PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریختن آب دهان موقع خواب

amiro64
16-02-2010, 12:30
سلام دوستان
الان یه هفته س موقع خواب آب دهنم می ریزه ....
یکی از دوستان گفت یا عصبی یا انگل...
اگه انگل باشه چه داروی باید مصرف کنم؟(طریقه مصرف)؟
مرسی

morsadr
17-02-2010, 00:48
سلام دوستان
الان یه هفته س موقع خواب آب دهنم می ریزه ....
یکی از دوستان گفت یا عصبی یا انگل...
اگه انگل باشه چه داروی باید مصرف کنم؟(طریقه مصرف)؟
مرسی

استرس عصبی انگل و تغییرات مواد غذایی خوراکی ( مصرف سردی ها ) می تواند از علل آن باشد . در مورد انگل آزمایش موفوع کمک کننده است. بعد از تشخیص دارو تجویز می شود.
تجویز دارو در این سایت خلاف مقررات می باشد. :41:

Meysam162c
05-03-2010, 23:10
باید بری دکتر تا نوع انگل رو تشخیص بده بعد با توجه به اون بهت دارو تجویز کنه بیشتر در نوع اسکاریس از دهن اب میاد

shalineh
11-04-2010, 14:31
ریختن آب دهان به تنهایی نشانه پارازیت های روده ای نیست. بلکه فقط یکی از علائم است. باید سایر علائم انگل رو هم داشته باشی.
ربختن آب دهان میتونه:
1- ناشی از تنفس دهانی در خواب باشه که ناشی از ناهنجاریهای آناتومیک مجاری تنفسی هست. ( شایعترین در بالغین)
2- انگل ها ( شایعترین در بچه ها )
3- استرسهای عصبی
4- عوارض داروها
5- اشکال در ری اکشن غدد بزاقی بوِیژه غدد بزاقی ساب لینگوال ( زیر زبانی )
6- کم کاری تیرونید
...

ARASH66
11-04-2010, 15:54
shalineh عزیز برای مورد شماره 1 و 3 راه حل مناسبی هست؟

shalineh
11-04-2010, 18:20
شماره 1 معمولا کار به جراحی می کشه.
شماره 3 بسته به نوع و شدت اختلال درمان دارویی چاره کار است.

morsadr
12-04-2010, 15:55
ریختن آب دهان به تنهایی نشانه پارازیت های روده ای نیست. بلکه فقط یکی از علائم است. باید سایر علائم انگل رو هم داشته باشی.
ربختن آب دهان میتونه:
1- ناشی از تنفس دهانی در خواب باشه که ناشی از ناهنجاریهای آناتومیک مجاری تنفسی هست. ( شایعترین در بالغین)

...

دوست عزیز توجه داشته باشید که انگلهای روده ای می توانند کاملا بی علامت باشند و وجود علایم دیگر انگل علاوه بر ریزش آب دهان برای شک به انگل ضروری نیست و در صورتیکه ما یکی از علائم مشکوک انگل را ببینیم بهتره که بررسی را انجام بدهیم .
در مورد تنفس دهانی نیز کاملا درست است و علل ریزش آب دهان می باشد . از علل دیگر تنفس دهانی کیپ شدن بینی بعلت آلرژی و یا سینوزیت مزمن می باشد.چاقی نیز می تواند باعث تشدید آن شود.

A.M.D.D.E.V.I.L
12-04-2010, 15:57
من این مشکل رو زمانی داشتم ولی نمیدونم چه شد که الان ندارم

hamid_diablo
12-04-2010, 20:50
من تابستونا اینجوری میشم خیلی بده موقع خواب اب دهانت بریزه رو بالش

gameselect
13-04-2010, 07:26
دوستان من هم همچین مشکلی پیدا کردم وقتی از مسافرت برگشتم به تهران....از زیر زبونم آب میاد تو دهنم.:13:

نمیدونم مشکل انگلیه یا مشکل اعصابمه؟ ( تا حالا 4 نوع بیماری اعصاب داشتم و 3 تاش رو گذروندم و الان فقط 1 بیماری اعصاب دارم)

مثلا داری یه چیز داغ مثل چای می خوری یهو دهنت خنک میشه :13: میبینی از زیر زبونت آب میاد بیرون:19:

چیکار کنم که خوب بشم؟؟:20:

ENTEZAR
13-04-2010, 07:41
من فکر میکنم به خاطر خوردن غذاهای سرد باشه

mohsen_gh1991
13-04-2010, 23:46
ممکنه از باز بودن دهان موقع خواب باشه که اون هم دلیلش انحراف بینیه.

Vicious
03-12-2012, 21:33
اقا من هر شب که می خوابم این مشکل واسم پیش می اد , یعنی حتما انگل دارم ؟!

hosein002
03-12-2012, 22:09
من هر وقت غذاهای طبع سرد مصرف می کنم این مشکل برام پیش میاد

dr_sohrab
04-12-2012, 23:04
.................................................. ........
.................................................. .................
...................... لطفا حذف شود

hosein002
10-12-2012, 16:02
تو یه سایت مطلبی در این مورد خوندم شاید بد نباشه شماهم بخونید
ترشح بزاق در دهان توسط غد بزاقی دهان انجام می شود. عمده این ترشحات مربوط به غدد پاروتید ، تحت فکی و زیر زبانی می باشد. بیشتر ترشح بزاقی در حالت استراحت ازغده تحت فکی صورت می گیرد ( 70 درصد) و ترشح غده پاروتید بیشتر در زمان تحریک بزاق می باشد. مقدار ترشح بزاق در حالت عادی در حدود 15 میلی لیتر در ساعت است که در زمان تحریک می تواند تا 10 برابر افزایش پیدا کند.
غدد بزاقی تحت تاثیر سیستم عصبی خودکار می باشد و ترشح بزاق از طریق تحریک پاراسمپاتیک صورت می گیرد.
علل متنوعی می تواند سبب سیالوره ( خروج بدون کنترل بزاق دهان ) شود. مشکلات و بیماریهای سیستم عصبی ، مشکلات مربوط به دهان مانند باز بودن دهان ، قرار گرفتن نادرست دندانها ، تنفس دهانی ، بزرگی زبان ، گرفتگی و انسداد بینی ، وضعیت نامناسب قرار گیری سر ، اختلال در بلع بدلیل ناهاهنگی در عضلات حلق .
در مورد درمان این مشکل هم باید ابتدا عللی که می تواند به عنوان عامل بروز ان باشد مشخص شود و درمان صورت گیرد. درمان مشکلات دهان و دندان ، برطرف کردن انسداد بینی در صورت وجود ، اصلاح زیر سر در هنگام خواب باید مد نظر باشد . بعضی از داروها نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد که البته باید با تجویز پزشک مصرف شوند .