PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال دارم : آیا زنده کردنِ آدمِ مرده امکان پذیر هست ؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2010, 15:16
سلام دوستان

:20:

آیا از نظرِ علمی و پزشکی ، امکانِ داره انسانی رو که مرده و تبدیل به خاک شده یا کاملاً سوخته و خاکستر شده دوباره زنده کرد ؟

ممنون از توجهتون و وقتتون

:11:

morsadr
19-02-2010, 19:19
سلام دوستان

آیا از نظرِ علمی و پزشکی ، امکانِ داره انسانی رو که مرده و تبدیل به خاک شده یا کاملاً سوخته و خاکستر شده دوباره زنده کرد ؟

ازنظر علمی خیر :18:
ولی تو فیلما میشه :27:

Royce
19-02-2010, 20:09
توی کویت احتمالا بتونن

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-02-2010, 22:27
سلام دوستان

اون که بله . تو فیلما همه کار میشه کرد .

تو کویت هم مثلِ همه جایِ دنیا میشه خیلی کارها کرد .

====================================

ببینین دوستان ، ما برایِ زنده کردن یک انسان ( حتی اگر هزاران سال پیش مرده باشه ) به دو دسته اطلاعات احتیاج داریم :

1 - اطلاعاتِ مربوط به ساختمانِ بدنش . ما الآن به این اطلاعات دست پیدا کردیم ( شبیه سازی ) و قادر هستیم هر کسی رو که اطلاعاتِ ژنتیکیش رو در اختیار داریم دوباره بسازیم . میتونیم انیشتین و ناپلئون و ادیسون و خلاصه همه رو دوباره بسازیم .

2 - اطلاعاتی که هر انسان در طول زندگیش کسب میکنه . یعنی همۀ اطلاعاتی که با استفاده از حواسِ چندگانه اش کسب کرده .

خب حالا مسئله روشن شد .

اگه بتونیم اون اطلاعاتی رو هم که هر انسان در طولِ زندگیش کسب کرده بهش برگردونیم ( بعد از شبیه سازی ) اونوقت اون انسان دقیقاً تبدیل میشه همون انسانی که قبلاً در دنیا زندگی میکرده .

خب حالا مشکلِ ما چی هست ؟

اون اطلاعاتی که کسب کرده در دنیا ، بعد از مرگش چی بر سرِ اون اطلاعات میاد ؟؟؟؟؟

آیا از بین میره بعد از مرگ ؟؟؟

یا در جایی سالم باقی میمونه ؟؟؟

آیا بازیابیِ این اطلاعات امکان پذیر هست ؟؟؟؟

نظرِ شما دوستان چی هست ؟

:10:

همۀ کسانی که در علمِ پزشکی توانمند هستند ، لطفاً در پاسخ به این سوالها به من کمک کنند .

با تشکر پیشا پیش

.::SMS::.
20-02-2010, 12:43
سلام دوستان

اون که بله . تو فیلما همه کار میشه کرد .

تو کویت هم مثلِ همه جایِ دنیا میشه خیلی کارها کرد .

ببینین دوستان ، ما برایِ زنده کردن یک انسان ( حتی اگر هزاران سال پیش مرده باشه ) به دو دسته اطلاعات احتیاج داریم :

1 - اطلاعاتِ مربوط به ساختمانِ بدنش . ما الآن به این اطلاعات دست پیدا کردیم ( شبیه سازی ) و قادر هستیم هر کسی رو که اطلاعاتِ ژنتیکیش رو در اختیار داریم دوباره بسازیم . میتونیم انیشتین و ناپلئون و ادیسون و خلاصه همه رو دوباره بسازیم .

2 - اطلاعاتی که هر انسان در طول زندگیش کسب میکنه . یعنی همۀ اطلاعاتی که با استفاده از حواسِ چندگانه اش کسب کرده .

خب حالا مسئله روشن شد .

اگه بتونیم اون اطلاعاتی رو هم که هر انسان در طولِ زندگیش کسب کرده بهش برگردونیم ( بعد از شبیه سازی ) اونوقت اون انسان دقیقاً تبدیل میشه همون انسانی که قبلاً در دنیا زندگی میکرده .

خب حالا مشکلِ ما چی هست ؟

اون اطلاعاتی که کسب کرده در دنیا ، بعد از مرگش چی بر سرِ اون اطلاعات میاد ؟؟؟؟؟

آیا از بین میره بعد از مرگ ؟؟؟

یا در جایی سالم باقی میمونه ؟؟؟

آیا بازیابیِ این اطلاعات امکان پذیر هست ؟؟؟؟

نظرِ شما دوستان چی هست ؟

همۀ کسانی که در علمِ پزشکی توانمند هستند ، لطفاً در پاسخ به این سوالها به من کمک کنند .

با تشکر پیشا پیش

در این صورت نمتونم قبول کنم که این شخص همون شخص باشه
این یه فرد دیگه س با همون تجربیات و همون ژنتیک

vorojax
20-02-2010, 16:43
سلام دوستان

نه برادر من...ممکن نیست!

در این صورت نمتونم قبول کنم که این شخص همون شخص باشه
این یه فرد دیگه س با همون تجربیات و همون ژنتیک

دقیقا !

morsadr
20-02-2010, 17:12
دوست گرامی اشتباه نکنید اطلاعات ما در مورد شبیه سازی به هیچ عنوان کامل نیست و در مراحل اولیه می باشد و اینطوری که شما می فرمایید ما میتوانیم ناپلئون و ادیسون بسازیم نیست :18:. فعلا فقط توان این است که یک سلول زنده را در یک شرایط کاملا خاص تکثیر کرده و به یک جاندار تبدیل کرد . نه از روی سلول خاکستر یک انسان :18:
تئوری که شما مطرح کرده اید خیلی قشنگه :10: ولی در همان گام اولش غیر ممکنه حالا تا برسیم به برگردوندن اطلاعات فردی انسانی که تولید شده :19: فعلا باید حالا حالا ها صبر کرد.

mx_2dar
20-02-2010, 17:34
شما فقط نیت کن حله :31:

20-02-2010, 18:23
دوست گرامی اشتباه نکنید اطلاعات ما در مورد شبیه سازی به هیچ عنوان کامل نیست و در مراحل اولیه می باشد و اینطوری که شما می فرمایید ما میتوانیم ناپلئون و ادیسون بسازیم نیست :18:. فعلا فقط توان این است که یک سلول زنده را در یک شرایط کاملا خاص تکثیر کرده و به یک جاندار تبدیل کرد . نه از روی سلول خاکستر یک انسان :18:
تئوری که شما مطرح کرده اید خیلی قشنگه :10: ولی در همان گام اولش غیر ممکنه حالا تا برسیم به برگردوندن اطلاعات فردی انسانی که تولید شده :19: فعلا باید حالا حالا ها صبر کرد.

فرضا این مشکل حل بشه
در این صورت نیاز نیست که فرد بمیره و بعد دوباره همون شخص رو بوجود آورد.
میشه یه نفر دقیقا عین شما با همون خصوصیات و تجربیات تولید کرد. اونوقت شما میتونید قبول کنید که اون شخص خود شما هستید؟
مسلما نه. اون یه نفر دیگه س شبیه شما

taghi_ramzi
20-02-2010, 21:08
جناب "محمد آسمونی" این سوالات و مقدمات رو بزار کنار ؛ حرف دلتو بگو !

Arpanet
20-02-2010, 21:33
سلام دوستان

با تكنولوژي فعلي نه
از نظر تئوري اگه دي ان اي سالم حتي يك سلول رو بتونيم بدست بياوريم اطلاعات ژنتيكي تمام بدن در اون هست مثل انچه كه فيلم پارك ژوراسيك ازش الهام گرفته
بنا به قانون بقاي ماده وانرژي ماده هيچ وقت ازبين نميره وبه وجود هم نمياد پس امكانش هست

starpars
20-02-2010, 21:50
چنتا سوال بپرسم ببینم کسی در این مورد نظری نداره

اول اینکه اطلاعات حافظه هر فرد آیا توی قسمتی از جسمش (مغز) ذخیره میشه یا جایی دیگه این اطلاعات ذخیره میشن؟
اگه توی مغز انسان ذخیره میشه چرا وقتی طرف میمیره بدون وجود مغز اطلاعات حافظش همراش هست ؟ یا اگه جایی دیگه ذخیره میشه چرا وقتی ضربه ای به سر وارد میشه ممکنه طرف حافظش رو از دست بده چون مغزش آسیب دیده؟

مورد دیگه اینکه به نظر شما اگه مثلا یه دستگاهی ساخته بشه مثل رحم مادر که بشه از نطفه , انسان رو توش پرورش داد فرض کنیم درست کا کنه و بعد از چند ماه بدن بچه کامل بشه نکته ای که هست اینه که حالا اینجا قضیه روح چی میشه آیا توی این بدن همونطور که در حالت عادی اتفاق میفته اینجا هم صدق میکنه اینکه روح دمیده میشه یا دمیده نمیشه؟

Shayan Arya
20-02-2010, 22:45
بعد از چند ماه بدن بچه کامل بشه نکته ای که هست اینه که حالا اینجا قضیه روح چی میشه آیا توی این بدن همونطور که در حالت عادی اتفاق میفته اینجا هم صدق میکنه اینکه روح دمیده میشه یا دمیده نمیشه؟

روح ؟!
روح افسانه ایست که گذشتگان درست کردند تا بتونن با مرگ که پایان حیات مادی و واقعی هر موجود زنده ایست راحت تر کنار بیان
با رویا پردازی درباره اینکه بالاخره روح انسان در قالب بدنی دیگر بر میگرده یا اینکه همون فرد دوباره یک روز زنده میشه و ... (نوع این افسانه در جاهای مختلف فرق میکنه ولی دلیلش یکسان هست)

اگر برگردیم به بحث علمی فکر میکنم از طریق شبیه سازی این موضوع امکان پذیر باشه
البته در اینجا چند چالش داریم:
اول. مهم نیست اون فرد مرده یا سوخته یا هر چی... بلکه فقط نیاز داریم تا مواد اولیه رو برای شبیه سازی از اون داشته باشیم

دوم. همونطور که MOHAMMAD_ASEMOONI گفت به اطلاعاتی که اون فرد در طول زندگیش کسب کرده نیاز داریم
من اسم این اطلاعات رو میگذارم تجربه زندگی
در اینجا چالش این هست که آیا تمام تجربه زندگی موجود شبیه سازی شده به کلونش منتقل میشه یا نه؟
تجربه شبیه سازی حیوانات در این مورد نشون میده که بعضی فاکتورها منتقل میشه ولی نه همه چیز...
پس باید منتظر شبیه سازی انسان باشیم تا میزان انتقال تجربیات رو به طور عملی مشاهده کنیم

------- ویرایش ---------
در پست بعدی نظرم رو گفتم

Old_Chater
20-02-2010, 23:35
بعد از چند ماه بدن بچه کامل بشه نکته ای که هست اینه که حالا اینجا قضیه روح چی میشه آیا توی این بدن همونطور که در حالت عادی اتفاق میفته اینجا هم صدق میکنه اینکه روح دمیده میشه یا دمیده نمیشه؟

فعلا كه نتونستن چنين دستگاهي درست كنن اما اگه درست كردن ميشه يه جواري فهميد

20-02-2010, 23:56
روح ؟!
روح افسانه ایست که گذشتگان درست کردند تا بتونن با مرگ که پایان حیات مادی و واقعی هر موجود زنده ایست راحت تر کنار بیان
با رویا پردازی درباره اینکه بالاخره روح انسان در قالب بدنی دیگر بر میگرده یا اینکه همون فرد دوباره یک روز زنده میشه و ... (نوع این افسانه در جاهای مختلف فرق میکنه ولی دلیلش یکسان هست)

اگر برگردیم به بحث علمی فکر میکنم از طریق شبیه سازی این موضوع امکان پذیر باشه
البته در اینجا چند چالش داریم:
اول. مهم نیست اون فرد مرده یا سوخته یا هر چی... بلکه فقط نیاز داریم تا مواد اولیه رو برای شبیه سازی از اون داشته باشیم

دوم. همونطور که MOHAMMAD_ASEMOONI گفت به اطلاعاتی که اون فرد در طول زندگیش کسب کرده نیاز داریم
من اسم این اطلاعات رو میگذارم تجربه زندگی
در اینجا چالش این هست که آیا تمام تجربه زندگی موجود شبیه سازی شده به کلونش منتقل میشه یا نه؟
تجربه شبیه سازی حیوانات در این مورد نشون میده که بعضی فاکتورها منتقل میشه ولی نه همه چیز...
پس باید منتظر شبیه سازی انسان باشیم تا میزان انتقال تجربیات رو به طور عملی مشاهده کنیم

ولی این پایان راه نیست!
اگر روزی بتونیم تمام اطلاعات مغز انسان رو در جایی ذخیره و بعد به فرد دیگری منتقل کنیم ، و اگر فرد دوم کپی ژنتیکی فرد اول باشه به طور یقین ما فرد مرده رو زنده کردیم.
و تناقض فلسفی اینکه اگر فرد اول هنوز زنده باشد چه؟ باید فیلسوف ها جواب بدن...

