PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورکلاک i5 750

morteza.m2n
16-02-2010, 18:49
سلام دوستان

سیستم من به این شرح:

p7p55d deluxe

Gp585B

ram 4 corsair cl 8

این مادربرد خودش یه برنامه ی اور کلاک داره

من با استفاده از اون پردازنده رو کمی اورش کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

----

تا این مقدار،2.83 :

الان چند تا سوال داشتم:

1_ پردازنده ی من کولر نداره و همون فن خودش هست.آیا این مقدار با فن معمولی مناسبه؟ به پردازنده آسیب

نمیرسونه؟ چقدر میتونم اورش کنم با این فن؟

2_ تو ی عکس تو قسمت auto tioning چند تا گزینه پایین هست،کدومشون رو تیک بزنم.(من همون طور که

اور کردم،و تغییرش ندادم)

3_ اگه برای همیشه اور بشه، مشکلی پیش میاد؟ ینی به حالت اولیه برش نگردونم؟ لازمه که به تنظیمات

defecult برش گردونم؟

4_ من هر کاری کردم نتونستم به حالت defecult برش گردونم، اون گزینه ی os defecult رو میزنم save profile

بعد apply ولی هیچ اتفاقی نمیفته،ریست هم میکنم.

5_ این ویندوز رم رو 3 میشناسه،تو بازیها هم همینطوره؟ یا تا 4 میتونه استفاده بشه تو بازیها ؟ !

ess_1362
16-02-2010, 19:13
سلام

1-با فن استوك اين پردازنده را تا 2.9 و نهايت 3 گيگاهرتز ميشه اور كرد ولي من توصيه مي كنم كه بيشتر از 2.9 اور نكنيد(با فن استوك) همچنين با اين مقدار اوركلاك نيازي به افزايش ولتاژها نيست پس ولتاژها را زياد نكنيد

2-لازم نيست مقادير ولتاژ ها را تغيير بدين فركانس رمها را هم روي همون 1333 بذاريد(اگر فركانس رمتون 1333 هست)

3-اگر بعد از اور با برنامه PRIME95 از سيستم تست گرفتيد و نتيجه OK بود و دما هم از حد مجاز بالاتر نرفت خير مشكلي پيش نمي آد و جاي نگراني نيست

4-شما بايد اول مقادير پيش فرض را با OS D SETTING ذخيره مي كرديد تا برگردوندنش به مقدارش به آسوني صورت بگيره كليد UNDO را بزنيد شايد به مقدار اوليه برگرده اگه بر نگشت مي تونيد برنامه را يكبار پاك و دوباره نصب كنيد حدس ميزنم كه OS D SETTING مقادير را براي شما ذخيره مي كنه كه بايد امتحان كنيد احتمالا يك پروفايل ميسازه

5-اگر سيستم عامل شما نسخه 32 بيت باشه كه احتمالا هست تا 3.25 گيگ بيشتر نمي شناسه ولي اگر 64 بيت باشه تا 8 گيگ را مي شناسه

در پايان با توجه به قابليتهاي مادربرد شما در اوركلاك به شما پيشنهاد ميدم كه يك خنك كننده 50-60 تومني براي پردازنده بگيريد و تا يك مقدار معقول مثلا 3.2 يا 3.4 پردازنده را اوركلاك كنيد

morteza.m2n
17-02-2010, 00:46
من ويندوز هم عوض كردم ولي بازم به حالت اوليه برنگشت:13:

اينم عكس از cpu-z

اصلا من نميخوام اور كنم چيكار بايد كنم :31:

هر چي با برنامه ور رفتم نتونستم به حالت اوليه برش گردونم، ويندوز هم عوض كردم بازم نشد.

دستي ميشه كمش كرد تو حالت manuel ‌ولي نميدونم چقدر كمش كنم .

luches
17-02-2010, 01:28
برو تو Bios همه چی رو به حالت Defult برگردون
99% این برنامه مستقیما تنضیمات رو Bios انجام میده در نتیجه تا زمانیکه Bios رو به حالت Defult برنگردونی سیستم از اورکلاک خارج نمیشه

morteza.m2n
17-02-2010, 16:28
چون در مورد اورکلاک cpu چیزی نمیدونستم به خاطر همین این مادربرد رو خریدم تا بتونم راحت اور کنم.

چطور باید برم تو bios ? در این مورد هیچ چی نمیدونم.

Bs_panzer
17-02-2010, 18:41
BAW ! راحت ترین کار !

در کیس رو باز کن بعد باتری مادربورد رو در بیار یه 30 ثانیه وایسا دوباره جا بزن :)

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:38 PM ----------

برای تنظیم مادر بورد هم وقتی سیستم رو روشن کردی Delete رو بزن و.....

morteza.m2n
17-02-2010, 19:59
رفتم bios رو به حالت defecult در آوردم.

ولی cpuz و خود pc هر دوشون یه چیز دیگه رو نشون میدن.

تو cpu-z 2.8 نشون میده تو خود my computer 2.68 الان مشکلی نیست که؟ به حالت اولیه برگشته؟

در مورد در آوردن باتری مشکلی به وجود نمیاره که؟

من بخوام تا 2.8 اور کنم و تا همیشه همینطوری بمونه مشکلی پیش میاد؟

luches
17-02-2010, 20:46
با در اوردن باطری Biosبه کل Resetمیشه...البته من این روبه عنوان اخرین راه کار پیشنهاد میکنم که Bios هم دیگه بالا نمیاد.
من که تا به حال ندیدم مشکلی ایجاد کنه.بهتره تا زمانی که نیازی نیست از روش اول که کاملا ایمن هستش استفاده کنی.
گاهی اوقات یه خورده بالا و پایین میشه که اون مشکلی نداره.
با اورکلاک تا 2.8 چیز زیادی به کارایی سیستمت اضافه نمیشه.با MHz130 اورکلاک مشکلی پیش نمیاد.

با نرم افزار Core Tempدما رو چک کن . بالاتر از 70-75 نره مشکلی نداره

luches
18-02-2010, 01:40
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ماکسیمم دمای سف 72.7درجه است.البته هر چی بیشتر با این دما فاصله داشته باشی بهتره و اثر منفی ناشی از دمای بالا بر روی CPU کمتر خواهد بود. دمای بالا عمر مفید قطعه رو کم میکنه.

morteza.m2n
18-02-2010, 03:12
حالا به توجه به عكسهاي بالا به حالت defecult ‌برگشته؟

luches
18-02-2010, 16:11
عکس مهم نیست. باید ببینی تو Bios چی نوشته.اگه 2.67که درسته.اگه زده 2.8 احتمالا Multiplier رو 21 هستش.بکنش 20 درست میشه

taherone
14-03-2010, 15:54
من هم از این سی پی یو دارم تا 3.2 اور کردم .win 7 امتیازشو از 7.5 به 7.7 افزایش داد اما در کل نیاز به اور نداره:5: