PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک share کردن v-p-n و اینترنت همزمان

neighber
17-02-2010, 19:45
سلام دوستان
من 3 تا pc توی خونه دارم که یکیشون به اینترنت متصله و کانکشن اینترنت رو share کردم که 2تای دیگه بتونن استفاده کنن(همشون به switch وصل شدن و مودم به علت دیسکانکتی زیاد از switch در آوردم زدم به یکی از کامپیوترا)

مشکل اینجا پیش اومد که من یه v-p-n گرفتم و وقتی اینو توی کامپیتور سرورم وصل میکنم اون 2تای دیگه اینترنتشون قطع میشه(که وقتی search کردم تو net دیدم share کردن اینترنت توی ویندوز(xp) با ICS(internet connection sharing) صورت میگیره که وقتی v-p-n وصل بشه دیگه ics کار نمیکنه و اینترنت share نمیشه)

v-p-n رو اومدم share کنم که دیدم connection internet رو از share در آورد(با یه کارت شبکه فقط یکیش share میشه)

یه روش هایی دیدم به اسم multihoming که میشه دوتا کانکشن رو share کرد که روتر میخواد که ندارم

به علاوه منv-p-n رو برای همه کامپیوترا هم میخوام

به نظر شما نرم افزاری چه کار میشه کرد؟

amironica
17-02-2010, 22:48
عجیبه من رو همین سیستم عامل کانکشن pppoe را کانکت می کردم و یعد وی-جی- ان را share را می کردم و بعد از اون دیگه کل شبکه تحت وی جی ان بود. با وصل شدن وی جی ان هم کانکشن اینترنت قطع نمی شد شبکه هم وایرلس بود
وی جی ام نوشتم که برای انجمن مشکلی پیش نیاد:5:

sinapishro
17-02-2010, 23:03
اگه مودمت روتر باشه مثل مودم های وایرلس که 4 تا پورت LAN دارن میتونی بدون نیاز به اینترنت sharing همه کامپیوترها رو به اینترنت وصل کنی
ولی تا اونجایی که می دونم اکانت وی پی ن فقط برای یک سیستم و آی پی هست یعنی بیشتر از یک سیستم نمیتونه استفاده کنه واکه با سیستم دیگه ای کانکت بشی قبلیه دیسکانکت میشه
ولی اگه مودمت روتر باشه میشه حداقل یکی از سیستمات با وی پی ان کانکت شه دو تای دیگه هم معمولی.

darvish1900
17-02-2010, 23:38
دوست عزیز مشکل از جای دیگه می باشد با شیر کردن وی پی نباید کانکشن اینترنت از سیر در بیاد

amironica
18-02-2010, 19:25
یک چیزی یادم اومد
ببین تو روترت نمی تونی وی جی ان رو ست کنی تا حودش کانکت کنه و خودت هم داخل پی سی اینترنت را share کنی؟
بعضی از روتر ها این قابلیت رو داره
این جارو ببین، similator یکی از روتر های تی پی لینک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

worm_boy
27-02-2010, 21:53
آقا راجع به --- حرف نزنيد. فيلتري مي شيما

masood hashemy
16-10-2010, 12:09
با سلام
من یک وی پی ان ساختم و برای اینکه میخواستم همه یوزرها از آن استفاده کنند رفتم در property وی پی ان مربوطه و بعد رفتم تب sharing و بعد گزینه allow other network user to connect ... را فعال کردم یک پیغام آورد و ok کردم آقا همون ok کردن و شروع شدن هنگ در سیستم
مثلا فرض کنید یک مرتبه یک سرویس بدجور ران میشه و سیستم قفل میکنه! فقط باید ریستارت سخت افزاری کنید. رفتم همون گزینه رو غیر فعال کردم اما فایده نداشت.
راه حل؟

ببا تشکر

joe_satriani
16-10-2010, 18:27
با سلام
زمانی که اون اکانتتون رو ران نمیکنید هم مشکل هنگ سیستم رو دارید/؟!
به نظر میاد از سیستم باشه نه اکانت

موفق باشید.

masood hashemy
16-10-2010, 18:39
اصلا اکانت رو هم حذف کردم ولی دیگه درست نشد میدونم که یک چیزی ران شده
مثلا هر وقت میخوام وارد سیستم بشم یعنی لحظه ورود به سیستم، تا 30 ثانیه اول برنامه ها دارن کم کم لود میشن (مثل بقیه کامپیوترها) اما سرعت سیستم وحشتناک میاد پایین ولی بعدش درست میشه و کلا درسته اما وسط کار هنگ میکنه
در هر حال ممکنه فرمتش کنم.