PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ای:کند شدن لود ویندوز

H A M A S
15-02-2010, 16:14
سلام
من باید حدودا 4 دقیقه معطل بمونم تا ویندوز بالا بیاد!!!
================================================== =============

بعد از progress bar windows اونجا که باید پسورد رو وارد کنیم ابتدا پیغام starting windows.... میاد حدود 45 ثانیه طول میکشه بعد فیلد pass که ظاهر شد و ورورد به ویندوز اونجا هم حدود 3 دقیقه طول میکشه تا نرم افزار ها لود بشن

================================================== ============

-تمام تنظیمات msconfig رو چک کردم مال نرم افزار ها نیست چون یکبار تمامشون غیر فعال کردم
-حالت ویندوز رو هم به حالت کلاسیک با بهترین کارایی تغییر دادم
-تمام برنامه های غیر ضروری رو حذف کردم
-از نظر ویروس هم kis 9 آپدیت دارم
-با نرم افزارtunp2010 هم عیب های ویندوز و رجیستری و هارد رو گرفتم
-الان هم ویندوز رو آپگرید کردم
-اما فاید ه ای نداشت
================================================== =========
دیگه باید چکار کنم؟؟

Masоud
15-02-2010, 17:15
سلام

مشخصات سیستم رو بنویسید.

موفق باشید :40:

H A M A S
15-02-2010, 17:26
سلام

مشخصات سیستم رو بنویسید.

cpu:2.4 celron intel
ram:2x256=512 ddr
h.d.d:80 maxtor

راستی هاردم خیلی صدا میکنه

Masоud
15-02-2010, 17:35
cpu:2.4 celron intel
ram:2x256=512 ddr
h.d.d:80 maxtor

راستی هاردم خیلی صدا میکنه
سلام

با این کارهایی که شما انجام دادید ، فقط میمونه مشکل سخت افزاری باشه.

سیستمتون هم که ضعیفه.

joe_satriani
15-02-2010, 17:49
همونطور كه مسعود جان گفتن بايد سخت افزاري باشه شما كه تمام اين كارها رو انجام داديد.
احيانا يكي از قسمت هاي سخت افزاريتون دماش ميره بالا و كند ميشه. تمام سخت افزارهاتون مثل هارد ، رم و سي پي رو از لحاظ دما چك كنيد.

H A M A S
15-02-2010, 18:23
سلام

با این کارهایی که شما انجام دادید ، فقط میمونه مشکل سخت افزاری باشه.

سیستمتون هم که ضعیفه.

سلام

مشخصات سیستم رو بنویسید.

===================================
دمای سی پی یو : 40 تا 40 درجه سانتی گراد
هارد:39 درجه سانتی گراد هست
فکر کنم طبیعی باشه
=================================================
درسته سیستم ضعیفه
ولی قبلا اینطوری نبود
یا اگر مشکل سخت افزاری هست بعد از لود شدن ویندوز هم مشکل داشته باشه.

مطمئنم اگر دوباره ویندوز رو به طور کلی عوض کنم درست میشه (اما برنامه روش دارم مثلا همین vs 2008 و msdn که نصب شدنشون پوست کله آدم رو میکنه)
در ضمن من کلا 47 تا برنامه دارم یا به عبارتی 5.47 gig

saeed774
15-02-2010, 20:23
شما محتويات پوشه C:\WINDOWS\Prefetch رو پاك كن و بعد ريست كن . در دو يا سه ريست اول ويندوز بسيار كند بالا خواهد اومد ولي در دفعات بعدي بايد بصورت نرمال بالا بياد . بعد حالت نرمال درايو C رو يكبار ديفرگ كن .

ميتوني از نرم افزار مايكروسافت هم براي اين منظور استفاده كني : بعد اجرا و ريست وضعيت مثه قبل خواهد بود :

BootVis 1.3.37.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

H A M A S
15-02-2010, 20:55
شما محتويات پوشه C:\WINDOWS\Prefetch رو پاك كن و بعد ريست كن . در دو يا سه ريست اول ويندوز بسيار كند بالا خواهد اومد ولي در دفعات بعدي بايد بصورت نرمال بالا بياد . بعد حالت نرمال درايو C رو يكبار ديفرگ كن .