(قسمت آخر پیش بینی همراه با تخیل من از آینده شبیه سازی هست)
به بحث روح نمیپردازم چون انجمن پزشکیه اینجا (هر چند صحبت های شما جای نقد جدی داره)

ولی مجددا میگم با نظر به اینکه بالاخره یه زمانی میرسه که هم بشه از اطلاعات مغز (به قول شما تجربه زندگی) کپی و بک آپ گرفت و هم یه نفر رو شبیه سازی کرد، پس میشه یه نفر رو با همان خصوصیات ساخت
ولی این فرد یه شخص دیگه اس با همون خصوصیات نفر اول
با بررسی بهتر همون تناقض فکر کنم قضیه روشن تر میشه
فرضا شما هنوز زنده اید و یه کپی دقیقا از روی شما ساخته میشه
آیا اون همون شمایید؟ درسته که هیچ تفاوتی نه ظاهری و نه باطنی با اون ندارید ولی اون شما نیستید. یه کپی شبیه شماست
اینجا بحث من بودن پیش میاد که فلسفیه نه پزشکی

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2010, 00:02
سلام دوستان

ممنون که در این گفتگویِ علمی شرکت کردین .

حرفهاتون بسیار جالب انگیزه

راستش من نمیتونم قبول کنم که این کار غیر ممکنه .

اون دوستانِ عزیزی که نظرشون اینه که اون آدمِ ساخته شده فقط شبیهِ اون آدم ِ مرده هست اما خودش نیست ، من ازشون این سوال رو میپرسم :

به قول اون دوستانمون که گفتند نیاز به مرده هم نداریم ، اگر ما یکی درست شبیهِ پدرِ یک نفر درست کنیم . هم از نظرِ ظاهری و هم تمامِ اطلاعاتِ موجود در مغزِ پدر واقعی رو هم داشته باشه .

در این صورت دیگه چه فرقی هست بین واقعی و غیر واقعی ؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه کی میتونه تشخیص بده کدوم واقعیه ؟؟؟؟؟

فراموش نکنین که هیـــــــــــــــــــــــ ــچ فرقی بین این دو نیست . چطور میخواین این دو رو با هم مقایسه کنین وقتی فرقی بینشون نیست ؟؟؟؟؟؟؟

=====================================

در موردِ شبیه سازی ، شک نیست که انسان تازه اولِ راهه و هنوز خیلی مونده تا شبیه سازی موفقیت آمیز باشه صد در صد .

اما شبیه سازیِ انسان حدودِ 4 سالِ پیش انجام شد و اسمش رو هم گذاشتند حوا !!!!!!!!

ماده گراها اون رو انقلابی در علم به حساب آوردند و اینکه دلیلی بر این هست که خدا وجود نداره و همه چیز مادیست !!!!!!!!!

اگه بدونین تو رسانه ها چه سر رو صدایی راه اندانختند . اما به یکباره همه ساکت شدند و حوا هم غیبش زد و خبرها غیب شد و جریان فراموش شد !!!!!

شاید حوا زنده نموندو گندش در اومد و فهمیدند که عجله کردند و زود قضاوت کرده اند .

================================================== ====================

اما در موردِ اطلاعاتِ درون مغز :

به این مثال توجه کنین لطفاً :

یه کامپیوتر داریم که صاحبش برنامه ای براش طراحی کرده که در هر یک صد هزارم ثانیه از همه چیز بک آپ میگیره .

خب حالا یکی میاد و میزنه این کامپیوتر رو درب و داغون میکنه و خوردش میکنه و اتیشش میزنه و خاکسترش رو هم به باد میده .

و خوشحاله که اون رو کاملاً ازبین برده .

فرداش میاد میبینه همون کامپیوتر دوباره سر جاشه !!!!!!

سازندۀ کامپیوتر میخنده و بهش میگه :

تو خیلی ساده لوح هستی . آخه ادمی عاقل ، من که تونستم این کامپیوتر رو بار اول از عدم ( نیستی ) بسازم ، برام کاری نداره که دوباره بسازمش .

این کامپیوتر از سافت ور و هارد ور تشکیل شده . من هم همۀ اطلاعاتِ هارد ور و سافت ورش رو دارم و نابود کردنش مانعِ این نمیشه که دوباره بسازمش .

اگه هزار بار دیگه هم نابودش کنی باز هم دوباره میسازمش .

=============================================

من هر چی سعی کردم نتونستم خودم رو قانع کنم که پس از مرگ اطلاعاتِ موجود در مغز نابود میشه و از بین میره .

یه جایی این اطلاعات ، سالم باقی میمونه .

ببینین چطور تمامِ اطلاعاتِ لازم برایِ ساختِ بدن ، تنها در یک سلول وجود داره ( ژنها ) .

پس حتماً اطلاعاتِ اکتسابیِ انسان هم در جایی نسخه برداری میشه و سالم باقی میمونه .

اما کجا ؟؟؟؟

در اینجا دیگه در میمونم و توانِ جلو تر رفتن ندارم .
:41:

شما اگر این قدرت رو دارین حتی اگر حدس و خیال و گمان هم باشه لطف کنین مطرحش کنین .

شاید اینجا دیگه رسیده باشیم به لبِ مرز و نمیشه جلو تر رفت .

شاید اینجاست که نقشِ روح نمایان میشه .

شاید جوابِ این معما در همان روح باشه .

روحی که ما چیزِ زیادی ازش درک نکردیم و شاید یکی از ماموریتهاش حفظ و نگه داریِ همون اطلاعاتِ اکتسابی هست .

اما خواهشا نگین که زنده کردنِ مردگان امکان نداره . من دلیلی برایِ انکارِ صد در صدِ این موضوع نمیبینم در حالی که علائم و شواهدِ امکان داشتنش بسیار زیاده .

اگر دلیلِ قانع کننده و قاطعی برایِ ردِ این نظریه دارین زود و تند و سریع مطرحش کنین و ما رو از سرگردانی و حیرانی نجات بدین .

21-02-2010, 00:26
سلام دوستان

ممنون که در این گفتگویِ علمی شرکت کردین .

حرفهاتون بسیار جالب انگیزه

راستش من نمیتونم قبول کنم که این کار غیر ممکنه .

اون دوستانِ عزیزی که نظرشون اینه که اون آدمِ ساخته شده فقط شبیهِ اون آدم ِ مرده هست اما خودش نیست ، من ازشون این سوال رو میپرسم :

به قول اون دوستانمون که گفتند نیاز به مرده هم نداریم ، اگر ما یکی درست شبیهِ پدرِ یک نفر درست کنیم . هم از نظرِ ظاهری و هم تمامِ اطلاعاتِ موجود در مغزِ پدر واقعی رو هم داشته باشه .

در این صورت دیگه چه فرقی هست بین واقعی و غیر واقعی ؟؟؟؟؟؟؟؟

دیگه کی میتونه تشخیص بده کدوم واقعیه ؟؟؟؟؟

فراموش نکنین که هیـــــــــــــــــــــــ ــچ فرقی بین این دو نیست . چطور میخواین این دو رو با هم مقایسه کنین وقتی فرقی بینشون نیست ؟؟؟؟؟؟؟

ببینید من نمی گم این کار غیر ممکنه. من میگم این اسمش زنده کردن مرده نیست. این یه کپی گرفتنه
مثل همون کامپیوتر، شما همون کامپیوتر رو زنده نکریدن بلکه یکی دیگه ساختین با همون اطلاعات
-----------
برای دیگران ممکنه فرقی بینشون نبینن ولی اگه شما یه کپی از خودتون بگیرین، آیا اون همون شمایین؟ یعنی این من که الان تو وجود شما هست، تو کپی شما هم وجود داره؟

کلا من میگم که در صورت انجام شدن این کار، نمیشه مرده رو باش زنده کرد ولی میشه یه شخص دیگه ساخت دقیقا با همون خصوصیات و تجربیات

Shayan Arya
21-02-2010, 01:10
فرضا شما هنوز زنده اید و یه کپی دقیقا از روی شما ساخته میشه
آیا اون همون شمایید؟ درسته که هیچ تفاوتی نه ظاهری و نه باطنی با اون ندارید ولی اون شما نیستید. یه کپی شبیه شماست
اینجا بحث من بودن پیش میاد که فلسفیه نه پزشکی

در مورد موضوع علمیش که مشکلی نداریم، میمونه اسم اون موجود که آیا کپی هست یا ...
فرض کنیم من الان زنده هستم و یک نفر دیگه هم شبیه من وجود داره ، در اینجا به نفر دوم میگیم کپی
ولی فرض دوم اینکه من زنده نیستم و فرد دوم زنده است که در اینجا احتمالا اون فرد خودش رو من احساس میکنه نه کپی من
در کل قبول دارم که نتیجه شبیه سازی کپی هست ولی میتونه به عنوان شخص اول احساس بشه با توجه به شرایط

دوست عزیز MOHAMMAD_ASEMOONI
به نظر من شما چند موضوع رو به هم ترکیب کردید
اصلا با توجه به سوال شما مثال شبیه سازی کاملا اشتباه هست

از نظر علمی خیر

MohandesMCD
21-02-2010, 01:48
من کل بحث رو نخوندم ولی با یکی از استادها چنین بحثی شد من خلاصشو میگم
انسان سه قسمته.جسمش.حافظش و روحش
الان پزشکی به اینجا رسیده که جسم رو میتونه بسازه.مشکلی نداریم
از لحاظ حافظه هم تکونولوژیش ساخته شده که اطلاعات حافظه رو کپی بشه کرد و ریخت روی یک مغز دیگه ولی هنوز اینکار در ابتدای راه هستش و سهل و آسون مثل تولید بدن نشده
ولی روح رو دیگه نمیشه کاریش کرد
مثل این میمونه شما یک خونه نو میخرید.خونه نو رو دارید.وسایل قدیمی رو هم انتقال میدید به خونه جدید ولی خودتون نمیرید اونجا ساکن بشید.صرفا چون خونه به اسم شماست و وسایل قدیمیتون رو منتقل کردید اونجا شما ساکن اون خونه خطاب نمیشید

morsadr
21-02-2010, 11:21
دوستان نظریات جالبی مطرح کرده اند ولی همه آنها بر پایه یکسری فرضیه می باشد که هنوز عملی نشده یعنی شبیه سازی انسان.
ببنید اگر هم شبیه سازی دقیقا صورت بگیره این به معنای تولید مجدد فرد نیست این یعنی موجودی با کد های ژنتیکی دقیقا شبیه فرد قبلی تولید شده ولی همان فرد نیست . مثال ساده آن دو قلوهای همسان می باشند . این افراد از نظر ژنتیکی دقیقا مشابه یکدیگرند ولی یک نفر نیستند بلکه دو نفرند با خصوصیات متفاوت. این تفاوت در چیست ؟ برای این تفاوت مسائل متفاوتی را مطرح کرده اند که یکی از آنها روح می باشد که هنوز از نظر علمی در ان چالش های زیادی وجود داره. تئوری های دیگه در مورد این تفاوت نقش محیط اطراف در شکل گیری فرد می باشد یعنی اگر دو برادر دوقلو در دو محیط کاملا متفاوت رشد کنند کاملا متفاوت خواهند بود که این همان حافظه و شخصیت هر فرد است که از نظر من به هیچ عنوان قابل کپی برداری نیست.:18:
مطلب دیگری که لازم میدونم حتما مطرح کنم اینه که بعضی از دوستان خیلی راحت مقایسه هایی انجام می دهند که از نظر من مردوده مثلا خیلی راحت انسان را با کامپیوتر و حافظه را با هارد و کپی برداری را با بک آپ مقایسه می کنند. این کاملا غلطه در مورد کامپیتر شما می تونید این کار را بکنید چون این دستگاه ساخت انسانه و انسان به جزئیات آن اشراف داره و ساخت آن در حد عقل بشر می باشد ولی ساخت بدن انسان به این راحتی نیست و از حد عقل بشر خارجه و به جزئیات آن اشراف کامل نداریم . درسته شاید بحث شبیه سازی به نتایجی هم برسه ولی توجه داشته باشید شبیه سازی فقط یک تکثیر سلولی است نه ساخت سلول . بشر حتی توانایی ساخت یک سلول را هم ندارد چه برسه به ساخت یک انسان کامل.
در مورد مکان ذخیره سازی حافظه و تجربیات هنوز علم به نتایج قطعی نرسیده ولی اینطور بنظر میرسه که این مسئله در مغز صورت می گیره . ظاهرا بصورت ایجاد یا فعال شدن سیناپس های عصبی جدید در مغز که در مواقع یاد آوری این ها فعال شده و حافظه استفاده می شه . البته همینجاست که مرز بین جسم وروح مطرح میشه یعنی ارتباط بین یک جسم کاملا مادی با یک حافظه کاملا غیر مادی . البته روح از نظر علمی نه تائید کامل شده و نه رد کامل بنابر این با نظر دوستمون که روح یک افسانه است مخالفم.

Shayan Arya
21-02-2010, 11:29
اما شبیه سازیِ انسان حدودِ 4 سالِ پیش انجام شد و اسمش رو هم گذاشتند حوا !!!!!!!!

ماده گراها اون رو انقلابی در علم به حساب آوردند و اینکه دلیلی بر این هست که خدا وجود نداره و همه چیز مادیست !!!!!!!!!

اگه بدونین تو رسانه ها چه سر رو صدایی راه اندانختند . اما به یکباره همه ساکت شدند و حوا هم غیبش زد و خبرها غیب شد و جریان فراموش شد !!!!!

شاید حوا زنده نموندو گندش در اومد و فهمیدند که عجله کردند و زود قضاوت کرده اند .

تا جایی که میدونم اون ادعا دروغ بود و هیچ شبیه سازی انسان در هیچ یک از کشورهای دارای این فناوری انجام نشده
دلیلش هم علاوه بر مشکلات فنی مسائل و موانع قانونی هست

taghi_ramzi
21-02-2010, 12:05
سوال:

به نظر شما (جناب شایان آریا) وقتی که انسان که رشدش رو کرده و دیگه رشد فیزیکی توی بدنش اتفاق نمی افته چطوری یه چیز جدید یاد می گیره ؟ یا اخلاقش عوض میشه ؟

Shayan Arya
21-02-2010, 13:18
به نظر شما (جناب شایان آریا) وقتی که انسان که رشدش رو کرده و دیگه رشد فیزیکی توی بدنش اتفاق نمی افته چطوری یه چیز جدید یاد می گیره ؟ یا اخلاقش عوض میشه ؟

من هم میپرسم چطور کسی که کلی چیز یاد گرفته و اخلاق خاصی داره وقتی یک ضربه به سرش بخوره دیوانه میشه و همه چیز یادش میره!
الان دارن روبات هایی میسازن که پس ساخت فیزیکی شروع به یادگیری میکنند، یعنی به نظر شما اون ها هم روح دارند؟

Old_Chater
21-02-2010, 13:26
هرگز امكان پذير نيست اگه هم بشه ميشه همون شبيه سازي
قبول كنين كه عقل ما نسبت به عقل خدا مثل كاه به كوه هست

taghi_ramzi
21-02-2010, 13:38
روبات هایی میسازن که پس ساخت فیزیکی شروع به یادگیری میکنند،

مزاح می فرمایید دیگه ؟ من خودم تو تیم رباتیک هستم ، همین که ربات فرمانهایی که بهش داده میشه رو بتونه درست اجرا کنه خیلیه ، اون وقت رباتهای یادگیر؟

بعدش هم این بیماریهای روحی و طب روانی و روانشناسی حتماً همه ش الکیه دیگه ؟
یه مقداری مطالعه تون رو بیشتر کنید ، بعد در خدمت خواهیم بود

morsadr
21-02-2010, 13:44
[QUOTE=Shayan Arya;4695692]این موارد در زیرمجموعه شبه علم قرار میگیرند نه علم

میشه تعریف شبه علم را بفرمایید ؟ اولین باریه که این کلمه بیان میشه در صورت امکان مستند باشه نه نظر شخصی.
هومیوپاتی یک علم مکمل پزشکیه و نه یک شبه علم . وقتی عده ای روی یک مطلب مطالعه می کنند و به نتایجی میرسند و در جهان تائید میشه من و شما کوچک تر از اینیم که به این راحتی آن را رد کنیم .
شما فقط در مورد بعد غیر مادی انسان کمی توضیح بدهید و آن را توجیه کنید حالا به هر اسمی که می خاد باشه . روح باشه یا هر چیز دیگه .

morsadr
21-02-2010, 13:51
مزاح می فرمایید دیگه ؟ من خودم تو تیم رباتیک هستم ، همین که ربات فرمانهایی که بهش داده میشه رو بتونه درست اجرا کنه خیلیه ، اون وقت رباتهای یادگیر؟

موافقم :11:
کمی اگر فکر کنید می بینید که معقول نیست که یک مخلوق بتونه مخلوقی مشابه خودش بسازه . وقتی میتونه که به تمام جزئیات وجودی خودش اشراف کامل داشته باشه . هنوز این اشراف وجود نداره و فکر نکنم هیچگاه هم بوجود بیاد.
علم پزشکی بسیار ناقص تر از این حرفهاست که بتونه حتی یک سلول بسازه :41:

Shayan Arya
21-02-2010, 14:59
همین که ربات فرمانهایی که بهش داده میشه رو بتونه درست اجرا کنه خیلیه ، اون وقت رباتهای یادگیر؟

با تمام احترام، تیم های رباتیک دانشجویان ما در زمینه علم رباتیک تقریبا اماتور هستند
من در مورد رباتهای هوشمند صحبت میکنم نه ماشین های اسباب بازی یا آدم آهنی ها...
هوش مصنوعی چیز جدیدی نیست که شما بی اطلاع باشی

این روانشناسان بیمارشون رو با احضار روح درمان می کنند یا نسخه های دارویی و تشویق به فعالیت های مثبت و مفید فیزیکی؟

شما فقط در مورد بعد غیر مادی انسان کمی توضیح بدهید و آن را توجیه کنید حالا به هر اسمی که می خاد باشه . روح باشه یا هر چیز دیگه .

فکر کنم از نظرات من معلوم باشه که به بعد غیر مادی انسان اعتقادی ندارم

Original Titan
21-02-2010, 16:39
آقاي شايان آريا رشته شما چيه كه اينقدر عالم هستيد؟

Marichka
21-02-2010, 17:38
سلام دوستان

بحث در مورد امکان شبیه سازی انسان و این که آیا کلون ایجاد شده میتونه به عنوان اصل در نظر گرفته بشه یا خیر، هست.
بحثهای خارج از حیطه (اثبات روح، موارد مذهبی و دینی و ...) رو لطفا وارد بحث نفرمایید.

ممنونم

Shayan Arya
21-02-2010, 20:44
سلام دوستان

بحث در مورد امکان شبیه سازی انسان و این که آیا کلون ایجاد شده میتونه به عنوان اصل در نظر گرفته بشه یا خیر، هست.
بحثهای خارج از حیطه (اثبات روح، موارد مذهبی و دینی و ...) رو لطفا وارد بحث نفرمایید.

ممنونم
من قصد خروج از قوانین انجمن رو ندارم ولی فکر میکنم نوع سوال ایجاد کنند تاپیک باعث وارد شدن به چند حیطه دیگر هم میشه

برمیگردم به سوال جناب MOHAMMAD_ASEMOONI که گفتند:

فکر میکنم در داستان های ابراهیم پیامبر ماجرایی هست که 4 حیوان رو میکشه و خرد میکنه و بعد با هم مخلوط میکنه تا ببینه چطور در روز قیامت موجوداتی که مرده و نابود شده اند دوباره زنده میشن
اگر این داستان باعث شده که شما بپرسید آیا از نظر علمی چنین چیزی امکان داره یا نه باید بگم این کار تنها از عهده جادو یا معجزه یا هر چیزی که شما اسمش رو بگذارید ساخته است و نه علم پزشکی

بعد در ادامه بحث شما موضوع شبیه سازی رو مطرح کردید که باعث سوال شد که نتیجه شبیه سازی میتونه خود موجود زنده قبلی باشه یا کپی اون هست، من برای اینکه تناقض فلسفی و اعتقای این موضوع رو نشون بدم از یک مثال ساده تر استفاده میکنم:

اگر گلدانی رو خاک کنیم و دوباره از اون خاک گلدانی دیگر شبیه اولی بسازیم به این معنی هست که گلدان اول دوباره درست شده یا اینکه ما یک گلدان شبیه گلدان اول ساختیم؟
احتمالا جواب اغلب شما این هست که ما گلدانی شبیه گلدان اول ساختیم

ولی اگر این کار (ساخت گلدان) با جادو انجام شده باشه چی؟ یک لحظه خاک و بعد گلدان!
حالا به نظر شما ما گلدان جدید ساختیم یا گلدان قبلی زنده شده؟

میخوام بگم چون در علم جادو و معجزه نداریم نتیجه شبیه سازی هرچقدر هم کامل و شبیه نمونه اولیه باشه در جواب سوال شما معنی زنده کردن مرده رو نخواهد داشت.

masoud.hasni1097
22-02-2010, 11:06

مزاح فرمودي؟
هر كي تو تيم رباتيكه اين جوري باشه پس هيچي!من داشتم خبري رو گوش ميكردم كه رباط هايي در حال ساخته شدنه كه ميتونه زايمان داشته باشه و مشخصات زايمانش هم مثل آدمه

kind god
22-02-2010, 17:30
تو عالم متریال واز نظر علمی تا حالا که نتونستن ولی فکر کنم تو متافیزیک بشه این کار کرد

Lord007
23-02-2010, 12:06
مسئله روح انقدر مبهمه که نمیشه با قاطعیت راجع بهش نظر داد.حتی برای بررسی احتمالات هم باید خیلی مطالعه کرد.چند سال پیش برنامه ای از شبکه 1 پخش می شد که به موضوع خروج روح از بدن پس از مرگ می پرداخت و سعی در اثبات روح داشت.ولی همین چند وقت پیش برنامه ی دیگری اینبار از شبکه ی چهار پخش شد که در اون این مسئله به طور کامل بررسی و رد شد.

nikaien
23-02-2010, 12:26
از نظر علمي كاملاٌ امكان داره ولي دو نوع هستش
نوع اول اينه كه از روي خاكسترهاي اون شخص سوخته دي ان اي را استخراج و هم نوع سازي انجام دهند و يه نفر رو دوباره توليد كنند.
نوع دوم اينه كه از مراحل نوع اول نجام بشه و اون شخص قبل از مرگش از تمام اطلاعات مغزش بك كاپ گيري انجام شده باشه و اطلاعات كه شامل معلومات و خاطرات و ... هستش رو آپ لود به مغز خالي شخص توليد شده كنند
نوع سوم اينه كه اصلاً همانند سازي نكنند. مغز يه نفر رو كاملاٌ خالي و اطلاعات مغز فرد مرده رو كپي كنند به مغز يه نفر ديگه. بعد از كپي شده ديگه شخصيت و هويت گيرنده اطلاعات دقيقاً مثل اولي ميشه و ميشه گفت با اين كار كسي هرگز نميميرد

