PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مربعی شدن صفحات فارسی در ie8 در ویندوز 7

sirvaan
24-02-2010, 13:05
سلام

دوستان من یه مدت که ویندوز 7 نصب کردم . در برنامه اینترنت اکسپلورر 8 در ویندوز 7 تو صفحات فارسی فونت ها رو مربعی نشون می ده و یا وقتی فارسی تو همین مرورگر استفاده می کنم باز اینطوری میشه . ولی با فایر فاکس این مشکل رو ندارم عوضش فونت ها درشت و تو خالی میشن که باعث میشن خوندنش سخت بشه . کسی راه حلی داره ؟ خیلی رو اعصابه من یه پوشه فونت دارم که همه فونت ها دلخواهم اونجا هستن و بعد از نصب هرویندوز اونا رو کپی می کنم . شاید مشکل از این باشه ؟
اگر دوستانی که ویندوز 7 دارن و این مشکل رو ندارن اگر میشه شاخه فونت شون رو آپلود کنن ( ترجیحاً رپیدشیر یا مگا آپلود )
من کل تنظیمات مربوط به فارسی رو هم انجام دادم . در ضمن بعضی از صفحات بد نشون داده میشن یعنی احتمالاً رو بعضی از فونت ها مشکل داره .
ممنون میشم راهنمایی بکنید

ahmaad313
24-02-2010, 18:54
سلام

دوستان من یه مدت که ویندوز 7 نصب کردم . در برنامه اینترنت اکسپلورر 8 در ویندوز 7 تو صفحات فارسی فونت ها رو مربعی نشون می ده و یا وقتی فارسی تو همین مرورگر استفاده می کنم باز اینطوری میشه . ولی با فایر فاکس این مشکل رو ندارم عوضش فونت ها درشت و تو خالی میشن که باعث میشن خوندنش سخت بشه . کسی راه حلی داره ؟ خیلی رو اعصابه من یه پوشه فونت دارم که همه فونت ها دلخواهم اونجا هستن و بعد از نصب هرویندوز اونا رو کپی می کنم . شاید مشکل از این باشه ؟
اگر دوستانی که ویندوز 7 دارن و این مشکل رو ندارن اگر میشه شاخه فونت شون رو آپلود کنن ( ترجیحاً رپیدشیر یا مگا آپلود )
من کل تنظیمات مربوط به فارسی رو هم انجام دادم . در ضمن بعضی از صفحات بد نشون داده میشن یعنی احتمالاً رو بعضی از فونت ها مشکل داره .
ممنون میشم راهنمایی بکنید
منم این مشکل رو دارم
:8:
اولش درست بود
بعد با ریختن فونت های جدید خراب شد
:19:

sirvaan
24-02-2010, 20:34
من چک کردم ، یکی از دوستان هم کههمین مشکل رو داشت ، تونست شاخه یه ویندوز 7 تازه نصب شده رو پیدا بکنه و اونا رو جایگزین فایل هایخودش کرد و درست شد . فقط فونت های سیستم رو باید پسدا کرد . مثلاً ورژن فونت آریال تو XP ورژن 1 هستش و تو سون ورژن 5 . فونت های فارسی رو میشه اور رایت کرد ولی فونت های سیستمی رو نباید جایگزین کرد
اگر دوستان بتونن یه کپی از شاخه فونت خورشون رو برسونن مشکل ما هم حل میشه .

majid_italy
01-03-2010, 20:31
دقیقا منم این مشکل رو بعد از ریختن فونت های جدید پیدا کردم و این در صورتیه که 5 ماه پیش این اتفاق واسم نیافتاد البته اون ورژن بتا 7 بود، جون من اساتید 1 راهی پیش پای ما بزارن!!!

M i L @ D
01-03-2010, 20:43
پاک شود ...

majid_italy
01-03-2010, 20:54
چی پاک شود؟ اگه منظورت فونت هاست که من نزدیک 2000 تا فونت فارسی و انگلیسی ریختم از کجا بدونم کدومشونه؟ضمنا نمیشه فقط با فونتهای خود ویندوز زندگی کرد که!

M i L @ D
02-03-2010, 14:20
چی پاک شود؟ اگه منظورت فونت هاست که من نزدیک 2000 تا فونت فارسی و انگلیسی ریختم از کجا بدونم کدومشونه؟ضمنا نمیشه فقط با فونتهای خود ویندوز زندگی کرد که!

نه ... نه ! :31:

منظورم پست خودم بود ... اشتباه راهنمایی کرده بودم بعد ویرایش کردم که مدیر پستم رو پاک کنه ! :31:

راستی شما چه فونت هایی میخواید ؟ اگه تونستم براتون آپ میکنم ولی کل فونت ها 500 مگ میشه که با سرعت 128 فک نکنم از عهدش بر بیام !

dany_3p4u
27-09-2010, 00:31
سلام majid_italy عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Quote:
...
این مشکل برای من بعد از ریختن حدود 1000 فونت جدید بوجود اومد
...
. خوب احتمالن روي فونت‌هاي ويندوز Overwrite شده و فونت‌هاي جديد يكسري از استاندارد‌هاي لازم را براي ويندوز 7 را ندارند!! براي حل اين مشكل فكر كنم اگر فونت‌هاي خود ويندوز 7 را دوباره نصب نماييد مشكل حل شود... برنامه 7-Zip را دنلود نماييد و وارد DVD ويندوز 7 و فولدر Source شويد و فايل install.wim را باز كنيد و از آدرس زير فونت‌ها را در درايو خود كپي كرده و دوباره نصبشان كنيد:
o
5\Windows\Fonts

موفق باشيد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خداحافظ
IgImAx
88/12/11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جواب داد دوستان
دم این آقا هم خیلی گرم بعد از کلی سرگردونی فهمیدم چه کنم
زنده باد گوگل و این دوستمون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید