PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویروس Autorun.inf رو با Avira به راحتی پاک کنید!

Diego
16-02-2010, 01:23
امشب بعد از سالیان سال سیستمم ویروس گرفت.روی یکی از سیستم هام،یه فلش مموری وصل کردم و دیدم فایل Autorun.inf و چند تا آیکون recycle دیده میشه.
این سیستمی که آلوده شده بود،آنتی ویروس نصب نشده بود.بلافاصله و با حفظ خونسردی :19: Avira Free نصب کردم و آپدیت کردم و بعد از یه اسکن فلش مموری و اسکن کامل سیستم و دیلیت کردن دستی فایل Autorun.inf ویروس به طور کامل از روسیستم پاک شد.

البته خوشبختانه هنوز ویروس به سایر درایوهام سرایت نکرده بود.:21:

مراحل:
1_نصب آخرین ورژن Avira free و آپدیت ان از طریق اینترنت
2_اسکن فلش مموری
3_فول اسکن سیستم
4_دیلیت کردن دستی فایلهای Autorun.inf و exe های مربوطه در فلش درایو(بدون open کردن فلش،از طریق command)

حتماً آنتی ویروس باید آپدیت شده باشه.چون رو یه سیستم دیگه دقیقاً همین ورژن از Avira free نصب بود ولی ویروس رو پیدا نمیکرد.

دیدم خیلی از دوستان تو پاک کردن این ویروس مشکل دارند،این تاپیک رو زدم.:20:
اگه کسه دیگه هم تست کرده اینجا اعلام کنه.:11:

picher_s
16-02-2010, 11:03
درود

ممنون از مطالبتون.

فقط دوستان باید توجه داشته باشن که خارج کردن روت کیت ها از تو حافظه کار بسیار سختیه!! یا مثلا نصب کردن آنتی بعد از

ویروسی مثل سالیتی یا ویروت.

پس بعد از نصب ویندوز شما باید این کار رو انجام بدید.

یا اگر ویندوزتون رو نصبیدین حالا ویروس گرفتید اونوقته که باید شما اول Combofix رو اجرا کنید بعد AVIRA رو نصب کنسد.

پیروز باشید.

modern_hsn68
17-02-2010, 11:30
آقا دمت گرم ، خیلی آقایی:10:

Diego
17-02-2010, 14:26
یا اگر ویندوزتون رو نصبیدین حالا ویروس گرفتید اونوقته که باید شما اول Combofix رو اجرا کنید بعد AVIRA رو نصب کنسد.

ممنون دوست عزیز.
در مورد Combofix شنیدم ولی تا به حال استفاده نکردم.در موردش یه توضیح میدی؟:11:

picher_s
17-02-2010, 16:37
درود

دارم کاملش میکنم مطالب رو.

کامل شد یه تاپیک براش میزارم.

فقط همین رو بدون که از Gmer برای شناسایی پروسز های خطرناک استفاده میکنه و خیلی از روتکیتها را براحتی براتون پاتک میکنه.

پیروز باشید.