همه اينها كمتر از 80 سال ديگه كاملاً شدني و يه امر عادي هستش

morsadr
23-02-2010, 15:11
از نظر علمي كاملاٌ امكان داره ولي دو نوع هستش
نوع اول اينه كه از روي خاكسترهاي اون شخص سوخته دي ان اي را استخراج و هم نوع سازي انجام دهند و يه نفر رو دوباره توليد كنند.
نوع دوم اينه كه از مراحل نوع اول نجام بشه و اون شخص قبل از مرگش از تمام اطلاعات مغزش بك كاپ گيري انجام شده باشه و اطلاعات كه شامل معلومات و خاطرات و ... هستش رو آپ لود به مغز خالي شخص توليد شده كنند
نوع سوم اينه كه اصلاً همانند سازي نكنند. مغز يه نفر رو كاملاٌ خالي و اطلاعات مغز فرد مرده رو كپي كنند به مغز يه نفر ديگه. بعد از كپي شده ديگه شخصيت و هويت گيرنده اطلاعات دقيقاً مثل اولي ميشه و ميشه گفت با اين كار كسي هرگز نميميرد

همه اينها كمتر از 80 سال ديگه كاملاً شدني و يه امر عادي هستش

مرجع این اطلاعات دقیق را بفرمایید :18:
این 80 سال را از کجا آورده اید ؟
از نظر تئوری هنوز با این چیزی که شما مِی فرماید کلی فاصله داریم از نظر عملی که هیچ . فکرش را هم نکنید.:41:

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-02-2010, 12:29
با سلامی دوباره به همۀ شما دوستانِ عزیز که به این تاپیک توجه دارین

دوستانِ عزیزی که در این گفتگویِ علمی شرکت میکنند حتماً توجه دارند که مخالفتِ دیگران با عقاید و حرفهامون بسیار مفید و سازنده .هست در این مخالفتها و اعتراضها اطلاعاتِ زیادی رد و بدل میشه که چه بسا نتیجه اش این باشه که ما متوجه بشیم که در اشتباه هستیم . پس مخالفتِ دیگران با حرفهاتون رو کاملاً دوستانه بدونین .

من نظرِ شما رو نمیدونم . اما نمیدونین من چقدر خوشحال میشم وقتی مطلبی مینویسم و عده ای با حرفهایِ من مخالفت میکنند . این مخالفتها آغازِ تبادلِ اطلاعات و معلومات هست . و در این تبادلِ اطلاعات ، همۀ ما سود میبریم چه در اشتباه باشیم چه نباشیم .

================================================== ==========

دوستانِ گلم من مطالبِ تک تکِ شما رو با دقت و کلمه کلمه خوندم . کلی چیزهایِ جدید یاد گرفتم و شکی نیست که این چیزهایِ جدید در افکارو عقیدۀ من تاثیر داره .

Edited by Marichka

این رو فقط برای این گفتم که بگم تاثیر این بحث و گفتگو بر رویِ ما بستگی به خودِ ما داره . خواهشاً دیگه در موردِ این ماجرا چیزی ننویسین چون تاپیک علمی هست نه دینی .

یکی با مطالعۀ این تاپیک ، بیشتر معتقد میشه که زنده کردنِ مردگان امکان پذیر نیست . دیگری ایمانش به امکانِ زنده کردنِ مردگان بیشتر میشه .

دیگری از مرحلۀ انکار ، واردِ مرحلۀ شک و تردید میشه که شاید آغازی باشه برایِ رسیدن به مرحلۀ ایمان به امکانِ زنده شدنِ مردگان .

چون شک و تردید در برخی موارد در درجاتِ بالایِ علم و دانش به وجود میاد و نشانۀ آگاهی و اطلاعاتِ زیاد هست .

================================================== =============

جمع بندیِ بندۀ مخلص از این گفنگویِ بسیار سودمند تا حالا این هست :

1 - هیچ دلیلِ قاطعی برایِ محال بودنِ زنده کردنِ مردگان وجود نداره به عبارتِ دیگه امکانِ زنده کردنِ مردگان به هیچ وجه صفر نیست بلکه دلایل و شواهدِ امکان داشتنش بسیار زیاد هست .

2 - برایِ زنده کردن یک انسان مرده ، بی شک نیاز هست به اطلاعاتِ اکتسابی که در طولِ زندگیش کسب میکنه .

3 - نظرِ شخصی خود من بعد از خوندنِ مطالبِ مفید شما دوستان این هست که این اطلاعاتِ اکتسابی از بین نمیره و بی شک در جایی سالم باقی میمونه .

4 - من اسم اون چیزی که کارش حفظِ اطلاعاتِ اکتسابی هست رو میذارم " کارتِ ذخیرۀ اطلاعاتِ اکتسابی " . حتماً متوجه شدین که این کارت در حقیقت همون چیزی هست که مردم بهش میگن ر....

5 - این کارت از آغاز خلقت ، همراه فرد وجود دارد و در هر لحظه تمام اطلاعاتِ اکتسابی رو در خودش ذخیره میکنه .

6 - مهمترین قسمتِ نتیجه گیریِ بنده از این گفتگو این هست :

این کارت قابل کپی شدن نیست به هیــــــــــــچ وجه . اگر بتونیم اون رو از یک فرد زنده بگیریم تا یکی مثل خودش بسازیم ، در اونصورت دیگه میمیره . چون کارتِ حافظۀ اطلاعاتِ اکتسابی از بدنش جدا شده .

لطفاً توجه داشته باشین که در خواب ممکنه این کارت قادر باشه بره جایِ دیگه اما همچنان با بدنِ اون شخص در ارتباط هست . درست مثلِ راننده ای که ماشین رو روشن میذاره و پیاده میشه و از ماشین دور میشه اما بعد از مدتی دوباره بر میگرده به ماشین .

اما با جداییِ کاملِ این کارت از بدن ، دیگه بدن خاموش میشه و به اصطلاح میمیره .

پس بر طبقِ این فرضیه ، نمیشه کسی رو دوباره ساخت مگر اینکه کارتِ حفظ اطلاعاتِ اکتسابی از بدنش جدا شده باشه .

و اگر سعی کنیم یک انسانِ زنده رو کپی کنیم ، به کارتش احتیاج داریم و اگر به زور کارتش رو از بگیریم دیگه زنده نیست یعنی همواره فقط یک نفر وجود داره .

حالا یک فرضیه که شاید جالب انگیز باشه براتون :

اصلاً نیازی به بدنِ اول هم نیست تا یک نفر رو بسازیم . فقط کافیه کارتش رو داشته باشیم و اون رو در یک بدن قرار بدیم تا اون فرد رو زنده کنیم اما شکلِ ظاهریش عوض میشه

بر اساسِ این فرضیه اگه ما بخوایم انیشتین رو زنده کنیم فقط به کارت اطلاعاتش احتیاج داریم تا نصبش کنیم در یک بدن ( مثلا یک جوان ) تا بشه انیشتین چون ما با بدن انیشتین کاری نداریم بلکه با شخصیتِ انیشتین یا همون " خودِ " انیشتین کار داریم . یعنی با " نفسِ انیشتین

بر اساسِ این فرضیه ، کارتِ هر انسانی در آغازِ به وجود اومدنش در بدنش قرار داده میشه ( مسئلۀ دمیدن رو به یاد بیارین ) و تا اخرین لحظۀ زندگیش باهاش همراه هست و به محض جداییِ کاملِ کارت از بدن ، اون فرد میمیره .

بر اساسِ این فرضیه ، این کارت قابلِ کپی شدن نیست و فقط میتونه به 1 بدن وصل بشه .

بر اساسی این فرضیه : جملۀ یک رو ح در دو بدن ( در آنِ واحد ) معنا نداره و اصلاً امکان نداره .

================================================== ==============

ممنون از وقتتون و بی صبرانه در انتظارِ نظراتتون و انتقاداتتون

morsadr
25-02-2010, 22:21
اینم یک فرضیه است برای خودش:10:
البته بنده بازم بااین قیاس ها که انسان و ارکان وجودیش را به این راحتی با چیزهایی مثل کارت یا ماشین و یا راننده مقایسه کنیم چندان موافق نیستم .:41:

far2009
25-02-2010, 22:28
من هم یک نظر می دهم ،

شما وقتی می خوابید روح از بدن شما جدا می شود ولی هیچ گاه موقع بازگشت در بدن یک انسان زنده یا مرده دیگر نمی رود. پس روح ارتباط مستقیمی با جسم دارد.

saviss
25-02-2010, 22:46
متاسفانه ...یاخوشبختانه :دی ...فکرنکنم امکانش یاشه چون طبق "قانون بقای جرم"و"انرزی":

هیچ جرمی معدوم نمی‌شود و هیچ جرمی نیز از عدم بوجود نمی‌آید و یا به عبارت دیگر مقدار جرم مادی که در عالم وجود دارد همواره ثابت است اصل بقای انرژی می‌گوید؛ انرژی هر دستگاه معین مقدار ثابتی دارد، نمی‌توان انرژی را خلق کرد و نه آنرا از بین برد، فقط اقسام آن می‌توانند به یکدیگر تغییر شکل دهند.و اگرکه قبول داشته باشیم
مقدار جرم مادی که در عالم وجود دارد همواره ثابت است خب پس نمیتونیم از "بقایای درگذشته گان مون ...موجود""جدیدی""روبسازیم"...
مگراینکه اثری ازشون توی موجودجدید پیدابشه...درمورد نحوه ی کارکردحافظه ومغز (ازنظرشیمیایی وماندگاری اش )اطلاع چندانی ندارم ...
اما فکرنکنم که بشه ..مثلا "مغز"یک نفر رو تجزیه کرد...خاک وحاکسترش کردو(به اجزای شیمیایی اولیه اش برگردوند...)ومجددا بشه همون رومجددابازسازی کرد...
=
امکان نداره

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2010, 00:24
اینم یک فرضیه است برای خودش:10:
البته بنده بازم بااین قیاس ها که انسان و ارکان وجودیش را به این راحتی با چیزهایی مثل کارت یا ماشین و یا راننده مقایسه کنیم چندان موافق نیستم .:41:

سلام
به نظرتون جایزۀ نوبل میدن برایِ این فرضیه . میخوام با پول زن بگیرم

:31:

دوستِ عزیز به کلمات توجه نکنین . کلمات اصلاً مهم نیستش . یه جا میگن خدا حافظ یه جا میگن بای بای . یه جا میگن سایو نارا . یه جا میگن مع السلامة . اما مهم معنایِ اون کلمات هست و اینکه ما معنا رو درک کنیم .

حالا ما بگیم کارت یا روح یا چقاله بادوم یا هندونه . اسمش مهم نیست . مهم حقیقتِ ماجراست .

شکی نیست که این مسئله بسیار پیچیده هست و دقیقاً به خاطرِ همین پیچیدگی هست که من از مثال و تشبیه استفاده کردم تا از پیچیدگیِ مسئله کم بشه و البته نمیدونم تا چه حد موفق شدم در این کار .

:13:

مثالها قدرتِ عجیبی داره در انتقالِ اطلاعات . یک مثالِ به جا و صحیح میتونه طرفِ مقابل رو به یکباره از تاریکی بی اطلاعی بکشونه به زیرِ نور دانش و آگاهی .

کسانی که کارشون اموزش هست و از دیگران موفق تر هستند در کارِ آموزش ، یکی از علتهاش همین هست که در کارِ آموزش از مثالهایِ به جا و صحیح استفاده میکنند . شگردِ کار یک استاد یا دبیرِ و معلمِ توانمند در اینکار باعث میشه که از همکارانش موفق تر باشه .

من هم یک نظر می دهم ،

شما وقتی می خوابید روح از بدن شما جدا می شود ولی هیچ گاه موقع بازگشت در بدن یک انسان زنده یا مرده دیگر نمی رود. پس روح ارتباط مستقیمی با جسم دارد.

