PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فروش جزیره مجازی به قیمت 26 هزار دلار

mahdishata
22-02-2010, 12:40
"ديويد استوري"(David Storey) جوان 27 ساله‌اي که به تازگي از دانشگاه فارق‌التحصيل شده و ساکن شهر سيدني استراليا است، براي خريد يک جزيره مجازي 26 هزار و 500 دلار پرداخت کرد. بر اساس اطلاعات ثبت شده در "کتاب رکوردهاي جهاني"، اين جزيره باارزش‌ترين شيئ مجازي در دنيا محسوب مي‌شود.

"ديويد استوري" با پرداخت اين پول جزيره Amethera Treasure را که در دنياي مجازي Entropia واقع شده، ‌از آن خود کرد. در حال حاضر تعداد کمي از ساکنان اين جزيره پس از پرداخت ماليات تعيين شده وارد سرزمين وي مي‌شوند و به شکار مي‌پردازند. استوري پيش‌بيني کرده است که با دريافت ماليات‌هاي شکار، سالانه بيش از 100 هزار دلار در دنياي واقعي پول به‌دست مي‌آورد.

او توضيح داد: «من فکر مي‌کنم اينکه بتوان يک جزيره اختصاصي داشت بسيار جالب باشد. من بر اين باورم که مي‌توانم به خوبي اين جزيره را مديريت کنم و هزينه‌هاي لازم مربوط به آن را بپردازم. همچنان بر اعضاي دنياي مجازي Entropia افزوده مي‌شود و بنابراين شما مي‌توانيد شاهد پيشرفت‌هاي جديد در اين زمينه باشيد. اين بخشي از دنياي واقعي محسوب مي‌شود».

اگرچه خريد اين جزيره با پرداخت هزينه زياد صورت گرفته، اما در کل اين روزها خريد و فروش اشيا مجازي در دنياهاي مجازي بسيار رواج يافته است و کاربران از آن استقبال مي‌کنند. پيش‌بيني شده است که ارزش بازار کالاهاي مجازي در آمريکا تا پايان سال جاري ميلادي به 6/1 ميليارد دلار برسد که اين رقم از بازار يک ميليارد دلاري آن در سال 2009 بيشتر است. در عين حال بايد توجه داشت که آمريکا تنها بخشي از اين بازار در سطح جهاني است. برخي کارشناسان اعلام کرده‌اند که هم‌اکنون ارزش اين بازار جهاني از 10 ميليارد دلار نيز فراتر رفته و چيني‌ها و کره‌اي‌ها به عنوان حاضران اصلي در دنياهاي مجازي محسوب مي‌شوند.

systemgroup.net

Luxe
22-02-2010, 17:42
کلاه گشادی گذاشتن سرش که خودشم خبر نداره :31:

بی باک بی بال
22-02-2010, 17:56
مثلا همین بازی تراوین هست طرف اکانت 500 هزارتومان فروخت