PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك

piishii
02-04-2006, 23:02
سلام به همه من يك سوال داشتم من يكجا برا دانلود ميرم اما محيط اونجا يكم زيادي گيره و من كه آهنگ دانلود ميكنم و ميخوام رايت كنم كلي نصيحت ميشنوم كه اين آهنگ ها چيه و ....... :blink: :blink: :blink:

من ميخوام بهم راهي رو معرفي كنيد كه وقتي اين آهنگ ها رو دانلود كردم چه جوري ميشه پسوند و ساختارشون
و تغيير بدم كه موقع رايت اونا فكر كنن كه اينها مثلا فايهاي متني يا Data كه نفهمند آهنگ( آهنگه ) بعد كه آوردم خانه خودم دوباره تغيير بدم و بشن اون چيزي كه من ميخوام .
اگر راهي هست نشونم بدبد ممنونم.
و اينكه مسئول رايت اونجا زياد به اين چيزا وارد نيست فقط فايل رو كه ببينه مثلا شكل فايل متني كار تمومه
ممكنه كه فايلم باز كنه كه من مي خوام اگه باز هم كرد مستقيم مثلا با Media Player يا برنامه ديگه باز نشه
و مجبور بشه كه Open With بزنه . ;) ;)

Sherpa
02-04-2006, 23:54
سلام

دوست عزيز راحلهاي مختلفي ممكنه وجود داشته باشه , يك روش اينه كه شما پسوند فايل را تغيير بدي , مثلا mp3 را تبديل كني به txt در اينحالت اگر طرف روي فايل با پسوند جديد ( txt ) كليك كنه يه متن نامفهوم را ميبينه . بعدا ميتوني پسوند را به حالت قبلي برگردوني.
راه ديگر ميتوني فايل را زيپ كني , و حتي روي آن پسورد هم بگذاري .

موفق باشي

piishii
03-04-2006, 01:03
سلام

دوست عزيز راحلهاي مختلفي ممكنه وجود داشته باشه , يك روش اينه كه شما پسوند فايل را تغيير بدي , مثلا mp3 را تبديل كني به txt در اينحالت اگر طرف روي فايل با پسوند جديد ( txt ) كليك كنه يه متن نامفهوم را ميبينه . بعدا ميتوني پسوند را به حالت قبلي برگردوني.
راه ديگر ميتوني فايل را زيپ كني , و حتي روي آن پسورد هم بگذاري .

موفق باشي

اي كه فدات بشم اينو كه خودم ميدونم نحوه انجامشو پرسيدم ;) ;) :blink:

کاپتان هادی
03-04-2006, 01:26
ببین دوست عزیز برو تویه run بزن cmd بعد میری تویه محیط داس یعنی کامند پرومپت باز می شه اینجا با ستوره cd یعنی تغییر دایرکتوری می ری تا برسی به فایلت اونجا هم می نویسی ren 1.mp3 1.txt یا هر چیزی سعی کن تکست هم ننویسی بلکه یه چیزه دیگه بنویسی که باز نشه و طرف مشکوک نشه

piishii
03-04-2006, 02:50
ببین دوست عزیز برو تویه run بزن cmd بعد میری تویه محیط داس یعنی کامند پرومپت باز می شه اینجا با ستوره cd یعنی تغییر دایرکتوری می ری تا برسی به فایلت اونجا هم می نویسی ren 1.mp3 1.txt یا هر چیزی سعی کن تکست هم ننویسی بلکه یه چیزه دیگه بنویسی که باز نشه و طرف مشکوک نشه

من اين كارو كردم اما اين ارور رو ميده
The System cannot Find The File Specified . :blink:
اين دستوري كه من تايپ كردم : ren 1.mp3 1.txt
---------------------
اگر خنگ بازي در ميارم معذرت من شرمم نميشه اگه مطلب خيلي حتي ساده ي سوال كنم ;) ;)