با سلام و تشکر

بله بنده هم با نظرِ شما موافقم . کارت ذخیرۀ اطلاعات نمیتونه با دو بدن در ارتباط باشه . واسه همین وقتی در موقع خواب از بدنش دور میشه ، ارتباطش بر قرار میمونه . بنابراین موقع بازگشت هم به همون بدن برمیگرده . اگر جداییِ کامل رخ بده اون بدن دیگه از کار میافته یا باصطلاح غزل خداحافظی رو میخونه

Shayan Arya
26-02-2010, 00:45
شما دوستانی که اینقدر جالب از روح (؟) و خارج شدن اون از بدن در هنگام خواب (!) صحبت میکنید به جز کتاب هایی دینی/بینش اسلامی دوران مدرسه، چندتا مدرک و سند علمی سراغ دارید که حالا پای این موضوع رو به انجمن پرسش و پاسخ پزشكي باز کردید؟ :18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2010, 02:14
شما دوستانی که اینقدر جالب از روح (؟) و خارج شدن اون از بدن در هنگام خواب (!) صحبت میکنید به جز کتاب هایی دینی/بینش اسلامی دوران مدرسه، چندتا مدرک و سند علمی سراغ دارید که حالا پای این موضوع رو به انجمن پرسش و پاسخ پزشكي باز کردید؟ :18:

سلام دوستِ عزیز
ما گفتگومون بر سرِ امکانِ زنده کردنِ انسان مرده هست . یعنی موضوع عوض نشده .

بعد واردِ یه مقدار از جزئیاتِ این موضوع شدیم و این احتمال رو بررسی کردیم که یک حلقۀ گم شده این وسط وجود داره چون بعد از مرگ ، اطلاعاتِ اکتسابی باید یک جایی سالم باقی بمونه .

بعد این احتمال رو بررسی کردیم که باید یه چیزی وجود داشته باشه که کارش حفظِ این اطلاعات بعد از مرگ باشه .

بعد یه مقدار راجع به اون چیز حرف زدیم . حالا یکی بهش میگه روح یکی بهش میگه کارت یکی میگه ناقلِ اطلاعات و ...... . اسمش چه اهمیتی داره . مهم کارش هست و ماهیتش .

اینش مهم نیست . مهم اینه که این مطلب جزیی از موضوعِ این تاپیک هست .

حالا شما هم نظریۀ خودتون یا نظریاتِ دیگران که براتون قابلِ قبول هست رو بیان بفرمایین و دلیلهاتون رو هم بیان کنین .

من دیگران رو نمیدونم اما من سرو پا چشمم تا مطالب شما رو بخونم .

ما الان داریم در موردِ چیزی گفتگو میکنیم که اطلاعاتِ اکتسابی رو حفظ میکنه و بعد از مرگ میشه اون رو به بدنِ دیگری وصل کرد تا دوباره فعال بشه و شخصیتِ اون شخصِ اولی رو که مرده بسازه .

فقط همین و نه بیشتر و نه کمتر

در مورد وارد شدنِ ضربه به سر و فراموشی هم ، نباید فراموش کنیم که همون شخص ممکنه بعد دوباره اون اطلاعات رو به یاد بیاره ( یکباره یا کم کم و تدریجی ) . این موضوع نظریۀ مطرح شده رو اصلاً نقض نمیکنه .

با تشکر از حضورتون و نظراتتون

Shayan Arya
26-02-2010, 10:58
یک حلقۀ گم شده این وسط وجود داره چون بعد از مرگ ، اطلاعاتِ اکتسابی باید یک جایی سالم باقی بمونه

بعد این احتمال رو بررسی کردیم که باید یه چیزی وجود داشته باشه که کارش حفظِ این اطلاعات بعد از مرگ باشه .

من هیچ دلیلی علمی برای این باید ها سراغ ندارم، شما چطور؟
قبول کنید که این بحث از حیطه پزشکی خارج شده و قابل پیگیری در این انجمن نیست...

.:HAMED:.
26-02-2010, 11:19
حالا نظر بنده هم اينه كه:

گيريم از نظر جسمش شبيه سازي كرديم
حالا به قول خودتون اون روحشو از كجا گير بياريم ؟
به خدا ميگيم روح اونو بهمون امانت ميده
اگه اين كار هم بشه ، طرف زنده نميشه .مثل اينكه مرگ مغزيه

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2010, 12:17
متاسفانه ...یاخوشبختانه :دی ...فکرنکنم امکانش یاشه چون طبق "قانون بقای جرم"و"انرزی":
اگرکه قبول داشته باشیم خب پس نمیتونیم از "بقایای درگذشته گان مون ...موجود""جدیدی""روبسازیم"...
مگراینکه اثری ازشون توی موجودجدید پیدابشه...درمورد نحوه ی کارکردحافظه ومغز (ازنظرشیمیایی وماندگاری اش )اطلاع چندانی ندارم ...
اما فکرنکنم که بشه ..مثلا "مغز"یک نفر رو تجزیه کرد...خاک وحاکسترش کردو(به اجزای شیمیایی اولیه اش برگردوند...)ومجددا بشه همون رومجددابازسازی کرد...
=
امکان نداره

با سلام و تشکر از حضورتون

من متوجه منظورتون نشدم . ( ارتباط قانونِ بقایِ جرم و انرژی با زنده کردنِ مردگان )

اگه من حدسم درست باشه ، تصورِ شما اینه که حتماً باید از همون مولکولها و اتمها و الکترونها و نوترونها و پروتونهایِ خودش رو داشته باشیم تا بتونیم زنده اش کنیم .

اگه این حدس صحیح هست ، من معتقدم هیچ نیازی به خود اون ذراتِ اصلی نیست چون همۀ ذرات همون کار رو انجام میدن .

البته شکی نیست که این امکان هست که ذرات تشکیل دهندۀ بدن یک نفر بعد از مرگش بشه جزیی از بدن ِ یک نفر دیگه اما این مسئله مانعی برای دوباره سازیی اونها ایجاد نمیکنه .

فکر کنم این عکسها توضیحِ بنده رو کامل کنه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

نکتۀ دوم اینکه اگر شما از همون اول قصد داشته باشین طرف رو دوباره زنده کنین ، اونوقت قبل از مرگش اطلاعاتِ بازسازیش رو در جایی بایگانی میکنین .

عقیدۀ من اینه که این دنیا طوری طراحی شده که هر چیزی که از بین میره از خودش اطلاعاتی به جا میذاره که از اون برایِ دوباره سازی استفاده بشه و این مطلب ربط پیدا میکنه با یک موضوع بسیار مهمی که متاسفانه به خاطر حفظ مقرراتِ سایت نمیتونم بهش اشاره کنم .

گرچه به نظر من این انصاف نیست . چون دانشمندان علم پزشکی و شیمی و فیزیک و الکترونیک رو با هم ترکیب میکنن و نتیجۀ این ترکیب ، اختراعِ مواد و لوازم و ابزار آلات و روبوتها و دستگاههای جدید در پزشکی هست و کسی هم اعتراض نمیکنه که چرا در قسمت پزشکی از دستگاه کامپیوتر حرف میزنی . که البته صحیح هم هست چون کامپیوتری که در پزشکی ازش استفاده میشه دیگه جزئی از دنیایِ پزشکی میشه .

خب پس چرا اگر در علمِ پزشکی چیزی به علمِ د..... که چیزی جز نوعی از علوم نیست ربط داشته باشه ، نمیشه در موردش حرف زد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

آیا این انصافه ؟

:13::46:

Soheil-Green
26-02-2010, 17:16
با سلام خدمت دوستان!
من تازه این تاپیک رو دیدم و نظرات همه رو خواندم
نمیدونم چرا همتون گیر دادید به شبیه سازی؟ سوال این بنده خدا این بوده که "آیا میشه خود طرف که مرده رو زنده کرد؟"
اگه خاکستر یا تجزیه شده باشه که هیچی ولی اگه مثلا از مرگش کمتر از 72 ساعت گذشته باشه شاید بشه یه کاری کرد
در این مورد بحث ها خیلی زیاد بوده و نظریات زیادی رو دادن که خیلی طولانی و مفصله.

در مورد حافظه و تجربیات زندگی( به قول دوستان) باید بگم که : تمامی اطلاعات اکتسابی ما (یاد گرفتن زبان،حفظ کردن شعر، بدست آوردن تجربه، خاطرات و. .....) همه در مغز ما به صورت الکتریسیته در نرون ها ذخیره میشه، وقتی به سر فرد ضربه خورد میشه اون الکترون های با بار مثبت یا منفی جابجا شده یا حتی از بین میروند
اگر شخصی بمیره به مرور زمان این الکتریسیته از بین میره یا خنثی میشه
(به این اشاره کنم که بدن ما خیلی خیلی پیچیدس و همه چیزی درش وجود داره، یکی از چیزایی که تو بدن ما خیلی نقش مهمی ایفا میکنه الکتریسیته هست، مثلا وقتی طرف میمیره بهش شوک الکتریکی میدن برای اینه که الکتریسیته قلبش به حالت قبل بر گرده و ...)

مورد دیگه اینکه به نظر شما اگه مثلا یه دستگاهی ساخته بشه مثل رحم مادر که بشه از نطفه , انسان رو توش پرورش داد فرض کنیم درست کا کنه و بعد از چند ماه بدن بچه کامل بشه نکته ای که هست اینه که حالا اینجا قضیه روح چی میشه آیا توی این بدن همونطور که در حالت عادی اتفاق میفته اینجا هم صدق میکنه اینکه روح دمیده میشه یا دمیده نمیشه؟
بحث روح رو فعلا بیخیال بشید!
همچین دستگاهی هست یا دستگاه هایی هستند که همچین کاری انجام بدند مثلا دستگاه NICU یا انکوباتور ها و ....

.:HAMED:.
26-02-2010, 18:18
خدايي نكرده فرض كن خودت مثلا ميميري و روحت از بدنت جدا ميشه
حالا با هر كاري كه ميتونن بكنن تا نميدونم شبيه سازي بكنن و هر كاري كه از دت علم بر بياد برات انجام بدن تا دوباره زندت كنن
اولا كه روحت يعني همون خودت كه از بدن جدا شدي ديگه بر نميگردي به جسم جديد(الكي كه نيست مردن)

پس در اين حالت اون جسم جديد بدون روح فقط نفس ميكشه يا مثل يك ماشين طبق برنامه خاص كار انجام خواهد داد .(مثل مرگ مغزي ها)

دوم اينكه اگه جسم جديد عين جسم قديم شروع به زندگي كردن كرد، ديگه تو نيستي يكي ديگست.چون تو در حالت روح فقط اونو نظاره خواهي كرد

بحث خيلي پيچيده تر و بالاتر از حد تفكر بشره .چرا ميخوايد ادامه پيدا كنه؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-02-2010, 21:26
سلام اقا حامدِ گل

مخلصیم . از حضورتون در این تاپیک خوشحالم

با اجازتون پاسخ به مطلبِ شما رو بعد از پاسخ به آقا شایان مینویسم . البته اگر تونستم چون تاپیک داره حذف میشه .

=========================================

آقا شایانِ گل ، آرزوتون برآورده شد . شمارشِ معکوس برایِ حذفِ تاپیک آغاز شده .

میگن اون بنده خدایی که گشف کرد که .مین مرکز عالَم نیست بلکه به دور خورشید میگرده رو گرفتند بردند کلیسا ( در زمانِ حکومتِ کلیسا ) و گفتند یا توبه کن یا میکشیمت . اون بنده خدا هم دید راستی راستی قراره بمیره به خاطرِ حرف حق ، این بود که گفت توبه کردم ، زمین مرکز عالم هست .

وقتی داشت از درِ کلیسا میومد بیرون یکی از مردم بهش گفت : ها توبه کردی ؟ گفت : بله من توبه کردم اما زمین که توبه نکرده ! همچنان داره به دورِ خورشید میگرده .

حالا هم تاپیک حذف میشه اما حقایق حذف شدنی نیست .

تا فرصت هست از همۀ دوستانی که در این تاپیک حضور داشتند یا اون رو خوندند تشکر میکنم از وقتشون و نظراتشون .

================================================== ===================

اما تا وقت هست :

آقا شایانِ گل من از حضورِ شما در این تاپیک اونقدر خوشحالم که حد نداره .

شما به عنوانِ یک مخالف برایِ موضوعِ این تاپیک ( امکانِ زنده کردنِ مرده ) ، تاثیرِ زیادی داشتین و دارین در هر چه پر بار تر شدنِ این گفتگو .

