PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پاور

nikaan
13-02-2010, 22:01
سلام
پاور سیستم من 450 real acbel هست ولی وقتی بهش دست می زنم برق داره

و در ضمن این برق به کیس هم سرایت می کنه

حالا می خواستم بدونم این اتفاق عادیه ؟ و ایرادی نداره؟

مرسی

EXTREME
13-02-2010, 22:30
معمولا پاورهای نامرغوب اینطوریه
اول از همه با یه پارچه ی نم دار رو کیس بمالیدو
یه سیم رسانا وصل کنید به کیس و سر دیگشو وصل کنید به لوله ی آب یا گاز..
حله

NAZISM
13-02-2010, 22:32
این مسئله طبیعی است جای نگرانی ندارد
شما میتوانید با چند متر سیم مسی تلفن مسیر جریان رسانای برق رو به لوله شوفاژ انتقال بدید اگر اینکار براتون مقدور نیست
حتما یک جفت دمپایی بپوشید و به کیس دست بزنید چون هم واسه شما و هم دستگاه مشکل ساز است

time prince
13-02-2010, 23:04
اگه به حدیه که برق میگیرتت اصلا طبیعی نیست !
ممکنه به درایوات صدمه بزنه ! مثلا ممکنه سی دی درایوت تز کار بیفته !
بهتره یا پاورتو تعمیر کنی یا عوضش کنی !
از این روش ها هم استفاده نکنید که ممکنه یک چیزی رو بسوزونید !

nikaan
14-02-2010, 14:20
سلام

جالبه که پاورم ACBEL هست و این مشکل رو داره

بله وقتی با پشت دست لمسش می کنم منو برق می گیره

تازه بعد از چند بار ریست کردن باعث سیاه شذن تصویر هنگام بوت میشه

آیا می تونه به این ربط داشته باشه؟

آخه من قبلا فکر می کردم ایراد از مادربردمه

Advanced Ali-001
14-02-2010, 14:44
سلام

جالبه که پاورم ACBEL هست و این مشکل رو داره

بله وقتی با پشت دست لمسش می کنم منو برق می گیره

تازه بعد از چند بار ریست کردن باعث سیاه شذن تصویر هنگام بوت میشه

آیا می تونه به این ربط داشته باشه؟

آخه من قبلا فکر می کردم ایراد از مادربردمه

دوست عزیز پاور شما اتصال به بدنه داره وباید باز بشه وروش بررسی انجام بشه دیگه به کیست دست نزن شانس آوردیاااااااااااا:40::40::19::19:
اگه اون ولتاژی که گرفتت AC بود الان زبونم لال...........
شانس اوردی که DCبوده درضمن کیستون روکلا از برق خارج کرده زیرا اگر اتصال به زمین اتفاق بیفته هرکی پاش رو موزاییک یا سرامیک باشه زبونم لال............
دوست عزیز سریعا اقدام کنید:19::19::19::19:

MR.FOOLISH67
14-02-2010, 14:45
ببین داداش اگه می خوای برق نگیرت و پاورت یه عمر کار کنه پاور GEERIN بگیر :5:

nikaan
14-02-2010, 21:31
سلام

حالا بعد از چند تا تست فهمیدم که حتی اگه پاور هم به کیس وصل نباشه و بعدش مانیتور رو به مادربرد وصل کنم باز کیس دارای الکتریسیته ی ساکن میشه و وقتی کابل ماننیتور رو جدا می کنم دوباره این الکتریسیته خارج میشه (چون روی زمین قرارش دادم)

جالب اینکه وقتی که پاور هم به کیس وصله و کابل مانیتور رو جدا کردم باز کیس الکتریسیته ی ساکن می گیره و این در حالتیه که پاور فقط به کیس وصله و به هیچ قطعه ی دیگه ای از سیستم وصل نیست و حالا اگه پاور رو از برق جدا کنیم کیس به حالت اول بر می گرده

به نظر می رسه هر وسیله ای که به کیس وصل بشه که دارای جریان برق باشه، این برق به راحتی به کیس منتقل میشه

خودم هم گیج شدم!!!