ALIAK28
03-04-2006, 03:03
برو به
TOOLS
FOLDER OPTION
VIEW
بعد تیک کنار HIDE EXTENTIONS FORKNOWN FILE TYPE
رو برداد. حالاتمام پسوردها نشون داده میشن. رو خود هرد هر پسوردی خواستی ( TXT یا DOC ) بزار روش . ارور هم نمی ده . اگر من اشتباه متوجه شدم و منظور دیگه ای داشتی خوشحال می شم بهم بگی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاپتان هادی
03-04-2006, 03:35
من اين كارو كردم اما اين ارور رو ميده
The System cannot Find The File Specified . :blink:
اين دستوري كه من تايپ كردم : ren 1.mp3 1.txt
---------------------
اگر خنگ بازي در ميارم معذرت من شرمم نميشه اگه مطلب خيلي حتي ساده ي سوال كنم ;) ;)
البته راهی که دوستمون گفتن واقعا عالیه اما در مورد مشکل شما باید یک فایلی به اسم 1.mp3 وجود داشته باشه که شما بتونید عوضش کنید این رو برای اطلاعتون از دستورات داس گفتم

'POP'
03-04-2006, 05:38
همونطور كه Sherpa عزيز اشاره كرد ، فقط پسوند فايل رو عوض كن و اين نيازي به استفاده از خط فرمان داس نداره و داخل ويندوز ، به همون سادگي تغيير پسوند ساير فايل ها اقدام كن.
;)

Sherpa
03-04-2006, 10:03

سلام

دوست عزيز اين كه عرض كردم ساده ترين روشه .
براي تغيير دادن اسم و يا پسوند هر فايلي روي آن كليك راست كن و از گزينه Rename استفاده كن .
اگر فايل مورد نظر را روي سي دي كپي كردي , براي تغيير مجدد پسوند آن , ابتدا آنرا روي هارد بريز بعد
روي آن كليك راست كن تيك اين قسمت را بردار
Properties > Read-only اسم ويا پسوند آنرا به حالت اوليه برگردان . و چنانچه پسوند ها را نميتوني ببيني , پست شماره 6 كه دوست عزيز ALIAK28 نوشته را اول انجام بده بعد به سراغ مراحل بعدي برو .
اگر باز هم مشكلي بود در خدمتم .

موفق باشي

Master
03-04-2006, 10:28
ولی اینجا یه مشکلی هست . حالا این کارو کردیمو پسوند عوض شد و رایت زدیم موقع کوپی رویه هرد و تغییر پسوند ایا اجرا ه م میشه ؟مشکلی نداره اخه من یه بار یه فیلمو اینجوری رایت زدم و بعدش که خواستم دوباره درستش کنم اصلا اجرا نمی شد...

Sherpa
03-04-2006, 11:29
ولی اینجا یه مشکلی هست . حالا این کارو کردیمو پسوند عوض شد و رایت زدیم موقع کوپی رویه هرد و تغییر پسوند ایا اجرا ه م میشه ؟مشکلی نداره اخه من یه بار یه فیلمو اینجوری رایت زدم و بعدش که خواستم دوباره درستش کنم اصلا اجرا نمی شد...

سلام

دوست عزيز اين روش ساده هيچ مشكلي نداره با خيال راحت مجددا امتحان كن . اون دفعه قبلي حتما مشكل چيز ديگري بوده . حتي ميتوني هيچ پسوندي هم نگذاري ، ولي اگر يك پسوند انحرافي (مثل txt ) بگذاري چون با كليك روي آن و بدون Open With باز و بيشتر باعث گمراهي ميشه !! و حروف نامفهومي را نشون ميده !

موفق باشيد

piishii
03-04-2006, 11:47
از همه ممنونم مشكل رفع شد .
---------------------------
هادي جان من اون فايل رو داشتم ! به همون شكل چون وقتي توي داس مينوشتم 1.mp3 و اينتر ميزدم فايل مربوطه اجرا ميشد.

piishii
03-04-2006, 11:52
برو به
TOOLS
FOLDER OPTION
VIEW
بعد تیک کنار HIDE EXTENTIONS FORKNOWN FILE TYPE
رو برداد. حالاتمام پسوردها نشون داده میشن. رو خود هرد هر پسوردی خواستی ( TXT یا DOC ) بزار روش . ارور هم نمی ده . اگر من اشتباه متوجه شدم و منظور دیگه ای داشتی خوشحال می شم بهم بگی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دلم نيومد يك تشكر ويژه از شما بكنم . :blush: راه شما عالي بود :) با اونكه بقيه هم به اطلاعاتم اضافه كردند ;)

ALIAK28
03-04-2006, 19:43
دلم نيومد يك تشكر ويژه از شما بكنم . :blush: راه شما عالي بود :) با اونكه بقيه هم به اطلاعاتم اضافه كردند ;)
خواهش می کنم piishii جان! شما لطف دارید. منم از مطالب بقیه دوستان استفاده کردم. ;)