اما شما به جای حضور و عنوان کردنِ دلیلهاتون و دسته بندیِ اونها برایِ انکار این موضوع ، درخواستِ توقف گفتگو رو دارین !!!!

چون میگین داریم در موردِ چیزی حرف میزنیم که به نظر شما وجود نداره و مجهول هست .

قربونِ شکلت ، یه زمانی علتِ زلزله هم برایِ مردم مجهول و اسرار آمیز بود اما بعداً تبدیل شد به یکی از بدیهی ترین مطالبِ علمی .

چرخش زمین و برق و امواج الکترو مغناطیسی و هزاران چیزِ دیگه هم همینطور بود .

==============================================

من و شما در دو جهتِ مختلف در این گفتگو در حرکت بودیم .

من به دنبالِ این هستم که دلایلی پیدا کنم که این کار امکان پذیر هست . شما برعکس . میخواین ثابت کنین که امکان نداره و احتمال صفر هست .

این همان گفتگو و تبادل نظرِ سازنده هست .

باور بفرمایین اگر شما دلیلِ قاطعی ارائه بدین که احتمالِ زنده کردنِ مرده کاملا و صد در صد صفر هست ، خودِ من اولین نفری هستم که از شما تشکر میکنم .

چون شما من رو از سرگردونی در میارین . اما خواهشاً از من نخواین که یکباره بیام و با شما هم عقیده بشم. من مدرک میخوام مدرکِ قابلِ قبول . شما هم مدرک میخواین که قابلِ قبول باشه . خب ما هم الآن داریم همینکار رو انجام میدیم .

من دارم مدرکهامو رو میکنم ( کم یا زیاد و منطقی یا غیر منطقی ) شما هم همینطور .

اما نه شما قدرت داری من رو وادار کنی که بپذیزم حرف شما رو ونه من این قدرت رو دارم که شما رو به زور وادار کنم که نظریۀ من رو بپذیرین .

خودِ این موضوع ( آزادایِ صد در صدِ انسان برایِ ایمان به یک موضوع ) مهمترین دلیل برایِ یک واقعۀ بسیار مهم هست که شمارش معکوسِ اون از پیش آغاز شده و من متاسفانه باز هم به خاطرِ حفظ مقرراتِ سایت نمیتونم بهش اشاره کنم .

اما حالا اگه از هر علمِ دیگری مثل فیزیک و ریاضی و شیمی حرف بزنیم کسی اعتراض نمیکنه چون میگن در رابطه با موضوع هست !!!!!! . در حالی همه چیز در این دنیا با هم در ارتباط هست اما اگه ما دلیلی برایِ ارتباطِ بین دو چیز پیدا نکنیم میگیم ارتباطی بینشون نیست !!!!

================================================== ====

دوستِ عزیز ، جهانِ هستی شبیه به یک پازلِ فوق العاده برزگ و پهناور هست با بی نهایت قطعه .

پازل بازی کردین ؟

اگه قطعات یک پازل 10 هزار قطعه ای که هر قطعه اش فقط نیم سانت در نیم سانت باشه رو بریزند توی یه کیسه سیاه و شما فقط یک قطعه رو ببینین ، آیا میتونین تصویرِ کاملِ اون پازل رو ازش در ذهنتون رسم کنین ؟؟؟؟

مسلماً نه . اما .... اما هر قطعه رو که میبینین و هر قطعه ای رو که در کنارِ قطعۀ همجوارش قرار میدین رفته رفته تصویرِ اون پازل در ذهنتون نمایان تر میشه .

این دنیا هم همینطوره . در جهان هستی همه چیز با هم در ارتباط هست و ما هر چه این ارتباط رو بیشتر کشف کنیم ، حقیقت عالم هستی بیشتر نمایان میشه واسه ما .

مثلا من میتونم با علمِ امروز به شما ثابت کنم که راه رفتنِ یه مورچۀ 2 میلیمتری در روی زمین تاثیر میذاره بر حرکتِ غول پیکر ترین کهکشانها در دورترین جای کیهان . اگه قبول ندارین بفرمایین تا با دو سه جمله اون رو ثابت کنم بهتون .

یا این که در کشور کویت هر وقت هواپیماها از سمت شمال بیان برایِ فرود ، تلوزیون کانالهایِ بیشتری نشون میده !!!!!

شما دوستِ گرامی ممکنه حرف من رو قبول نکنین و بگین خیالاته اما حقیقته چون من چیزهایی میدونم که شما نمیدونین .

شما هم چیزهایی میدونین که من نمیدونم . علتِ اختلاف مردم با هم در گفتگو یکیش همینه ( تفاوت در میزانِ دانسته ها )

البته نوعِ خطرناکی از اختلاف هم هست که بسیار خطرناکه و اون اختلاف با یکدیگر از روی غرور و تکبر و لجبازی هست .

مثل اینکه شما چیزی رو بدونی و به من هم ثابت کنی اما من از رویِ غرور و تکبر و لجبازی بگم حرفی شما غلطه در حالیکه میدونم حرفتون درسته .

این موضوع ربط داره با نابودیِ اقوامی که قبل از ما زندگی میکردند که متاسفانه باز هم نمیتونم بیانش کنم چون در نظر خیلیها به این تاپیک ربطی نداره

===========================================

یه توضیح هم در موردِ کلمۀ "باید " که شما رو ناراحت کرده بدم :

من فرضیه ای رو بیان کردم . اون باید یعنی اینکه اگه اون فرضیه درست باشه باید .....

امیدورام که مشکل حل شده باشه

==============================================

خب حالا یه جمع بندیِ دیگه از نظرِ بنده البته :

1 - هیچ مدرکِ قاطعی که ثابت کنه زنده کردنِ مرده غیرِ ممکنه تا حالا ارائه نشده در دنیا .

2 - شواهدی وجود داره که این امکان میتونه وجود داشته باشه

3 - جریانِ اینکه اطلاعاتِ اکتسابی چی بر سرش میاد بعد از مرگ هنوز بی جواب مونده و تنها نظریه و فرضیه هست که ممکنه چیزی در بدنِ انسان اون اطلاعات رو حفظ میکنه .

4 - به قول آقا حامد : حتی اگر هم اون به اصطلاعِ کارتِ حافظۀ اطلاعاتِ اکتسابی رو شناختیم ، کو آنکس که بتواند بیاردش و نصبش کنه تو اون بدن یا یه بدنِ دیگه .

edited by Marichka

ممنون حامد جان

ممنون از همگی

:10::10::10::10::10:

Shayan Arya
27-02-2010, 00:12
دوست گرامی MOHAMMAD_ASEMOONI من از سوء تفاهم پیش آمده واقعا متاسم...
باور کن خواست من هرگز در جهت جلوگیری از بیان نظر شما یا هر فرد دیگری نبوده و نیست و واقعا امیدوارم کسی به تاپیک شما کاری نداشته باشه.

منظور من از اینکه گفتم نظرات شما از حیطه علم پزشکی خارج شده و ... فقط این بود که اگر دوست رهگذری از اینجا رد شد و نظریه های شما رو دید این تصور براش پیش نیاد که با تازه های اثبات شده علم پزشکی روبرو شده، چون من و شما تنها کسانی نیستیم که این تاپیک رو دنبال میکنند بلکه بحث امروز ما میتواند روزها ، هفته ها و یا سالها در این انجمن باقی مانده و بارها از طرف موتورهای جستجو علاقه مندان دیگری را هم به این صفحه بیاورد.

اگرچه اطلاعات من پیرامون سوال شما محدود بود و متاسفانه بیش از این قادر به ادامه بحث نیستم، اما امیدوارم روحیه پرسشگر و کنجکاویتان شما را تا رسیدن به حقیقت همچنان همراهی کند...

Marichka
27-02-2010, 00:16
سلام

تاپیک از زیرشاخه ی "پرسش و پاسخ پزشکی" منتقل شد به بخش اصلی علوم زیستی چون بحث شبیه سازی بحث گسترده ای هست و از جهات مختلف میشه روش تبادل نظر کرد.

ولی همینجا یه نکته رو یادآور بشم؛
دوستان این انجمن "موضوعات علمی" و این بخش هم بخش "زیست و بهداشت هست" بنابراین موضوعات مرتبط با متافیزیک از قبیل روح و زندگی پس از مرگ و ... در حوزه ی مباحث این تاپیک قرار نمی گیرن. بر همین اساس از همگی خواهش می کنم که بحث رو در چارچوب انجمن علمی بر اساس دانش خودشون پیش ببرن.

پستهای مرتبط با متافیزیک خذف شدند و اگر روال تاپیک منطبق با حالتی که عرض کردم نباشه حذف اون ناگزیر خواهد بود.

ممنونم و موفق باشید :)

kral_pontiac
27-02-2010, 00:25
آقا من فقط فعلا دو سه پست اول رو خوندم كه بقيه ش رو هم ميخونم .
ولي بهتر دونستم اين نكته رو يادآور بشم كه طبق نظريه انتشتين امكان نداره يه نفر در آن واحد در يك مكان باشه .
اين از اين

در مورد شبيه سازي كه دوستاني گفته اند كه هنوز انسان در اول اين راه هست ، من اينو قبول ندارم
چون تا حالا هم ممكنه كشورهايي مثل آمريكا به اين تكنولوژي دست يافته باشه كه بتونه يك انسان كامل رو شبيه سازي كنه كه اصلا بعيد نيست !!

در مورد اطلاعات كسب شده توسط هر فرد در طول زندگي نظزي ندارم . چون تا حالا به اين موضوع فكر نكردم كه باقي ميمونه يا نه !!
ولي طبق نظريه پايستگي انرژي ، انرژي از بين نميرود .
البته چند سال پيش دانشمندان هم نظر داده بودند كه حتي ممكنه انرژي صوتي باقي مونده از هزاران سال قبل رو جمع آوري كرد و آناليز كرد .

Shayan Arya
27-02-2010, 11:12
چون تا حالا هم ممكنه كشورهايي مثل آمريكا به اين تكنولوژي دست يافته باشه كه بتونه يك انسان كامل رو شبيه سازي كنه كه اصلا بعيد نيست !!

من در توانستن دانشمندان حرفی ندارم، ولی در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون که همزمان با اولین شبیه سازی موفق در انگلستان بود، دولت ایالات متحده قانونی تصویب کرد که هر گونه تلاش برای شبیه سازی انسان رو ممنوع میکنه.