حالا موندم مشکل از کجاست؟

یا اصلا این حالت طبعیه؟

لطفا کمکم کنید

مرسی

EXTREME
14-02-2010, 22:13
احتمالا مشکل از مینه که این اتفاق میفته اگر پاور سالم باشه

Advanced Ali-001
14-02-2010, 22:59
سلام

حالا بعد از چند تا تست فهمیدم که حتی اگه پاور هم به کیس وصل نباشه و بعدش مانیتور رو به مادربرد وصل کنم باز کیس دارای الکتریسیته ی ساکن میشه و وقتی کابل ماننیتور رو جدا می کنم دوباره این الکتریسیته خارج میشه (چون روی زمین قرارش دادم)

جالب اینکه وقتی که پاور هم به کیس وصله و کابل مانیتور رو جدا کردم باز کیس الکتریسیته ی ساکن می گیره و این در حالتیه که پاور فقط به کیس وصله و به هیچ قطعه ی دیگه ای از سیستم وصل نیست و حالا اگه پاور رو از برق جدا کنیم کیس به حالت اول بر می گرده

به نظر می رسه هر وسیله ای که به کیس وصل بشه که دارای جریان برق باشه، این برق به راحتی به کیس منتقل میشه

خودم هم گیج شدم!!!

حالا موندم مشکل از کجاست؟

یا اصلا این حالت طبعیه؟

لطفا کمکم کنید

مرسی

مشکل شما یک کلمست پاوروسلام
وقتی که کیسم خاموشم باشه بق میگیرتت واسه خالی شدن دشارژ خازن های درون پاور که دست شما حاوی بار+وکیس دارای بار-میشوند درنتیجه برق شمارو میگیره میشه گفت سیستم شما اورزانسیه و100%باید بررسی بشه به نظر من شما باید سریعا اقدام کنید

nikaan
14-02-2010, 23:43
احتمالا مشکل از مینه که این اتفاق میفته اگر پاور سالم باشه

آخه همونجور که گفتم اصلا پاور وصل به قطعات سیستم نبود و فقط به کیس متصل بود

یعنی فرض کنید هیچ قطعه ای داخل کیس نباشه و فقط پاور متصل به کیس باشه

حالا وقتی پاور به برق متصل میشه کیس الکتریسیته ی ساکن می گیره و وقتی از برق جداش می کنم به حالت اول بر می گرده

این قضیه وقتی که پاور وصل به کیس نیست و بقیه ی قطعات وصله و کابل مانیتور به مین وصله عینا تکرار میشه

حالا همین من رو گیج می کنه

MAGIDIYUM
15-02-2010, 00:19
منظورت از پاور به کیس وصل نیست اینکه پاور رو به صورت اکسترنال قرار دادی و به برق زدی و بعد به قطعات وصل کردی؟
اگه اینطوری باشه از طریق مین برق به بدنه میرسه.

آیا از اول هم اینجوری بود؟

با یه پاور دیگه تست زدی؟

جای سیستم رو عوض کن و مثلا ببر تو یه اتاق دیگه با یه پیریز دیگه ببین چطور میشه.

nikaan
15-02-2010, 19:57
منظورت از پاور به کیس وصل نیست اینکه پاور رو به صورت اکسترنال قرار دادی و به برق زدی و بعد به قطعات وصل کردی؟
اگه اینطوری باشه از طریق مین برق به بدنه میرسه.

آیا از اول هم اینجوری بود؟

با یه پاور دیگه تست زدی؟

جای سیستم رو عوض کن و مثلا ببر تو یه اتاق دیگه با یه پیریز دیگه ببین چطور میشه.

سلام

منطورم اینه که بدون پاور تست کردم

یعنی پاور رو جدا کردم و اصلا به سیستم وصل نکردم

ولی وقتی که کابل مانیتور رو به مادربرد می زدم کیس دارای الکتریسیته می شد

با یه پاور ویگه هم تست کردم ولی مشکل هنوز وجود داشت

فکر می کنم باید با یه سیم مثلا به یه تیکه فلز کیس رو وصل کنم

چون مقدور نیست که به شوفاژ وصلش کنم

حلا اینجوری مشکل ایجاد نمی شه ؟

مرسی

MAGIDIYUM
16-02-2010, 00:57
نه دیگه. چون اون سیم به عنوان سیم ارت میشه.

nikaan
17-02-2010, 21:07
نه دیگه. چون اون سیم به عنوان سیم ارت میشه.

این سیم ارت که می گید یعنی چی؟

TREASURES
17-02-2010, 21:22
این سیم ارت که می گید یعنی چی؟

آقا منم همین مشکل شما رو داشتم یه دو متر سیم برق خریدم یه سرشو زدم به کیس یه سر دیگشو زدم به قسمت آهنی پنجره ی اتاقم کلا حل شد

Advanced Ali-001
17-02-2010, 22:00
ببین داداش اگه می خوای برق نگیرت و پاورت یه عمر کار کنه پاور GEERIN بگیر :5:

همه چی که نشد گرین !!!
بقیه هم خوب هستند فقط گرین دیگه جایی برای گیر نزاشته نمرش 20ته ولی قیمتش زیاده وقدرتش خیلی بالاست خازن هاشم جامده که خیلی قوی هستند اما همه چی که گرین نشد درسته که خیلی خوبه ولی هرکسی نمیتونه بخرش شما هم احتمالا خودتون گرین دارین درسته؟

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:57 PM ----------

منظورازسیم ارت سیمی هست که جریان های الترونهای ساکن وزیادی رو که درخازن هاجمع شده خالی میکنه وبه زمین منتقل میکنه شما وقتی دست به کیس بزنی برق از شما رد میشه چون شما مثل یه سیم براش عمل میکنی گرفتی؟:31:

---------- Post added at 10:00 PM ---------- Previous post was at 09:59 PM ----------

آقا منم همین مشکل شما رو داشتم یه دو متر سیم برق خریدم یه سرشو زدم به کیس یه سر دیگشو زدم به قسمت آهنی پنجره ی اتاقم کلا حل شد

خطر ناکه اگه به اون پنجره دست بزنی بازم مثل سیم واسه برق عمل میکنی:31:

TousanRayan
18-04-2010, 19:46
سلام
البته مدت زیادی ای این تاپینگ می گذره ولی جهت آگهاهی بغیه دوستان که مطالب رو مطالعه می کنند عرض می کنم
در صورت برق گرفتگی از طریق کیس عوامل مختلفی دست اندر کارند از قبیل پاور - مادر برد - و مانیتور ....
اول بایید ببینید برق گرفتگی تا به چه حد ... اگر اتصال کامل باشه با ارت برقرار گردن ( یعنی با یک سیم برق را به زمین منتقل کردن - لوله اب - لوله شوفاژ - دزدگیر آهنی پنجره ) مشکل حل نشده و باز هم برق گرفتگی ایجاد می شود در این صورت محل اتصال باید پیدا شود و قطعه معیوب عوض گردد این خرابی معمولا ناشی از پاور است ... ولی در مواردی که با اتصال ارت برق گرفتی رفع گردد دیگر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و با خیال راحت می توان با کامپیوتر کار کرد ( نکته جالب قضیه اینجاست که نوت بوک بنده هم وقتی که به برق نیست و با باطری در حال استفاده است روی پاییم می گذارم حال برق گرفتگی به صورت قلقلک ملایم ایجاد می کند پس نمتوان گفت این برق گرفتگی خطرناک است .. مورچه چیه که کله پاچه هم داشته باشه ... )