ميتوني از نرم افزار مايكروسافت هم براي اين منظور استفاده كني : بعد اجرا و ريست وضعيت مثه قبل خواهد بود :

BootVis 1.3.37.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز کار از کارا گذشته
من خودم با دستورات cmd یک فایل bat درست کردم اونو گذاشته بودم توی start up که بعد از لاگ آن خود به خود محتویات پوشه رو حذف کنه
اتفاقا یکی از دلیل هایی که فکر میکردم لود شدن مند شده همین فایل هست

Masоud
15-02-2010, 21:36
سلام

احتمال زیاد هارد مشکل پیدا کرده.

Old_Chater
21-02-2010, 23:06
آيا رم هر چي بيشتر باشه سرعت لود شدن ويندوز بيشتر ميشه؟

Kharg Island
22-02-2010, 12:52
آيا رم هر چي بيشتر باشه سرعت لود شدن ويندوز بيشتر ميشه؟

علاوه بر رم باید سی پی یو هم بالا باشه.

mohammad.ef
23-02-2010, 23:49
سلام
من هم بعد از چهار پنج ماه که از نصب ویندوز میگذره با همین مشکل روبرو میشم . به نظرم ویندوز را عوض کنید مشکل حل بشه .

saeed774
24-02-2010, 12:10
اگر رمتون 2 گيگ و بالاي اين مقدار هست حتما تغيير زيرو در رجيستري انجام بدين : اين عمل باعث ميشه برنامه هايي که با ويندوز بالا ميان بصورت کامل به Cache ويندوز اضاف بشن .

ابتدا تو Run تايپ کنين Regedit و اينتر
بعد مسير زيرو دنبال کنين :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Dfrg\BootOpt imizeFunction

در پانل سمت راست ابتدا چک کنين که گزينه Enable روي Y باشه ، بعد روي OptimizeComplete دو بار کليک کنين و داخل کادر کلمه No رو به Yes تغيير بدين . حتما حرف اول يعني Y بايد بصورت بزرگ نوشته بشه

کامپيوتر رو ريست کنين . بعد يکي دو بار ريست تاثير اين عمل مشاهده خواهد شد . البته بهتره قبلش محتويات پوشه C:\WINDOWS\Prefetch رو پاک کنين . در چند ريست اوليه ممکنه سرعت لود ويندوز خيلي کند بشه ولي بعد چند بار ريست مشکل زمان بوت حل خواهد شد .

++PC
25-02-2010, 10:54
شما روی سیستمتون 2008 و msdn نصب کردین.
اولاً اینها هرکدومشون یه تعدادی سرویس اجرا می کنند که می تونی توی قسمت services پنجره msconfig ببینی
به همین خاطر غیر فعال کردن برنامه های استارت آپ ممکن سرویس های در حال اجرای این برنامه رو دچار مشکل کنه

اما نکته مهمتر

بعضی ها می یان سرویس های غیر ضروری ویندوز (با برنامه های استارت آپ اشتباه نشه) رو غیر فعال می کنند تا مثلاً سرعت ویندوزشون بیشتر بشه. مثلاً اگه شما بیاین سرویس های Error Reporting, Event Log رو غیر فعال کنید. زمان LogON شدن سیستم خیلی طولانی میشه.

بنابراین اگر این سرویس ها و یا سرویس های مشابه رو غیر فعال کردین، به حالت اول برگردونید.
اگر خوب نشد بیان یه یوزر جدید بسازین و با اون logOn بشید. شاید مشکل رفع بشه
اگر تو حالت Safe Mode سیستم راحت بیاد بالا قطعاً مشکل سخت افزاری نیست و از ویندوز هست