ULEADARMAN
08-03-2010, 17:16
سلام از نظر علمی این کار در مورد انسان سوخته انجام پذیر نیست ولی علم ژنتیک ثابت کرده که می توان از تا موی انسان های مومیایی شده انسانی هایی را عین خودشان بوجود آورد مثلا مومیایی متعلق به ناپلئون قرنxپیدا شده و در دست برررسی است

A.M.D.D.E.V.I.L
08-03-2010, 17:22
دقت كنيد كه يك گاو كه شبيه سازي شده همه ي كار هايي رو انجام ميده كه هر گاو ديگه اي ميكنه و يعني ميدونه كه چيكار بايد بكنه
و همچنين صفات اكتسابي ارثي نيستند يعني اگه يك نفر براي نشان دادن تواضغ كمي خم بشه و سرشو بندازه پايين و تا ابد اون براش يك عادت بشه ديگه اگه اونو شبيه سازي كنن اونا همشون پاك ميشن و ميرن
صفاتي كه جانور به دست مياره توي مغزش ذخيره ميشن و اگه ما از كروموزوم و DNA نمونه برداري كنيم فقط موجودي به دست مياد كه صفات اوليه ي جاندار رو داره
پس براي اينكه دوباري يادش بياد قبلا كي بوده بايد مغز قبليشو با مغز جديدش پيوند زد !!!
كه البته بازم يادش نمياد كي بوده چون روح مانند player هست كه اون اطلاعات رو اجرا كنه و انتقال روح كه ... قابل درك نيست
و و و مگر اينكه به فرد صحناتي رو شبيه سازي كنن كه قبلا توي اون محيط ها بوده(يعني دقيقا مثل اينكه حافظش رو از دشت داده)

B U L U T
08-03-2010, 18:33
ساختن کلیه قسمت ها توسط پزشکی انجام میشه یا شبیه سازی
اطلاعات توسط ماده ای در قسمتی از مغز ذخیره میشه (توی موش ها امتحان شده و حافضه دیگری رو انتقال دادن به اون یکی پس میشه با شبیه سازی انتقال حافضه از جسم مرده با زنده رو داشت )
و سرانجام روح
تعریف انرژِی رو به یاد بیارید
پس روح هم انرژی هست که بعد از مرگ وجود داره
جسم روح رو در خودش داره
جسم مرده بدون روح هست
جسم زنده جاذب روح هست
جسم ساخته شده عین یک اهنربا (اهنربا فقط فلز رو جذب میکنه نه مس رو و نه ... جسم من انرژی خودم رو جذب میکنه نه کس دیگه ای رو) انرژی رو جذب میکنه
حالا دونفر مادر زادی نه شبیه سازی شده وجود داشته باشه انرژی بین 2 جسم تقسیم میشه
یکی از بین بره اون یکی فرد جاذب انرژِی هست که جسم مرده شبیه به اون از دست داده
روح قالب خودش رو داره و جسم ساخته شده قالب همان روح اولیه هست

hamid_diablo
30-04-2010, 11:58
بابا این چه سئوال بی خودیه:2:

یعنی چی مردرو زنده کنی:27:ولی فکر کنم بشه:5:

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-05-2010, 00:41
بابا این چه سئوال بی خودیه:2:

یعنی چی مردرو زنده کنی:27:ولی فکر کنم بشه:5:

سلام

تشکر از حضرتون
میبخشین اگه سوالم بابِ طبعتون نیست
===========================

خب پس شما هم عقیده دارین که محال نیست

Dexter 2009
12-05-2010, 11:17
به نظر من باید مشخص کنید منظورتون از مرده چیه

یه نفر منظورش کسیه که 100 سال پیش مرده , یکی هم منظورش کسیه که یه دقیه پیش سکته کرده رفته کما ( خدای ناکرده)
حالا منظور شما دقیقا چیه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-05-2010, 13:34
به نظر من باید مشخص کنید منظورتون از مرده چیه

یه نفر منظورش کسیه که 100 سال پیش مرده , یکی هم منظورش کسیه که یه دقیه پیش سکته کرده رفته کما ( خدای ناکرده)

حالا منظور شما دقیقا چیه؟

سلام دوستان

ممنون از حضور شما و توجهتون به این موضوع

سوال بنده این بود :

من زنده کردنِ انسانی که تبدیل به خاک شده یا خاکستر شده رو مورد بررسی قرار دادم چون این دشوارترین و سخت ترین حالتِ بود در نظرِ من . علتِ اینکه دشوارترین حالت رو ذکر کردم هم این بود که اگر امکانِ زنده کردن چنین انسانی وجود داشته باشه ، در اونصورت زنده کردنِ انسانی که تازه مرده و هنوز بدنش سالم هست دیگه بی شک امکان پذیر هست .

اما انسانی که سکته کرده و به حال کما رفته که دیگه از همۀ حالتها آسونتر خواهد بود . همۀ ما تا حالا در موردی بسیاری از اینجور آدمها شنیدیم که حتی دفن شدند اما از حالت کما در اومدند یا به اصطلاح عوام " زنده شدند ".

*Necromancer
28-05-2010, 13:51
دوستان توجه کنید
این دیدئو مربوط به 70 سال پیش می شه حتما ببینید:
,گوگل ویدئو:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=-7144799966050454812
یوتیوب: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طی این آزمایش دانشمندان روس سر یک سگ رو قطع کردن(سگ مرد) و بعد با استفاده از یه پمپ و یه سری لوله برای گردش خون مصنوعی ساختن.
و بعد از چند لحظه سر سگ به محرک های حسی(بو_نور_مزه_صدا_لمس) واکنش نشون داد
امروز بعد از 70 سال روسیه پروژه Immortal soldiers رو به مراحل نهایی رسونده(بهترین کماندو های ارتش بعد از کشته شدن دوباره قابل استفاده خواهند بود!)
ویدئو رو حتما ببینید و حتی میشه چندین صفحه در مودرش بحث کرد (مثلا اگه روی انسان اینکاور انجام بدن چطور خواهد بود؟ آیا روح بعد از مرگ از بین میره و انسان به صورت زامبی زنده می شه یا؟؟)

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-05-2010, 18:26
دوستان توجه کنید
این دیدئو مربوط به 70 سال پیش می شه حتما ببینید:
,گوگل ویدئو:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=-7144799966050454812
یوتیوب: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
طی این آزمایش دانشمندان روس سر یک سگ رو قطع کردن(سگ مرد) و بعد با استفاده از یه پمپ و یه سری لوله برای گردش خون مصنوعی ساختن.
و بعد از چند لحظه سر سگ به محرک های حسی(بو_نور_مزه_صدا_لمس) واکنش نشون داد
امروز بعد از 70 سال روسیه پروژه Immortal soldiers رو به مراحل نهایی رسونده(بهترین کماندو های ارتش بعد از کشته شدن دوباره قابل استفاده خواهند بود!)
ویدئو رو حتما ببینید و حتی میشه چندین صفحه در مودرش بحث کرد (مثلا اگه روی انسان اینکاور انجام بدن چطور خواهد بود؟ آیا روح بعد از مرگ از بین میره و انسان به صورت زامبی زنده می شه یا؟؟)

سلام دوست عزیز

وای وای عجب فیلمی . برایِ من که طاقت کشتن یه مورچه رو هم ندارم خیلی سخت بود دیدن این فیلم .

اما به هر بدبختی بود دیدمش .

=================================

گمان نکنم اگر هم کسی این آزمایش رو بر روی انسان انجام بده بتونه جایی اعلام کنه وگرنه کارش تمومه

اگر با انسان این ازمایش انجام بشه ، البته دیگه قادر به سخن گفتن نخواهد بود تا بشه ازش بپرسیم که آیا زنده هست آیا احساساتش وجود داره یا نه البته میتونه با پلک زدن و حرکتِ زبان و لب ، منظورش رو بیان کنه

وای وای حتد فکرش هم بدنم رو میلرزونه پون اگه طرف بزرگترین جنایتکارِ دنیا هم باشه باز هم سزاوار نیست چنین رفتاری باهاش بشه .

اما نظرِ شخصیِ من اینه که روح از طریق مغز با بدن در ارتباطه چون خیلی ها دست و پا و چشم و گوش و قلب و کلیه و کبد و دیگر اعضاشون رو از دست دادند اما باز هم خودشون بودند .

شکی نیست که روح با مغز در ارتباطه . ( البته برای نارحت نشدنِ مخالفانِ وجودِ روح باید بگم اگر روحی در کار باشه اصلاً )

به نطر من فرقی نیست بین کسی که دو دست و دو پاش رو قطع کردند و کسی که سر از بدنش جدا شده اما با کمک دستگاههایِ پزشکی ، خون و اکسیژن به مغزش میرسه .

البته در جایی خوندم که اگر 3 دقیقه اکسیژن به مغز برسه سلولهاش نابود میشه و و یا صدمات جبران ناپذیری میبینه

اما فکر نکنم درست باشه وگرنه اونهایی که سکته میکنند و تنفسشون قطع میشه و فکر میکنند که مرده اند و دفنشون میکنند و بعد زنده میشن ، دیگه اصلاً نباید بتونند کاری انجام بدند .

شاید هم اونها یه طوری مغزشون از کار میافته که نیازی به اکسیژن و غدا نداره برایِ مدتی !!!!!!

واللهُ اَعلَم . خدا دانا تر است .

*Necromancer
29-05-2010, 10:51
سلام دوست عزیز

وای وای عجب فیلمی . برایِ من که طاقت کشتن یه مورچه رو هم ندارم خیلی سخت بود دیدن این فیلم .

اما به هر بدبختی بود دیدمش .

=================================

گمان نکنم اگر هم کسی این آزمایش رو بر روی انسان انجام بده بتونه جایی اعلام کنه وگرنه کارش تمومه

اگر با انسان این ازمایش انجام بشه ، البته دیگه قادر به سخن گفتن نخواهد بود تا بشه ازش بپرسیم که آیا زنده هست آیا احساساتش وجود داره یا نه البته میتونه با پلک زدن و حرکتِ زبان و لب ، منظورش رو بیان کنه

وای وای حتد فکرش هم بدنم رو میلرزونه پون اگه طرف بزرگترین جنایتکارِ دنیا هم باشه باز هم سزاوار نیست چنین رفتاری باهاش بشه .

اما نظرِ شخصیِ من اینه که روح از طریق مغز با بدن در ارتباطه چون خیلی ها دست و پا و چشم و گوش و قلب و کلیه و کبد و دیگر اعضاشون رو از دست دادند اما باز هم خودشون بودند .

شکی نیست که روح با مغز در ارتباطه . ( البته برای نارحت نشدنِ مخالفانِ وجودِ روح باید بگم اگر روحی در کار باشه اصلاً )

به نطر من فرقی نیست بین کسی که دو دست و دو پاش رو قطع کردند و کسی که سر از بدنش جدا شده اما با کمک دستگاههایِ پزشکی ، خون و اکسیژن به مغزش میرسه .

البته در جایی خوندم که اگر 3 دقیقه اکسیژن به مغز برسه سلولهاش نابود میشه و و یا صدمات جبران ناپذیری میبینه

اما فکر نکنم درست باشه وگرنه اونهایی که سکته میکنند و تنفسشون قطع میشه و فکر میکنند که مرده اند و دفنشون میکنند و بعد زنده میشن ، دیگه اصلاً نباید بتونند کاری انجام بدند .

شاید هم اونها یه طوری مغزشون از کار میافته که نیازی به اکسیژن و غدا نداره برایِ مدتی !!!!!!

واللهُ اَعلَم . خدا دانا تر است .
تشکر از نظر شما
خب حالا ما فرض می گیریم روح وجود داره
و بعد از مرگ به دنیای دیگه می ره
اگه ما بتونیم جسد رو زنده کنیم آیا روح بهش برمیگرده؟
می تونه در مورد تجربه بعد از مرگ حرف بزنه؟
(شاید بشه برای اثبات روح از این روش استفاده کرد اما ظاهرا" خیلی غیر انسانیه)

S@nti@go_s&k
29-05-2010, 11:10
شدن که میشه ولی چون علمشو نداریم میگیم نمیشه

جریان گالیله بود اشتباه نکنم 300 سال پیش یه حرفی زد که الان یه چیز طبیعی هستش یه بچه هم میدونه ولی اون زمان

میخواستن اعدامش کنن

وقتی خدا گفته میشه یعنی میشه ....... خدا رو یه سری ......... دینیش کردن تمام کارهاش دقیق و علمیه

*Necromancer
29-05-2010, 19:35
جریان گالیله بود اشتباه نکنم 300 سال پیش یه حرفی زد که الان یه چیز طبیعی هستش یه بچه هم میدونه ولی اون زمان
میخواستن اعدامش کنن

کلیسا با گالیله خصومت قبلی داشته کلا"
(همون قضیه ای که کشیشا بهشتو می فروختن گالیله می ره کل جهنمو می خره میگه هیچکسو راه نمیدم لازم نیست بهشتو بخرید)

شدن که میشه ولی چون علمشو نداریم میگیم نمیشه
اتفاقا علمش هم الان هست
وقتی یه مریض تو اتاق عمل قلبش می ایسته با کمک آدرنالین و شوک الکتریکی دوباره زنده می کننش
غیر از اینه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2010, 02:17
تشکر از نظر شما
خب حالا ما فرض می گیریم روح وجود داره
و بعد از مرگ به دنیای دیگه می ره
اگه ما بتونیم جسد رو زنده کنیم آیا روح بهش برمیگرده؟
می تونه در مورد تجربه بعد از مرگ حرف بزنه؟
(شاید بشه برای اثبات روح از این روش استفاده کرد اما ظاهرا" خیلی غیر انسانیه)

با سلامی دوباره

وقتی کسی سوالی میپرسه نشانۀ این هست که می اندیشه و وقتی که سوالش به جا و هوشمندانه باشه این بدان معنا هست که اندیشه اش در جهت صحیح هست .

سوالتون بسیار منطقی و هوشمندانه هست . احسنت به شما . شکی نیست که شما به این موضوع علاقمندین و خوب و صحیح هم در موردش فکر میکنین . از حضور شما در این تاپیک خوشحالم .

:10: :11:

اما سوالِ شما :

برای پاسخ اول باید یه موضوعِ دیگر رو بررسی کنیم اما چرا در برخی موارد برایِ بررسی یک موضوع اول باید موضوعات دیگری رو بررسی کنیم ؟؟؟؟؟

پاسخ :

این دنیا و امورِ این دنیا مثلِ یک پازل میمونه . اطلاعات و موضوعات و امورِ مختلف به طورِ مستقیم و یا غیر مستقیم با هم در ارتباط هستند . شگردی کارِ انسانهایِ اندیشمند همین هست که اطلاعاتِ به دست آورده از موضوعاتِ مختلف رو درست و صحیح کنار هم میچینند و به هم ربط میدند و در نتیجه به اطلاعاتِ جدیدی میرسند که قبلا کسی به اونها دست نیافته .

این یک قانونِ الهی و عمومی هست و تغییر ناپذیر هست .

تمامِ مخترعان و مکتشفان بر اساسِ همین قانونِ عمومی ، مرزهایِ عمل و دانش رو پشتِ سر میذارند و به مطالب و اشیاءِ جدید دست پیدا میکنند .

=============================================

حالا برگردیم سر اون موضوع که باید قبل از جواب به سوالِ شما مطرحش کنیم :

وقتی به طورِ طبیعی انسانی در رحم مادر بوجود میاد اون کارتِ ذخیرۀ اطلاعات بهش وصل میشه .

اما نه تنها اونها بلکه حتی انسانهایی هم که به طورِ مصنوعی و در آزمایشگاهها به وجود اومدند هم همون کارت رو دارند ( روح ) . علتش هم واضح هست . نیرومندِ دانایِ مطلقی که این سیستم بسیار پیچیده رو طراحی ، ساخت و اجرا میکنه ، اون رو طوری طراحی کرده که هر گاه شرایط لازم و کافی برای نصبِ کارتِ ذخیرۀ اطلاعات بوجود بیاد اونوقت کارت نصب میشه حالا چه در درون رحم باشه یا در محیطِ دیگری که شرایطِ رحم رو داشته باشه . البته میدونم که بچه های آزمایشگاهی در همون مراحل اولیه تقسیمِ سلولی ، نطفه به رحم منتقل میشه و در اونجا هست که کارت بر روی اون نصب میشه اما حتد اگر هم بشه تمام مراحلِ رشد جنین رو در خارج رحم فراهم کنیم ، باز هم تمام مراحل طی میشه و کارت نصب میشه .

مثالهایِ اینجوری در دنیای ما بسیار زیاده مثل به وجود آوردن شرایط خورشید در آزمایشگاه و انجام جوشِ هسته ای .

یا به وجود آوردنِ سنگهایِ رسوبی در آزمایشگاه با استفاده از فشار و گرمایِ زیاد .

==================================================

خب حالا این موضوع رو ربط میدیم به سوال شما :

اگر شرایطِ یک بدن طوری باشه که بتونیم تمام قسمتهایِ حیاتی رو دوباره راه اندازی کنیم ، اونوقت .....

" قاعدتاً " باید اون کارت هم نصب بشه و شروع به کار کنه

اما چند مانع بزرگ برای آزمایش این موضوع و یافتن جواب وجود داره :

1 - جوامعِ بشری با اون آزمایشی که بر روی سگ انجام شد به شدت مخالفت میکنه چه برسه به انجام اون روی یک انسان .

اما این مشکل قابلِ حله

:20: :8:

میتونیم از جسدِ کسی که بی شک مرده استفاده کنیم مثل کسی که به جرمِ ارتکابِ جنایتی به تیر باران محکوم شده . میشه با کسبِ اجازه از خودش بعد از تیر باران فورا دست به کار بشیم و همون شرایط رو براش ایجاد کنیم . ( جدا کردن سر از بدن و ..... تن و بدنم داره میلرزه :41: . بله . جدا کردن سر از بدن و وصل کردن اون به یک پمپِ و دستگاهی که کار ریه و قلب رو انجام بده )

من گمان نکنم که سلولهایِ مغز طاقت بیاره تا تمام این کارها انجام بشه و سلولها بر اثر کمبود اکسیژن به سرعت میمیرند .

اما نتیجۀ نهاییِ این آزمایش رو فقط با انجام اون میشه مشخص کرد .

به گمانم بشه تمام این کارها رو در مدتِ 3 یا 4 دقیقه انجام داد .

شاید بگین که راهِ دیگه ای هم هست و اون هم اینه که از اعدامی کسبِ اجازه بشه که به جایِ اعدام ، اون رو موردِ جراحی قرار بدند و در حالیکه زنده و بیهوش هست سرش قطع بشه و به دسگاه وصل بشه اما اگر اینکار رو بکنیم آزمایش بی نتیجه میشه . چون اون که هنوز نمرده بود .

:27: :31:

اما اگر هم با اینکار زنده بشه اولین نفری که اعتراض میکنه خودی من هستم

چون میگم شما بهش فرصت ندادین که بمیره . بدنش از کار افتاد اما قبل از اینکه مغزش بمیره شما اون رو به دستگاه وصل کردین و از مرگِ مغزش جلو گیری کردین

:8: :20:

===========================================

به نطرِ من اگر این امکان بود که هر مرده ای رو خصوصاً اونهایی که تازه مرده اند رو با نصب یک دستگاهِ پمپ و اکسیژن دوباره زنده کرد دیگه خیلی مشکلات حل میشد . چون در اونصورت کسانی رو که به قتل رسیده بودند دوباره زنده میکردیم تا ازشون بپرسیم که قاتل کی بوده . البته اگه نگه : نمیدونم چون ندیدمش . از عقب اومد زد تو سرم و من هم مُردم

من یادمه ملک حسین پادشاه اردن وقتی مرد همین کار رو کردند . به استفاده از دستگاههای پیشرفته تا 4 روز بدنش زنده بود اما بالاخره تسلیم شدند و قبول کردند که مرده و راهی برایِ نجاتش نیست و اونوقت دستگاهها رو برداشتند و مرگش رو اعلام کردند .

خب از این مطالبی که گفتم یه نتیجۀ دیگه هم عایدم شد :

انسان به دو صورت میمیره :

اول مغز میمیره و خاموش میشه و بعد بدنش هم از کار میافته و خاموش میشه

2 - اول بدن خاموش میشه و از کار میافته ( در اثر بیماری و یا گلوله یا تصادف یا غیره ) بعدش مغز میمیره چون از طرف بدن ساپورت نمیشه .
===============================================

جمع بندیِ کلی :

نمیدونم ولی یه جورایی احساس میکنم که زنده کردن مرده حتی اگر هزاران سال پیش مرده باشه امکان پذیره و دلیلهاش رو هم قبلا بررسی کردیم اما ....

اما انسان هرگز قادر به انجامش نخواهد بود . اما دلیلش :

1 - به قول اون دوستِ خوبمون : حالا گیریم بدنش رو ساختیم با شبیه سازی . اون کارتِ ذخیرۀ اطلاعات که باهاش بوده رو از کجا بیاریم ؟؟؟؟؟؟

2 - تازه اگر با استفاده از شبیه سازی بدنش رو بسازیم در همون مراحل اولیۀ جنینی یک کارت به طور اتو ماتیک ( طبقِ همون قانونِ ثابتِ عمومی ) بر روش نصب میشه یعنی یک آدم دیگه هست که فقط بدنش شبیه به اون انسانی مرده هست .

3 - در موردِ کسی که مرده اما بدنش هنوز سالمه ( ظاهرا) حتی اگر بدنش شروع به کار کنه اما مغزش که مهمترین قسمت برایِ فهمیدنِ نتیجۀ آزمایش هست ، راه نمیافته باز هم یعنی نتونستیم مرده رو زنده کنیم و میشه مثل همون ملک حسین .

میبخشین که طولانی شد

edited by Marichka

S@nti@go_s&k
30-05-2010, 02:50
اتفاقا علمش هم الان هست
وقتی یه مریض تو اتاق عمل قلبش می ایسته با کمک آدرنالین و شوک الکتریکی دوباره زنده می کننش
غیر از اینه؟

منظورم اصلا این چیزا نبود

ببین اعتقادا بر اینه که :دی خدا میخواد یه موجودیو زنده کنه فقط اونو صدا میکنه حتی اگر سوخته هم باشه بر میگرده تو جسمش

روحشم همینطور خوب این الکی نیست که یه دلیل علمی داره این جوری میشه حالا شاید خدا بدون دستگاه (منظورم دستگاهی

مثه این چیزایی که مادرست میکنیم ) حالا آدمها شاید بتونن یه دستگاهی درست کنن یا تو یه سری چیزا دست ببرن

یه چیزیو تغییر بدن خلاصه نمیدونم فعلا علممون در این حده الانم یه سریا میان میخندنو میرن ولی علم انسانا در حال کامل شدنه

برای مثال همین پارسال یه گوشی با سیپیو 600 مگاهرتز میومد بازار همه میگفتن اَاااااااا سیپیوش شیشصده:دی

حالا الان تو مشاوره خرید گوشی نگاه کن یارو یه گوشی میخواد بخره که سیپیوش 600 باشه بچه ها میان نظر میدن

میگن 600 بدردت نمیخوره (البته حرف درستی هم میزنن )الان سیپیوهای 1.5 گیگی هم اومده مطمئنا تا 3_4 و دو هسته ایو 8 هسته

ای هم میره

الانم علم انسانها تو این چیزا کمه و نمیدونیم چی بگیم و چه نظری بدیم ولی حداقلش اینه که میتونیم 60 درصد اون راهو بریم

حداقل.........

*Necromancer
30-05-2010, 19:16
1 - به قول اون دوستِ خوبمون : حالا گیریم بدنش رو ساختیم با شبیه سازی . اون کارتِ ذخیرۀ اطلاعات که باهاش بوده رو از کجا بیاریم ؟؟؟؟؟؟

2 - تازه اگر با استفاده از شبیه سازی بدنش رو بسازیم در همون مراحل اولیۀ جنینی یک کارت به طور اتو ماتیک ( طبقِ همون قانونِ ثابتِ عمومی ) بر روش نصب میشه یعنی یک آدم دیگه هست که فقط بدنش شبیه به اون انسانی مرده هست .

3 - در موردِ کسی که مرده اما بدنش هنوز سالمه ( ظاهرا) حتی اگر بدنش شروع به کار کنه اما مغزش که مهمترین قسمت برایِ فهمیدنِ نتیجۀ آزمایش هست ، راه نمیافته باز هم یعنی نتونستیم مرده رو زنده کنیم و میشه مثل همون ملک حسین .

شانس بسیار کمی هم برای موفقیت وجود داره
(حالا ما داریم فرض می کنیم)
اطلاعات داخل مغز یه دانشمندی مثل اینیشتن رو روی یه هارد دیسک ذخیره کردیم(شامل خاطرات و استعداد ها و معلومات)
بدن اون مرد بسیار فرسوده ست و هر روز به مرگ نزدیک تر می شه
از DNA اش نمونه برداری شده و یه جسم جدید بر اش در حال آماده سازیه(جسم جدید در حالت بلوغ کامل قرار داره ولی هنوز متولد نشده)
به محض مردن شخص مورد نظر، ما جسم مصنوعی ای که براش ساخته شده رو خارج می کنیم و اطلاعات فرد قبلی رو بهش منتقل می کنیم(شاید هم کلا مغز رو جایگزین کنیم!)

من خودم نظرم در این مورد این است که ما یه عکس داخل کامپیوتر داریم و یه کپی ازش می گیریم
و کپی عکس رو با خودش Replace می کنیم!
عکس جدید همون فایل قبلی نخواهد بود
اما اسم مشابه، حجم مشابه و تصویر مشابه ای ای رو با وضوح مشابه داره!
(مثلا یه عکس از یک گل قرمز با وضوح 500*500 پیکسل و حجم 50کیلوبایت و اسم flower.jpg)