PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفی Custom Effects

reza2kn
17-02-2010, 01:10
سلام به همه دوستان مخصوصاعاشقان AfterEffects :27:
خیلی وقت بود منتظر بودم تا این تاپیک رو بزنم ، اما مشکلات کم شدن سرعتها و بسته شدن پورت و ... این تاپیک رو به این تاریخ موکول کرد...
امروز میخوام یه سری از پلاگین های افتر افکتز رو بهتون معرفی کنم که با بقیه پلاگین فرق دارن ، مخصوصا تو نصب...
این سری افکت ها کار (Jerzy Drozda (Maltannon عزیز هست که یک Installer داره که خود Installer با برنامه Adobe Air نصب میشه :31: اگه خودتون هنگام نصب کنسل نکرده باشین این برنامه همراه پک Adobe CS4 نصب میشه ولی اگه برنامه Adoe Air رو ندارید میتونید از اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگیرید... حجمش هم15 مگابایت هست. برای کسانی هم که نمیدونن Adobe Air چی هست ؟ باید بگم که یه نوع بستر برنامه نویسی هست مثل جاوا که تو همه سیستم عامل ها قابل اجرا هست ، برنامه ها یا پلاگین هایی که برای Air تهیه میشن دیگه نیاز به داشتن ورژن مک یا لینوکس یا ویندوز یا ... ندارن و همچنین برای اجرا شدن برنامه های تحت وب نسل آینده هم استفاده میشن:10:
خوب برگردیم به پلاگین ، وقتی که Air رو نصب کنید و Installer این سری پلاگین ها رو هم نصب کنید ، یه Shortcut یا میانبر(:31:)میاد رو Desktop تون که برای نصب پلاگین ها باید Installer رو اجرا کنید و پلاگین مورد نظرتون رو که با پسوند polyCE هست رو بندازید توی برنامه ، محل نصب افترافکتز تون رو به برنامه بدید و دکمه Install رو بزنید:46:
خوب پلاگین مورد نظر نصب شد ، البته الان متوجه شدم تو فایل زیپ پلاگین فایل ffx پلاگین هم هستولی خوب این همه چیز یاد گرفتیم:20:البته خود صاحب پلاگین گفته که ورژن ffx این پلاگین ها گویا مشکل دار هستن آقا شما همینو نصب کن خیرشو ببر:5:حدود 10 تا از این سری پلاگین اومده که همشون غیر از اونی که امروز میخوایم بهش بپردازیم پولی هستن ( وای خدا چقدر حرف زدم و هنوزم شروع نکردم:18::19:) البته چند تا از پولی ها رو هم دارم با وجو اینکه چیز خاصی نیستن ، ولی سعی میکنم در فرصت های آینده اونا رو هم بذارم.
خوب خلاصه شما حالا نصب این سری پلاگین ها رو یاد گرفتین...
حالا توضیح راجع به پلاگین امروز:
خیلی از ماها خواستیم یه لوگو یا متن دلخواهمون رو توی خود افتر به صورت 3 بعدی Extrude شده یا قطور در بیاریم... بعضی ها با Duplicate گرفتن و عقب بردن هر لایه به صورت دستی تو محور Z ، بعضی ها با استفاده از Repeater که قابلیت جدید CS4 هست توضیحات اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
، بعضی ها با پلاگین های جانبی مثل 3D Invigorator ، بعضی ها با برنامه های 3 بعدی جدا مثل Cinema4D یا Max یا.... و... اینکار رو انجام میدن ولی یکی از همین سری پلاگین ها که Shape Extuder نام داره ، کارش اینه که Shape ها رو Extrude میکنه:31:شما میتونید تو نرم افزار های مختلف لوگو یا نوشته مورد نظرتون رو به صورت Shape در بیارین و با این پلاگین بهش جلوه 3D بدین....
حتی می تونید ماسک هایی که تو خود افترافکتز یا Illustator ایجاد شدن رو با نصب و استفاده از یه Script ساده به Shape تبدیل و بعد بهش Extrude بدین....بیشتر از این دیگه حرف نمیزنم:2: خود صاحب پلاگین 2 تا ویدئو تو سایتش برای آموزش با این پلاگین گذاشته که میتونید از اینجا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و اینجا :

دانلود کنید ( حجم اولی114 مگابایت و دومی 74 مگابایت هست ، میدونم شاید برای بعضیا زیاد باشه ، ولی خوب برای یاد گرفتنش همین راه رو داره و قابل توجه هم هست که لینکش مستقیم هست و قابلیت توقف و Resume رو هم داره ، حالا خودم وقتی گرفتم اگه شد ، نکات مهم استفاده ازش رو تو همین تاپیک میگم ، دوستان دیگه هم اگه تونستن حتما بذارن ، پیشاپیش ازکمکشون تشکر میشه:11:)
اون Script ای رو هم که گفتم برای تبدیل Mask به Shape رو میتونید از اینجا:

بگیرید.
طرز کار Script :
-اول فایل با پسوند jsx رو داخل پوشه :
Mahale Nasb e AfterEffetcs:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS4\Support Files\Scripts
کپی کنید.
- بعد تو Illustrator طرح دلخواه تون رو درست کنید و Copy کنید.
- تو افترافکتز یه Solid بسازید و Paste کنید.
- از مسیر File > Scripts گزینه rd_Mask To Shapes.jsx رو انتخاب کنید.
البته طبق آزمایش خودم یه لایه جدید اضافه شد ولی خالی بود:18: اگه کسی تونست از این راه هم این به نتیجه برسه خبرمون کنه
فایل Installer رو میتونید ازاینجا:

بگیرید. ( با حجم 700 کیلوبایت) به خدا نتوستم جای دیگه آپلود کنم:19: ، اگه کسی از دوستان تونست دانلود کنه ، یا یه جا دیگه آپ کنه یا بی زحمت ضمیمه کنه:10:
همچنین پلاگین Shape Extruder رو هم میتونید از اینجا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بگیرید ( با حجم 4 کیلوبایت)
اگه کسی جایی مشکلی داشت بگه شاید بتونیم حلش کنیم....
امیدوارم بدرد خورده باشه:8::40:
موفق باشید:11:

pclord
18-02-2010, 13:26
دستت در نکنه،عالی بود.

موفق باشی.:40: