PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشناختن پارتیشن بعد از نصب 7 - - - کمک

YOUCOM
18-02-2010, 12:26
سلام به همه اساتید
من یه ویندوز 7 (ultimate) رو لپ تاپم نصب کردم ولی موقع نصب یکی از درایوها (کلا 2 تا درایو داره) رو نشناخت، بعد از نصب هم رفتم داخل computer managment که ببینم چه خبره، دیدم اون درایوه بصورت آبی نشون داده شده و از لحاظ بد سکتور مشکلی نداره ولی وقتی میخوام ازش propertide بگیرم ارور میده.

دوستان لطفا کمک کنن، به اطلاعات اون درایو نیاز دارم...

join me
18-02-2010, 14:15
فکر کنم مشکل شما فرمت nfts پارتیشن باشه ببین پارتیشنت NFTS هست یا نه چون 7 برای نصب به این فرمت احتیاج داره

YOUCOM
18-02-2010, 21:21
سلام دوست عزیز
بله قبلا که هارد رو پارتیشن بندی کردم اونم ntfs بود.

Mohammad King
18-02-2010, 21:27
سلام

توی انجمن زیر مطرح کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ava UK
18-02-2010, 21:57
از Hirens BootCD استفاده کن. با این سی دی سیستم رو بالا بیار. برو توی قسمت Partition Tools همون اولین گزینه و بعد از طریق Paragon که توی لیستش قرار داره پارتیشنت رو پیدا کن و از همون جا بصورت Premier و فرمت NTFS فرمت کن. از خود ویندوز عمل نکن چون به هیچیش نمیشه اعتماد کرد و یهو دیدی همه پارتیشن هات رو خراب کرد.

YOUCOM
19-02-2010, 16:49
از Hirens BootCD استفاده کن. با این سی دی سیستم رو بالا بیار. برو توی قسمت Partition Tools همون اولین گزینه و بعد از طریق Paragon که توی لیستش قرار داره پارتیشنت رو پیدا کن و از همون جا بصورت Premier و فرمت NTFS فرمت کن. از خود ویندوز عمل نکن چون به هیچیش نمیشه اعتماد کرد و یهو دیدی همه پارتیشن هات رو خراب کرد.

Hirens دارم ولی نمیدونم چجوری باهاش کار میشه کرد، در ضمن نمیخوام اون پارتیشن رو فرمت کنم، به اطلاعاتم نیاز دارم.

Ava UK
19-02-2010, 22:00
Hirens دارم ولی نمیدونم چجوری باهاش کار میشه کرد، در ضمن نمیخوام اون پارتیشن رو فرمت کنم، به اطلاعاتم نیاز دارم.

کار کردن با Hiren کاری نداره. فقط کافیه کار با نرم افزار های پارتیشن بندی مانند Paragon, Acronis یا Partition Magic رو بلد باشی. ویندوز رو که با این سی دی بالا آوردی توی منوش همه چی مشخصه و نرم افزاری رو انتخاب کن که کار باهاش رو بلد باشی.

اگر هم میخوای اطلاعاتت رو یک جای دیگه کپی کنی و اونها رو از دست ندی و بعد اقدام به فرمت اون پارتیشن کنی. یک سی دی Ubuntu تهیه کن. نسخه اش هم فرقی نمیکنه. سیستمت رو با این سی دی بالا بیار و منوی Try ubuntu before installing رو انتخاب کن.

بعد توی نوار بالا یک قسمت داره به اسم Place در اونجا برو و پارتیشنی رو که ویندوز تشخیص نمیده رو باز کن و اطلاعاتی رو که داری بریز توی یک پارتیشن دیگه و یا میتونی بریزی روی یدونه هاردیسک اکسترنال. این ubuntu تا حالا خیلی به درد من خورده توی این مواقع.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

YOUCOM
23-02-2010, 19:39
با اوبونتو ردیف شد. ممنون دوستان