید اون رو بعدش Black & white نکردید ، یا حتی ممکنه رنگ صورت انسان خیلی پخش و پلا باشه که با Ctrl + B و Ctrl + U یا گزینه‌های دیگه‌ی adjestment باید رنگ هارو سر و سامون بدید و به هم نزدیک کنید

1. هر چی کیفیت عکس ( چه از لحاظ DPI و چه Size ) بالاتر باشه ، تصاویر Smooth تر و شفاف تر به نظر میان
2. کار خاصی نمیتونید بکنید ، مگر با تغییر رنگ ، کمی Blur یا امثالهم که بتونه شکستگی پیکسل‌هارو بپوشونه ، یا در نهایت استفاده از ابزار‌های جانبی مثل نرم افزار photozoom که میتونه به تصاویر smooth اضافه کنه
3. افکت همون فیلطره ، وکتور هم ربطی به فیلطر نداره :دی

a.z.p.z
25-02-2010, 13:47
1:با تغییر رزولوشن تصویر نمیتونم بهبود ببخشیم به کیفیت ؟ ...
یعنی رزولوشن که 100% به کیفیت ربط داره با توجه به این موضوع نمیتونم کیفیت رو بالا ببرم ؟ ...

2:نکته بعدی خوب ممکنه اون سوژه مورد نظر من شامل مثلا یه ادم باشه با محیط اطرافش و من نخوام چیزی رو حذف کنم !!!!
مشکلی نباید تو این موضوع پیش بیاد !!! ..
(البته اره درست میگی بک گراند درست جدا نشده ولی موضوع اون نیست به خود کار هم نگاه کنی طبیعی نیست یعنی از دور طبیعی میشه ولی از نزدیک خیلی نه ! بنظرتون باید اندازه نقاط رو کم بکنم ؟ ... دیگه چه کنم ؟ ...

3:و مورد بعدی پس اگه کیفیت یا رزولوشن پایین بود باید سایز کوچیک رو در نظر بگیرم و اگه رزولوشن بیشتر بود سایز کارو رو بزگتر میتونم بکنم !
4: بعد من چطور میتونم کاری بکنم که بین تمام نقطه ها فاصله باشه ولی این فاصله ها خیلی کم باشه و طبیعی بشه عکس !؟

ممنونم ...

huti_421
27-02-2010, 00:25
1:با تغییر رزولوشن تصویر نمیتونم بهبود ببخشیم به کیفیت ؟ ...
یعنی رزولوشن که 100% به کیفیت ربط داره با توجه به این موضوع نمیتونم کیفیت رو بالا ببرم ؟ ...

2:نکته بعدی خوب ممکنه اون سوژه مورد نظر من شامل مثلا یه ادم باشه با محیط اطرافش و من نخوام چیزی رو حذف کنم !!!!
مشکلی نباید تو این موضوع پیش بیاد !!! ..
(البته اره درست میگی بک گراند درست جدا نشده ولی موضوع اون نیست به خود کار هم نگاه کنی طبیعی نیست یعنی از دور طبیعی میشه ولی از نزدیک خیلی نه ! بنظرتون باید اندازه نقاط رو کم بکنم ؟ ... دیگه چه کنم ؟ ...

3:و مورد بعدی پس اگه کیفیت یا رزولوشن پایین بود باید سایز کوچیک رو در نظر بگیرم و اگه رزولوشن بیشتر بود سایز کارو رو بزگتر میتونم بکنم !
4: بعد من چطور میتونم کاری بکنم که بین تمام نقطه ها فاصله باشه ولی این فاصله ها خیلی کم باشه و طبیعی بشه عکس !؟

ممنونم ...

1. رزولوشن ربط داره ولی وقتی رزولوشن کار پایین باشه با بالا آوردن اون فقط ظاهراً عدد تغییر میکنه و تو کیفیت تاثیری نداره

2. شما باید اول آدم رو بهش افکت بدی ، بعد به بک گراند افکت بدی ( جدا جدا ) بعد اون ها رو روی هم قرار بدی

3. نوچ

4. قبل از اینکه بهش افکت بدی ، جاهایی که میخوای تراکم نقاط کم باشه رو روشن تر کن ( با Dodge ) تا سایه بندی کار درست از آب در بیاد

a.z.p.z
27-02-2010, 17:43
1:خیلی ممنون متوجه شدم ! ... کیفیت بر حسب dpi باید چه مقدار باشه ؟... چون من بعدش میخوام چاپش بکنم !
2:* راستی من اول میخوام کار رو سیاه و سفید بکنم بعدا بهش فیلتر رو اضافه کنم در اون مورد هم باید مورد 4 رو انجام بدم ؟ ...
3:سومی در بالا واس چی نوچ ؟:دی ... خوب وقتی کیفیت کار پایین باشه من باید تو سایز کوچیک تر کارم رو چاپ بکنم تا ضایع نشه وگرنه تو سایز بزرگ که ...
ممنونم ...

huti_421
01-03-2010, 16:58
1:خیلی ممنون متوجه شدم ! ... کیفیت بر حسب dpi باید چه مقدار باشه ؟... چون من بعدش میخوام چاپش بکنم !
2:* راستی من اول میخوام کار رو سیاه و سفید بکنم بعدا بهش فیلتر رو اضافه کنم در اون مورد هم باید مورد 4 رو انجام بدم ؟ ...
3:سومی در بالا واس چی نوچ ؟:دی ... خوب وقتی کیفیت کار پایین باشه من باید تو سایز کوچیک تر کارم رو چاپ بکنم تا ضایع نشه وگرنه تو سایز بزرگ که ...
ممنونم ...

1. برای نمایش روی مانیتور 72 تا 96 ، برای چاپ روزنامه : 72 ، غیر از اون 300 به بالا

2. بله قبل از سیاه و سفید کردن باید جاهایی که میخواید رو روشن کنید ( تمرکز بیشتری خواهید داشت )

3. همینطوری :دی عموماً این کار نتیجه بخش نیست چون شکستگی پیکسل ها رو به سختی میشه ترمیم کرد

a.z.p.z
01-03-2010, 19:57
خیلی ممنون کلا باید قبلش با کنتراست نور بازی کنم تا ببینم کدوم مناسب تر هست و بعد کارو انجام بدم ! >..
من میخوام روی کاغذ چاپش کنم با توجه به سایز حالا ممکنه 100 در 100 باشه یا 200 در 100 باشه dpi به چه چیزی بستگی داره؟
ممنون و اینکه از کجا میتونم تغییرش بدم ؟ ...

خیلی ممنونم ...

huti_421
02-03-2010, 23:47
DPI درسته با ابعاد تصویر رابطه ی مستقیم داره ولی شما نمیتونی DPI کم ( مثلا 72 ) رو به 300 تبدیل کنید ، چرا ؟

چون : افزایش DPI تنها یک متغیر ظاهری هستی و تغییری تو کیفیت مشاهده نمیشه

همیشه برای طراحی از ابتدا تا انتهای کار باید DPI متناسب با نوع کار ( اعم از چاپی یا نمایش مانیتوری ) باشه

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

DPI درسته با ابعاد تصویر رابطه ی مستقیم داره ولی شما نمیتونی DPI کم ( مثلا 72 ) رو به 300 تبدیل کنید ، چرا ؟

چون : افزایش DPI تنها یک متغیر ظاهری هستی و تغییری تو کیفیت مشاهده نمیشه

همیشه برای طراحی از ابتدا تا انتهای کار باید DPI متناسب با نوع کار ( اعم از چاپی یا نمایش مانیتوری ) باشه