PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جدا كردن سخت افزار از كيس+

Old_Chater
16-02-2010, 22:32
سلام به همه دوستان عزيز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آيا ميشه همه سخت افزار داخل كيس رو جدا كرد و مثلا روي ميز مانيتور چيد و روشن كرد؟ايا اين كار آسيبي به قطعات نميزنه؟

alpacino_2010
16-02-2010, 22:45
سلام به همه دوستان عزيز[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آيا ميشه همه سخت افزار داخل كيس رو جدا كرد و مثلا روي ميز مانيتور چيد و روشن كرد؟ايا اين كار آسيبي به قطعات نميزنه؟
باید از سطحی غیر فلزی استفاده کنید و در جایی قرار دهید که عاری از غرد و غبار باشه . بله میشه این کار کرد و آسیبی هم به قطعات نی سه باید حرارت اتاق هم زیاد نباشه

Old_Chater
17-02-2010, 00:05
كنار مانيتور رو ميز كه زيرش با روزنامه عايق شده مشكلي نداره؟

alpacino_2010
17-02-2010, 00:08
كنار مانيتور رو ميز كه زيرش با روزنامه عايق شده مشكلي نداره؟
نه مشکل ایجاد نمی کنه فقط اینم د.باره تاکید کنم فضای اتاق خنک باشه و عاری از گرد و غبار چون اگه اتاق زیاد گرد و غبار داشته باشه طول عمر فن های سی پی یو و گرافیکتون کم میشه .

Peter-959
17-02-2010, 01:34
نه آقا چی اشکال نداره
روی قطعات شما مثل مادربورد جای پیچهایی وجود داره که اینها همه باید به شاسی سیستم یا همون بدنه وصل بشن از اون گذشته کارتهای جانبی سیستمتون مانند کارت گرافیک اگر به جایی محکم نباشه خوب با یک فشار کم میتونن بشکنن وباز هم ازاون گذشته ادامه براکتهای هرکدوم ازکارتهای جانبیتون پایین تر از سطح مادربورده که این باعث میشه کارتها درست در جاشون قرارنگیرند
هنوز اگرهای زیادی هست که خطر ناک هستند . مثلا اگر روی قطعاتتون آب بریزه یا دستتون به قطعات بخوره یا مهمونی بگیرین و بچه ها سیستمتونو به جای عروسک اشتباه بگیرن و...
اما از نظر حرارت و گرد غبار بعید میدونم موردی پیش بیاد چون در هر صورت دمای اتاق از داخل کیس کمتره و گردغباری که فن به داخل کیس میکشه بیشتر از هوای عادی.
در هر صورت من پیشنهاد نمی کنم . اما اگر خیلی دوست داری باید خیلی مراقب سیستمت باشی .

alpacino_2010
17-02-2010, 16:20
نه آقا چی اشکال نداره
روی قطعات شما مثل مادربورد جای پیچهایی وجود داره که اینها همه باید به شاسی سیستم یا همون بدنه وصل بشن از اون گذشته کارتهای جانبی سیستمتون مانند کارت گرافیک اگر به جایی محکم نباشه خوب با یک فشار کم میتونن بشکنن وباز هم ازاون گذشته ادامه براکتهای هرکدوم ازکارتهای جانبیتون پایین تر از سطح مادربورده که این باعث میشه کارتها درست در جاشون قرارنگیرند
هنوز اگرهای زیادی هست که خطر ناک هستند . مثلا اگر روی قطعاتتون آب بریزه یا دستتون به قطعات بخوره یا مهمونی بگیرین و بچه ها سیستمتونو به جای عروسک اشتباه بگیرن و...
اما از نظر حرارت و گرد غبار بعید میدونم موردی پیش بیاد چون در هر صورت دمای اتاق از داخل کیس کمتره و گردغباری که فن به داخل کیس میکشه بیشتر از هوای عادی.
در هر صورت من پیشنهاد نمی کنم . اما اگر خیلی دوست داری باید خیلی مراقب سیستمت باشی .
من خودم کیس ندارم این کار انجام دادم و هچ مشکلی هم برای سیستم ایجاد نشده الان دارم 1 سالم هست باهاش کار می کنم :11::31:

Old_Chater
17-02-2010, 22:53
درسته راهش انداختم خيلي باحاله
مرسي از همه دوستاني كه راهنمايي كردن

golmohammadi
07-03-2010, 00:52
این کار نه تنها اشکالی نداره
بلکه بعضی وقتها هم نیاه
افراد موناژکار مثل خودم نیاز هست که اینطوری قطعات را تست کنه
یعنی اول قطعات را رو زمین میچینیم
البته زیر برد یه چیز مناسب باید قرار داد
معمولا فیبری که درون قوطی مادربورد هست را میزاریم که هم عایق هست و هم نرم
در مورد گرد و خام نظری مخالف دوستان دارم
گرد و خاک و دما تاثیر منفی نداره
البته اولش باید کمی صبر کنی تا قطعات همدمای اتاق بشند (اینم واسه احتیاط)
گرد و خام هم ضرر خاصی نمیرسونه
به غیر از کنتاکتهای سی پی یو که خیلی محل حساسی هست و نباید زیاد باز بمونه
بقیه موارد هم که دوستان اشاره کردند.
بازم سوالی بود میتونی بپرسی.